Skocz do zawartości
IGNORED

Einstein


plustek

Rekomendowane odpowiedzi

MA1 ma jeden duży plus, łatwo w nim zrobić upgrade zasilania na dobrą liniówkę. Poprawa 80% brzmienia. Super muzykalne urządzenie to nie jest ale ja bym go nie przekreślał tylko poprawił.

Robiłem taki mod w Bricasti M1 DAC oraz taniutkim Asusie Xonar Essence One i przynosiło to gigantyczną poprawę. Co najlepsze zawsze można wrócić do fabrycznego zasilacza przy sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA1 ma jeden duży plus, łatwo w nim zrobić upgrade zasilania na dobrą liniówkę. Poprawa 80% brzmienia.

A jak zapatrujesz sie na taki "upgrade" w ma2? I co rozumiesz pod haslem - porawa brzmienia - pytam powaznie,nie chodzi mi o lingwistyczne wyliczanki,tylko o to ,co subiektywnie uslyszales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz to kiedys ktos z Was w ma2 zrobil? I jak to w praktyce wyszlo?

Chyba nikt nie robil, ale to nie jest jakos specjalnie trudne, wystarczy pomierzyc napiecia i prady jakie daje ten zasilacz impulsowy, a nastepnie zaprojektowac najlepiej zewnetrzny zasilacz liniowy. Ten zasilacz tez trzeba dobrze i z glowa odklocic, pozniej zamontowac wielopinowe gniazdko i wyciac na nie otwor. Najtrudniejszy jest punkt projektowania tego zasilacza w oparciu o wymagania audio, reszta jest prosta i wystarczy elektronik ze srednimi umiejetnosciami.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie ,jestes na forum o wiele dluzej od tych " znafcow" ktorzy Eda Meitnera poprawiaja przy sniadaniu, ale jakos swiat o nich nie slyszal.

 

Marslo, nie męcz się już i nie wymyślaj już niczego co poprawi Ci humor a ma odebrać innym ich właściwości.

 

To jest forum wymiany opinii, przedstaw swoją i postaraj się chociaż przyjąć inną, czasami odmienną czy przeciwną, to da się zrobić, wielu to potrafi, potrafisz więc i zapewne Ty.

 

Dziekuje koledze

 

Obraz to więcej niż tysiąc słów.

Na temat tego urządzenia była już dyskusja na forum, zostało ono zakwalifikowane, jako typowe nowoczesne urządzenie elektroniczne audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, nie męcz się już i nie wymyślaj już niczego co poprawi Ci humor a ma odebrać innym ich właściwości.

 

To jest forum wymiany opinii, przedstaw swoją i postaraj się chociaż przyjąć inną, czasami odmienną czy przeciwną, to da się zrobić, wielu to potrafi, potrafisz więc i zapewne Ty.

Nie wiem co sie stalo z Mariuszem...czy to forum na niego tak podzialalo czy cos innego?

Przeciez dyskutujemy tylko o sprzecie po co ta ciagla konfrontacja z jego strony?

Marslo wracaj do starego dobrego Marsla! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie stalo z Mariuszem...

 

Nie wiem co się stało z dawnym StasioP-em, StasioP wracaj do starego StasioP-a (nie wiem czy dobrego ale znośniejszego) :)

 

Posłuchaj sobie na YT co słucham z napędu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, nie męcz się już i nie wymyślaj już niczego co poprawi Ci humor a ma odebrać innym ich właściwości.

 

To jest forum wymiany opinii, przedstaw swoją i postaraj się chociaż przyjąć inną, czasami odmienną czy przeciwną, to da się zrobić, wielu to potrafi, potrafisz więc i zapewne Ty.

