Skocz do zawartości
IGNORED

Czy można liczyć na poprawę za te same pieniądze bez kompromisu?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój zestaw:

marantz pm8005

tannoy precision 6.2

audio gd nfb 1,32

laptop hp za 3000zł

 

W aktualnym systemie na obecny moment już praktycznie wszystko mi się podoba. Kolumny po kilkunastu dniach używania po kilka godzin dziennie zaczęły na prawdę ładnie grać. W barwie dźwięku nie odczuwam, żeby coś mi przeszkadzało albo czegoś brakowało. Scena wydaje mi się bardzo głęboka, szczególnie jest to odczuwalne i zaznaczone w muzyce elektronicznej. Na szerokość też nie narzekam.

 

Jest jednak jedna rzec, która wg. mnie trochę kuleje. Chodzi o "sklejanie się" planów. Mimo głębokiej sceny, jeśli na wprost słuchacza jest wokalista, zanim jakieś inne instrumenty, to kiedy grają osobno, to słychać, co jest dalej, a co bliżej. Jeśli natomiast kilka dźwięków wybrzmiewa jednocześnie, a są ułożone w jednej linii łączącej je i słuchacza, znacznie ciężej ocenić, jaka jest odległość między nimi, a mną.

 

Jeśli odpowiedzialny jest za to wzmacniacz i można w podobnej cenie kupić jakiś inny, który nie popsuje czegoś innego w zamian, a poprawi ten aspekt, to chętnie skorzystam z takiej opcji. Niemniej jednak, nie wiem, jaka część systemu wniesie poprawę w tej kwestii.

 

Czekam pokierowanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu pokombinowal z ustawieniem kolumn. Chodzi mi konkretnie o ich dogiecie. Z tego co piszesz wynika, ze sa one zbyt skrecone do srodka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to zapewne w pewnej mierze wina wzmacniacza. A często realizacji nagrania. To nie tak, że wzmacniacz jest zły, tylko tak, że część wzmacniaczy nie radzi sobie kompletnie z pewnym rodzajem muzyki. Kolumny glośnikowe też.

Możesz pobawić się w ustawienie głosników pod mniejszym kontem do słuchającego…kwestia akustyki pomieszczenia

 

Dlatego trafnie piszą ludzie obyci w świecie audio, że najlepszym wyborem jest wzmacniacz pod…swój ulubiony rodzaj/gatunek muzyczny.

 

Dla przykładu AZUR seria 851 (pre+2xamp) kompletnie nie radziły sobie z muzyką elektroniczną! Do tego moje "wafle" J7 nie grały dość szybko i dynamicznie gubiły to, co cechuje ten gatunek muzyczny. Ale muzyka elektroniczna nie była i nie jest moim priorytetem, więc nie robiło to na mnie wrażenia negatywnego. Jedynie świadomość, że tego rodzaju muzyki nie posłucham tak, jak powinna ona brzmieć.

 

Dlatego jeśli jesteś zadowolony z brzmienia, a tylko smaczki powodują dyskomfort…to jesteś na dobrej drodze do stania się audiofilem nie słuchającym muzyki, a przekopującym sprzęt w sklepach czy salonach audio.

 

Dobrym rozwiązaniem jest przyjęcie jednego rodzaju muzyki jako wyjściowego dla siebie formatu, a resztę traktować jako formę "miłego grania z pewnymi małymi wadami" i pod tym kierunkiem ustawic cały sprzęt.

 

Ten Marantz jest szybki i dobrym jest wyborem przy elektro. Ale ten rodzaj muzyki ma to do siebie, że przy wielu dzwiękach, niektóre maskują się i wywołuje to ogólne wrażenie niespojności. To często wina właśnie realizacji nagrań, nie samego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Moim skromnym zdaniem problem to akustyka pomieszczenia sam ostatnio przeniosłem sprzęt z pokoju 18m do 25m kolumny zagrały zupełnie inaczej tak jak by to był zupełnie inny zestaw audio poprawiła się przestrzeń i stereofonia bas jest znacznie mocniejszy

Pokombinuj z akustyką pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z ta realizacja nagran. Mam plyty na ktorych scena jest przekazana tak jak bym patrzyl na zdjecie grajacych muzykow i wokaliste a po wlozeniu innej plyty wydaje sie, ze siedza wszyscy na sobie i tego nie lubie. Dlatego znalazlem na to sposob, nie slucham tak zrealizowanych plyt i tyle. Meczy mnie to.

I tutaj zadna wymiana kolumn, wzmacniaczy, zrodel czy akustyka pomieszczenia nie maja zadnego znaczenia.

Mam nadzieje, ze nie wyleci zaraz jakis jeden z drugim, ze kablami da sie to na boki rozciagnac. Nie da sie rozciagnac nagrania.

 

Moim skromnym zdaniem problem to akustyka pomieszczenia sam ostatnio przeniosłem sprzęt z pokoju 18m do 25m kolumny zagrały zupełnie inaczej tak jak by to był zupełnie inny zestaw audio poprawiła się przestrzeń i stereofonia bas jest znacznie mocniejszy

Pokombinuj z akustyką pomieszczenia

 

Moze byc to problem z akustyka, jezeli wystepuje on podczas sluchania wszystkich plyt. Natomiast jesli muzycy siedza na sobie tylko na niektorych plytach to nie ma co szukac kwadratowych jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że temat nie zboczy na złą drogę po sugestii Piopio .

 

Też mam nadzieję bo mówię poważnie. To czego szukasz da Ci dobry transport. Sugeruję spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu pokombinowal z ustawieniem kolumn. Chodzi mi konkretnie o ich dogiecie. Z tego co piszesz wynika, ze sa one zbyt skrecone do srodka.

