Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wszyscy są zadluzeni.


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak dług = kontrola. Nie trzeba dyktatora wystarczy dług.

Dlaczego nieruchomości sa dziesiątki a czasami i setki razy przewartosciowane. Żebyś się zadluzyl dzięki czemu będziesz kontrolowany. Nie wyjdziesz poza system praca splacanie bo dług ci nie pozwoli. Stales sie niewolnikiem mimo że nie masz kaganca. Nie potrzebujesz go dlug jest twoim kagancem i to jeszcze silniejszym od bata.

Dlaczego sa konflikty. Dlaczego jest szerzenie demokracji. Wszystko ma jeden i ten sam cel.

 

Wolnym możesz być tylko nez długu! !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie zadluzaj.

 

ogranicz swoje potrzeby do swoich mozliwosci.Tata zawsze mi to mowil.

 

to nie oni... tylko ty sie zadluzasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie system wymusza tylko kultura konsumpcji napedza.

 

kultura konsumpcji napedza przemysł i zatrudnienie, poprawia ogolny dobrobyt powodujac jeszcze wieksza konsumpcje az do momentu az to pierdyknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam długów. Tzn. mam ;) bo po co płacić gotówką za coś co można mieć na raty i spłaty nawet nie czuć, ale suma "ma" przewyższa "winien".

Faktycznie - jest trochę lżej z tym na duszy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co my mamy u banksterów to śmieszne grosze. Nie to co nasi przedstawiciele na Wiejskiej, nie zapomnijcie o nich przy wyborach, z czegoś muszą spłacić te miliony a pensja posła cieniutka...

 

Najbardziej zadłużony poseł ma prawie 10 mln zł pożyczek

Długi ma 290 z 460 posłów w sejmie. Ich łączna kwota przekracza 122,5 miliona złotych. Średnio, na posła wychodzi ponad 422 tysiące zł. Są to głównie kredyty w złotym i we franku. Kilku parlamentarzystów winnych jest pieniądze innym osobom lub instytucjom (jak na przykład ZUS-owi).

 

Najbardziej zadłużonym posłem, według oświadczeń majątkowych parlamentarzystów, jest Janusz Palikot. Lider Ruchu Palikota ma ok. 9,7 miliona zł pożyczek. Jeszcze kilka lat temu był najbogatszy spośród polskich polityków. Teraz, w ciągu roku, jego zobowiązania wzrosły o blisko milion

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - czy kredyt to dług i czy dług to kredyt ? - bo to co czytam powyżej to trochę pomieszanie pojęć, nie tylko semantycznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kredyt to dług i czy dług to kredyt ?

Bilans musi być na zero. Pod jedną kreską dług, pod drugą - kredyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, antymalkontent...

A ja se spokojnie żyję, powoli ... Nie wzniośle, lecz też nie ubogo.

Nikomu, niczego winien nie jestem...

 

Jaja, nie?

 

Ty takie głupoty wypisujesz, bo musisz?:)

Redakcja wymaga????;/)))

 

 

Druga rzecz: raz byś klepnął w odpowiedni cymbałek na klawiaturze, bo wychodzisz na idiotę.

Od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.Spokojnie, rozmierzone na lata, spokojnie rownowazone i dopasowane do checi i zarobków.A jak sie pozycza to trzeba juz cos miec, żeby nie byc zaskoczonym brakiem pracy, zmiana warunkow. To wy robicie dlugi.....inni was TYLKO do tego namawiaja.Tyle ze dla was to znow sa... ONI>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś trzeba mieszkać. Nie każdy chce do emerytury mieszkać u rodziców jak pasożyt.

Można żyć całe życie w biedzie, coś wynajmować, a na starość odłożyć pieniądze i kupić sobie nieruchomość (pod warunkiem że się całe życie pracuje i odkłada pieniądze).

Można też będąc młodym wziąć kredyt, kupić sobie nieruchomość, samochód i od razu mieć wszystko (pod warunkiem że się całe życie pracuje i oddaje pieniądze).

Co kto woli.

Z tego co wiem to nie ma przepisów nakazującym ludziom (ani państwom) zadłużanie się.

Już wszystko jasne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku pomylił dług z kredytem.I dorabia do tego ideologię spiskową.Wynalazek kredytu dokonał się w XII wiecznej Lombardii i był to wynalazek genialny.Dzięki niemu rozwinął się kapitalizm a z czasem gospodarka rynkowa.Bez kredytu nie ma nowoczesnej gospodarki.Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność a np. młodzi ludzie mogą kupić mieszkanie czy samochód.Tylko z kredytem jest tak jak z nożem.Należy go używać z głową.A dług to zupełnie co innego.Ale mamy przecież wolną wolę i podobno mózg.