Chylę czoła przed Panem. Marslak się gdzieś zagubił. Może to przez fłancuskie sikacze, dlatego po dziwnych sprzętach tak skacze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustek, w drugiej połowie Lipca w Katowickim RCM będzie prezentacja sprzętu firmy Einstein Audio. Mają być wszystkie modele. Nie jest pewne czy RCM weźmie to w dystrybucję. Zależy to od wielu czynników. Ale tak czy inaczej będzie można pooglądać i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie różnica między The Tube Mk1 a Mk2, na Audiogonie piszą że Mk2 ma poprawione zasilanie i lampy są zawieszone na jakichś sprężynkach tłumiących wibracje.

 

Czy można jeszcze w jakiś inny sposób rozróżnić obie wersje? Na tylnym panelu różnic nie widać, z przodu również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustek, w drugiej połowie Lipca w Katowickim RCM będzie prezentacja sprzętu firmy Einstein Audio. Mają być wszystkie modele. Nie jest pewne czy RCM weźmie to w dystrybucję. Zależy to od wielu czynników. Ale tak czy inaczej będzie można pooglądać i posłuchać.

Dziekuje za informacje.Poki co mam dostep do czlowieka,ktory i ten sprzet ma w swojej ofercie.Co wiecej, pracowal kiedys wspolnie z goscmi od Einsteina.Poki co sluchalem integry (The Amp Ultimate),zreszta stad moje zainteresowanie,bo brzmiala naprawde ladnie.Po wakacjach,czyli gdzies w pazdzierniku zagosci u mnie na probe hybrydowa koncowka i preamp,wtedy zobaczymy co dalej.Z zaslyszanych opini innych osob ,to zestawienie ponoc gra lepiej o jakies 25% niz integra - smaka mi narobiono a jak wypadnie rzeczywistosc to sie okaze.Pozdrawiam plustek.

 

Zastanawia mnie różnica między The Tube Mk1 a Mk2, na Audiogonie piszą że Mk2 ma poprawione zasilanie i lampy są zawieszone na jakichś sprężynkach tłumiących wibracje.

 

Czy można jeszcze w jakiś inny sposób rozróżnić obie wersje? Na tylnym panelu różnic nie widać, z przodu również.

Nie mam pojecia,zetknalem sie z tym sprzetem przypadkowo i sluchalem tylko nowej integry.Moze ktos z kolegow z branzy,cos wiecej napisze-pozdrawiam plustek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła przed Panem. Marslak się gdzieś zagubił. Może to przez fłancuskie sikacze, dlatego po dziwnych sprzętach tak skacze :)

Szymon ,

Postaraj sie troche, to jest forum audio a nie o mojej osobie.

Nie przepuscisz zadnej okazji ,zeby mnie krytykowac i to argumentami ad personam, bez zwiazku z tematem watku.

O co kaman?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plustek,

 

Chyba już wiem, ale tylko chyba: wersja Mk1 ma po lewej stronie na tylnim panelu napis "EINSTEIN audio elektronik bohlmeier" a Mk2 ma "EINSTEIN audio components", czasami z dopiskiem GmbH.

Poza tym wygląda na to że Mk2 nie ma już sprężynek przytrzmujących lampy ponieważ cała płytka jest na jakimś zawieszeniu.

 

e82400fa41.jpg

 

64dafc5f57.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby temat wygasl,czy tylko emocje opadly.Brak ofiar-brak tematu?Takie motto tego forum,czy moze ktos cos o Einstein Audio doda-np jakie glosniki do zestawu? Ja proponuje cos z Audio Machina ,ale mozecie mnie spoko sponiewierac, bo dyletant jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, filozofow i teoretykow powinowych o popiwowych tu nie brak.Odnosze wrazenie ,ze niektorzy juz tak daleko w tej materi "zawendrowali ",ze Meitner jest dla nich jak onegdaj grundig.No chyba,ze to taka poza, jak przystalo na prawdziwego Kowalskiego...,ale mimo wszystko milo bylo pogadac i cos sie dowiedziec,wiec pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje za udzial w dyskusji.Plustek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnica ze wszelkie przetwornice generuja bardzo duzo smiecia, byl gdzies watek gdzie sie nad tym szeroko rozpisywalem, byly konkretne pomiary z firm ktore produkuja takie zasilacze, z tego co pamietam poziom szumow takich zasilaczy jest okolo 100-1000 razy wiekszy, wiec sprawa jest dosc oczywista...Zasilacze linowe maja ogromna przewage i to ogromnie slychac, ale jak tam kolega uwaza... To ze zrobil to Meitner, to o niczym nie swiadczy, rozne firmy roznie do tego podchodza i z roznym efektem, U Meitnera leza zawsze zasilacze i to nie tylko moja opinia. Dodatkowo nie oszukujmy sie, wszyscy producenci oszczedzaja na komponentach WSZYSCY, koszt impulsowki a dobrego zailacza liniowego to mnoznik 10, no wiec...Wy myslicie ze producenci mysla dzwiekiem :D mysla glownie portfelem ile zlupic potencjalnego klienta ;)

