Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Cyrus 8 za 450 euro czy warto?


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje kupic wzmacniacz Cyrus 8 za 500 euro, moze 450, czy warto sie nim interesowac?

Kolumny z ktorymi mialby grac to Usher x 718. Obecnie gram na NAD C 352, ktory mam zamiar zmienic.

Czy warto sie interesowac tym Cyrusem? Wolalbym posluchac, ale 250km to troche za daleko zeby jechac na odsluch.

Mial okazje ktos sluchac tego wzmacniacza? Malo opinii w sieci.

 

Warty tych pieniedzy? Czy lepiej szukac czegos innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze wzmacniacz nowy, ale nie podales, ktora wersja? 8xp, 8a, 8DAC? Czy najnowsza seria? Nigdy nie mialem cyrusa w domu, ale na odsluchach niczym mnie nie zachwycil. Sluchalem 6a i 8xpd. Do tego te "przejsciowki" do kabli mnie odstraszaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uzywany wzmacniacz, wersja 8 bez vs tylko 8.

Znalazlem jakis test na Polskiej stronie i nawet dobrze go ocenili. Cena za nowy 4800 zlotych. Ja jednak wole poczytac ooinie uzytkownikow, ewentualnie kogos kto slyszal w sklepie, na wystawie itp.

Szukam czegos lepszego od tego mojego NADa i znalazlem wlasnie tego Cyrusa.

Czytalem, ze Cyrus to juz troche inna liga niz NAD, Cambridge Audio, Rotel, czy Marantz lub Yamaha, wiec postanowilem zadac pytanie, bo nigdy nie sluchalem tego sprzetu. Wole znac jakias opinie przed wypadem na odsluch. Jak sie okaze ze nie ma sensu to szkoda czasu i paliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu gralem na 8vs. Fajny wzmacniacz.Kupilem za 413 Euro, sprzedalem po dwoch latach za 450 Euro przez niemiecki ebay Ukraincowi, ktory nota bene gra na nim do dzis.

Pudelko warte posluchania. Cena 500 Euro za model 8 - troche przesadzona. Mozna trafic na audio-market.de za 350 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus w UK jest popularny, w Polsce chyba nie ma nawet dystrybucji ani marketingu. Mi na anglojezycznych forach polecano wzmacniacz tej firmy.

 

Inna liga to na bank nie jest. Co najwyżej od Nada, czy Marantza może różnić się brzmieniem ale jakościowo nie wybiegnie przed szereg na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje, ze nie ma sensu na odsluch jechac.

Skad w takim razie ta cena? Za nazwe sobie tyle licza?

Myslalem, ze zagra lepiej od mojego NADa, ale jesli ma zagrac tylko inaczej to odpuszczam.

 

Dzieki za wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Wnioskuje, ze nie ma sensu na odsluch jechac.

Skad w takim razie ta cena? Za nazwe sobie tyle licza?

Myslalem, ze zagra lepiej od mojego NADa, ale jesli ma zagrac tylko inaczej to odpuszczam.

 

Dzieki za wpisy.

no właśnie inaczej może być lepiej, jak szkoda Ci czasu i kasy na odsłuchy to trochę sobie utrudniasz bo wiesz, kupujesz coś do słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz za £799 najnowszy model z pelna gwarancja. Po Cyrus 8 byl 8vs, 8xp, 8xpd, 8 dac, 8a I teraz 82....cena jak dla mnie z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie inaczej może być lepiej, jak szkoda Ci czasu i kasy na odsłuchy to trochę sobie utrudniasz bo wiesz, kupujesz coś do słuchania :)

 

Lepiej to lepiej a inaczej to inaczej. Nie myl.

Nie zmienia sie klockow po to, zeby graly inaczej, tylko zeby graly lepiej.

Przeczytaj wypowiedz
insaimz

to bedziesz wiedzial o co mi chodzi.

 

Szukam wzmacniacza lepszego od mojego NADa, ktory bedzie lepszy pod kazdym wzgledem, dlatego szkoda mi czasu na przejazdzke po to, zeby uslyszec to samo, tylko w wydaniu innej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Lepiej to lepiej a inaczej to inaczej. Nie myl.

