Skocz do zawartości
IGNORED

Velodyne czy Rel ?


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę że jest to pytanie postawione po raz n-ty na tym Szanownym forum.... ale mam troszkę dziwny układ salonu i metrażu i dlatego założyłem kolejny podobny temat...

Jeśli chodzi o kubaturę to sytuacja wyglada tak: salon ma około 36m2 ( szer.4m dł.9m wys.2.70m), kiedyś były to dwa pokoje, rozbiłem ścianę ( ale nie do końca) zostawiajac po około 50 cm starej ściany dookoła ,czyli wybiłem duże przejście (szer.2.70m wys.2.10m)..... mój "kącik" kinowy znajduje się w tej mniejszej połowie i ma 16m2 (4m x 4m)....i właśnie tylko tam interesuje mnie zasięg i odpowiednio mocne działaniae subwoofera..... ale nie wiem czy do dobrania odpowiedniego suba nie powinienem brać pod uwagę całego salonu bo przecież to prawie jeden pokój...

 

Budżet to maksymalnie 4k i skłaniam się ku dwóm subom a wiec Velodyne EQ-MAX 12 i Rel T9..... czytałem już wiele o tych subach tutaj na forum( i nie tylko) i nadal nie potrafie podjać decyzji....

Pytanie czy nie będa za mocne lub za słabe? Czy to dobry wybór do mojej skromnej konfiguracji audio, a mianowicie czy nie przesadziłem z wyborem bo zestaw audio u mnie to typowa marketówka ,czyli cały pack JBL ES wraz z subem ES 150P i HK 255.... podział filmy / muzyka 80/20.... ale czasem lubię posłuchać muzyki.... plus jest taki ze co bym nie wybrał to na pewno z basem sobie mega polepsze porównujac do starego suba :) . Ale jest to troszkę grosza i chcę to dobrze wydać.....

Oczywiście tylko odsłuch w moim pokoju da mi pełny obraz , ale niestety nie mogę tak kombinować, bo gdyby Moja zobaczyła że ponownie coś kombinuje ze sprzetem to mogłoby się to nieciekawie skończyć... hehe... więc chce kupić i "po cichu" postawić ;) :) ... a że później bedzie mocniej ruszało nogawkami to powiem ze coś podkreciłem lub zmieniłem ustawienia ;) .

 

Takie życie , ale i tak nie mogę narzekać bo od jakiegoś czasu i tak Moja twardo znosi zmiany w moim kąciku audio-video... a że ma bardzo niskie ciśnienie krwi to żyjemy w doskonałej symbiozie bo odpowiednio moimi pomysłami ratuję Ją od zapaści... hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

subwoofery Velodyne i REL to moim zdaniem zdecydowanie najlepsze produkty w swojej kategorii. Są to jednak subwoofery o trochę inne charakterystyce. Velodyne to przede wszystkim subwoofer kinowy z potężnym, bardzo niskim basem. REL stawia na szybkość, dokładność, świetną kontrolę.

Biorąc pod uwagę Twój system, oczywiście subwoofer będzie przewyższał klasowo pozostałe elementy toru, jednak w przyszłości jak zmienisz elektronikę i kolumny, nie będziesz musiał się zastanawiać nad zmianą subwoofera.

Wracając jednak do konkretów, jeśli będziesz słuchał także muzyki, postawiłbym raczej na markę REL. Co do modeli natomiast wybierałbym pomiędzy Rel T7 a Rel S2. Obydwa modele spokojnie prawidłowo nagłośnią Twoje pomieszczenie. Z mojej strony bardzo namawiam na serię S2, to o dobrą klasę lepszy subwoofer, co przede wszystkim będzie słyszalne w muzyce, gdzie jakość basu, kontrola, szybkość, głębia będą na najwyższym poziomie. Cena trochę przekracza założony budżet, jednak z upustem klubowym moim zdaniem warto przemyśleć decyzję. Jeśli miałbyś decydować się na T9, w Twoim pomieszczeniu nie wykorzystasz możliwości mocowych subwoofera, przemyśl serię S.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy subwooferów. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś decydować się na T9, w Twoim pomieszczeniu nie wykorzystasz możliwości mocowych subwoofera...

