Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt XLR w granicach 3-4 tys. używany [do 10 tyś. nowy]


kenaj

Rekomendowane odpowiedzi

to dokładnie przypadek "prawie" , dla jednych prawie to subtelna różnica, dla innych....

Korzysta na tym kolega pmcomp. Nie slysząc różnicy miedzy transparentem a starym drutem, po co przepłacać, nie ma sensu. Tu kolega ma absolutną rację. Mają rację też ci którzy tą różnice słyszą bo jest duuuża.

A to że to nie pieniądze grają, to też święta racja.

pozdr.

 

Jednym słowem kwestionujesz bracie mój słuch.

Niech i tak będzie.

Ty stwierdzasz, że róznica jest bo jest i tak ma byc.

Niech będzie.

 

Audiofili nie sieją. Podobnie jak frajerów. Oni po prostu są ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, taki przyklad, podlaczam topowego harmonixa do reimyo, gra super, dociaza ewidentnie(jak ktos ma pojecie o dzwieku reimyo to wie o co chodzi), wypelnia srodek, podlaczam tego samego harmonixa juz do mocno dociazonego/wypelnionego zrodla, np lampi, i pytanie za sto punktow, zagra dobrze, czy zamuli, czy nie lepiej sprawdzi sie np dosyc tani vdh?

 

Co do kasy, nie jest zawsze tak, ze chwali sie tanie bo nas na to stac,kolejny przyjklad, moge kupic drogi przewod, ale wole tanszy, lepiej dopasowany, czy postepuje madrze, czy glupio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasy, nie jest zawsze tak, ze chwali sie tanie bo nas na to stac,kolejny przyjklad, moge kupic drogi przewod, ale wole tanszy, lepiej dopasowany, czy postepuje madrze, czy glupio?

 

Na rzazie gdybasz, jak kupisz to daj znać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta,tani,bardzo dobry van den Hul przykryje niedostatki Twojego systemu,lub pomieszczenia,

więc jeśli gdzieś masz błąd w zestawieniu to van den Hul będzie jak znalazł.

 

No dobra, taki przyklad, podlaczam topowego harmonixa do reimyo, gra super, dociaza ewidentnie(jak ktos ma pojecie o dzwieku reimyo to wie o co chodzi), wypelnia srodek, podlaczam tego samego harmonixa juz do mocno dociazonego/wypelnionego zrodla, np lampi, i pytanie za sto punktow, zagra dobrze, czy zamuli, czy nie lepiej sprawdzi sie np dosyc tani vdh?

 

Co do kasy, nie jest zawsze tak, ze chwali sie tanie bo nas na to stac,kolejny przyjklad, moge kupic drogi przewod, ale wole tanszy, lepiej dopasowany, czy postepuje madrze, czy glupio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie gdybam, kilka razy sprawdzalem i wiem co pisze, a gdybasz to ty(rafaell), ze ja gdybam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawstydzą niejedną dzisiejszą hajendową konstrukcję.

 

 

Żeby Klein Hummel dziś tak robił sprzęt :) W sumie przejął ich Neumann i powinno być lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na razie robią plastik fantastic kolumny do studiów nagraniowych, słuchałem za tą kasę można lepiej wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem kwestionujesz bracie mój słuch.

Absolutnie nie. Różnica jest dopiero jak się ją słyszy. Na dodatek dla jednych ta róznica jest mała i nie warta grzechu, ani pieniędzy. Dla innych jak najbardziej. Sam jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku. Oczywiście ta granica zdrowego rozsądku często przesuwa się w miarę zasobności portfela. Poza tym działa prawo "diminishing returns", tz na pewnym pułapie trzeba zapłacić dwa razy więcej za 5% lepiej. Często to nie jest lepiej tylko poprostu inaczej. I gdzie tu zdrowy rozsądek?

 

Ale nie w porządku jest nazywanie innych, którzy myślą inaczej niż my frajerami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejetnosc doboru jest w audio najwazniejsza, nie ma nic bardziej wartosciowego, oczywiscie imo.

 

Znaczy należy słuchać przed zakupem; wiem takie proste ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta,tani,bardzo dobry van den Hul przykryje niedostatki Twojego systemu,lub pomieszczenia,

więc jeśli gdzieś masz błąd w zestawieniu to van den Hul będzie jak znalazł.

