Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz vintage do 1500zł


mateusz7794marklow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję wzmacniacza vintage, który zastąpiłby mojego Maranza PM 6004, który gra z Monitorami Audio BX5, w całym zestawie jest jeszcze gramofon Technics Sl-1710. Szukam wzmacniacza, bądź amplitunera, który będzie po prostu krokiem jakościowym do góry, a wiem że te starsze sprzęty mogą mi to zapewnić. Ponadto w pobliskim sklepie audio dostałem dwie oferty - Luxman L-430 za ok. 1400zł oraz Denon PMA-970 za ok. 2000zł. Z ceną im niższa by była tym oczywiście lepiej, ale jeśli na prawdę będzie się opłacało to jestem w stanie wydać nawet 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wielu naiwnych przed tobą wymyśliłeś sobie że jakieś stare truchło zapewni ci postęp jakościowy. Głęboko się mylisz. Nie ważne czy wzmacniacz jest stary czy nowy - ważne czy dobrze gra i czy cenę ma odpowiednią. Ktoś chce ci wcisnąć 30 letnie truchło za 1400 zł ? To ja ci powiem żebyś kupił wzmacniacz Creek 5350 za 990 zł - jest na allegro. To jest dopiero okazja, to jest duży krok do przodu - bo to świetny wzmacniacz. A nie jakieś słabo grające trupy za 2000 zł.

Po zakupie wzmacniacza dojdzie oczywiście kolejny problem - kolumny. Ale żeby do tego dojrzeć i to zrozumieć masz jeszcze dużo, dużo czasu.

System musi być dokładnie zaprojektowany - a nie składać się z elementów "od sasa do lasa", bo kupionych okazyjnie albo wyrwane z kontekstu bo "ktoś tak doradził" albo "to dobry sprzęt".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam sie was tu, bardziej doświadczone osoby, co może zastąpić mi Marantza PM6004?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

W technologii budowy wzmacniaczy przez lata nie zmieniło się nic. W przypadku tego Denona ważny jest jego stan techniczny i to w jaki sposób był eksploatowany. Bynajmniej pojemność kondensatorów nie ma wcale kluczowego znaczenia. Niejednokrotnie zdarzało się że nawet po 30-stu latach w klockach tej klasy co PMA-970 trzymają one parametry. Tym niemniej cena za PMA-970 jest mocno przesadzona. Ktoś chce na nim ubić interes. Sprzęt używany trzeba umieć kupować. Osoba bez większego doświadczenia króra nie może skorzystać z osobistej asysty kogoś bardziej doświadczonego nie powinna się za to zabierać. Podsumowując: w/w Creek (jak i wiele bardziej współczesnych wzmacniaczy) dla kogoś kto zaczyna jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie zawsze przekłada się to jednak na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to oczywiście nie musi być ten Denon. Jednak dość zależy mi na wzmacniaczu typu vintage, podoba mi się ich wzornictwo, a zarazem o dźwięku i jakości dużo dobrego słyszałem. Być może na allegro się zdaży jakaś ciekawa oferta. Możecie mi pomóc, czego szukać w czym wybierać, w co celować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Możecie mi pomóc, czego szukać w czym wybierać, w co celować?

 

Kwestia doświadczeń wielu lat. Sam musisz do tego dojść. Podsuwane przez nas rozwiazania nie muszą Ci się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie np denona 2000R lub cos podobnego. Czy naprawde chcialbys kupywac jakies legendarne audiofilskie truposze od wojtusia ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka drobna moja rada ogolnie w sesie zakupu. Nie bede reklamowac takich cepow calym nikiem, na allegro i audio gieldach masz mase handlarzy co skupuja pascie za grosze a potem szukaja naiwniakow co sie zlapia na hasla legendarnre, audiofilskie itp. placac za to tysiace... takich trzeba omijac szerokim lukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, ale dzięki za radę, będę uważał. Dlatego też piszę najpierw tutaj przed jakimkolwiek kupnem, a mógłbyś może coś konkretnego z aktualnych aukcji przytoczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj sobie gieldy i allegro, bo codziennie moze cos ciekawego sie pojawic. Dzis np 2000R nie widze no i nie ma sie co dziwic, bo to bardzo dobry wzmak, ktory pociagnie jeszcze konkretne kolumny. Tak naprawde to duzy krok jakosciowy mozesz zrobic zmieniajac swoje obecne kolumny. Dzis rx6 czy rx8 mozna trafic w naprawde przystepnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumny też przyjdzie czas, pewnie w przeciągu dwóch lat. Jednak w tym roku zaplanowałem sobie wzmacniacz. Co powiecie np. na taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na model Luxman 5l15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"przez kilka lat przeleżał nie używany" to nie jest zbyt zachęcająca informacja.

Poza starymi piecykami Marantza, Sony czy Luxmana jest wiele innych ciekawych propozycji np. Thule, Creek itd. Radził bym zaliczyć kilka odsłuchów.

 

Mały suplement, większość wzmacniaczy firm które wymieniłem posiada wyłącznie jedną gałę. Jak lubisz kręcić pokrętłami to nie są zabawki dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.