Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Roth Oli Ra4


JKDB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ok dwóch miesięcy posiadam kolumny Roth Oli RA4, czytam same dobre opinie na temat tych kolumn. Natomiast ja nie jestem wcale zadowolony, dzwiek jest mało dynamiczny, brakuje basu i glebi. Grają jakby chciały a nie mogły. Mam wrażenie, że proszą mnie wręcz o więcej mocy. Grają pod Pioneer A50 i wydaje mi się, że właśnie to jest słaby punkt. (akustyka pomieszczenia na pewno ma tu duże znaczenie, ale niedługo się przeprowadzamy wiec tu będzie lepiej)Ale, przed zmianami chcialbym się poradzić bardziej rozeznanych osób. Czy te kolumny potrafią więcej? Rozwina skrzydła pod lepszym wzmacniaczem? Czy wymienic calosc? Przymierzam się do Nad c356, może nawet c375 jeżeli dużo by to zmieniło. Jeżeli oczywiście warto prosze o propozycje wzmacniacza do 4tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rotj Oli RA4 grają raczej otwartym, dynamicznym, mocnym dźwiękiem. Połączenie kolumn Roth Audio ze wzmacniaczem Pioneer nie jest najtrafniejsze, jednak aż tak źle nie powinno być. Natomiast wzmacniacz NAD będzie dobrym uzupełnieniem Twoich kolumn. Jako alternatywa posłuchaj jeszcze integrę BC Acoustique EX-322D oraz Cambridge Audio CXA60.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mieszkam w Koszalinie i w okolicy nie mam możliwości odsłuchu.

A Denon 1520? Z tym, że w tej cenie mógłbym Nad c375. Który z nich jest lepszym wzmacniaczem? Ewentualnie czy duża różnica jest Miedzy Nad c356 a Nad c375?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica na basie. Nie polecił bym 375 do Rothów natomiast 356 jak najbardziej. Przy tym pierwszym przytłumil byś jeszcze bardziej góre pasma. Nadem poprawisz bas. Jesli brakuje Ci przestrzennosci i lekkości faktycznie Cambridge, ewentualnie Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwartym i dynamicznym dźwiękiem grały stare Rothy, obecne Melodiki BL40. RA4 to zupełnie inne kolumny, na których mocno zaoszczędzono. Pionek A50 to całkiem mocny wzmacniacz. Moim zdaniem problem jest z kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie te starsze Roth Ra4, nie Melodika. Co Do wzmacniacza to ma 65w przy 8ohm i właśnie mam wrazenie, że brakuje im mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał na myśli starsze rothy czyli Oli 40 nie RA 4.

Spróbuj wypozyczyc wzmacniacz Yamahy z jakiego kolwiek sklepu i daj znać czy nastapiła poprawa w kierunku który Cie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać yamahy s301 i odniosłem wrażenie ze było z większym wykopem i dynamika, ale jeszcze czegoś brakowało. Widać te kolumny potrzebują więcej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyśleć o innych kolumnach. Chociażby właśnie Melodika BL40 - nowe niestety nie udźwignęły reputacji poprzedniego modelu

http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać yamahy s301 i odniosłem wrażenie ze było z większym wykopem i dynamika, ale jeszcze czegoś brakowało. Widać te kolumny potrzebują więcej mocy.

Spróbuj z 501 zobaczysz różnice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione Nad c356 juz do mnie jedzie. Ewentualnie pytanie jakie kolumny lepsze od tych'Roth'ow do 3,5tys? Oczywiście do Nad'a. Salon ok 25-30 metrów. Muzyka różna z przewagą takiego typu jak Muse, Perfect. Coś dynamicznego z mocnym basem, ale niezbyt ostra góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione Nad c356 juz do mnie jedzie. Ewentualnie pytanie jakie kolumny lepsze od tych'Roth'ow do 3,5tys? Oczywiście do Nad'a. Salon ok 25-30 metrów. Muzyka różna z przewagą takiego typu jak Muse, Perfect. Coś dynamicznego z mocnym basem, ale niezbyt ostra góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dali Zensor 7, lub jeszcze lepiej Klipsch RP-260. Kolumny przy których poczujesz różnice na plus.

 

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch rp-280 słuchałem u znajomych i grało to fajnie mimo, że pod ampli denon avr 1100w. Wiec, jak będę już miał Nad'a to ich odwiedzę i zobaczymy jaka będzie różnica:) Ale czy rp 260 wystarczą na 30m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Są to kolumny o dużej skuteczności stąd dobry dźwięk już przy amplitunerze kina domowego. Przy stereo będzie jeszcze lepiej.

RP-260 wystarczą do 30 metrów. Kolumny które na prawdę potrafią się rozhulać :)

 

Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Osobiście wybrał bym pierwszą opcję. NAD 356 BEE jest dobrym dynamicznym i wystarczającym wzmacniaczem. Natomiast RP 280 spokojnie zostaną nim napędzone.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają Kastle Knight 5 w stosunku do Klipsch? Dadzą radę dorównać im dynamika i basem? Nie mogę znaleźćopinii na temat tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że sama zmiana pomieszczenia zrobiła bardzo dużo. Gra o wiele lepiej. Ale i tak czegoś więcej mi do szczęścia potrzeba. Prawdopodobnie Nad c356 I klipsch rp280, Chociaż posłuchalem trochę tych kolumn i byłyby idealne gdyby grały trochę cieplej. Może polecicie coś w podobnej cenie Co mógłbym porównać z klipsch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega ma Roth Oli 40 czy Roth Oli RA4? Różnica jest istotna, o czym tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli Bl40 brzmią analogicznie do mniejszych BL30 to jest to właśnie znakomite brzmienie do rocka właśnie. Osobiście testowałem Melodiki BL30, moja opinia o nich tu (druga od dołu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zatem jeśli kolega chce pozostać w tym samym budżecie to zamiana na Melodika BL40 ma jak najbardziej sens. Dla dopełnienia średnicy (zwłaszcza w muzyce rockowej brzmienia gitar elektrycznych) polecam je zestawić z dobrym wzmacniaczem lampowym.

 

Natomiast jeśli kolega chce zwiększyć budżet to do rocka i nie tylko polecam Audio Academy Hyperion IV - dźwięk spójny i naturalny, do tego z tzw wykopem i rozmachem.

 

A paradigm 11v7?

Paradigm gra rocka poprawnie ale trochę efekciarsko ze zniekształconą barwą instrumentów i nachalną górą. Ogólnie mi nie podeszły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.