Nie jestem przekonany, ale każdy ma swoje zdanie.

Z subem to trochę jak z ekranem, po czasie zawsze jest za mały :)

 

Co do wyboru pomiędzy subwooferami Rel T7 i T9, to moim zdaniem T7 nie opłaca się kupować, różnica w nominalnej cenie raptem 300zł. Rel T7 to sub raptem 8" z membraną bierną 10", czyli można powiedzieć w obudowie zamkniętej, nie jestem pewien czy będziesz usatysfakcjonowany jego możliwościami, w muzyce może tak, ale w kinie mam wątpliwości.

 

Patrząc na tego Velodyna, który ma głośnik 12" i obudowę bas reflex to wydaje mi się, że w kinie narobi więcej zamieszania, choć może mi się wydawać bo go nie słyszałem. Do muzyki jednak częściej poleca się suby zamknięte. Ten Velodyn ma autokalibrację co jest bardzo ważne, jednak w większości dzisiejszych amplitunerów jest taka kalibracja również dla suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam brać pod uwagę tylko te 16m2 gdzie odbywa się projekcja ? pozostała część salonu jest nieważna?

A co do wielkości suba to tez wolę troszkę wiekszy bo zawsze mozna go skręcić, ale oczywiście to tylko moje zdanie....i mój HK 255 chyba nie ma kalibracji dla suba...

Czytałem takze opinie że Velodyne jest bardziej uniwersalny... w kinie potrafi dobrze walnąć i przy słuchaniu muzyki tez daje radę.... u mnie to raczej pod kino szukam suba dlatego napisałem :kino/muzyka - 80/20...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowal bym sie tak do konca wiekoscia przetwornikow.

 

Efekt koncowy (konstrukcja, elektronika) potrafi byc czasem bardzo zaskakujacy.

 

Slyszalem raz REL T5 w studio i powiem szczerze, ze nie spodziewalem sie ze ta mala kosteczka tyle potrafi...

 

ja mam mieszczacy sie w Twojej cenie Monitor Audio Silver W12, ale tu chodzilo raczej o "do kompletu"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam brać pod uwagę tylko te 16m2 gdzie odbywa się projekcja ? pozostała część salonu jest nieważna?

 

pozostala czesc salonu jest o tyle wazna, ze tam 'wycieka' dzwiek i ta 'dziura' nie pomaga budowac cisnienia w czesci projekcyjnej, tak aby trzesly sie Twoje nogawki :) Zapewne niskie czestotliwosci sa odbierane i slyszalne (chodzi mi o zejscie w dol) lepiej w najdalszych czesciach salonu niz w samej czesci projekcyjnej?

Ponadto kwadrat 4 x 4 nie sprzyja i moze 'wycinac' pewne czestotliwosci, tworzac niedosyt niskich. Czy dlatego chcesz zmienic JBL na np. T9 ktory ma rowniez 10" membrame...

W ogole mysles/probowales o przeslonieciu na czas projekcji tego otworu ciezka, przesuwana zaslono-kotara? Na pewno pomoglaby budowac scene dzwiekowa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw który by się lepiej sprawił velodyne eq-max12 czy rel t9...? Tylko u mnie jest mniejszy metraż salon 26m2 z tym że ja praktycznie bym go używał w 99% do kina może raz na jakiś czas włączył bym do muzyki...;-)