A co do Audio Machiny to pobrobowalbym innych glosnikow, np naszej polskiej Harpii stosuja bardzo wysokiej klasy komponenty wiedza co robia za nie tak duze pieniadze. Ja polecam ale czy to sie zgra, mysle ze jest szansa biorac pod uwage ze Einstein do granie wysokiej proby.

 

Pozdrawiam Stasiop

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze to dobra rekomendacja. Sam jestem ciekaw jakby Harpie wypadly, sam ich bym chetnie kiedys posluchal z Einsteinem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnica ze wszelkie przetwornice generuja bardzo duzo smiecia, byl gdzies watek gdzie sie nad tym szeroko rozpisywalem, byly konkretne pomiary z firm ktore produkuja takie zasilacze, z tego co pamietam poziom szumow takich zasilaczy jest okolo 100-1000 razy wiekszy, wiec sprawa jest dosc oczywista...Zasilacze linowe maja ogromna przewage i to ogromnie slychac, ale jak tam kolega uwaza... To ze zrobil to Meitner, to o niczym nie swiadczy, rozne firmy roznie do tego podchodza i z roznym efektem, U Meitnera leza zawsze zasilacze i to nie tylko moja opinia. Dodatkowo nie oszukujmy sie, wszyscy producenci oszczedzaja na komponentach WSZYSCY, koszt impulsowki a dobrego zailacza liniowego to mnoznik 10, no wiec...Wy myslicie ze producenci mysla dzwiekiem :D mysla glownie portfelem ile zlupic potencjalnego klienta ;)

A co do Audio Machiny to pobrobowalbym innych glosnikow, np naszej polskiej Harpii stosuja bardzo wysokiej klasy komponenty wiedza co robia za nie tak duze pieniadze. Ja polecam ale czy to sie zgra, mysle ze jest szansa biorac pod uwage ze Einstein do granie wysokiej proby.

 

Pozdrawiam Stasiop

Co do zasilacza to sie akurat zgadzam,zreszta mam i ja swiadomosc,ze producenci mysla portfelem.Raczej chodzilo mi o szorstki sarkazm kolegi 747.A przy okazji : jak wypadloby cenowo zaprojektowanie i wykonanie takiego zasilacza - mozemy wymienic uwagi na priva.

 

Mysle , ze to dobra rekomendacja. Sam jestem ciekaw jakby Harpie wypadly, sam ich bym chetnie kiedys posluchal z Einsteinem .

No tez chetnie bym posluchal,zwlaszcza,ze o Harpiach wiem tyle co nic.Niestety tu gdzie mieszkam nie mam do nich dostepu,ale...bede mial dostep do Einsteina,wiec jak ktos ma Harpie i ochote...zartowalem,mam zbyt male pomieszczenie na Harpie i stad pomysl z Pure MK III,ale faktycznie ,chetnie bym tego zestawienia posluchal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie wczoraj Tube Mk2 ale nie mam referencji do czego go porównać.

 

Jestem zadowolony ale Einstein ma strasznie duży gain i nie mogę wyjść powyżej 8-9 godziny na potencjometrze i tak używając pilota jest albo za cicho albo za głośno.

