Skocz do zawartości
IGNORED

Czy DAC dużo wnosi?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko się nie zgodzić, że inny DAC z inną kością przetwornika i inną aplikacją toru analogowego zagra inaczej. Jednak te różnice rzeczywiście się zacierają (choć moim zdaniem nigdy do końca) z bardzo dobrym transportem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze wyjście XLR czy RCA

To pytanie ?

 

Zależy jaki wzmacniacz czy kabel .

Przykładowo z S300i grałem po RCA VDH First Ultimate MKII i z XLR Proel za 150zł było lepiej . Ale Krell jest w pełni zbalansowanym wzmacniaczem i o tym trzeba pamiętać .

Później kupiłem XLR Equilibrium Turbine i było jeszcze lepiej . Jakiś czas później miałem nową Tarę 0,8 RCA i znowu z tą Tara było lepiej niż z Turbine ale Tara kosztuje jakieś 16000zł a Turbine 3200zł .

Z Xindakiem grałem na VDH Orchid a póbowałem XLR XLO Limited ( jakieś 12000zł ) i na RCA było lepiej .

Powyższe oczywiście z SM6 .

Xindak A600P znowu z Calyxem Femto i tym XLR XLO Limited grał obłędnie .

 

Tak więc to lepiej / gorzej zależy od wielu innych czynników a nie tylko SM6.

 

Co warto to kupić do SM6 sieciówkę WireWorld Stratus .

Koszt niewielki a poprawa wyraźna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jednak te różnice rzeczywiście się zacierają (choć moim zdaniem nigdy do końca) z bardzo dobrym transportem.

 

Oczywiście, że nie do końca ! Różnice można wychwycić łatwiej lub trudniej w zależności od systemu. Ale będą to głównie różnice w prezentacji przestrzeni i sceny.

 

np. w moim systemie ze względu na specyficzne kolumny różnić nie słychać. Na klasycznych kolumnach, które grają w głąb - różnice można wychwycić. Ale są to niuanse nie usprawiedliwione różnicą w cenie porównywanych DACów - np. takiego za 700 zł i 14.000 zł.

 

Cały czas mówię o nowoczesnych DACach. Te starsze grają różnie. Kości i ich aplikacja wtedy nie były tak dopracowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naiwniacy kupują DACe po 14000zł zamiast taki za 700zł i PC Piopio za 300zł :)

 

w moim systemie ze względu na specyficzne kolumny różnić nie słychać

I tego się trzymaj a nie wałkowania od miesięcy tych samych bzdur .

 

Te starsze grają różnie. Kości i ich aplikacja wtedy nie były tak dopracowane.

Ty widziałeś kiedyś jak jest zrobiona taka Theta czy Wadia ?

To dzisiejsze DACe w okolicach powiedzmy dychy to przy nich zabawki .

 

Chłopaki w DACach z wyjściem na lampach samą lampą kształtują / zmieniają sobie brzmienie a to jest jeden z wielu elementów w torze analogowym takiego DACa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I tego się trzymaj a nie wałkowania od miesięcy tych samych bzdur .

 

Zrób test. A potem mów, że mówię bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

To pytanie ?

 

Zależy jaki wzmacniacz czy kabel .

Przykładowo z S300i grałem po RCA VDH First Ultimate MKII i z XLR Proel za 150zł było lepiej . Ale Krell jest w pełni zbalansowanym wzmacniaczem i o tym trzeba pamiętać .

Później kupiłem XLR Equilibrium Turbine i było jeszcze lepiej . Jakiś czas później miałem nową Tarę 0,8 RCA i znowu z tą Tara było lepiej niż z Turbine ale Tara kosztuje jakieś 16000zł a Turbine 3200zł .

Z Xindakiem grałem na VDH Orchid a póbowałem XLR XLO Limited ( jakieś 12000zł ) i na RCA było lepiej .

Powyższe oczywiście z SM6 .

Xindak A600P znowu z Calyxem Femto i tym XLR XLO Limited grał obłędnie .

 

Tak więc to lepiej / gorzej zależy od wielu innych czynników a nie tylko SM6.

 

Co warto to kupić do SM6 sieciówkę WireWorld Stratus .

Koszt niewielki a poprawa wyraźna

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź

 

Co warto to kupić do SM6 sieciówkę WireWorld Stratus .

Koszt niewielki a poprawa wyraźna

co się poprawi po podłączeniu WireWorld Stratus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test. A potem mów, że mówię bzdury.

Weź się w końcu przestań ośmieszać .

Łapie się jeszcze ktoś na to ?

