Jump to content
IGNORED

Głos z syntezatora w jednym kanale

giedoka

Recommended Posts

Siemanko!

Posiadam syntezator Roland Juno Di i mam go podłączonego do komputera do line in kablem mono. Z syntezatora kabel wychodzi z wyjscia mono. Jak napisałem w temacie - dźwięk idzie tylko do jednego kanału (lewego). Jestem w tym temacie zielony. Czy ktos moze mi podpowiedzieć co zrobic by dźwięk był w obu kanałach? Czy musze po prostu podłączyć to wszystko za pomocą kabla stereo?

Pozdrawiam

Witam, nie wiem cz to pomoze - troche kombinacja alpejska :) ale...

kabelkiem jackStereo-2xRCA podlacz sie do syntezatora - na jednym RCA bedziesz miec dzwiek, potem do tego RCA podlacz rozdzielacz z 1RCA na 2RCA i potem do kabla 2RCA na JaskStereo do kompa :)

mowilem ze alpejska kombinacja ale... dziala,

z drugiej strony, myslalem ze jackMono daje ten sam sygnal na oba kanaly

bo przeciez

220px-Photo-audiojacks.jpg

tu chodzi o Mono (2gi z lewej) i STEREO (2gi z prawej)

masa jest na koncu (czubku) a kanaly potem... 2 lub 1

wiec styczniki w wejsciu (karty dzwiekowej) po podlaczeniu kablem mono bo powinny (oba kanaly) dostawac ten sam sygnal

u Ciebie gra tylko jeden kanal? dobrze wsadzony jest ten kabelek?

PS jeszcze jedno pytanie do CIebie - z obu stron masz takie same koncowki? Jack MONO-Jack MONO? (i nic wiecej?) bo moze masz 2xJack MONO -> 1xJack STEREO - wtedy powinno dzialac tylko na jednym kanale, ale jak masz kabel z wtyczkami Jack-MONO -> Jack-MONO to powinienies miec w obu kanalach to samo (a moze ktos uwaza inaczej?)

SONY HW55, MagicScreen Future 110", DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, Synology DS2415+ & 10kg kabli wszelakiej maści :)

Nie wprowadzaj kolegi w błąd!

Po podłączeniu jacka mono do gniazda stereo dźwięk będzie w lewym kanale i tak ma być. Patrząc na jacka od "czubka" mamy: kanał lewy, kanał prawy, masa. Czyli po podpięciu jacka mono do stereofonicznego gniazda mamy wejście prawego kanału zwarte do masy.

Aby uzyskać dźwięk w obu kanałach, wystarczy wymienić jacka od strony komputera na stereofoniczny, masę podłączyć do masy a sygnał równolegle do styków obu kanałów.

faktycznie, na czubku jest lewy kanal (moj blad - sorki)

SONY HW55, MagicScreen Future 110", DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, Synology DS2415+ & 10kg kabli wszelakiej maści :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.