 

Obecnie są ustawione jak tu , pokombinuje z odkręceniem .7f0108e28b8d47873fd2bfa9cb7ed46a.jpg

 

Dodam, że chyba mnie część z Was źle zrozumiała. Wydaje mi się, że pomyśleliście, że wszystko jest na środku sceny. Chodziło mi o to, że jak jest wokalista na środku, bo ma tam być i za nim kilka metrów gra ktoś na basie, a za basem coś tam się jeszcze dzieje, to dopóki nie grają/śpiewają jednocześnie, to jestem w stanie określić co było w jakiej odległości ode mnie. Kiedy grają i śpiewają razem, umiejscowienie na poszczególnych planach nie jest już tak wyraźne. Żeby było jasne, to co miało być na bok od środka sceny, zawsze tam pozostaje, nie mam z tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci separacji. Poukładanej i niepływajacej sceny. Dobry transport to właśnie daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries.

Reszta nie warta jest zainteresowania. Oczywiście jeśli ktoś ma sprzęt ze średniej półki i wyżej.

Ewentualnie coś z Linna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio jest taka nisza na rynku i nikt nie wpadł na pomysł dobreg transportu plików? w hi endzie piszą że źródło powinno być najdroższą częscią zestawu a tu nie ma z czego grac :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy wierzą w DACi ;-) Trudno przestawić myślenie.

Transportów CD też nie ma za dużo.

Ostatnio się parę pojawiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries.

Reszta nie warta jest zainteresowania. Oczywiście jeśli ktoś ma sprzęt ze średniej półki i wyżej.

Ewentualnie coś z Linna.

Auralic Aries jest bez przetwornika w środku?

(Wyjścia USB 2.0 High-Speed z kompatybilnymi DAC-ami AES/EBU, Coaxial, TOSLINK** ) co to są DACi AES/EBU?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries.

Reszta nie warta jest zainteresowania. Oczywiście jeśli ktoś ma sprzęt ze średniej półki i wyżej.

Ewentualnie coś z Linna.

 

To widzę, że Kolega ma wąski zakres przyjmowania tego, co dobre i dobrze brzmiące.

Do 5K wybór jest ciut bardziej niż oczywisty i chyba zamyka się w duzej mierze wokół produktów firmy CA, powyżej tej kwoty mamy o dziwo więcej niż tylko kilka. Na pewno świetnie brzmiącymi strumieniowcami są 851N, nowy flagowiec od Sony. A High End…proponuję Koledze z branży zapoznać się z nowinka od Technicsa i jego nowym odtwarzaczem referencyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A tutaj od CA 851N mówimy o średniej i wyższej półce. Czasem mam wrażenie, że niektórzy nie potrafią wyjść poza schemtay myslowe i potrafią przez kilka lat (bez urazy) lać tą samą wodę, zapominając, że swiat idzie do przodu i na rynek wychodzi naprawdę wiele doskonałych produktów.

No tak, ale pewne marki "na dzis" w głowach szczególnie niektórych audiofilii i "branżowych znawców" (tutaj też absolutnie bez ad personam uwag) nie mieszcza sie w głowie do przyjęcia. No chyba, ze to samo wsadzimy w inną obudowe i wystawimy za 5 razy tyle. Wtedy branża okrzyknęłaby nowy produkt na miarę rewelacji z kosmosu.

 

Moim skromnym zdaniem wpierw minimalnie odstawić kierunek głosników na boki, pobawić się w ogólną akustykę, ale mieć na względzie fakt, że nie ma na rynku az tylu dobrze zrealizowanych płyt, by każda pokazała idealna brzmienie z nawet bardzo dobrego sprzetu. To tak nie działa…niestety ze szkoda dla nas wszystkich :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to są DACi AES/EBU?

 

DACi z wejściem AES/EBU ;-)

 

To widzę, że Kolega ma wąski zakres przyjmowania tego, co dobre i dobrze brzmiące.

 

Pisałem o transportach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Pisałem o transportach.

 

A to przepraszam. ;) umknęło mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio jest taka nisza na rynku i nikt nie wpadł na pomysł dobreg transportu plików? w hi endzie piszą że źródło powinno być najdroższą częscią zestawu a tu nie ma z czego grac :(

 

Trochę siedze na zagranicznych forach i tam żródła w zestawach maja takie, które są droższe od reszty systemu razem wzietego i to przynajmniej dwa razy... :) Chodzi mi przede wszystkim o CD Playery. Coś w tym jest co piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę siedze na zagranicznych forach i tam żródła w zestawach maja takie, które są droższe od reszty systemu razem wzietego i to przynajmniej dwa razy... :) Chodzi mi przede wszystkim o CD Playery. Coś w tym jest co piszesz.

 

Moze to wynik słusznej koncepcji, wzmacniacz lub konfiguracja pre+amp jak najbardziej neutralne, za to CD wysokiej klasy nadający pod słuchającego odpowiednie brzmienie…i to ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wynik słusznej koncepcji, wzmacniacz lub konfiguracja pre+amp jak najbardziej neutralne, za to CD wysokiej klasy nadający pod słuchającego odpowiednie brzmienie…i to ma sens.

Kolumny też zazwyczaj średnia klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny też zazwyczaj średnia klasa.

Stać ich napewno na deoższe kolumny czy wznmacniacz ale po cholere jesli fajnie gra to po co wydwac kase na cos co zagra tylko inaczej wcale nie lepiej,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.