 

Nie do konca sie zgadzam, podam przyklad, nie wyobrazam sobie sluchania np reimyo ze srebrnymi kablami, chodzi o niespasownaie charakterow brzmienia, bedzie za chudo i sucho(moze sucho jednak nie), nie chodzi tu tylko( w jakiejs mierze moze tez) o niedostatki systemu, czesto system jest tak tworzony, ze musi miec taki a nie inny charakter kabla, stad reimyio zawsze najlepiej zabrzmi z harmonixem, taka filozofia brzmienia, no chyba, ze sie myle:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

bo ogólnie durnymi drutami to można całkowicie brzmienie zestawu modelować - to jest w sumie smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w wątku o sygnałowym RCA zrobionym ze starego druta Western Electric, który w moim systemie konkuruje z powodzeniem z 10x droższym Transparent Audio.

 

Bo ten drut to dawał prąd zamiast z węgla z ekologicznej atomowej elektrowni w Czernobylu i miał się czas wygrzać ;)

 

Świeci nocą? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te monobloki Telewatta uważam za nadmuchaną legendę, mogłem ostatnio kupić za €250, posłuchałem i oddałem. :(

Może mają fajny vintydżowy wygląd ale sam układ i komponenty to na prawdę nic ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

bo ogólnie durnymi drutami to można całkowicie brzmienie zestawu modelować - to jest w sumie smutne.

 

Albo świadczy o jakości sekcji zasilających oraz dopasowaniu elektrycznym poszczególnych urządzeń!

 

Tylko patrzeć jak nadejdzie moda że wszystko będzie w jednej obudowie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

akurat w kwestii materiału na membrany głośników pełna zgoda. celuloza jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

akurat w kwestii materiału na membrany głośników pełna zgoda. celuloza jest nie do pobicia.

 

Bio celuloza, czy jaka celuloza i w jakim paśmie jej nie słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów mamy inne zdanie. Co prawda słyszałem też dobre papierowe przetworniki np w Wilson Alexia, ale większość dla mnie jest nie do przyjęcia np w Tannoy czy Sonus Faber.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo świadczy o jakości sekcji zasilających oraz dopasowaniu elektrycznym poszczególnych urządzeń!

...

 

idąc tym tokiem rozumowania to:

większość hajendowych grajków ma "niedorobione" zasilanie

większość produktów nawet od tego samego nie pasuje do siebie

 

:) i dzięki temu rynek drutów kwitnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Różnica jest dopiero jak się ją słyszy. Na dodatek dla jednych ta róznica jest mała i nie warta grzechu, ani pieniędzy. Dla innych jak najbardziej. Sam jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku. Oczywiście ta granica zdrowego rozsądku często przesuwa się w miarę zasobności portfela. Poza tym działa prawo "diminishing returns", tz na pewnym pułapie trzeba zapłacić dwa razy więcej za 5% lepiej. Często to nie jest lepiej tylko poprostu inaczej. I gdzie tu zdrowy rozsądek?

 

Ale nie w porządku jest nazywanie innych, którzy myślą inaczej niż my frajerami.

 

Chodziło o powiedzenie, że frajerów nie sieją. Jesli ktoś poczuł się urazony przepraszam, nie miałem takiego zamiaru. Choc bardzo czesto, a szczególnie ostatnio sam siebie nazwałbym audiofrajerem.

 

Dopowiem do Twojej wypowiedzi, że w jednym systemie róznica pomiędzy starym sznurem od żelazka a drogim TA może byc żadna ale już w innym systemie ogromna. O czym wszyscy od dawien dawna powinni już wiedzieć.

 

Moim zdaniem nie ma kabli wyjątkowo najlepszych bo one będą najlepsze w danym systemie i na pewno znajdę system w którym inny kable będzie lepszy, np. sznur od żelazka ;).

 

 

 

Pozdro

 

Akurat te monobloki Telewatta uważam za nadmuchaną legendę, mogłem ostatnio kupić za €250, posłuchałem i oddałem. :(

Może mają fajny vintydżowy wygląd ale sam układ i komponenty to na prawdę nic ciekawego.

