Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo pomoc w wyborze


Paweł Sołtysik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym prosić o wsparcie przy wyborze zestawu stereo do pokoju 25 m2. Zaznaczę że nie jestem audiofilem ale słoń na ucho mi nie nadepnął więc jestem w stanie zauważyć większe różnice w sprzęcie.

Zacznę od tego co chcę na tym słuchać.

Głównie będzie w użyciu CD ale też pliki mp3 i FLAC po sieci Rodzaj muzyki to metal w każdej postaci + rock

Zestaw jest ograniczony gabarytowo do 2 segmentów gdyż nie wcisnę w szafkę 3 częściowego zestawu.

Głośniki nie mogą równiż być za duże i tu gabaryty Dali Zensor 3 to maks.

 

To co na dzień dzisiejszy biorę po uwagę to

Marantz MC 610

Yamaha R-N500 + CD S-500

 

Z głośników to Dali Zensor 3

 

Nie udało mi się jeszcze żadnego z tych zestawów posłuchać gdyż Yamaha jest w mojej okolicy niedostępna.

 

Są jakieś sensowne alternatywy dla tego typu zestawów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa to Yamaha Pianocraft. Oczywiście żaden z tych zestawów nie nadaje się do słuchania metalu ani nagłośnienia tak dużego pomieszczenia.

Ale ponieważ z założenia A. nie jesteś audiofilem B. zestaw jest ograniczony gabarytowo do 2 segmentów C. głośniki nie mogą równiż być za duże - to nie możesz zbyt wiele oczekiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz dosyć duże pomieszczenie, tak więc raczej sugerowałbym klasyczne segmenty typu wspomniana przez Ciebie Yamaha R-N500.

Funkcjonalność o której piszesz możesz uzyskać z systemów Yamaha (R-N500 / CD-S300, R-N301 / CD-S300 oraz jako opcja oparta na klasycznym wzmacniaczu stereofonicznym, moim zdaniem zdecydowanie lepsza brzmieniowo A-S301 / CD-N301, A-S501 / CD-N301 oraz A-S701 / CD-N301), Onkyo na bazie amplitunera sieciowego TX-8050 lub wzmacniacza A-9030 i odtwarzacza sieciowego C-N7050. Na koniec oferta Harman Kardon - dwa amplitunery HK3700 oraz mocniejszy, lepiej wyposażony oraz przede wszystkim oferujący lepsze brzmienie HK3770. Jako źródło można zastosować odtwarzacz Blu-Ray BDT-30MK2 lun na dniach wprowadzany odtwarzacz HD3700.

Do mocniejszych kawałków sugerowałbym system Yamaha lub Onkyo.

Kwestia kolumn - Dali Zensor to potężne monitorki, które są w stanie skutecznie nagłośnić Twoje pomieszczenie. Musisz jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami w najniższym basie - w końcu są to tylko monitorki. Jako alternatywa spójrz proszę na kolumny Paradigm Mini Monitor v.7. To typowa rockowa kolumna o wyraźnych skrajach pasma i lekko wycofanym środku. Dobrym rozwiązaniem są także kolumny Focal - przy serii Chorus model 706 lub jeśli budżet pozwoli świetny, bardzo mocny monitor Focal Aria 906.

Pewną alternatywą może być system oparty na monitorach np. Monitor Audio Bx2, wspomagany szybkim, mocnym subwooferem np. Rel T5 lub teraz w świetnej cenie (jeszcze lepszej przy zakupie w komplecie) Monitor Audio BXW10.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Wszystkie powyższe konfiguracje oraz dziesiątki innych urządzeń i kolumn mamy fizycznie w salonie, wszystko można posłuchać, porównać. Zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z zaproponowanej przez Ciebie elektroniki zdecydowanie lepiej wypada Zestaw Yamahy, to pełno wymiarowe i tak tez grające stereo.

Niestety Twoje pomieszczenie jest dość duże i jeśli wybrał byś Zensory 3 dobrze było by wspomóc je subwooferem.

Z kolumn podstawkowych które zagrały by nieco głośniej i pełniej polecam Ci kolumny Klipsch z nowej linii Premier. Jest to mocna konstrukcja o ekspresyjnym dźwięku, potrafiąca zaskoczyć moca i jakością.

 

W razie pytań lub wycen. Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę pozostaje Yamaha w wersji Wzmacniacz + CD z siecią.

A-S301 / CD-N301, A-S501 / CD-N301 oraz A-S701 / CD-N301 , czemu nie CD-N500 ?

Dobrą opcją jest też coś z odtwarzaczem BR, mam ale jeśli bez strat na jakości odtwarzania CD można by go było na coś podmienić i usunąć z szafki jedno urządzenie to było by ok. Tylko czy takie cudo istnieje.

 

Co do głośników to może uda się wygospodarować coś na podłogowe ale zawsze jest jakieś ale, kolor czarny ( ew wenga ) mat i o jak najbardziej zwartej obudowie.

Wersja z subem odpada.