Nie zmienia sie klockow po to, zeby graly inaczej, tylko zeby graly lepiej.

Przeczytaj wypowiedz
insaimz

to bedziesz wiedzial o co mi chodzi.
Szukam wzmacniacza lepszego od mojego NADa, ktory bedzie lepszy pod kazdym wzgledem, dlatego szkoda mi czasu na przejazdzke po to, zeby uslyszec to samo, tylko w wydaniu innej firmy.

 

wg mnie Ty mylisz, inaczej choć nie lepiej może Ci się bardziej spodobać :), wzmacniacze grają różnie i dopóki nie poznasz wielu brzmień Twoja strata. Słuchałem około 20 wzmaków do 3.5 tysięcy, każdy grał inaczej, choć na podobnym poziomie jakościowym, ale dla mnie "najlepiej" zagrał Audiolab. Na poziomie wyżej 5-10 tys. zł jest tak samo. Wg mnie uprościłeś sobie odpowiedź insaimza pod swoim kątem, oczytałeś ją jak chciałeś;p. Te wzmacniacze grają sporo inaczej, serio :), warto porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz za £799 najnowszy model z pelna gwarancja. Po Cyrus 8 byl 8vs, 8xp, 8xpd, 8 dac, 8a I teraz 82....cena jak dla mnie z kosmosu.

 

Cena jest do negocjacji. W sumie to myslalem, ze Cyrus to juz taki lepszy klocek, ale jak widac to nadal ten sam przedzial co moj wzmacniacz.

 

wg mnie Ty mylisz, inaczej choć nie lepiej może Ci się bardziej spodobać :), wzmacniacze grają różnie i dopóki nie poznasz wielu brzmień Twoja strata. Słuchałem około 20 wzmaków do 3.5 tysięcy, każdy grał inaczej, choć na podobnym poziomie jakościowym, ale dla mnie "najlepiej" zagrał Audiolab. Na poziomie wyżej 5-10 tys. zł jest tak samo

 

No wlasnie mi chodzi o wejscie na inny poziom jakosciowy a nie o zmiane na cos tylko inaczej brzmiacego. Sluchalem kilku wzmacniaczy w podobnej cenie jak kupowalem mojego NADa i wiem, ze jest roznica w brzmieniu, ale nie w jego jakosci.

 

Chyba nie chcesz powiedziec, ze wzmacniacz za 5 czy 6 tysiecy zagra jak NAD za 2.5 tysiaca. To jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchatek, za £350 mozesz kupic Roksana kandy k2, Marantza pearl lite czy audiolaba 8200. Kazdy zaoferuje inne brzmienie i kazdy wedlug mnie zagra lepiej niz NAD. Jak mozesz wyluskac te £500-£600 funtow to polecam dodac do listy integre primare 30.1 albo moze sie uda i30 na aukcji kupic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchatek, za £350 mozesz kupic Roksana kandy k2, Marantza pearl lite czy audiolaba 8200. Kazdy zaoferuje inne brzmienie i kazdy wedlug mnie zagra lepiej niz NAD. Jak mozesz wyluskac te £500-£600 funtow to polecam dodac do listy integre primare 30.1 albo moze sie uda i30 na aukcji kupic.

 

Mam do wydania na wzmacniacz €700 i musze sie w tym zmiescic.

Mieszkam w Irlandii a tutaj z uzywanym sprzetem nie jest tak wesolo jak w UK.

Chodzi mi oczywiscie o zakup po dokonaniu odsluchu. Widzialem na portalu aukcyjnym kilka fajnych propozycji, ale co z tego jak nie moge posluchac. Dlatego nie spieszy mi sie specjalnie, wole poczekac az cos sie trafi na wyspie niz umoczyc pieniadze. Kupilem kiedys CD Cambridge Audio 540c z ebay'a i pomimo zapewnien sprzedawcy, ze wszystko jest ok tak nie bylo. Nie mowie, ze wszyscy tak robia, ale uraz pozostaje. Od tamtego czasu biore tylko to czego moge posluchac.

Zobaczylem tego Cyrusa wczoraj i sie zainteresowalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza lepszego od mojego NADa,

Już ci to pisałem ale widzę że olewasz temat .

