Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana woofera w Dali Concept 2


Azakmi

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dzisiaj, że w jedna z moich kolumn Dali dziwnie zachowuje się przy większej głośności na pewnych częstotliwościach. Po przeanalizowaniu sytuacji i rozebraniu kolumn wyszło na to, ze w jednej coś nie tak jest z wooferem. Zauważalne jest to tylko w niektórych fragmentach utworów przy trochę większej głośności. Z głośnika słychać coś jakby stukania/trzaskanie. Oględziny nie pozwoliły mi ustalić przyczyny tego zjawiska - zawieszenie wygląda ok, membrana jest poprawnie przyklejona do zawieszenia, przewody do cewki wyglądają prawidłowo. Jaka może być przyczyna tego zjawiska. Obawiam się najgorszego, czyli uszkodzenia mocowania cewki na membranie...

Gdzie można się zwrócić w kwestii zakupu oryginalnego przetwornika na wymianę? Do serwisu dystrybutora? A opłaca się coś jeszcze kombinować z tym uszkodzonym przetwornikiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw odkręcić ten woofer, obrócić o 180 stopni wokół osi symetrii (czyli "do góry nogami") i przykręć z powrotem.

To oczywiście będzie możliwe jeśli tam masz parzystą liczbę śrub.

Ale nawet jeśli nieparzysta, to chociaż "prawie" o 180 stopni.

Potem posłuchaj czy jest poprawa.

 

ale zanim "odrzucisz" tą akcję w sensie że "nie ma poprawy" ... daj mu najpierw trochę "obwisnąć" w drugą stronę.

Daj mu tak z tydzień czasu, zanim skreślisz to rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki kupisz w Hornie, ja kupowałem tam wysokotonówkę do concept 6 (koszt o ile pamiętam to ponad 400 zł).

Sprawdzałeś dokładnie licę przy terminalu i cewce - najlepiej miernikiem?

Jakiś czas temu na ebayu widziałem luźne głośniki do conceptów, ale tu trochę ryzyko co i w jakim stanie dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, aktualnie woofer leży wykręcony na szafce magnesem w dól i bez problemu mógłbym go wkręcić do góry nogami, gdyby nie, że nie mam pojęcia, w którą stronę on był tak wkręcony fabrycznie... Spróbuję jakoś się tego domyślić, ale nie wiem, czy się uda.

Rozumiem, że przez ten okres "obwisania" głośnik może sobie po prostu stać, nie musi grać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardon, że post pod postem, ale możliwości edycji brak, więc co poradzę...

Ustaliłem, ze fabrycznie głośniki były wkręcone zgodnie z kierunkiem napisów z tyłu, złączami z dołu. Felerny głośnik już został wkręcony "do góry nogami" i sobie wisi.

Odnośnie pomiarów - jeszcze ich nie robiłem, ale zamierzam. Licy przyglądałem się tylko gołym okiem i przy takiej obserwacji wydawała się w porządku. Po pomiarach napiszę, co mi wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wiszenie nie przyniosło efektów, ale to dopiero drugi dzień, także jeszcze dużo czekania. W międzyczasie próbowałem metody z odkurzaczem. Mam nadzieję, ze zrobiłem to poprawnie - membrana poruszała się przy przykładaniu rury do otworu w magnesie, ale nie odkształcała ani nic takiego, także mam nadzieję, ze nie rozwaliłem niczego przy okazji. Niestety, efektu brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.