 

A, jeszcze jedno.Nie jestem zadłużony.Tak więc nie wszyscy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla nich nie jest problemem brać kredyt. Ich problemem jest to że go trzeba zwrócić. I to z jakimiś odsetkami. To jest dopiero skandal.

Bo jak można od zadłużonego żądać pieniędzy, których on nie posiada ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Tyle ze mamy kredyt inwestycyjny i konsumpcyjny.Jak mniemam autorowi chodzi o konsumpcyjny bo gdyby brał inwestycyjny to takich glupot by nie pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmywaj PRAWDY. Kredyt ZABIJA ludzi. Każdego dnia na ulicach Polski MILIONY LUDZI umierają z głodu a banksterzy obżerają się tłustą szynką i kiełbasą w swoich luksusowych limuzynach. Tak dalej być nie może.

Najbliższe wybory to zmienią. Już nie będzie szynki i kiełbasy dla tłustych ryjów !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaplombowany wagon już wyruszył ze Szwajcarii?

 

Często dzwonią akwizytorzy bankowi z propozycjami kredytowymi.Aby się ich szybko pozbyć pytam czy ten kredyt trzeba oddać?Wtedy rozmowa się natychmiast kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmywaj PRAWDY. Kredyt ZABIJA ludzi. Każdego dnia na ulicach Polski MILIONY LUDZI umierają z głodu a banksterzy obżerają się tłustą szynką i kiełbasą w swoich luksusowych limuzynach. Tak dalej być nie może.

Najbliższe wybory to zmienią. Już nie będzie szynki i kiełbasy dla tłustych ryjów !!!

Ty nie żartuj, bo ci młodzi kretyni głosujący na Kukiza serio tak myślą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego dnia na ulicach Polski MILIONY LUDZI

zrozumialem i ide w teren szukac tego miliona pierwszego.

 

z tym ze glodnych nie widze tylko ...nawalonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jadę na zakupy do hipersupermarketu GTX Lux. Ciekawe, czy uda mi się zaparkować. Nędzarze od Kukiza i Dudy zajmują cały teren i nieraz trzeba czekać, aż któryś przełoży pełny wózek do wypasionej fury i zwolni się miejsce.

 

Jesienią to się ukróci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie żartuj, bo ci młodzi kretyni głosujący na Kukiza serio tak myślą.

Ja nie żartuję - ja się boję. A oni to tak serio w to wierzą - i to dopiero jest dramat .

A do tego są populistyczni politycy sami mówią takie rzeczy, potwierdzając tym wynikające ze strachu fobie "oburzonych - żeby tylko dostać się do parlamentu. I to jest drugi dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System wymuszania długu stał sie perfekcyjny i totalny. Mało komu udaje się uciec od zadłużenia

Nieprawda.

Nie mam długów, owszem jakiś kredyt się od czasu do czasu trafi, ale tylko taki który mogę w spłacić od reki. A biorę, bo zakup za gotówkę nic mi nie daje....

Mieszkania, czy domu na kredyt na 30 lat nie wziąłbym nigdzie na świecie, tym bardziej w państwie 3-świata (np. w tym nad Wisłą)

 

I muls po raz kolejny ma rację - nie stać Cię nie kupuj. Jak inteligencję masz na poziomie stada: sąsiad ma to muszę to poszukaj mądrzejszego od siebie partnera.

 

Inna sprawa jest w biznesie, tu często i gęsto biznes robimy tylko za pożyczone i tak się ustawiamy, żeby w razie klapy swoich nie stracić.

Ale to nie to forum na takie rozmowy to raz, dwa ludzie cale życie siedzą w biznesie i zaliczają wtopy to dwa.

 

A odpowiadając autorowi wątku. Jest serial Star Trek i rasa ferengi, w/g mnie najlepiej oddana natura homo sapiens i jego umiłowania pieniądza (jak ja mawiam: pieniądz Bóg Bogów).

A dla tych co nie lubią kina: mentalność stada, brak znajomości ABC ekonomii, brak samodzielnego myślenia, brak jaj - żeby mieć odwagę żyć jak się chce... To decyduje iż pożyczmy, żeby mieć...żeby nie odstawać, żeby się wtopić, a czasami stać w pierwszym szeregu...