 

No włąsnie ... układ i komponenty. Układ jest prosty jak cep a kompnenty można a nawet trzeba poprawić.

 

Miałem za dwa miesiące temu dwa takie monosy u siebie przez tydzień. Ale oddałem bo z jednym cos było nie tak, a miałem ochrone PayPal.

Natomiast dźwiękowo ... baaaaardzo dobrze.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

tak na pewno te piękno monobloki Telewatta zagrają cudownie - no po prostu już nie ma słów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

tak na pewno te piękno monobloki Telewatta zagrają cudownie - no po prostu już nie ma słów

 

Nie wiem co rozumiesz przez cudownie, ja wiem co rozumiem przez bardzo dobrze.

 

BTW miałeś okazje słuchać w swoim systemie? Bo jakoś nie sądzę.

 

Rozumiem ... to nie jest hajend bo parę można dziś kupić za ok. 1000-1500 zł, a nie za 30 czy 300 tysięcy ;).

 

I wiem, że mógłbym podłaczyć np. Anitleona pod moje 10-o calowe papierowe średniotonowe głośniki tylko ... nie wiem po kiego czorta. Ponieważ moje Heathkity radzą tam sobie znakomicie.

Może, bo nie miałem okazji, gdybym Anitleona podłączył pod całe pasmo w moich JBLach byłoby fajniej niz jw. ale gdybam, że moje trzy relatywnie tanie, raczej mało hajendowe wzmaki z tymi kolumnami przez zwrotnicę aktywną zagrają duzo lepiej niż jeden Anitleon przez oryginalne zwrotnice pasywne w kolumnach.

 

Żeby było bardzo jasne cenię konstrukcje Gryphona z przełomu wieków.

 

Pozdro

 

pmcomp

tak na pewno te piękno monobloki Telewatta zagrają cudownie - no po prostu już nie ma słów

 

Jeszcze jedno.

Przecież to tranzystory więc i tak powinny zagrac lepiej od moich baniek.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

tak na pewno te piękno monobloki Telewatta zagrają cudownie - no po prostu już nie ma słów

Moze nawet zblizy sie do poziomu rzeczonego radia Sudety , choc glowy bym nie dal.

 

@pmcomp

 

Skoro twierdzisz ,ze tylko " frajer " kupuje przewartosciowany wspolczesny zlom i pomiedzy starymi klamotami znalezionymi u stryjecznego wuja na strychu a nowymi konstrukcjami nie ma zadnej roznicy a nawet te nowe to tylko marketingowy belkot to mam do Ciebie prosbe :

 

Wklej kilka fotek z takich porownan u siebie w domu tych urzadzen obecnie powszechnie zaliczanych do hiendu a przez Ciebie uwazanych za " frajerstwo " zebysmy mogli zrozumiec o czym tak na prawde tutaj tak autorytarnie sie wypowiadasz.

 

Z gory dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moze nawet zblizy sie do poziomu rzeczonego radia Sudety , choc glowy bym nie dal.

 

@pmcomp

 

Skoro twierdzisz ,ze tylko " frajer " kupuje przewartosciowany wspolczesny zlom i pomiedzy starymi klamotami znalezionymi u stryjecznego wuja na strychu a nowymi konstrukcjami nie ma zadnej roznicy a nawet te nowe to tylko marketingowy belkot to mam do Ciebie prosbe :

 

Wklej kilka fotek z takich porownan u siebie w domu tych urzadzen obecnie powszechnie zaliczanych do hiendu a przez Ciebie uwazanych za " frajerstwo " zebysmy mogli zrozumiec o czym tak na prawde tutaj tak autorytarnie sie wypowiadasz.

 

Z gory dziekuje.

 

Uderz w stół a ...

 

;)

 

BTW przeczytaj dokładnie i wszystko co napisałem w tym temacie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

idąc tym tokiem rozumowania to:

większość hajendowych grajków ma "niedorobione" zasilanie

większość produktów nawet od tego samego nie pasuje do siebie

 

:) i dzięki temu rynek drutów kwitnie

Dlatego Twoje druty są droższe od całego systemu....:)))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.