 

Nie interesuje mnie że u ciebie różnic nie ma i nie ma się przy tym czym chwalić .

Na przejrzystym sprzęcie wysokiej klasy słychać kable cyfrowe a ty piszesz że DACe jako całe urządzenia grają tak samo :)

To znaczy że albo sprzęt masz skopany albo ten twój PC tak wszytko uśrednia co też dobrze o nim nie świadczy .

 

Zresztą są na forum wpisy o tych twoich komputerkach i jak grają .

Nie mój interes ale litości z tymi wpisami że DACe grają tak samo i zależy to od kości ...

 

co się poprawi po podłączeniu WireWorld Stratus

Miałem kilka sieciówek za około 1000zł , jedną aktywną za około 5000zł i z SM6 najlepiej dla mnie wypadł Stratus .

Co daje ?

Porządkuje całość , dodaje barwy a znika nieco suchości z SM6.

Ciężko to opisać i zaznaczam ze dla mnie i u mnie .

300zł to nie majątek , sam spróbuj .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że gadanie, że sieciówki mają wpływ na sprzęt klasy podstawowej to ośmieszanie się.

Próbowałem różnych sieciówek i jakoś różnić nie słyszałem. Ale może mam za słaby sprzęt ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@insaimz

Jak w reklamie Dosi. Jak nie widać (słychać) różnicy to po co przepłacać. Nieważne czy wina leży po stronie systemu czy czegokolwiek innego. Tak masz i tyle. No chyba, że już kupiłeś....

 

Jeżeli chodzi o różnice w DAC-ach to po prostu są i tyle. Nie tylko w przestrzeni i scenie. Mam obecnie Cambridge CXN i Arcam CD37. W jednym jest WM8740 w drugim WM8741. Nieważne czy większy wpływ mają same kości czy analogówki. Dla przeciętnego słuchacza to jest jedno urządzenie. W każdym razie różnica jest słyszalna pomiędzy CD37 i jego Dac-iem a CD37 potraktowanym jako napęd i puszczonym przez CXN. Nie jest to tylko sprawa przestrzeni i sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosujemy przeciętny transport to różnice między DACami są !

Tylko z DOBRYM transportem różnice się zacierają !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio chcesz przez to powiedziec ze w systemie za 100 tys zł wystarczy dobry komputer za 4 tys zł zrobiony z mysla o audio dac za 3000zł i juz lepiej sie nie da? To jest referencja? A może transport o ktorym piszesz po prostu uśrednia brzmienie Daców i wpływa na nie w ten sposób że róznice się zacieraja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A slyszycie roznice miedzy mp3 a flac na karcie zintegrowanej z laptopa takiego za 2-3 tys ?

chodzi ci o słuchanie przez głośniczki laptopa, jeśli tak to ciężko usłyszeć różnicę chociaż mam przed sobą Dell D630 i kurna flac gra lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chodzi ci o słuchanie przez głośniczki laptopa, jeśli tak to ciężko usłyszeć różnicę chociaż mam przed sobą Dell D630 i kurna flac gra lepiej

 

Przez sluchawki , nie mam tu na mysli audiofilskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio chcesz przez to powiedziec ze w systemie za 100 tys zł wystarczy dobry komputer za 4 tys zł zrobiony z mysla o audio dac za 3000zł i juz lepiej sie nie da? To jest referencja? A może transport o ktorym piszesz po prostu uśrednia brzmienie Daców i wpływa na nie w ten sposób że róznice się zacieraja?

Przecież piszę, że DACi różnią się ukazaniem głębi i przestrzeni. Ten droższy DAC pokaże to lepiej !

Dlatego w bezkompromisowym systemie wybór DAC ma znaczenie.

Inne aspekty grania będą podobne.

Nie sądzę żeby jakiś dedykowany transport plików był lepszy od PC za 3000 zł. Choć transporty CD mogą być jeszcze lepsze.

 

A na czym miałoby polegać uśrednianie brzmienia ? Porównując Auralic Vega z Nostromo Wolf - Auralic musiałby zagrać gorzej żeby dorównać poziomowi DACa Nostromo. Wtedy byłoby uśrednianie. Ale VEGA z moim PC zagrała lepiej niż ze zwykłym PC. Więc nie ma mowy o uśrednianiu. Uczestnikiem testów byli koledzy z forum i poza forum. Mieliśmy te same wrażenia.

Mam już tyle doświadczenia w audio, że wiem kiedy mamy do czynienia z dobrym brzmieniem. Gdyby coś pogorszyło jakość natychmiast bym to zauważył ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że DACi różnią się ukazaniem głębi i przestrzeni. Ten droższy DAC pokaże to lepiej !

