Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do JBL es80 ?


kubikjt

Recommended Posts

Witam

Po odsłuchu kolumn JBL ES 80, KEF C7, JBL Arena 170, Heco Victa 701, Tannoy MERCURY V4 oraz Jamo chyba C95 podłączonych do zestawu Denona PMA-720 wzmacniacz +CD zdecydowałem że najbardziej podobał mi się dźwięk JBL ES80.

Kolumny mają być używane w pokoju około 20m2 do słuchania raczej nie głośnego rocka i innych gatunków muzyki. Kolumny porównywałem słuchając na każdej:

Armia - Przebłysk

Hank Levy - Whiplash

Habakuk - Kolejny raz

Portishead - glory box live at roseland nyc

Fisz Emade Tworzywo - Ślady oraz kilka innych.

Budżet przeznaczony na sprzęt to do 2000 zł na kolumny, około 700-800 zł na wzmacniacz (w tej cenie oczywiście używka) oraz 200 na CD.

Teraz pytanie: czy w tej cenie są jeszcze jakieś kolumny podobnie grające warte odsłuchu i jaki wzmacniacz zakupić do tych JBL?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

jeśli lubisz brzmienie dynamiczne, trochę koncertowe, spójrz koniecznie także na kolumny marki Dynavoice. To bardzo ciekawa alternatywa dla Jbl. Drugą opcją jest kolumna Melodika BL40, która także powinna Ci się spodobać.

Ostatnia propozycja do kolumny Monitor Audio serii Bx, które teraz oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach. To klasa wyżej niż podane przez Ciebie kolumny, dlatego moim zdaniem kolumna warta rozważenia, a przy zakupie w zestawie ze wzmacniaczem cena może być jeszcze atrakcyjniejsza (np. z Denon PMA-720AE, Yamaha A-S301, BC Acoustiqeu EX-202.1 czy nawet NAD C316 BEE).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

W sumie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, skoro odpowiadał to wybierz wzmacniacz używany, za 800zł może kupisz właśnie pma 720, ciut taniej starszy pma 710.

Jbl es80 brzmią trochę kartonowo w basie, szczupło i zimno w średnicy i mają ostrą górę, może dlatego denon trochę to skorygował. Ale jak chcesz lepsze wypełnienie to w cenie do 2tys. można zdecydowanie dużo lepiej od es80, z popularnych właśnie Melodika BL40 MA bx5, Canton gle.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Jeśli odpowiadał Ci dźwięk ES'ów proszę sprawdź konstrukcję Melodika BL 40 lub Roth OLI RA4. Obie konstrukcję dobrze spiszą się w niskich rejestrach a dodatkowo uzyskasz dobre szczegóły w zakresie średnio tonowym oraz czystą górę. ES to jednak typowa konstrukcja kinowa.

 

Jako elektronikę do obu konstrukcji możesz wybrać Amplituner stereofoniczny Yamaha RS 201. Jest to tani, mocny amplituner o dobrym jak na swoją cenę dźwięku.

 

W razie pytań lub wycen pozostaje do Twojej dyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Zaproponowane przez Was kolumny może grają lepiej ale niestety kosztują również "lepiej".

Melodika BL 40 - 1197,50

Roth Audio Oli RA4 - 1299,00

Dynavoice Definition DF-5 - 1165,00 (ceny sprawdzałem na

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Więc żadna nie mieści się w budżecie 2000. Jedyne spełniające warunek to Monitor Audio BX5, czy zagrają lepiej od wspomnianych JBL?

Wzmacniacze Nad C-370, Marantz PM-8000 też sporo wykraczają poza 800 zł - jeden 1300, drugi 1200.

S4Home jakie jest twoje zdanie na temat amplitunerów gdyż wszędzie gdzie czytałem o audio to panuje opinia że do muzyki lepiej kupić zestaw wzmacniacz + tuner + CD a ty jako pierwszy proponujesz Yamaha RS 201.

Link to comment
Share on other sites

Q21 czy na odsłuch np. Harman Kardon HK 3700 + Roth Audio Oli RA3, Denon PMA-720AE + Monitor Audio Bx5 i Yamaha R-S300 + Jbl ES 80 trzeba się dużo wcześniej umawiać? I czy któryś z waszych zestawów do 2800 najbardziej polecasz ?

Link to comment
Share on other sites

Są to ceny katalogowe napisz, postaramy się coś zdziałać abyś się zmieścił w budżecie.

S4Home jakie jest twoje zdanie na temat amplitunerów gdyż wszędzie gdzie czytałem o audio to panuje opinia że do muzyki lepiej kupić zestaw wzmacniacz + tuner + CD a ty jako pierwszy proponujesz Yamaha RS 201.

Ogólnie uważa się że "czyste" wzmacniacze są lepsze, mają lepsza dynamikę i mniejsze szumy. Tyle teoria w praktyce w tej cenie wychodzi że urządzenia grają bardzo podobnie a zyskujemy cyfrowe przydatne wejścia oraz radio. Dodatkowo są to często urządzenia mocniejsze. Fakt w branży audio Amplitunery stereo są czymś łączącym multifuncyjne amplitunery z dobrym dźwiękiem w "czystym" stereo. Skoro coś jest uniwersalne to jest do... ale nie do końca tak jest. Zauważ że amplitunery stereo nie występują w kwotach powyżej pewnej granicy, tam nie walczą o prym. Jednak w tej kwocie jest to urządzenie godne polecenia a i nawet zakupu.

 

Polecam się na przyszłość. I napisz w sprawie wyceny jak na coś się zdecydujesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.