Do tych dwóch dołożył bym jeszcze jeden subik mianowicie Heco celan gt 322a, potężny sub który waży prawie 40kg z potrójnym bass reflexem z tyłu.....ciekaw jestem czy ktoś go kiedyś słuchał...? A cena całej trójki mieści się w granicach 3-3,5k...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will .....Kiedyś miałem taki zamysł aby oddzielać na czas projekcji kotarą, ale niestety na pewno się domyslasz dlaczego tej kotary jeszcze nie mam i raczej nie bede miał :)

Chcę zmienić tego jbl-a na jeden z opisanych subów bo myślę że zagrają lepiej , szybciej , dokładniej , mocniej niż moja teraz zabaweczka.... w końcu to dwie firmy specjalizujace się w "bardzo niskich częstotliwosciach"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas ...loo matko dej se spokoj z tym velo i rel oba beda za slabe i oba sa za drogie w stosunku do tego co oferuja. Ja mam R528se widziales w jakim pokoju i w kinie jest jak dla mnie za malo efektu LFE z tego suba.

To sie ma tak jak moja optoma do Twojego soniacza :) Kup sobie lepiej bk monolith plus,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) m masz gwarantowany wypas i jeszcze Ci zostanie kasa. Jedyny minus to, ze trzeba czekac na suba nawet i kilka tygodni wszystko zalezy ile maja zamowien. Sam bede go brac, mialem kiedys bk xxls400 i wiem, ze to konkret suby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czsami monolithy lepiej "przechodzily" bo zony mogly zagospodarowac top dac jakis kwiatek czy ramke etc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bede go brac, mialem kiedys bk xxls400 i wiem, ze to konkret suby.

 

a co sie stało, że rezygnujesz z niego, czy już zrezygnowałeś.

 

A spróbuj postawić suba w tej większej części salonu, niskie tony to długie fale więc napewno bedą obecne w części odsłuchowej, mowa o kinie. Może nawet bardziej odczuwalne od tych gdyby sub stał w części odsłuchowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXLS400 ja mam i na pewno gra lepiej od T9. Mocniejszy, niżej schodzi, przy zachowaniu zbliżonej szybkości. T9 zresztą aż tak bardzo nisko się nie zapuszcza, bardziej zwarty bas, utwardzony bez tej soczystości co w BK. Velodyne gra moim zdaniem też nie gorzej od tego T9 (porównanie z CHT 12R i 10R) a już na pewno niżej schodzi. Velodyne na 12" gra znacznie potężniej, odpowiednikiem T9 jest bardziej 10-tka Velodyne. Ogólnie to wszystkie te suby są już bardzo dobre i w pokoju 16m sobie poradzą. Chyba że kanapa ma się trząść, to trzeba brać jak największy kaliber.

 

 

subwoofery Velodyne i REL to moim zdaniem zdecydowanie najlepsze produkty w swojej kategorii. Są to jednak subwoofery o trochę inne charakterystyce. Velodyne to przede wszystkim subwoofer kinowy z potężnym, bardzo niskim basem. REL stawia na szybkość, dokładność, świetną kontrolę.

Przeklejasz wszędzie te zabobony. Rel Relowi nie równy i tak samo Velodyne.

To ciekawe że nad różnymi Velodyne mlaskali z zachwytu w recenzjach, akurat przy muzyce a tu się dowiadujemy że to subwoofery kinowe...

"Szybkość, dokładność, świetna kontrola" - super, ale jest też lekka suchość tego basu, brak soczystości którą posiada np tańszy Velodyne. T5 jest zamknięty tylko że to mały sub na 8" a większe T7 i T9 to już membrama bierna. Oczywiście jak zestawisz Rela za dużo większe pieniądze, gdzie będziesz miał głośnik 12" w zamkniętej to już będzie lepiej, ale tu Velodyne ma też swoje wyższe serie.

 

A , czy dwa T5 bedzie lepszym rozwiązaniem od jednego 10-12" głośnika ? Kwota zachowana .