Dlatego w bezkompromisowym systemie wybór DAC ma znaczenie.

Inne aspekty grania będą podobne.

Nie sądzę żeby jakiś dedykowany transport plików był lepszy od PC za 3000 zł. Choć transporty CD mogą być jeszcze lepsze.

 

A na czym miałoby polegać uśrednianie brzmienia ? Porównując Auralic Vega z Nostromo Wolf - Auralic musiałby zagrać gorzej żeby dorównać poziomowi DACa Nostromo. Wtedy byłoby uśrednianie. Ale VEGA z moim PC zagrała lepiej niż ze zwykłym PC. Więc nie ma mowy o uśrednianiu. Uczestnikiem testów byli koledzy z forum i poza forum. Mieliśmy te same wrażenia.

Mam już tyle doświadczenia w audio, że wiem kiedy mamy do czynienia z dobrym brzmieniem. Gdyby coś pogorszyło jakość natychmiast bym to zauważył ;-)

 

A co z DACiem Rega? Przeciez on np. ma 4 czy 5 poziomow ustawienia roznych filtrow - a to ma znaczny wplyw na brzmienie bo ono sie zmienia w zaleznosci od ustaienia tych filtrow.

Wiec jednak DACi potrafia zmienic cos wiecej niz tylko glebie i przestrzen...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<A co z DACiem Rega? Przeciez on np. ma 4 czy 5 poziomow ustawienia roznych filtrow - a to ma znaczny wplyw na brzmienie bo ono sie zmienia w zaleznosci od ustaienia tych filtrow.

 

Wierzysz, że ustawienia filtrów mają słyszalny wpływ na brzmienie ? Pewnie mają ale wątpię czy da się to wychwycić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 09:55

Najlepszy kabaret jest wtedy, gdy ktoś kupuje kosztowne źródło, mając w torze analogowy potencjometr lub drabinkę za nim.

...z twojego wpisu wynika ze chyba znasz lepsza alternatywe!(?) dla tego jestem bardzo zaintrygowany by sie o niej dowiedziec. bede wdzieczny za szczegolowy opis oraz udowodnienie! jezeli sadzisz ze to nie temat watku, napisz ewentualnie na prv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz, że ustawienia filtrów mają słyszalny wpływ na brzmienie ? Pewnie mają ale wątpię czy da się to wychwycić.

Tu chyba wiara nie ma nic do rzeczy - no chyba ze Akustyka to nie jest czescia nauki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mówisz, ze jesteś w stanie rozróżnić filtry cyfrowe w DAC... Brawo ! Tego nawet złotousi redaktorzy z gazet audio nie potrafią. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco. Chcę zrobić telefon. Jak uzyskać najlepszy dźwięk?

 

Jakich kubeczków plastikowych użyć (przezroczyste, białe, może takie czarne, jak do kawy)?

 

I sznurek. Jaki sznurek? Jakaś specjalna plecionka? Wełna? Nitka? Żyłka wędkarska? Jaka długość najlepiej?

 

Jakie zapałki do kubeczków? Taka "reklamówka" z baru będzie ok? Czy jednak z kiosku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mówisz, ze jesteś w stanie rozróżnić filtry cyfrowe w DAC... Brawo ! Tego nawet złotousi redaktorzy z gazet audio nie potrafią. ;-)

to jest do usłyszenia w każdym w miarę normalnym systemie.

przy czym ustalmy jakie filtry.

nie ruszałem:phase,balans,opóżnień,korekcji DSP.

pozostaje u mnie:slow-fast -różnice są na granicy percepcji,w zasadzie pomijalne.

filtry 50kHz,60Khz,70kHz-to słychać,efekt jest taki jak pomiędzy cd a plikami.

poszczególne nastawy dają praktycznie ten sam efekt,w zasadzie nie do odróżnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mówisz, ze jesteś w stanie rozróżnić filtry cyfrowe w DAC... Brawo ! Tego nawet złotousi redaktorzy z gazet audio nie potrafią. ;-)

To po co taka firma produkuje takie rzeczy? Dodaje sobie przelacznik zeby co uzyskac? No ja nie wiem- pewnie to taki chwyt marketingowy - na pewno nikt nie zajrzy do srodka pudelka i nie zoriwntuje sie ze przelacznik do niczego nie jest podlaczony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat filtry w DAC to chwyt marketingowy. Jest taka możliwość to firma dodaje dodatkowy bajer za który potem kasuje. Teoretycznie filtr zmienia charakterystykę. Praktycznie jest to trudne do wychwycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.