Spróbowałeś tego C352 jako samej końcówki z DACem z regulacją głośności ?

W ten sposób zagra tak , że żeby to wyraźnie przeskoczyć to byś musiał wyłożyć dużo większą kasę niż tą o której tu piszesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci to pisałem ale widzę że olewasz temat .

Spróbowałeś tego C352 jako samej końcówki z DACem z regulacją głośności ?

W ten sposób zagra tak , że żeby to wyraźnie przeskoczyć to byś musiał wyłożyć dużo większą kasę niż tą o której tu piszesz .

 

Nie probowalem, bo nie mam DACa.

Bralem to pod uwage, ale nie spodziewalem sie, ze mowisz az o takim skoku jakosciowym. Serio mowisz, ze lepiej te pieniadze wladowac w DACa?

Jesli tak to jakiego? Myslalem, ze wymiana wzmacniacza wniesie wiecej, bo ten NAD troche slaby mi sie wydaje do moich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby Stream Magic 6 . Powinno wszytko do siebie razem pasować .

Tak , będzie dużo , dużo lepiej .

Żeby to przeskoczyć to trzeba by wejść w jakąś integrę Krella albo inne wzmaki w okolicach 10 000zł i więcej ( jako nowe ) .

 

bo ten NAD troche slaby mi sie wydaje do moich kolumn

Jak uważasz że jest za słaby to poluj na Krella KAV300i . Tyle że jak trafisz niegrzebanego to gratuluję no i musisz mieć źródło na XLRach ( SM6 ma wyjście na XLR )

 

Moim zdaniem C352 ma wystarczającą moc do normalnego słuchania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby Stream Magic 6 . Powinno wszytko do siebie razem pasować .

Tak , będzie dużo , dużo lepiej .

Żeby to przeskoczyć to trzeba by wejść w jakąś integrę Krella albo inne wzmaki w okolicach 10 000zł i więcej ( jako nowe ) .

 

 

Jak uważasz że jest za słaby to poluj na Krella KAV300i . Tyle że jak trafisz niegrzebanego to gratuluję no i musisz mieć źródło na XLRach ( SM6 ma wyjście na XLR )

 

Moim zdaniem C352 ma wystarczającą moc do normalnego słuchania .

 

No niby tak, ale jest juz troche stary i nie wiem czy nie wymaga jakiegos serwisu.

Niby wszystko jest ok, ale moze po tylu latach przydalo by sie wymienic jakis kondensator czy cos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale jest juz troche stary i nie wiem czy nie wymaga jakiegos serwisu.

Zeby to wiedzieć trzeba by go rozkręcić , pooglądać / pomierzyć . Ale to się tyczy każdego sprzętu używanego który ma ileś tam lat ( w zależności od konstrukcji ) .

Dużym atutem tego NADa jest to że nie jest na SMD więc jest trwały i łatwy do diagnozy , przeglądu czy napraw .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Cena jest do negocjacji. W sumie to myslalem, ze Cyrus to juz taki lepszy klocek, ale jak widac to nadal ten sam przedzial co moj wzmacniacz.

 

 

 

No wlasnie mi chodzi o wejscie na inny poziom jakosciowy a nie o zmiane na cos tylko inaczej brzmiacego. Sluchalem kilku wzmacniaczy w podobnej cenie jak kupowalem mojego NADa i wiem, ze jest roznica w brzmieniu, ale nie w jego jakosci.

 

Chyba nie chcesz powiedziec, ze wzmacniacz za 5 czy 6 tysiecy zagra jak NAD za 2.5 tysiaca. To jak to jest?

hmm, cena nie zawsze jest wyznacznikiem, wolę Audiolaba czy kilka wzmaków za 3 tysie od wielu za 8-30, bo one wykładają się na rocku na przykład albo grają za jasno lub ciemno dla mnie. Są też marki, w których płacisz za nią czasem, a brzmienie rozczarowuje, ale oczywiście co do zasady przeskok jest więc oczywiście skoro tak to musisz doskładać i szukać kiedyś w droższych bo w końcu nie wytrzymasz :), nikt z nas nie wytrzymuje w końcu ;p

 

Zeby to wiedzieć trzeba by go rozkręcić , pooglądać / pomierzyć . Ale to się tyczy każdego sprzętu używanego który ma ileś tam lat ( w zależności od konstrukcji ) .

