Skocz do zawartości
IGNORED

AKG Q 701 kontra AKG K 550


delikatnybrutal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poza różnicą w cenie, jest słyszalna różnica w brzmieniu między w/w słuchawkami? :) Czy różnica jest tylko kosmetyczna?

 

p.s. No i jak w/w słuchawki mają się do wersji AKG K 701, która w niektórych sklepach jest tańsza o 400zł od wersji Q701

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

AKG K550 a Q701 to zupełnie inna klasa nauszników, praktycznie pod każdym względem Q701 są lepsze. Jedynie musisz pamiętać, aby Q701 zasilić dedykowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Tylko w takiej konfiguracji pokażą pełną jakość.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550 to konstrukcja zamknięta a Q701 otwarta; już to różnica robi bardzo dużą różnicę i jeśli potrzebujesz się "odizolować" od otoczenia to tylko 550. Tak jak pisze Q21; Q701 grają w wyższej lidze. To jest w nich dobre, że jednak można je spokojnie napędzić ze smartfona lub walkmana- fakt klasę pokazują na wzmacniaczu dedykowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Miałem okazje słuchać K550 i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Zastanawiam się jednak nad Q701. Niestety jeszcze ich nie słuchałem, ale zakładam że przynajmniej w teorii powinno być lepiej niż na K550. Mam w domu iFi Audio iDSD Nano (póki co nie zamierzam się go pozbywać) i zastanawiam się czy poradzi sobie z napędzeniem Q701? K550 sa jednak mniej wymagające pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.