Jump to content
IGNORED

Słąbe źródło wzmacniacz czy amplituner ?


sonia

Recommended Posts

Witam ,

 

mam problem z wyborem zestawu dla siebie .

 

W 70% zestaw będzie służyć do oglądania tv , ale nie z sygnałem 5.1 tylko tv z kablowki . 30% to będzie muzyka , ale zródło to laptop, głównie youtube czasami jakies mp3 , bardzo żadko płyta do napędu laptopa .

Dodam jeszcze , że pokój to 20m2 , muzyka każdego rodzaju . Do tej pory słuchałem muzyki tylko z głośników laptopa i tv . U znajomego słyszałem jakiś zestaw mini głośniczki + subwofer creative i w porównaniu do moich doświadczeń bardzo to fajnie grało . Choć dla siebie wolał bym kolumny i wzmacniacz , również ze względów stylistycznych .

 

I teraz doradźcie mi co wybrać ? Jest sens brać kino domowe w którym i tak nie uzyskam 5.1 ? Czy lepiej stereo ,chociaż jakość sygnału będzie marna ?

Wydaje się , że stereo ale proszę o waszą pomoc .

 

Jeszcze ostatnia kwestia . Czy przy tak marnym żródle , i dotychczasowych moich doświadczeniach muzycznych ( hehe ) jest sens dawać za sprzęt 4 tys ? Czy przy takim słabym żródle usłyszę różnice w zesatwie za 2 tys i za 4 tys ? ( Może być to zestaw z 2 ręki )

 

Proszę o porady i Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

na pewno każdy klasyczny system, oparty na wzmacniaczu i zestawie kolumn zagra o kilkanaście lepiej, niż system Creative. Wybór jednak rodzaju systemu (dwukanałowy czy wielokanałowy) zależy wyłącznie od Ciebie. Cyfrowe kablówki mają już sygnał wielokanałowy, także z laptopa oglądając filmy możesz uzyskać dźwięk przestrzenny. Kwestia tylko tego, czy chcesz zbudować system 5.1.

Moim zdaniem masz do wyboru trzy rozwiązania:

1. Klasyczny zestaw kina domowego, zbudowany na bazie amplitunera Denon AVR-X1100W lub Onkyo TX-NR535 oraz zestawie kolumn Jamo S526 HCS z subwooferem Sub 210, ewentualnie Boston Acoustics Classic MK2 Set 5.1. To dwa mocne, dynamiczne zestawy, które zapewnią Ci potężny dźwięk i dobre efekty przestrzenne.

2. System, zbudowany na dwukanałowym wzmacniaczu/amplitunerze oraz dwóch podłogowych kolumnach. Spójrz proszę na wzmacniacz Marantz PM5005, Denon PMA-720AE lub Yamaha A-S301 jako klasyczne wzmacniacze ewentualnie na sieciowe amplitunery stereofoniczne (wzmacniacz z radiem oraz funkcjami sieciowymi czyli odsłuch muzyki z dysków NAS, internetowe stacje radiowe itp.) Onkyo TX-8050 oraz Yamaha R-N500. Do powyższych urządzeń podłączyłem kolumny Monitor Audio Bx5, ewentualnie Pylon Audio Pearl 25 lub Indiana LineTesi 560. To moim zdaniem najlepszy kompromis pomiędzy funkcjonalnością a jakością dźwięku. Z powyższych systemów uzyskasz bardzo wysoką jakość dźwięku także w stereo oraz obejrzysz film.

3. System oparty na niedużym wzmacniaczu np. NAD D3020 oraz zestawie kolumn podstawowych Monitor Audio Bx1, Bx2 lub np. bardzo dynamicznych Paradigm Mini Monitor v.7.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam serdecznie do naszego salońu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

est sens brać kino domowe w którym i tak nie uzyskam 5.1 ? Czy lepiej stereo ,chociaż jakość sygnału będzie marna ?

Zestaw stereo zaoferuje wyższą jakość od zestawu KD, nie ma sensu pchać się w wiele głośników.

Jeżeli słuchasz dźwięku z komputera to kupujesz monitory aktywne Focal Alpha 80 (choć płakać mi się chce że tak dobre brzmienie może być wykorzystywane do słuchania telewizora).

Jeżeli nie chcesz monitorów aktywnych to mini wieża Yamaha Pianocraft w wersji za 2000 - 2.500 zł będzie w sam raz.

Link to comment
Share on other sites

Focal Alpha wydają się być ciekawą propozycją . Tylko czy w monitorkach nie będzie zbyt mało basu ?

Prosił bym jeszcze o propozycję kolumn podłogowych + wzmacniacz ,może być używane .

Link to comment
Share on other sites

Justas32 a, gdybym się zdecydował na focale to czy w razie zbyt małej ilości niskich tonów dobrym pomysłem było by dokupić sub aktywny ?

Czy lepiej za łączną kwotę za focale i sub kupić odrazu podłogówki i wzmacniacz ?

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś tez zasugerowalem sie justasem przy zakupie I to byla pomylka do ktorej sie kolega nie przyznal-,, odwracal kota ogonem, , I juz później się w tym wątku nie pojawił .

dobra rada- ..słuchaj innych a rob swoje..

Wiec az tak bardzo radami sie nie sugeruj.

to moje doświadczenie. Nie wiem jak będzie w twoim przypadku. ..

Nie mam nic do justasa.nie zrozum mnie zle.to byla moja pomylka . Nie powinienem sie az tak sugerwac czyimś zdaniem I przed tym bledem chce cie ustrzec. ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.