Dużym atutem tego NADa jest to że nie jest na SMD więc jest trwały i łatwy do diagnozy , przeglądu czy napraw .

wg mnie TEN wzmak nie zasługuje na DAC :), owszem, polecam to rozwiązanie w postaci SM6, Audio-gd lub Myryada, ale wg mnie przydałby się bardziej naturalny / neutralny wzmacniacz, lub po prostu lepszy, jak Roksan czy Audiolab (fakt, nie jestem NADowcą;p;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, cena nie zawsze jest wyznacznikiem, wolę Audiolaba czy kilka wzmaków za 3 tysie od wielu za 8-30, bo one wykładają się na rocku na przykład albo grają za jasno lub ciemno dla mnie.

Jak w jasnym systemie z dopasowanym " ciemnym " wzmacniaczem za 3 koła dasz jasno grający wzmacniacz za 30 koła to nie będzie lepiej . Ale w tym samym systemie ten wzmacniacz za 8 - 30 koła dopasowany do systemu niestety pozamiata tymi za 3 koła .

 

wg mnie TEN wzmak nie zasługuje na DAC :), owszem, polecam to rozwiązanie w postaci SM6, Audio-gd lub Myryada, ale wg mnie przydałby się bardziej naturalny / neutralny wzmacniacz, lub po prostu lepszy, jak Roksan czy Audiolab (fakt, nie jestem NADowcą;p;p )

Nie chodzi o TEN wzmacniacz ale o jego końcówki które są bardzo dobre .

I taki DAC z regulacją głośności wpinamy w te końcówki i gra to wybornie .

SM6 w roli DACa i preampu zgrywa się z takimi NADami doskonale .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o TEN wzmacniacz ale o jego końcówki które są bardzo dobre .

I taki DAC z regulacją głośności wpinamy w te końcówki i gra to wybornie .

SM6 w roli DACa i preampu zgrywa się z takimi NADami doskonale .

 

A wpinamy tego Dac'a w gniazdo Main in?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpinamy tego Dac'a w gniazdo Main in?

Tak i przed włączeniem należy pamiętać żeby ściszyć sygnał wyjściowy w DACu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbym ponownie posluchac c352 jako samej koncowki, bo z preampem to zagral gorzej niz sony ta f 570es ktorego w czasie porownania posiadalem

 

muda44 a jakis cd z tda1541 lub bb58 z regulowanym wyjsciem zda egzamin czy to bedzie zbyt niski poziom dla tego nada? mam na mysli cos ze starszych philipsow lub sony z tymi przetwornikami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slysze zadnych ubytkow w dzwieku od czasu zakupu, wiec moze swiadczyc to o dobrej kondycji, nic nie trzeszczy, obydwa kanaly graja rowno, wszystko ok na moje ucho. Nigdy go nie pilowalem, slucham normalnie. Galka glosnosci nigdy nie przekroczyla godziny jedenastej, zadko przekracza 9 30, bo jest to wystarczajace do normalnego sluchania. Nie mam nic do tego wzmacniacza, ale jest troche kaski, to wiadomo, ze chce sie zrobic troche lepiej jak sie da.

Dales mi zagwozdke z tym DACiem, ale powiem szczerze, ze troche boje sie podjac to ryzyko w obawie o brak slyszalnych roznic. Szczerze powiem, ze nie spodziewalem sie takiej opinii o tej koncowce. Oznacza to, ze mam kawalek fajnego klocka w domu. Ciekawe czy inni koledzy podzielaja ta opinie?

