Skocz do zawartości
IGNORED

Czy DAC dużo wnosi?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pod wpływem sąsiedniego tematu o DACu hegla, porównałem brzmienie muzyki z pc przez zintegrowaną kartę dźwiękową oraz przez DAC audio gd nfb 1,32. Nie słyszę różnicy między jednym a drugim. Słuchałem na plikach flac, niektóre 24/192 . Kupując DACa liczyłem, że zmiana będzie do wychwycenia z łatwością zaraz po kliknięciu na PLAY. Tym bardziej, że to nie jest przetwornik za kilkaset złotych.

 

Przetestowałem dodatkowo JPLAY i też bez różnicy.

 

Mój zestaw, to hp envy 6, kabel Chord usb ( kosztował około 170 ale nie pamiętam co to za model), DAC audio gd nfb 1,32, interkonekty Chord Crimson VEE 3 , wzmacniacz pm8005, kable głośnikowe qed rubby anniversary, kolumny tannoy preciosion 6.2.

 

Nie wiem, czy gdzieś tu coś jest nie tak...

 

No chyba, że wszystkie pliki są spieprzone, może wrzucę jakiś na serwer i ktoś sprawdzi u siebie najwyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne spostrzezenia.Probowalem roznych dac-ow w przedziale 1500-5000zl.Sprzedalem wszystkie i slucham z jacka 3,5mm,karta zintegrowana hd,ustawiona na najwyzsze parametry.

Teraz jezeli chce podelektowac sie muzyka,siegam po srebrny krazek i slucham z odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja całkiem odmienna - po zastosowaniu Prodigy Cube dźwięk co najmniej dwie klasy lepszy pod każdym względem.

W laptopie też siedzi hm76.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś jaki masz tor - nie mi oceniać , ale moim zdaniem im lepszy tor ( wcale nie droższy tylko lepszy jako - lepiej zestawiony ze sobą a konkretnie zestaw kolumny+wzmacniacz+akustyka ) tym bardziej zauważalne zmiany. Nie słuchaj bzdur typu wszystkie DAC grają tak samo ze wspaniałym transportem ! Transport jest bardzo ważny , ale różnice w DAC-ach są chociażby ze względu na inaczej zrealizowane wzmocnienie analogowe na wyjściu . Dlaczego w Twoim przypadku nie słychać różnicy ? Może akustyka nie pozwala na różnicowanie pewnych aspektów ? Gdybym teraz budował system od zera to zacząłbym od akustyki ( 50% budżetu ) a dalej wzmaczniacz+kolumny i źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plikami jest taka sama sytuacja jak z CD, tylko medium jest inne - dobry dac jest podstawą. Słuchałem masy różnych DACów i żaden nie zagrał tak samo ale dodam z góry że mój system nie jest budżetowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Jak ja podpialem daca pod swojego pc (karta Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion) to roznice slychac bylo od razu. Jeden krotki test porownawczy i juz nigdy nie wrocilem do dzwiekowki.

 

Mozliwe ze zrodlo nie jest najslabszym ogniwem w twoim systemie. Mozesz przetestowac lepszy wzmacniacz jakos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę różnicy między jednym a drugim.

Tego można oczekiwać, przy wyrównaniu napięć wyjściowych nie słychać różnic, o ile któreś z urządzeń nie jest zepsute.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na plikach flac, niektóre 24/192

To zripuj sobie sam dobrze nagraną płytę i na niej posłuchaj . Masa plików w sieci jest niskiej jakości .

Przetestowałem dodatkowo JPLAY i też bez różnicy.

Może PCet słaby ?

U mnie na zwykłym laptopie HP + Foobar 2000 + Jplay różnice między DACami zawsze były .

Nie wiem, czy gdzieś tu coś jest nie tak...

Może ten DAC jest po prostu przeciętny .

 

A odpowiadając na tytuł wątku .

Tak , dobry DAC dużo daje ale pod warunkiem że źródło sygnału też jest wysokiej klasy i korzystamy z wejścia w DACu które z tym źródłem będzie grać dobrze ( nie wszystkie DACe grają dobrze ze wszystkich wejść . )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Ja slyszalem roznice miedzy DACiem mojego streamera i Bushmasterem dosc wyrazne w niektorych gatunkach muzyki bardziej w innych mniej, ale byly. mi sie wydaje ze DAC sporo wnosi (na pewno wiecej niz kabelki) do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tego ale z pctami to częsty problem. Trzeba trochę posiedzieć zeby to mogło jakoś znosnie zagrać nie mówiąc już o "dobrze" Radzę porównać na innym źródle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, im lepsze źródło tym większa różnica przy lepszym DAC. U mnie testowałem dwa tory. Jeden to DAC w H160 do którego podpięty był komputer z WIMP. Drugi tor to pliki flac podpięte do Oppo 105 i przez xrl do h160 lub Octave v70e. Zdecydowanie lepiej gra z plików flac poprzez DAC Oppo 105,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, im lepsze źródło tym większa różnica przy lepszym DAC. U mnie testowałem dwa tory. Jeden to DAC w H160 do którego podpięty był komputer z WIMP. Drugi tor to pliki flac podpięte do Oppo 105 i przez xrl do h160 lub Octave v70e. Zdecydowanie lepiej gra z plików flac poprzez DAC Oppo 105,

No to czyli ten moj Teufel jako player jest calkiem spoko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj bzdur typu wszystkie DAC grają tak samo ze wspaniałym transportem ! Transport jest bardzo ważny , ale różnice w DAC-ach są chociażby ze względu na inaczej zrealizowane wzmocnienie analogowe na wyjściu .