Do muzyki tak, do kina u mnie 1x 12" (BK XXLS400) gra mocniej niż 2x 10" (REL Q200) o podobnej, zamkniętej konstrukcji. Większy sub generuje większe ciśnienie basu, zwłaszcza w najniższym basie, dwa mniejsze suby zapewnią za to odczuwalnie równiejszy rozkład basu w pomieszczeniu, w przypadku muzyki słychać różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka debata to jak zapytac czy kupic bmw czy audi - konkretnej odpowiedzi nie ma I nie bedzie bo ktoś zasugeruje jeszcze mercedesa I tak bedzie ,, w kolko,,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wielkości suba to tez wolę troszkę wiekszy bo zawsze mozna go skręcić, ale oczywiście to tylko moje zdanie....i mój HK 255 chyba nie ma kalibracji dla suba...

W takim razie celowałbym w Velodyne z kalibracją, tym bardziej, że głównie nastawiasz się na kino. Tej autokalibracji nie musisz wykorzystywać, ale zawsze masz możliwość. Czasami zdarzają się trudne akustycznie pomieszczenia i wtedy taka autokalibracja dużo daje. Mam to sprawdzone u siebie, moje pomieszczenie ma tendencję do podbijania bardzo niskiego basu i wtedy jest niedostatek tego wyższego. Kalibruję obecnego suba i kalibrowałem poprzedniego i gra to słyszalnie lepiej. Czasami wydaje się, że jest dobrze bez kalibracji, ale jak się ją zapuści to nagle okazuje się, że jest lepiej.

Nie daj się namówić na suba z mniejszym głośnikiem niż 12",wcześniej czy później będziesz żałował.

 

Nie sugerowal bym sie tak do konca wiekoscia przetwornikow.

 

Efekt koncowy (konstrukcja, elektronika) potrafi byc czasem bardzo zaskakujacy.

 

Slyszalem raz REL T5 w studio i powiem szczerze, ze nie spodziewalem sie ze ta mala kosteczka tyle potrafi...

 

Fizyki się nie oszuka, do niskich częstotliwości potrzebna jest duża skrzynia. T5 to sub 8" w małej obudowie zamkniętej, jak dla mnie to w ogóle nie jest sub do kina, no chyba, że do uzupełnienia małych zestawów kinowych sprzedawanych w kompletach, to wtedy faktycznie może zrobić WOW.

 

 

A , czy dwa T5 bedzie lepszym rozwiązaniem od jednego 10-12" głośnika ? Kwota zachowana .

W muzyce może tak, w kinie raczej nie. Dwa suby zagrają głośniej, wytworzą większe ciśnienie, ale nie zejdą niżej niż ich nominalna, dolna wartość graniczna. W kinie raczej jeden duży sub, chyba, że kogoś stać i ma miejsce na dwa duże suby ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie stało, że rezygnujesz z niego, czy już zrezygnowałeś

 

xxls400 sprzedalem kumplowi do bloku jak go odpalil to zona sasiada myslala, ze burza idzie :) tego suba stawiam na rowno z moim obecnym rel-em jezeli chodzi o volume. Rel rozni sie tym, ze ma bardziej twardy i precyzyjny bas. Tak czy inaczej oba te suby podkreslam "jak dla mnie" do kina sa za slabe. Moje oko usmiecha sie do svs 13 ultra, ale portfel stanowczo mowi bk monolith plus:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzyce może tak, w kinie raczej nie.

 

ja mam 2 x 10", jeden z przodu, a drugi za drugim rzedem na 20 m2 i wg mnie jest duzo lepiej niz z 1 x 10". Lepsza rownowaga, wypelnienie przestrzeni, wiekszy realizm dzwiekowy i zejscia, pomruki sa realistyczne.