Ten SM6 troche wykracza poza moj budzet, ale znalazlem Cambridge Audio Dac Magic Plus i on tez ma pokretlo glosnosci, no chyba, ze sluzy ono tylko do wyjscia sluchawkowego. Cena bardziej przystepna. Co o nim myslisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do belfastu sobie podjedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbym ponownie posluchac c352 jako samej koncowki, bo z preampem to zagral gorzej niz sony ta f 570es ktorego w czasie porownania posiadalem

W skrócie . Sony to brzmienie szybkie , żywe . NAD - wycieniowane a ten preamp wycina sporo informacji ugrzeczniając całość tak żeby zgrywał się z kolumnami ze swojego przedziału cenowego .

muda44 a jakis cd z tda1541 lub bb58 z regulowanym wyjsciem zda egzamin czy to bedzie zbyt niski poziom dla tego nada? mam na mysli cos ze starszych philipsow lub sony z tymi przetwornikami

Nie sprawdzałem starych CDków pod kątem jakości z wyjść regulowanych ale szukaj wśród " jaśniejszych " odtwarzaczy .

 

Nie slysze zadnych ubytkow w dzwieku od czasu zakupu,

Do tego można się stopniowo przyzwyczajać a jak się nie mylę to chyba założyłeś wątek że coś tam w jednym kanale się dzieje .

 

wiec moze swiadczyc to o dobrej kondycji, nic nie trzeszczy, obydwa kanaly graja rowno, wszystko ok na moje ucho. Nigdy go nie pilowalem, slucham normalnie. Galka glosnosci nigdy nie przekroczyla godziny jedenastej, zadko przekracza 9 30, bo jest to wystarczajace do normalnego sluchania

Tu ważniejsze jest jaką miał od góry wentylację .

Druga sprawa to NADy mają bardzo czułe potencjometry od ustawiania prądu spoczynkowego końcówek i spotkałem niejeden egzemplarz gdzie prąd ten był zbyt wysoki przez co radiatory bardziej się grzały a to znowu nie sprzyja trwałości kondensatorów elektrolitycznych .

 

Bez rozkręcenia , oględzin i pomiarów nie da się .

 

 

Nie mam nic do tego wzmacniacza, ale jest troche kaski, to wiadomo, ze chce sie zrobic troche lepiej jak sie da.

I to jest moim zdaniem bdb wybór. Gdybyś miał z 6000zł czy więcej to co innego ...

No i SM6 jest dużo lepszy od CD542 gdy grasz z PC po USB ( Jplay ) albo z transportem Marantz CD52 ( 200-350zł + kabel coax 50-150zł ) .

Uprzedzając pytanie - C542 nie jest dobrym transportem

Ten SM6 troche wykracza poza moj budzet, ale znalazlem Cambridge Audio Dac Magic Plus i on tez ma pokretlo glosnosci, no chyba, ze sluzy ono tylko do wyjscia sluchawkowego. Cena bardziej przystepna. Co o nim myslisz?

Tylko SM6 . W wersji V1 niedawno nowy był po jakieś 2200zł jak weszła wersja V2 .

Jak nie , to szukaj używki .

 

Oznacza to, ze mam kawalek fajnego klocka w domu. Ciekawe czy inni koledzy podzielaja ta opinie?

Przerzuciłem więcej NADów niż niejeden sklep i takie konfiguracje grają u kilku osób ( C352 jako końcówka + SM6 ) ale nie wszyscy chcą o tym tu pisać bo mają dosyć pieniaczy i krzykaczy teoretyków .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Jak w jasnym systemie z dopasowanym " ciemnym " wzmacniaczem za 3 koła dasz jasno grający wzmacniacz za 30 koła to nie będzie lepiej . Ale w tym samym systemie ten wzmacniacz za 8 - 30 koła dopasowany do systemu niestety pozamiata tymi za 3 koła .

 

 

Nie chodzi o TEN wzmacniacz ale o jego końcówki które są bardzo dobre .

I taki DAC z regulacją głośności wpinamy w te końcówki i gra to wybornie .

SM6 w roli DACa i preampu zgrywa się z takimi NADami doskonale .

 

co do zasady tak, choć słyszałem drogie konstrukcje, wybitnie nie do rocka wg mnie - dla mnie klapa. Co do reszty się zgadzam. SM6 ogólnie to świetny wybór, ja akurat nie jestem miłośnikiem NAD i CA, ale ciekawe jak by to zagrało na moje uszy, może być ciekawie w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli isc w te strone to nie lepiej zamiast tego SM 6 kupic nad m51? Po £800 z pelna gwarancja w Sevenoaks. Cena pewnie jak zawsze do negocjacji a uzywke duzo taniej wyrwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.