Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt XLR w granicach 3-4 tys. używany [do 10 tyś. nowy]


kenaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam interkonektu jak w temacie. Priorytetem byłaby duża gęstość zródeł pozornych, czyli inaczej dobre wypełnienie na średnicy, jej namacalność. Dobre kontury, transparentność i przejrzystość dżwięku to dodatkowy atut. Zastanawiam sie nad Harmonixem 101 GP, może Acrolink 2090SPE? Prosiłbym o inne propozycje również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam interkonektu jak w temacie. Priorytetem byłaby duża gęstość zródeł pozornych, czyli inaczej dobre wypełnienie na średnicy, jej namacalność. Dobre kontury, transparentność i przejrzystość dżwięku to dodatkowy atut. Zastanawiam sie nad Harmonixem 101 GP, może Acrolink 2090SPE? Prosiłbym o inne propozycje również.

 

 

Harmonixa (znam) i Acrolinka miałem 2080... zainteresuj się również WILE....jak przypasuje to kasy jeszcze zostanie na imprezę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam interkonektu jak w temacie. Priorytetem byłaby duża gęstość zródeł pozornych, czyli inaczej dobre wypełnienie na średnicy, jej namacalność. Dobre kontury, transparentność i przejrzystość dżwięku to dodatkowy atut. Zastanawiam sie nad Harmonixem 101 GP, może Acrolink 2090SPE? Prosiłbym o inne propozycje również.

Mam 2090 SPE ale na rca. U mnie daje z lampizatorem lepsze wyniki od 6300 , ktory jest nieco zbyt ostry i lepiej pasuje do La Fontaine imo. Sam bym chetnie sprobowal w symfonice xlr ,ale moj tor jest SE.

Moze Stefek testowal tego Harmonixa, on z pewnoscia zna dobrze te kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś topowy wirewold gold eclipse, który miał taki gęsty charakter, poza tym cardasy - golden reference (gęsta średnica, góra dająca efekt instrumentów wydobywających się z czarnego tła, nieco gorsza transparentność - w każdym razie nie na poziomie nordosta SPM reference czy XLO signature), cardas golden hexlink 5C (jaki bas!, poprzednik golden referenca, tani na rynku wtórnym bo stary model). Wymieniam starsze kable bo czy warto płacić za "nowość" jeśli chodzi o kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2090 SPE ale na rca. U mnie daje z lampizatorem lepsze wyniki od 6300 , ktory jest nieco zbyt ostry i lepiej pasuje do La Fontaine imo. Sam bym chetnie sprobowal w symfonice xlr ,ale moj tor jest SE.

Moze Stefek testowal tego Harmonixa, on z pewnoscia zna dobrze te kable.

 

..zaskoczyłeś mnie....w jakich aspektach 2090 jest lepszy od 6300?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ,ze jest lepszy ,tylko lepiej pasuje, sam bylem nieco zaskoczony.

Mysle, ze to kwestia synergii, bo jak gram z lampiego to wylaczam zasilanie usb w aurenderze i dzwiek staje sie jeszcze bardziej transparentny . W moim lampim b7 mam psvane 101ds WE repliki, ktore sa bardzo szczegolowe , ale raczej chlodne jak na lampy.

W la fontaine rozdzielczosc jest robiona w nieco inny sposob i nie mozna podac po usb bez zasilania, no i ma wbudowane lampowe pre.

W odsluchach wole 2090 do lampiego i 6300 do fontanny, na odwrot raczej nie dam rady wytrzymac dlugo.

Tak czy ianczej 2090 moze sie sprawdzic, jesli poczatek toru jest bardzo rozdzeilczy i selektywny, to tak moim zdaniem. No i ostatnia seria acro jest ogolnie nieco cieplejsza , a 2090 z niej pochodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ,ze jest lepszy ,tylko lepiej pasuje, sam bylem nieco zaskoczony.

Mysle, ze to kwestia synergii, bo jak gram z lampiego to wylaczam zasilanie usb w aurenderze i dzwiek staje sie jeszcze bardziej transparentny . W moim lampim b7 mam psvane 101ds WE repliki, ktore sa bardzo szczegolowe , ale raczej chlodne jak na lampy.

W la fontaine rozdzielczosc jest robiona w nieco inny sposob i nie mozna podac po usb bez zasilania, no i ma wbudowane lampowe pre.

