Skocz do zawartości
IGNORED

Głos z syntezatora w jednym kanale


giedoka

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Posiadam syntezator Roland Juno Di i mam go podłączonego do komputera do line in kablem mono. Z syntezatora kabel wychodzi z wyjscia mono. Jak napisałem w temacie - dźwięk idzie tylko do jednego kanału (lewego). Jestem w tym temacie zielony. Czy ktos moze mi podpowiedzieć co zrobic by dźwięk był w obu kanałach? Czy musze po prostu podłączyć to wszystko za pomocą kabla stereo?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem cz to pomoze - troche kombinacja alpejska :) ale...

 

kabelkiem jackStereo-2xRCA podlacz sie do syntezatora - na jednym RCA bedziesz miec dzwiek, potem do tego RCA podlacz rozdzielacz z 1RCA na 2RCA i potem do kabla 2RCA na JaskStereo do kompa :)

 

mowilem ze alpejska kombinacja ale... dziala,

 

z drugiej strony, myslalem ze jackMono daje ten sam sygnal na oba kanaly

 

bo przeciez

220px-Photo-audiojacks.jpg

tu chodzi o Mono (2gi z lewej) i STEREO (2gi z prawej)

masa jest na koncu (czubku) a kanaly potem... 2 lub 1

wiec styczniki w wejsciu (karty dzwiekowej) po podlaczeniu kablem mono bo powinny (oba kanaly) dostawac ten sam sygnal

 

u Ciebie gra tylko jeden kanal? dobrze wsadzony jest ten kabelek?

 

PS jeszcze jedno pytanie do CIebie - z obu stron masz takie same koncowki? Jack MONO-Jack MONO? (i nic wiecej?) bo moze masz 2xJack MONO -> 1xJack STEREO - wtedy powinno dzialac tylko na jednym kanale, ale jak masz kabel z wtyczkami Jack-MONO -> Jack-MONO to powinienies miec w obu kanalach to samo (a moze ktos uwaza inaczej?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj kolegi w błąd!

Po podłączeniu jacka mono do gniazda stereo dźwięk będzie w lewym kanale i tak ma być. Patrząc na jacka od "czubka" mamy: kanał lewy, kanał prawy, masa. Czyli po podpięciu jacka mono do stereofonicznego gniazda mamy wejście prawego kanału zwarte do masy.

Aby uzyskać dźwięk w obu kanałach, wystarczy wymienić jacka od strony komputera na stereofoniczny, masę podłączyć do masy a sygnał równolegle do styków obu kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi, ale coś mi się przypomniało.. Jak kupiłem syntezator i podłączyłem do kompa, to grało w obu kanałach. Widocznie teraz cos musiałem zle ustawić :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, na czubku jest lewy kanal (moj blad - sorki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.