Skocz do zawartości
IGNORED

A co Wy od naszego sąsiada i przyjaciela chcecie ?


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez jeżdze do niemiec . Spotykam niemców i nikt mi tam pistoletu nie przyklada do glowy.A dodatkowo nie pie..li ze furer fajny był jak w rosji stalin..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, proszę...

Niejaki muls, który zazwyczaj pisze "dla wtajemniczonych" - ukazał ludzką twarz.

 

Nawet Ci, za tę wypowiedź pluska nie dam.

Bo - byłoby to zbyt mało...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do autora wątku.Nie jestem rosofobem,nawet swego czasu założyłem wątek poświęcony Rosji.Tam wszystko na ten temat jest.Ale powtórzę jeszcze raz.Należy odróżnić Rosję od Rosjan.Też spotykałem nie raz Rosjan i mam pozytywne doświadczenia.To często mili,sympatyczni,ciepli ludzie.Do nich nic nie mam.Również cenię sobie bogate tradycje rosyjskiej kultury.Podobnie w sferze ekonomii uważam,że oba nasze kraje stworzone są do współpracy.Co innego kraj nazywający się Rosja.

Tu nic dobrego nie mogę napisać.Obecna Rosja nawiązuje do najgorszych wzorców ze swej przeszłości.I to zarówno tych carskich jak i stalinowskich.To kraj beznadziejnie zarządzany,który pomimo gigantycznych zasobów naturalnych niewiele produkuje.To kraj przesiąknięty korupcją na skalę nieznaną nawet za cara.To kraj w którym nie przestrzega się zasad demokratycznych a jednostka nic nie znaczy.To kraj ,który nie radząc sobie we współczesnym wyścigu technologicznym pogrąża się w fali populizmu,nacjonalizmu a nawet szowinizmu jako namiastki normalności.Obecna ekipa rządząca Rosji cofa ten kraj zarówno ekonomicznie jak i społecznie o lata z czego większość otumaniona propagandą w mediach nie zdaje sobie sprawy.Swoje trzy grosze ( może kopiejki?) w tej materii dorzuca też cerkiew. Nie radząc sobie w sprawach wewnętrznych władza weszła na drogę ekspansji zewnętrznej w czym widzę realne zagrożenie dla Polski.Biorąc pod uwagę polskie doświadczenia z ostatnich 300 lat w kontaktach z Rosją mamy prawo jako kraj i naród do niepokoju.Największym problemem Rosji są Rosjanie,którzy nie potrafią postawić tamy tendencjom autokratycznym i zamordystycznym od najniższych szczebli władzy do najwyższych.Brak tradycji.brak społeczeństwa obywatelskiego,atomizacja społeczeństwa,demoralizacja w okresie komuny,wszechobecny alkohol,tradycyjna wrogość i podejrzliwość wobec reszty świata( wykorzystywana propagandowo) to przyczyny tego stanu rzeczy.Nie widzę dobrego scenariusza dla Rosji w najbliższym czasie i widzę w tym problem dla nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ja też miałem do czynienia ze zwłykłymi ludżmi są naprawde w porządku , ale tak jak pisałem dają się nakrecać tak jak i my .Prosty przykład co robią politycy ze swymi fanatykami, jak nas wkręcają w nienawiść ,lęk , a jakie to ma odzwierciedlenie w spoleczeństwie,co o tym myślą i mówią zwykli ludzie, niczym się nie różnimy od nich , demagogia ma przeogromny wpływ na masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demagogia ma przeogromny wpływ na masy.

Tylko na ciemne masy które nie rozumieją rzeczywistości, ale się jej boją. Ale tych i tam i u nas mnóstwo ...