W odsluchach wole 2090 do lampiego i 6300 do fontanny, na odwrot raczej nie dam rady wytrzymac dlugo.

Tak czy ianczej 2090 moze sie sprawdzic, jesli poczatek toru jest bardzo rozdzeilczy i selektywny, to tak moim zdaniem. No i ostatnia seria acro jest ogolnie nieco cieplejsza , a 2090 z niej pochodzi.

 

....kurcze żle napisałem...6300 to znakomity kabel dlatego byłem zdziwiony, jeden z najlepszych.....jakie są różnice między 2080 a 2090?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2080 evo na xlr do testowania z pre i wzmakiem xa od avantgarda , ale nie podejmuje sie opisac roznic.

Za duzo zmiennych. Tak czy inaczej nowa seria daje dzwiek bardziej dociazony od poprzedniej, przy zachowaniu wysmienitej szczegolowsci i krystalicznej gory. Ja nie jestem zbyt obiektywny , bo po prostu dla mnie acro to jest to.

Pacula dobrze opisal roznice 2090 i 6300, jest gdzies test na highfidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.kiedyś zrobiłem porównanie 2080 evo do WILE i w Acro między innymi zabrakło mi tego dociążenia jakoś tak szczupło zagrał

druga cecha która mi nie pasowała w 2080 to zaburzona równowaga tonalna....za bardzo górą grał ten kabel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. Sulek Audio,

1. potrzebuję interkonektu XLR a takowego w ofercie Sulek Audio nie ma, zdaje się. A to zamyka sprawę.

2. bardzo dobry kabelek uznanej marki, używany powinienem kupić za 3-4 tys. Sulka używanego raczej nie znajdę, pozostaje wydatek 6 tys. zl na nowy, a to już jest bardzo drogo. Pozatym przy jego ewentualnej odsprzedaży bardzo wiele bym stracił.

3. recenzja tych kabli w internecie to pierdoły za przeproszeniem. Porównane są do Acoustic Zena Silver Reference. Ja miałem AZ Silver Reference, był dobry, ale nie bardzo dobry. AZ Absolute był dużo lepszy a też go wymieniłem. Zresztą Silver Reference kosztuje ok 1000 USD a to póki co, sporo mniej niż 6 tys. za Sulka.

Trochę się rozpisałem ale te reklamy "cudownych" produktów robią się męczące.

 

Dziękuję i proszę o więcej opinii i sugestii ze strony kolegów którzy mają doświadczenie i nie jednych "drutów" słuchali..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dźwięk, a nie znaczek sprawdź Sulek Audio. Bez kompleksów do uznanych marek i z Polski!

Kto jest dystrybutorem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle kasy ładować może będzie na styk:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest już w końcowej fazie testów najnowsza sieciówka w sumie już prawie kondycjoner pasywny ale cena z racji nakładów pracy i zaawansowanej technologii będzie odbiegać od ceny samych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle kasy ładować może będzie na styk:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest już w końcowej fazie testów najnowsza sieciówka w sumie już prawie kondycjoner pasywny ale cena z racji nakładów pracy i zaawansowanej technologii będzie odbiegać od ceny samych kabli.

Czy to są te kable bez basu tfuj z ograniczonym rozciągnięciem pasma na dole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem byłaby duża gęstość zródeł pozornych, czyli inaczej dobre wypełnienie na średnicy, jej namacalność.

W takim razie polecam Ear Stream

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Od polskiej firmy, z gwarancją i dowodem zakupu, w ładnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do tego bez narzutów detalisty ze względu na sprzedaż bezpośrednią. Stąd taka cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są te kable bez basu tfuj z ograniczonym rozciągnięciem pasma na dole?

 

:):):).....co prawda z nagonką na Ayona przesadzasz..... ale dobrze że jesteś na forum ktoś taki jest potrzebny

 

...czujny...surowy... pomocny...motto:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Parę propozycji już padło

Zainteresuj się też MIT-ami, Transparentami, wysokimi Cardasami.

