Jump to content
IGNORED

klejenie taśmy magnetofonowej


diora DMC MR 1

Recommended Posts

witam ma ktos jakies doswiadczenie w klejeniu tasmy z kasety magnetofonowej, kupilem rolke mala do takowego celu, czyli podklejenia tasmy od wewnetrznej strony , czego jeszcze nie robilem , z tym ze akurat mam osprzet do tzw. tunningu kasety audio, z rozbiorki innych kaset daje rozne elementy do jednej wraz z wymiana tasmy z fe 1 na cro2 lub metal, taka zabawa )

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam lakier do paznokci trzymał taśmę, oczywiście cieniutko muśnięty na odcinku cm.

Trochę dziwne rwanie się taśmy w kasetach, bo takie rzeczy to bardziej na magnetofonach przenośnych się zdarzały, niż dobrych deck'ach. Bardziej rwały się też w taśmy kiepskiej jakości np. te nagrane fonograficznie, niż oryginalne i drogie, no chyba że cienkie z racji długości jak C-120 .

I uwaga w czasie przekładki kaseta chromowa miała inne rowki na grzbiecie obudowy, po przekładce taśmy chromowej do opakowania po zwykłej żelazowej, lub zalepieniu rowka, inaczej się nagrywało pasmo i potem brzmiało ;)

Podobnie metal.

Link to comment
Share on other sites

Nie lakierem, tylko zmywaczem do lakieru. Kiedyś były takie na bazie acetonu i znakomicie kleiły taśmy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem była jednak specjalna taśma do klejenia. Niektóre z magnetofonów szpulowych miały specjalne wgłębienie na pokrywie głowic, ułatwiające takie operacje, ale przy odrobinie wprawy udaje się skleić taśmę bez problemu na dowolnej gładkiej powierzchni. Ucinasz równo kawałki taśmy, naklejasz na jeden kawałek taśmę klejącą, odwracasz do góry nogami i przykładasz drugi kawałek taśmy magnetofonowej do pozostałego kawałka taśmy klejącej. Oczywiście musisz zwrócić uwagę aby klejenie nie było od strony głowic.

Link to comment
Share on other sites

Plasterki do fotografii dostępne w każdym punkcie foto. 300szt. za ok. 18pln są do tego idealne. To cieniutka jak włos dwustronna i super mocna taśma klejąca. Wpadaj do mnie to Ci oderwę 20szt. od mojej szpulki ;)

 

Nawet taniej :)

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.