 

Nie wiem czy jest sens się spierać o co kolwiek, jesteśmy dymani poraz kolejny przez pieprzonych cwaniakow ze wschodu jak i zachodu.Tamci nas przez 45 lat trzymali za ryja w niewoli i pod presją . W 90 roku przyszli kolejni którzy dali nam paszporty w łapy , pozamykali zaklady, żucili syfiaste żarcie, stare ciuchy do lupeksów i w ramach wolności wysłali nas do prac przymusowych na zachodzie. Za chwilę się okaże że jesteśmy wrogim i szkodliwym elementem tamtych społeczności . Ja bym nie gloryfikował tego syfu w jakim przyszło nam żyć obecnie ,bo to nie wiele lepsze od tego co było, złodziejstwo , obłuda, chamstwo , bezczelność , arogancja u sterów władzy sięga zenitu. Jak można być tak infantylnym i beztroskim twierdząc że wszystko jest ok ,chodzi mi o polityków , nie rozumiem.Fakt, to są czasy dla ludzi zaradnych, powiem inaczej , mniejszych lub większych cwaniaków ( do których zaliczył bym i siebie, taka mała samokrytyka) ale na cwaniactwie nie możemy budować gospodarki , dobrobytu, symbiozy społecznej , nic z tego nie będzie. Z biegiem czasu ci ktorzy są wykorzystywani, a jest ich większość, ukręcą ryja tym co na nich żeruja.Przypomnę po raz kolejny historia się powtórzy. Faktem jest że dajemy się manipulować specom ze wschodu jak i zachodu co odzwierciedlają wpisy tego wątku, wydaje nam się ze coś wiemy , a wiemy tyle na ile ktoś nam uprał umysł , tvn-em , wyborczą , radiem maryja, lub innym medium.

Byłbyś na wschodzie wspaniałym przykładem homo-sovieticus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, pelot.

Ano tak.

 

 

Ale zawsze wpadnie ruso- , polako-, franko - żerca, generalnie - nienawidzący wszystkich ludzi.

Sąsiadów, pracodawców, znajomych...

Ciekawe - siebie chyba też.

 

Bywa.

Pozdrawiam - Jacek.

 

Ps - zanim w stół walnął - justas się odezwał:-)

 

Tak, Justas - pisząc o nienawiści do samego siebie, jako pierwszy przyszedłeś mi na myśl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś na wschodzie wspaniałym przykładem homo-sovieticus.

Powiem ci tak że całym tym stanem żeczy jestem tak zniesmaczony że sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej stony ruscy zagrażający nam swoim potencjałem militarnym i zapędami ekspensywnymi. Z drugiej cała ta chałastra korporacyjna która czyni nas małymi kroczkami bezwolnymi niewolnikami. Tak czy siak jesteśmy bezwolni niczym w matrix-ie.A to co nam proponują obecnie to złudzenie wolności, mrzonka która ma na celu uśpienie naszej czujności i zdrowego rozsadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTORY polak wkleji odzialek z cyrku typu przemarsz wojsk ładnych na pokazie przyjazni..Pokazie.To tylko hajcuje rosjania z jego pragnieniem mocarstwowosci.Jak chcesz sie pokazac z dobrej strony to wkleji grila, dacze ,zone ,obrazki z kraju.Nas nie rajcują twoje fobie i ładne oddzialki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie radząc sobie w sprawach wewnętrznych władza weszła na drogę ekspansji zewnętrznej w czym widzę realne zagrożenie dla Polski.Biorąc pod uwagę polskie doświadczenia z ostatnich 300 lat w kontaktach z Rosją mamy prawo jako kraj i naród do niepokoju.Największym problemem Rosji są Rosjanie,którzy nie potrafią postawić tamy tendencjom autokratycznym i zamordystycznym od najniższych szczebli władzy do najwyższych...