Z volume'em na mojej powierzchnie tez musze uwazac, bo odkrecajac na 12 potrafi sie bas wymknac spod kontroli; 9-10 jest chyba najlepszym ustawieniem u mnie...duzo zalezy od realizacji sciezki dzwiekowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dwie 10" paradigma.uzywajac jednego bylem na początku przygody z kd zadowolony. Później dokupilem drugiego I bylem szczęśliwy lecz gdy kupilem porzadna 12" to dwie 10" tki poszły na sprzedaz.radze koledze powyzej spróbować jeżeli uzywa ich do kina.do muzyki mam kolumny ktore juz wsparcia basowego nie potrzebuja wie pod tym kątem się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie ten Monolith da dużo więcej w kinie od Twojego Rela 528se ?

Miałeś okazję go posłuchać ?

 

 

Ten monolith to az 95L skrzynia z portem...., wiec juz bedzie duzo wiecej dudnic a sam driver to tez nie byle co. Nie monolitha nie sluchalem, ale na av forums jest mase postow od uzytkownikow na temat tych subow i porownan do innych znanych marek, ktore mieli. Jak kiedys kupowalem xxls400 to wlasnie pytalem tych co maja jak to gra etc. wiec nie bylem rozczarowany po zakupie. Oczywiscie jakosc basu nie bedzie taka jaka ma Rel, ale czysto do samego LFE jestem pewien, ze wniesie wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 x 10", jeden z przodu, a drugi za drugim rzedem na 20 m2 i wg mnie jest duzo lepiej niz z 1 x 10". Lepsza rownowaga, wypelnienie przestrzeni, wiekszy realizm dzwiekowy i zejscia, pomruki sa realistyczne.

 

Pytanie co by było jakbyś zamiast tych dwóch 10" wstawił jeden 15".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na 80% wybiore velo eq-max 12, bo interesuje mnie kino , dość niskie zejście i w miare małe rozmiary zewnętrzne.... chociaż ta komoda od monolitha to sadząc po rozmiarach moze robić do wyburzeń.... gdybym robił to na legalu nie w konspirze to skusiłbym się na tego monolitha plus w lakierze czarnym piano... może kiedyś powalcze z tą komodą ;)....

 

Velo ma dsp i kalibrację a mam tylko dwa miejsca gdzie mogę go postawić, więc gdyby one były masakryczne jesli chodzi o akustykę to mam nadzieję ze kalibracja i mikrofon coś pomoże....

 

P.S. właśnie pogoniłem mojego jbl es 150.... nie myślałem, że tak szybko go sprzedam.... Jednak ludzie wiedzą co dobre ;) :)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jeszcze o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest chyba w podobnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie co by było jakbyś zamiast tych dwóch 10" wstawił jeden 15".

 

Przy tej wielkości membramy jest duża jej bezwładność i pytanie jak wysteruje ja ampli?? Jak pisał inny kolega bas moze byc rozlazły i do tego moze sie wzbudzać; nie wiem....

Na tych 2 x 10", jak napisałem, jest duzo lepsze wypełnienie całej przestrzeni kina niz z jednym subem.

Przy pewnych projekcjach z b. dobrze zrobiona ścieżka dzwiękowa wibracje ''wchodzą" na sofy i czuje jak sie lekko trzęsą:) Np. film chyba Digital 8 scena rozwalającego sie składu pociągu jest tak katastroficznie realistyczna, ze juz paru oglądających u mnie myślało ze wali sie chałupa, a nie ze to efekt dzwiękowy:)) zastanawiam sie natomiast nad wymiana siedzisk na sofy 4D i mysle, ze tutaj moge osiągnąć znacznie lepszy efekt niz przwymiarowywanie sub'a w pomieszczeniu: w końcu to tez kolumna, a z rozmiarem kolumny tez nie ma co przesadzać w pomieszczeniu bo rozwinie skrzydła tylko do pewnego momentu, a jak wiadomo powinna byc dobrana, bo akustycznie wchodzi w reakcje z pomieszczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten monolith to az 95L skrzynia z portem...., wiec juz bedzie duzo wiecej dudnic a sam driver to tez nie byle co. Nie monolitha nie sluchalem, ale na av forums jest mase postow od uzytkownikow na temat tych subow i porownan do innych znanych marek, ktore mieli. Jak kiedys kupowalem xxls400 to wlasnie pytalem tych co maja jak to gra etc. wiec nie bylem rozczarowany po zakupie. Oczywiscie jakosc basu nie bedzie taka jaka ma Rel, ale czysto do samego LFE jestem pewien, ze wniesie wiecej.