 

A robiłeś konkretne testy czy tylko tak Ci się wydaje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie. Uważam , że transport ma ogromny wpływ ! Jednak równolegle słuchając bardzo wielu DAC napisałem jak powyżej - jest między nimi duża różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC nie grają tak samo, szkoda czasu na dziecinady

 

A chcesz się założyć, że u mnie nie rozróżnisz DAC za 700 i za 14.000 ?

 

Nowoczesne DACi grają podobnie. Może nie tak samo, bo mogą różnić się odwzorowywaniem przestrzenia ale w innych aspektach są nie do odróżnienia.

Pod warunkiem zastosowania DOBREGO transportu.

Nowoczesne kości DAC są bardzo dopracowane i jeśli pracują w optymalnych warunkach to grają podobniei na 100% możliwości. Część analogowa, jak się okazuje, ma marginalny wpływ na brzmienie.

 

I nie mówię tego bo tak mi się wydaje ale przeprowadziłem wiele testów, które pozwoliły mi sformułować powyższe twierdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A chcesz się założyć, że u mnie nie rozróżnisz DAC za 700 i za 14.000 ?

 

Nowoczesne DACi grają podobnie. Może nie tak samo, bo mogą różnić się odwzorowywaniem przestrzenia ale w innych aspektach są nie do odróżnienia.

Pod warunkiem zastosowania DOBREGO transportu.

Nowoczesne kości DAC są bardzo dopracowane i jeśli pracują w optymalnych warunkach to grają podobniei na 100% możliwości. Część analogowa, jak się okazuje, ma marginalny wpływ na brzmienie.

 

I nie mówię tego bo tak mi się wydaje ale przeprowadziłem wiele testów, które pozwoliły mi sformułować powyższe twierdzenia.

Pytanko mam: co to znaczy dobry transport? Czy PC z zintegrowana karta dzwiekowa nie zalicza sie do dobrego transportu? Bo jesli tak to problem tematu zostalby rozwiazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

ja mam takie spostrzeżenia z ostatnich dwóch lat pierw ps3 i pliki flac grało bardzo fajnie potem dokupiłem SMSL sanskrit grało bardzo podobnie jak z ps3 później dokupiłem Nas Synology i trochę się poprawiło dopiero kiedy kupiłem CA SM6 + Synology poczułem ogromną różnice to już zupełnie inne granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy kabaret jest wtedy, gdy ktoś kupuje kosztowne źródło, mając w torze analogowy potencjometr lub drabinkę za nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nowoczesne DACi grają podobnie...

 

Pod warunkiem zastosowania DOBREGO transportu.

Nowoczesne kości DAC są bardzo dopracowane i jeśli pracują w optymalnych warunkach to grają podobniei na 100% możliwości. Część analogowa, jak się okazuje, ma marginalny wpływ na brzmienie.

 

.

 

Dobre. Chyba na odwrót jesli juz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero kiedy kupiłem CA SM6 + Synology poczułem ogromną różnice to już zupełnie inne granie

Ten DAC gra bdb przez coaxa z choćby Pioneerem PD 9700 czy Marantz CD52MKIISE ewentualnie z PC po USB .

Reszta daje wyraźnie gorsze granie a z pena najgorzej i dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie DACa trzeba pytać o to jak gra z konkretnego wejścia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj laptop nie ma kieszeni na cd, wiec mam problem ze zripowaniem plyty. Nie mam tez cd playera w domu, jedynie ps3.

 

 

Bylby ktos uprzejmy podrzucic jakies pliki, ktore bankowo sa dobrze zripowane w jakosciCD? Domyslam sie, ze nie wszystkie oryginalne plyty prezentuja najwyzsza jakosc, dlatego prosze o wyszukane numery. Porownam wowczas na tych plikach, przerobie je do mp3 i porownam z wersja pierwotna zarowno na DAC i karcie dzwiekowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

A chcesz się założyć, że u mnie nie rozróżnisz DAC za 700 i za 14.000 ?

 

Nowoczesne DACi grają podobnie. Może nie tak samo, bo mogą różnić się odwzorowywaniem przestrzenia ale w innych aspektach są nie do odróżnienia.

Pod warunkiem zastosowania DOBREGO transportu.

Nowoczesne kości DAC są bardzo dopracowane i jeśli pracują w optymalnych warunkach to grają podobniei na 100% możliwości. Część analogowa, jak się okazuje, ma marginalny wpływ na brzmienie.

 

I nie mówię tego bo tak mi się wydaje ale przeprowadziłem wiele testów, które pozwoliły mi sformułować powyższe twierdzenia.

przy znakomitym transporcie jest taka możliwość, aczkolwiek jeśli bym nie wychwyił różnic między Audio-gd na sabre a Myryadem z20 to bym się zmartwił ;p;p, w moim budżecie słychać różnice i to znaczne, na tym samym transporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie gram z Synology

PC i jego konfiguracja jest też bardzo ważna ( tak jak i program )

a słuchałeś po XLR

Tak z Xindak A600P i Krell S300i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.