 

Dla nas niebezpieczeństwem są rosnące w siłę alternatywne do Putina (on też może być groźny dla nas ale wtedy musielibyśmy się o to bardziej postarać np ustawiając duże bazy Amerykańskie pod granicami Rosji) ugrupowania, które też są aktywne w szeregach rebeliantów na Ukrainie :

 

''Rosjanie wdarli się do łotewskiej bazy wojskowej, dwóch Rosjan mających na rękawach czarno-pomarańczowe wstęgi św. Jerzego nawiązujące do najwyższego odznaczenia wojskowego przyznawanego przez rosyjską armię, które na mundurach noszą też rebelianci w ukraińskim Donbasie, przeskoczyło przez ogrodzenie bazy wojskowej Adazi. ''Rosyjska organizacja Inna Rosja - stworzona przez liderów mało znanej Narodowej Partii Bolszewickiej - przyznała, że mężczyźni są jej członkami.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

------------

Wyznawcy Dugina :

 

''Jesteśmy zainteresowani wchłonięciem, przy pomocy wywieranego przez nas nacisku, maksymalnej liczby dopełniających nas kategorii. Nie jesteśmy zainteresowani kolonizowaniem tak jak Anglicy, lecz wytyczaniem swoich strategicznych granic geopolitycznych bez specjalnej nawet rusyfikacji, chociaż jakaś tam rusyfikacja powinna być. Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana w istnieniu niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. Nie jest też zainteresowana istnieniem Ukrainy. Nie dlatego, że nie lubimy Polaków czy Ukraińców, ale dlatego, że takie są prawa geografii sakralnej i geopolityki.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-----------

 

 

Nie wiem czy jest sens się spierać o co kolwiek, jesteśmy dymani poraz kolejny przez pieprzonych cwaniakow ze wschodu jak i zachodu.

 

A ci z zachodu to teraz na lubią i chcą bronić (kto wie czy nie przed sytuacją którą sami tworzą) bo chcą mieć bazy w pobliżu Rosji, bo w razie planowanej czy nie planowanej destabilizacji politycznej jest szansa na wejście na przeogromny rynek zbytu i taniej siły roboczej i wykupienie ziemi ze surowcami, i uwalenie (i przejęcie) w przemyśle tego co jeszcze tam funkcjonuje ze względu na niższe ceny itp itd. Wielu Rosjan poszłoby na szybki zysk i posprzedawali by wszystko co się da, a teraz Putin na to nie pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkleję obrazek ...

 

Scenka pod supermarketem

 

 

rublovka_pap_640.jpeg

 

Nowy dom Janukowycza pod Moskwą za 52 mln dolarów ...

 

vrd25t.jpg

 

 

Moskwa nie wierzy łzom ...

 

moscow_CqrQ63b0.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krak On. Na te wszystkie sensacje jakie publikowane są przez , tvn , wp pl, onet , fakty ,wyborcze, trochę bym uważał i nie powoływał się na nie. To jest w pewnym sensie kreowanie rzeczywistości. Która nie koniecznie musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dali nam paszporty w łapy

aż parzą

 

pozamykali zaklady

szkoda, że tak mało. Musimy dopłacać do kolejarzy i górników.

 

żucili syfiaste żarcie

i zmuszają do jedzenia.

"Żucili" to, co ludzie chcą kupować. Gdyby było więcej chętnych na żarcie lepsze i z natury rzeczy droższe, "żucali" by więcej takiego. Klient przecież rządzi.

patrz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom Janukowycza pod Moskwą za 52 mln dolarów ...

 

A myślisz że nasi oligarchowie i co więksi inwestorzy i biznesmeni mają dużo mniejsze pieniądze zdeponowane na zagranicznych kontach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak zawsze podejrzliwy - wie swoje że nikomu nie można ufać i żadne fakty go od tego nie odwiodą ...

 

To wiedza którą nabył na własnej dupie. A to najcenniejsze i najprawdziwsze doświadczenie. Vide, historia Narodu.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak zawsze podejrzliwy - wie swoje że nikomu nie można ufać i żadne fakty go od tego nie odwiodą ...

 

Np jako tako ufają sobie ludzie ze skandynawii, bo ustanowili u siebie systemy gdzie dochody wszystkich są na przybliżonych poziomach (w granicach rozsądku oczywiście). W Szwecji ponoć możesz w urzędzie sprawdzić każdego obywatela pod względem zarobków, majątku itp i najczęściej wszystko się zgadza w relacji zarobków do stanu posiadania, u nas jest dokładnie odwrotnie.