Nie omijaj dobrego srebra: Siltech, wysokie Fadel Art czy australijskie PSC - kapitalne.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):).....co prawda z nagonką na Ayona przesadzasz..... ale dobrze że jesteś na forum ktoś taki jest potrzebny

 

...czujny...surowy... pomocny...motto:)

Dziękuję za komplement. Nie miałbym nic do Ayona, gdyby nie oszukiwanie kupujących co do miejsca wytwarzania produktów, sposobu wprowadzenia marki na nasz rynek i notorycznego wciskania tych sprzętów wszędzie, wszystkim i za każdym możliwym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam Ear Stream

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Od polskiej firmy, z gwarancją i dowodem zakupu, w ładnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do tego bez narzutów detalisty ze względu na sprzedaż bezpośrednią. Stąd taka cena.

akurat u mnie model signature zagrał lepiej(ten w czerwonej koszulce).

w moim systemie-myśle,że spokojnie można go porównać do średniej półki bardziej renomowanych wytwórców.

jest znacznie lepszy od tańszych Rafaeli.

brzmi ciepło(nie mylić z kluchą),przestrzennie i detalicznie.

w tych cenach,jakie kiedyś widziałem-to hit,szkoda,że mało znany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Parę propozycji już padło

Zainteresuj się też MIT-ami, Transparentami, wysokimi Cardasami.

Nie omijaj dobrego srebra: Siltech, wysokie Fadel Art czy australijskie PSC - kapitalne.

Pozdrawiam Stempur

 

Mam fadel ref Two na xlr, nie proponowalem go koledze kenajowi , bo jak pisal chce miec dobre wypelnienie na srednicy, a na tle acro jest wyraznie mniej dociazony, za to z wyborna przejrzystoscia i duza dynamika. W koncu to srebro, z jego zaletami , ale i wadami.

Bardzo dobry kabel do systemow z dzwiekiem nieco zbyt nasyconym. Uzywam czesto jako aes / ebu do testowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonixem 101 GP

 

 

Jeśli priorytetem dla Ciebie jest średnica,to trudno będzie o kabel z lepszym stosunkiem jakości do ceny niż właśnie ten.

 

Niedługo powinno ich pojawić się troszkę więcej z drugiej ręki,pojawił się nowy flagowiec Harmonixa (Million),i podejrzewam,że

będą osoby,które wymienią GP na Milliona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenaj

 

Już w swoim drugim poście na tym forum szarżujesz.

 

Jeśli czytasz recenzje, to rób to uważnie: interkonekt Sulek był też porównywany w tej recenzji do Cristal Cable (ca 10 tys Eur) i według recenzenta różnica była niewielka.

 

XLR jest w programie i na stanie - mówię to jako dystrybutor.

 

Twoja sugestia jakobym znał i słuchał tylko tych kabli jest co najmniej niegrzeczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są te kable bez basu tfuj z ograniczonym rozciągnięciem pasma na dole?

 

Zachowujesz się jak StasioP czytasz recenzje oglądasz YT a nie słuchałeś :)

 

jest znacznie lepszy od tańszych Rafaeli.

Nie wiem do czego pijesz, i z kim trzymasz? Nie miałeś ich w rękach wersja XLR Bubble była udostępniona tylko do testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze Kubala Sosna, może PAD.

U siebie nie zauważyłem przesadnej lekkości i braku wypełnienia w Fadelu (mam Reference One). Grał u mnie masywniej Niż Acrolinki A2070 i bodajże D 5000. Ale jak wiadomo wszystko zależy od systemu.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....może trochę zabawy...:)

3 x 1.5m kable sieciowe + głośnikowy 2.5m + IC rca 1m WILE to koszt gdzieś tak 8 tys + - nowe

jeżeli ktoś znajdzie kable do 20 tys (nowe) mogą być różnych firm które lepiej zagrają od WILE to jestem w stanie przyjąć zakład

a raczej trzy zakłady o butelkę dobrego trunku do 200zł....kable możemy przesłać na przetestowanie komuś znanemu z forum

...moja propozycja to.... oczywiście jeżeli koledzy wyrażą zgodę .....Stefek, Milimetr, Moreno lub Marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowujesz się jak StasioP czytasz recenzje oglądasz YT a nie słuchałeś :)

 

 

Nie wiem do czego pijesz, i z kim trzymasz? Nie miałeś ich w rękach wersja XLR Bubble była udostępniona tylko do testów.

Moja oferta niezależnego testu, z przed lat jest nadal aktualna. Chcesz się zmierzyć z najlepszymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.