 

Moim zdaniem rozjechany balans na najniższym poziomie głośności to przy sprzęcie tej klasy trochę żart.

Nie da się go też w 100% wyciszyć, na 0 dalej lekko słychać prawy kanał z tym że moje kolumny będą miały jakieś 94-96dB efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie wczoraj Tube Mk2 ale nie mam referencji do czego go porównać.

 

Jestem zadowolony ale Einstein ma strasznie duży gain i nie mogę wyjść powyżej 8-9 godziny na potencjometrze i tak używając pilota jest albo za cicho albo za głośno.

 

Moim zdaniem rozjechany balans na najniższym poziomie głośności to przy sprzęcie tej klasy trochę żart.

Nie da się go też w 100% wyciszyć, na 0 dalej lekko słychać prawy kanał z tym że moje kolumny będą miały jakieś 94-96dB efektywności.

Az mi sie wierzyc nie chce - moze ktos ciekawski ten "nowy" wzmacniacz jeszcze "odnowil".U nas w kraju,to juz nikomu ufac nie mozna,zwlaszcza jak cos sprzedaje...Ale jest tez opcja ze one awaryjne sa - popytam u zrodla,ale to potrwa.Pzdr.plustek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest na 100% nietknięty i kupiony od 1szego właściciela.

Poważnie na najniższym ustawieniu głośności dalej lekko słychać prawy kanał i po lekkim podgłośnieniu kanały się wyrównują.

 

Podejrzewam że ktoś kto ma normalne kolumny nawet tego nie zauważy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest tez opcja ze one awaryjne sa

Ich awaryjność jest już legendą . Dziwne ,że interesując się tym sprzętem nie dopytałeś wśród ludzi ?

Poza tym obsługa ( Kundendienst ) jest jednym z najgorszych jakie spotkałem wśród niemieckich producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze a przerzuciłem ze 20 stron na Google. Chętnie poczytam o awaryjności tych sprzętów.

 

+

Środek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze a przerzuciłem ze 20 stron na Google.

Rozumiem ,że to jest odpowiedź do mojego postu powyżej ?

 

Jeżeli tak to ja nie rozumiem.

Przecież sam napisałeś cyt.

Nie, jest na 100% nietknięty i kupiony od 1szego właściciela.

Poważnie na najniższym ustawieniu głośności dalej lekko słychać prawy kanał i po lekkim podgłośnieniu kanały się wyrównują.

 

Myślisz ,że to przypadek ?

Poza tym może zamiast "przerzucać Google" pogadaj z b. właścicielami / dealerami ;)

 

pozdr.

EOT na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej tą "legendarną" awaryjność Einsteinów. o której nic nie można znaleźć na Google.

Lekki rozjazd kanałów na najniższym poziomie to raczej nic dziwnego patrząc na to że to standardowy ALPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej tą "legendarną" awaryjność Einsteinów. o której nic nie można znaleźć na Google.

Lekki rozjazd kanałów na najniższym poziomie to raczej nic dziwnego patrząc na to że to standardowy ALPS.

 

Nowe modele są z tego co słyszałem lepiej dopracowane.

Podobnie było ze starymi modelami Tenor Audio i Wavac choć w tym drugim przypadku jakość sprzętu i obsługa gwarancyjna jest do dzisiaj masakryczna.

A cena Wavac w stosunku do jakości wykonania po prostu jest żenująca.

I to w dodatku urządzenia made in Japan czyli wydawałoby się synonim jakości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele są z tego co słyszałem lepiej dopracowane.

I to w dodatku urządzenia made in Japan czyli wydawałoby się synonim jakości ;)

Z tym serwisem to mnie zaskoczyliscie - popytam,popytam,ale jeszcze chetniej poczytam co macie na ten temat do napisania.Podobnie o tej legendarnej awaryjnosci - myslalem,ze to raczej starsze modele CD-ekow byly awaryjne. I co z Einsteinem maja: Wavac i Tenor Audio wspolnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.