 

Jak się sprawdzi np w mapach google (na fotkach) jakie samochody stoją w krajach skandynawskich pod firmami znanymi na cały świat to np Polacy czy Ukraińcy wpadliby w gromki śmiech, bo np pod siedzibą Duńskiej firmy Densen stoją głównie dość tanie samochody (a często i rowery na których nawet prezesi banków jeżdżą do pracy), prezesów no ale tam się ludziom płaci, jest najlepsza służba zdrowia itp :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak sobie popatrzycie na parkingi pod siedzibami przedstawicielstw (ci ludzie nic nie tworzą i nie wymyślają a noszą się jakby byli z rodzin królewskich, a ci od których biorą produkty są znacznie bardziej skromni i nie patrzą na innych jak na śmierdzący plebs ) firm skandynawskich w europie wschodniej to zobaczycie same topowe merce i BMW. Podobnie będzie z domami.

 

U nas zwykły właściciel małej firemki jak tylko coś zarobi to zaraz się wozi co najmniej jak Japoński prezes casio. (i nie przesadzam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te wszystkie sensacje jakie publikowane są przez , tvn , wp pl, onet , fakty ,wyborcze, trochę bym uważał

 

Tak jak i na niektóre forumowe wątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że są dumni z przywódców którzy uczynili ich kraj "wielkim".

 

Kreml w niebo śle rakiety

Bez wysiłku wielkich rzek zawraca bieg

Żal mi ciebie lecz niestety

Również trudny kunszt baletu

Najlepiej posiadł on na planecie tej

 

My w niebo ślem rakiety

Bez wysiłku wielkich rzek cofamy bieg

Żal mi ciebie lecz niestety

Również trudny kunszt baletu

Najlepiej posiedliśmy na planecie tej

 

Ja w niebo ślę rakiety

Bez wysiłku wielkich rzek zawracam bieg

Żal mi ciebie lecz niestety

Również trudny kunszt baletu

Najlepiej ja posiadłem na planecie tej!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się porówna jak się wożą i jakie domy mają właściciele firm w tych krajach gdzie się coś tworzy i wymyśla (np Niemcy, Japonia czy Szwecja) a w takich krajach gdzie praktycznie nic się nie wymyśla i nie tworzy (np Ukraina, Rosja, Litwa, Bułgaria itp) to dysproporcja jest bardzo wyraźna na ogromnie większy przepych u tych drugich, tak samo jak noszenie się jakby się było samym bogiem wobec pracowników, chociaż w Japonii akurat pracownik jest raczej traktowany mocno z góry ;).

 

Zresztą przykłady bogatych cyganów (a zwłaszcza tych co pasożytują na żebraniu swoich niewolników na całym świecie) jeszcze lepiej tłumaczy pewne zjawiska mentalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiedza którą nabył na własnej dupie. A to najcenniejsze i najprawdziwsze doświadczenie. Vide, historia Narodu.

 

W.

To nie wiedza nabyta na podstawie najprawdziwszego doświadczenia historii narodu - tylko objaw ciężkiego zaburzenia psychicznego tego narodu wstydliwie omijanego jego świadomością ...

 

O punkty karne już wystąpiłem ... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta polak skupia sie na skutkch, zapomina o przyczynach tego lania w dupe.W zwiazku z tym pamieta TYLKo...lanie.Jak dzieci ktore dostaja w dupe i tylko to im zostaje a nie pamiec ..za co.Do dzisiaj nie jest w stanie zrozumiec nieszczescia ktore go spotkało jak i wlasnej w tym winy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wiedza którą nabył na własnej dupie. A to najcenniejsze i najprawdziwsze doświadczenie. Vide, historia Narodu.

 

W.

A taki imbecyl, jak Depardieu - to do "macierzy" wrócił?