Póki co niewolnikiem możesz się stać w większości wypadków na własne życzenie - nie dotyczy handlu ludźmi, ale to inna bajka.

 

Często dzwonią akwizytorzy bankowi z propozycjami kredytowymi.Aby się ich szybko pozbyć pytam czy ten kredyt trzeba oddać?Wtedy rozmowa się natychmiast kończy.

Rewelka !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie mialem, nie mam i mam nadzieje ze nigdy nie bede mial dlugow.

 

Jeszcze nigdy w zyciu nic nie kupilem na kredyt.

 

kupuje cos dopiero wtedy gdy mnie na to stac i dodatkowo musze miec jeszcze duzo zapasu gotowki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę kredyt to samo zło.

Z tego co ja obserwuję ludzi to głównie pożyczają po to żeby mieć gdzie mieszkać. Czy robią coś złego ?

Najwyżej jak im się nie uda - to bank zabierze im mieszkanie - którego bez banku i tak by nie mieli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie pożyczają po to żeby mieć gdzie mieszkać. Czy robią coś złego ?

Nie, tylko ja wybrałbym wyjazd, emigrację, nie koniecznie kredyt i wegetację...Szukałbym kilku rozwiązań i dopiero wybierał.

 

to bank zabierze im mieszkanie - którego bez banku i tak by nie mieli

Oj to nie zawsze tak ślicznie jest, że zabiorą M i jesteś czysty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Niektórzy spierniczają stąd bo nie umieją dać tu sobie rady. Inni biorą kredyt, spłacają go i wygodnie sobie żyją w swoim własnym kraju.

Wśród ludzi których znam NIKT nie miał problemów ze spłatą kredytu. Ba - wszyscy brali kredyty na 25 lat i spłacali je już po 10 - 15 latach.

No, ale jak wiadomo takich rzeczy nie powinno się pisać. Ma być źle i koniec. Banksterzy ograbiają i koniec. Na emigracji ma być lepiej i koniec. W Polsce nie można żyć tylko wegetować - i koniec.

Myślę że dużo ludzi wyjeżdża z Polski nie tylko z przyczyn ekonomicznych ale również żeby nie żyć w otoczeniu zakołtunionego "polactwa" zabijającego narzucaniem swoich nienawistnych przekonań wszelką radość z normalnego życia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pisanie na forum promuje skróty myślowe, demagogię, niedopowiedzenia... Taki urok...

 

Ja napisałem iż biorę kredyt na coś tam, ale w razie klęski mam środki żeby go od reki spłacić.

I jak paru Twoich znajomych wzięło kredyt na 25-30 lat i spłaciło go w 10-15 to znaczy iż to byli ci myślący.

Brali go po głębokiej analizie, oszacowaniu ryzyka, itd, itd. I dlatego napisałem iż szukałbym wszelkich rozwiązań, a nie rzucał się na kredyt na hurra.

Ale jak znam autora wątku (z jego tematów) to miał na myśli raczej takie zadłużanie się na uraaaaaa. A promowane przez system i kulturę...

 

W Polsce nie można żyć tylko wegetować - i koniec.

To sobie narobiłeś teraz, będziesz musiał pisać do moderatora o skasowanie dziesiątków Twoich postów promujących tą tezę - nie zazdroszczę Ci pracy ;P

 

Wyjazd z kraju to zawsze poważna decyzja czasami na całe życie także ta bym tak lekką rączką nie wrzucał wszystkich do jednego wora....

Ok miłego weekendu Wsiem Kolegom i Koleżankom tyż ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej jak im się nie uda - to bank zabierze im mieszkanie - którego bez banku i tak by nie mieli ...

Optymista... :D

 

W życiu wziąłem tylko jeden kredyt - na zakup komputera w czasie studiów. Nigdy więcej...

 

Kredyt na auto - często kwota pozostała do spłaty z czasem zaczyna przewyższać wartość samochodu.

 

Kredyt mieszkaniowy - pożyczasz 350tys. a oddajesz 800. Ot taka dziwna logika - nie stać kogoś na zaspokojenie własnych potrzeb, to misi zaspokajać dodatkowo cudze (kredytodawców).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki samochód jaki mógłbyś mieć z tego kredytu?

Masz mieszkanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stać kogoś na zaspokojenie własnych potrzeb, to misi zaspokajać dodatkowo cudze (kredytodawców).

Mierz potrzeby na możliwości, nie czytaj reklam, zakazaj rękawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.