 

Dzięki za odpowiedź, warto rozglądać się za jakąś alternatywą, bo Velodyne i Rel to z pewnością fajne suby, ale te duże, "sejsmiczne" to już koszmarnie drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Velodyne i Rel sa naprawde super, ale niestety, tylko te topowe modele dostarcza efektu wow. Monolith plus w kine zagra lepiej od wielu modeli tych marek a cena przepasc.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Velodyne i Rel sa naprawde super, ale niestety, tylko te topowe modele dostarcza efektu wow. Monolith plus w kine zagra lepiej od wielu modeli tych marek a cena przepasc.....

Oczywiscie masz rację tylko wszystko zależy od punktu wyjscia... mój pkt wyjscia był cieniutki , Twój to już "zboczenie" oczywiście in plus.... wydaje mi się ze i tak jak odpale tego velo to będę miał efekt "wow" ... hehe... gdyby nie Moja i konspira to wszedł bym w tego monolitha plus....ale gdybym teraz tego monolitha zakupił to wiem na pewno że Moja by mnie spakowała i kazała w nim zamieszkać( patrząc na pojemność)... :) ;)

 

....obdzwoniłem duzo sklepów i nie chca zejść ponizej 3600... moze macie jakiegoś sprawdzonego dealera velo...? mam za 3600 u siebie na miejscu.... ...a co do uzywek to mam obawy... róznie ludzie sprzet traktują....

 

...i jeszcze taka ciekawostka albo śmiesznostka.... otóż znalazłem na jakimś forum wpis goscia , który zakupił eq-maxa 12 , wydał mu się za lekki i go zważył... i co się okazało na wadze, a okazało się coś około 20 kg, a w specyfikacji jest 28kg, pomyslał że go mały chińczyk który składał suba z czegoś orżnął ;) ..... gość dzwonił do głównego przedstawiciela velo na PL i powiedziano mu ze jest bład w specyfikacji i ze maja to poprawić..... ale jak widzę wszedzie widnieje te 28 kg .... ma moze ktoś tego suba i moze go zważyć.... ciekawy jestem czy gość miał pecha czy faktycznie ten sub wazy 20kg... bo jak będzie za lekki i dość mocny to moze chodzić na spacery po salonie.... :)

 

...lub jak ktoś z Was ma eq-maxa 10 to moze niech tez zważy..... w specyfikacji ma 25 kg... ciekawy jestem wyniku....

 

Na pewno 12" jest cięższa od 10".... i jezeli w specyfikacjach jest błąd to 10" powinna ważyć około 17kg....

 

Proszę ,sprawdźcie jak nie u Was to u waszych znajomych.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój to już "zboczenie"

:))) no tak w sumie to masz racje ja juz jestem starym perwerem beret zryty na maxa :) tzn jestem z tych bardziej wymagajacych co do basu, wiesz jak to jest apetyt rosnie, wiec przecietny kinoman tez nie powinien do konca sugerowac sie opiniami takich jak ja.

 

Wlasnie z ta waga tez mi cos nie pasowawo chetnie dowiem sie ile wkocu waza.

 

Jak juz postawisz nowego suba to go wlacz niech sobie poplumka tak ze 20godz tak zeby sie membrana lekko ruszala i dopiero potem go ustaw. Odradzam tez walenie mu do pieca utworkami typu "bass I love you" Jak widze na tube jak te glosniki sie juz zaginaja na kanty... ehhh nie rozumiem takich ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.