 

Pytam tu, boście bardziej aktualni, niż wszelakie Jamniki:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LESS Czy uważasz że wszystko co produkowały nasze zakłady to było do bani? A to co wciska nam dzisiaj chińczyk ładnie zapakowane jes na najwyższym poziomie technologicznym. Niemieckie samochody te ż nie są bez wad i są coraz gorsze , a miały być takie niezawodne (sam mam trzy). Po prostu przez te wszystkie lata komuny nie pozwalano nam sie rozwijać modernizować ,wdrażać innowacji i wynalazków. Co zaowocowało zastojem technologicznym , wydaje mi się że ktoś za tym stał i stoi do dzisiaj. Nie wiem czy wiesz ale wiedziemy prym w swiecie w kwestii wynalazczości, tylko co z tego . Grafen prawdopodobnie pszedł do ruskich tak jak swiatłowód swego czsu do japońców i wiele innych wynalazków. Wcale nie jesteśmy gorsi od niemców, szwedów, anglików czy francuzów ,a w niektórych przypadkach nawet lepsi ,tylko co z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz że wszystko co produkowały nasze zakłady to było do bani?

Ależ skąd. Nie wszystko

 

A to co wciska nam dzisiaj chińczyk ładnie zapakowane jes na najwyższym poziomie technologicznym.

Wcale być nie musi. Wystarczy, że ludzie chcą kupować.

 

Niemieckie samochody te ż nie są bez wad i są coraz gorsze , a miały być takie niezawodne (sam mam trzy).

Nie to co nasze!

 

Nie wiem czy wiesz ale wiedziemy prym w swiecie w kwestii wynalazczości,

No... nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym Ukraińcem. Wiecie kto jest winien sytuacji na Ukrainie ? Rosja, Polska i Unia Europejska. Bo tam na Ukrainie ścierają się ich interesy. Inaczej mówiąc - wszyscy są winni, tylko ni Ukraińcy. To nie oni wpędzili kraj w biedę, to nie oni drażnili Rosję groźbą odejścia pod wpływy zachodu, to nie oni tolerowali u siebie korupcję, to nie oni rozpętali rewolucję przeciwko korupcji i biedzie, to nie oni uważają rosjan za swoich największych przyjaciół i jednocześnie walczą z nimi. Winni są wszyscy dookoła - tylko nie oni. Takie samo myślenie jest u nas.

W/g LeBona narody wielkie przypisują swe klęski sobie, narody małe przypisują swe klęski obcym. A MY ? Wielcy wobec małych, mali wobec wielkich ...

Tylko skowytać ze strachu potrafimy ... na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład jak na politycznych układach z danymi krajami (w zależności od tego kto rządzi) elity polityczno biznesowe robią kasę :

 

''Pożycz tanio pieniądze w Gazprombanku, kup gaz od Gazpromu po uprzywilejowanej cenie, uzyskaj monopol na sprzedaż gazu na Ukrainie. Rzecz jasna, wcale takie proste nie było – tylko nieliczni mieli takie układy z Rosjanami. Ale gdy już je mieli, stawali się niewiarygodnie bogatymi ludźmi na Ukrainie. Pośrednictwo w handlu gazem i uprzywilejowany dostęp do taniego surowca leżały u podstaw dzisiejszej potęgi takich oligarchów, jak Dmytro Firtasz czy Rinat Achmetow.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-------------------------

 

W krajach europy wschodniej i środkowej jest tak samo, tj różne ugrupowania polityczne prezentują interesy różnych najbardziej znaczących krajów, w przypadku wygrania wyborów przez dane ugrupowanie polityczne (a każdy układ polityczno biznesowy to są inne interesy innych ludzi) zyskuje interes konkretnych krajów np Niemiec, USA czy Rosji, a co za tym idzie takie kraje potem finansują potem rozwój prywatnych interesów układów polityczno biznesowych (stanowiska w przedstawicielstwach i niezliczonych innych stanowisk w nowo powstałych infrastrukturach biznesowych) z czego również czerpią krociowe zyski np za sprzedaż broni chociażby itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.