 

Jeśli chodzi o głośniki to pozostaje już odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to Onkyo TX8050 + odtwarzacz sieciowy Onkyo CN 7050 kolumny JBL Ti 400 lub Paradigm 9V.7,ewentualnie wzmacniacz Onkyo A9050 zamiast amplitunera to tyle w temacie i Zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to Onkyo TX8050 + odtwarzacz sieciowy Onkyo CN 7050

Po co dublować sieć?

 

Z mojej strony też sugerował bym ci coś z Klipscha. Ciekawie się zgrywa z Yamahą albo nieco cieplejszym Denonem czy NADem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dublować sieć?

 

Z mojej strony też sugerował bym ci coś z Klipscha. Ciekawie się zgrywa z Yamahą albo nieco cieplejszym Denonem czy NADem

 

Denon i ciepło.......ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie CD-N500

 

Ten odtwarzacz nie jest dostępny w Polsce. podobno diler się wycofał czy coś. Sam szukałem tego odtwarzacza koło kwietnia tego roku i w ostatnim sklepie jaki znalazłem na necie był. W pozostałych mieli w ogłoszeniu ale na sklepie już nie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajacz.

 

Ależ oczywiście. Denon i ciepło. Proszę bardzo: Denon CEOL N5 :)

 

ale co ma mini zestaw do ciepłego brzmienia ? i zapewne na oryginalnych kolumnach z kompletu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciepło, Denon, i na kolumnach Qacoustics Concept 20 - nie z kompletu. Mówimy o Denonie. Co z tego że mini. Mowa była o Denonie. Wcześniej też mowa była o mini Yamaha Pianocraft.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam jeszce jedno trudne pytanie :)

Gdzie w Warszawie (najlepiej zachodnia część ) posłuchać tego sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym Ci odsłuch zaczynając od Nada 326 który jest obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie. Do rocka i metalu nadaje się świetnie. Warto poczytać recenzję na audio.com testy. Jest to także wzmacniacz bardzo uniwersalny i zagrać powinien każdy inny repertuar co najmniej dobrze. Założę się że jest obecny w każdym salonie audio w Warszawie. Do niego z łatwością obsługa salonu dobierze Ci kolumny w zależności od Twoich zasobów finansowych. Cdplayer na początek może być nawet używany, podobnie kable, np. jakiś Chord. Dopiero potem zastanawiałbym się nad siecią. Wpierw osłuchałbym się z klasycznym zestawem z CD. Będziesz miał dobry punkt wyjścia i nikt Ci kitu nie wciśnie. Dodatkową zaletą posiadania takiego wzmacniacza jest bezproblemowa sprzedaż na rynku używanego sprzętu - gdybyś kiedyś chciał pójść wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem granie NADa i Yamahy. NAD zagrał rocka (czarny krążek Metallica) bardzo spokojnie. Brakowało pazura w nagraniu. Brzmiało to dla mnie tak sobie. Ale gdy sprzedawca podpiął Yamaszke... No zupełnie inna bajka. Pojawiła się drapieżność w nagraniu jednym słowem to czego brakowało mi w NADzie. Dodam jeszcze że Nad miał problem z potencjometrem tzn przy stopniowym pogłaśnianiu od 0 dB zaczynał grać jeden kanał a po chwili drugi. Obydwa grały równo wg mnie po ustawieniu potencjometru "na godzinę 9". Yamaha nie miała tego problemu.

 

Przede wszystkim musisz posłuchać sam. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posłuchałem, CD + Wzmacniacz wybrany, ale głośniki które przesłuchałem nie pasują mi do koncepcji. Zrezygnowałem już z monitorów i teraz poszukuję głośników podłogowych które są jak najwęższe i będą miały baasrefleks albo od czoła albo z dołu. Coś w stylu Bowers & Wilkins 684 S2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje głośniki Equilibrium Ether Evo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak chcesz o tym porozmawiać to dzwoń 601 742 490

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa grały równo wg mnie po ustawieniu potencjometru "na godzinę 9". Yamaha nie miała tego problemu.

Bo RN ma cyfrową regulacje brzmienai. Nie ma aalogowe potencjometru jak NAD. Normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jesli szukasz niewielkich kolumn w dobrym brzmieniu w przyzwoitej cenie sprawdź proszę kolumny Dali Zensor 5. Jest to rozwinięcie brzmienia 3 o głębszy bas i mocniejsza dynamikę.

 

Jesli masz do wydania nieco więcej dobrymi kolumnami są także ELACi FS-77.

 

W razie pytań lub wycen serdecznie zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze posłuchać Advance Acoustics Kubik 5 (front bas reflex oraz głosnik niskotonowy z boku obudowy) polecam tą konstrukcje budżet podobny do B&W,oraz wzmacniacz z dac tego samego producenta x-60. (5200 zł całość).

 

Widzę ze ktoś tu poleca kolumny zupełnie nie w temacie (cena nie dla klienta zainteresowanego tym budżetem) no cuż bywa i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.