Skocz do zawartości
IGNORED

supra czy kimber?


Jared7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, gram na Yamaha RS700 + S300 + Tannoy V4. Brakowało mi do niedawna dynamiki i niskich tonów. Góra był w porządku. Postanowiłem wymienić IC. Wireworld Luna 7 zamieniłem na Wireworld Equinox 6. Po pierwszych odsłuchach w końcu naprawdę uwierzyłem, że kable mają duży wpływ na dźwięk. Brzmienie jest teraz lepiej nasycone, bas schodzi niżej i jest bardziej sprężysty, a góra wciąż klarowna. Myślę teraz, aby spróbować pobawić się z kablami głośnikowymi. Obecnie wpięte mam Supra Classic 2,5. Czytam ostatnio o innych alternatywach i poszukiwania zawęziłem do 2 kabli. Mianowicie: Supra PLY 3.4 oraz Kimber 4PR. Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z wyżej wymienionymi? Które powinny jeszcze poprawić jakość dźwięku? Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 8PR i mam teraz Supry PLY3.4

 

Kimbery niezbyt mi się podobały, miałem cały czas wrażenie że podbijają bas i wysokie kosztem wycofania średnicy.

Supra to ocynowana miedź, bardzo spokojne i stonowane przmienie - nic się nie wybija ale też niczego nie brakuję.

Ogólnie kabelki Supry to dobry wybór dla osób które nie mogą się zdecydować, to taki "safe buy".

 

Mam też gdzieś Classic 2.5 ale nie porównywałem z ww. Podejrzewam że grają b. podobnie do PLY3.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które powinny jeszcze poprawić jakość dźwięku? Z góry dziękuję za pomoc!

Qed Ruby z banankami Eagle .

Jak można tak nazwać - Hi ENDowy kabel za grosze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zastanawiałem się też nad nim. Pytanie tylko, czy można go włożyć w zaciski gołe, pomimo że ma ten kabel dodatkowe 5 przewodów w otulinie? Czy tylko z bananami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jared7 ; Supra ply 3.4 s bedzie miała nieco łagodniejszą , bardziej słodką górę i "lżejszy " nieco zaokrąglony bas wzgledem QED Ruby . Ruby jest jak gdyby surowszy , twardszy ,dodaje energii .

 

 

Supra w moim systemie daje więcej przestrzeni i głębi ...Trzeba pamiętać by podłączyć uziemienie (wersja S).

 

Przypomnę że Ruby jest bardzo sztywny co w niektórych ustawieniach sprzętu może być problemem ...Należy go też zakonfekcjonować aby wkółko nie myśleć kiedy goła końcowka się utleni.

 

Supra jest tak giętka i plastyczna że podłączanie , układanie jej to czysta przyjemność

...nie trzeba zakanczac gdyż jest ocynowana.

 

Najlepiej wpiąc i porównać obydwa kable w swoim systemie i wg swojego gustu oczywiscie .

 

 

Supra to ocynowana miedź, bardzo spokojne i stonowane przmienie - nic się nie wybija ale też niczego nie brakuję.

Ogólnie kabelki Supry to dobry wybór dla osób które nie mogą się zdecydować, to taki "safe buy".

 

 

 

 

Dokładnie takie same mam spostrzeżenia . Bardzo dobre uniwersalne , wysokiej jakości kable ...W dodatku od firmy nie wciskającej kitu i budującej kable wg ich teorii "no nonsens".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, gram na Yamaha RS700 + S300 + Tannoy V4. Brakowało mi do niedawna dynamiki i niskich tonów. Góra był w porządku. Postanowiłem wymienić IC. Wireworld Luna 7 zamieniłem na Wireworld Equinox 6. Po pierwszych odsłuchach w końcu naprawdę uwierzyłem, że kable mają duży wpływ na dźwięk. Brzmienie jest teraz lepiej nasycone, bas schodzi niżej i jest bardziej sprężysty, a góra wciąż klarowna. Myślę teraz, aby spróbować pobawić się z kablami głośnikowymi. Obecnie wpięte mam Supra Classic 2,5. Czytam ostatnio o innych alternatywach i poszukiwania zawęziłem do 2 kabli. Mianowicie: Supra PLY 3.4 oraz Kimber 4PR. Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z wyżej wymienionymi? Które powinny jeszcze poprawić jakość dźwięku? Z góry dziękuję za pomoc!

Słuchałem obu przewodów uważam że Supra ply 3,4 będzie bardziiej dynamiczna a jednoczesnie bedzie cieplejsza. Kimber jest szybki ale trochę odchudza barwę. Weź pod uwagę jeszcze qed xt 100 jest dynamika i mocny bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supra Ply 3.4 S (shield) ma lepszą przestrzeń i głębię pod warunkiem że podłączymy ekranowanie do wzmacniacza ktory posiada (ground) do np. wejscia phono lub gdy taki nie posiada do ujemnego odczepu (-) głośnikowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i podpowiedzi. Dziś poszedłem do salonu i kupiłem 4 metry Qed ruby. Powalczyłem ze sztywnością i połączyłem system. Wrażenia póki co pozytywne. Na pewno lepszy bas i przestrzeń od poprzednich kabli. Być może zostanie ze mną na dlużej. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i podpowiedzi. Dziś poszedłem do salonu i kupiłem 4 metry Qed ruby. Powalczyłem ze sztywnością i połączyłem system. Wrażenia póki co pozytywne. Na pewno lepszy bas i przestrzeń od poprzednich kabli. Być może zostanie ze mną na dlużej. Pozdrawiam!

 

 

Qed Ruby jeżeli Ci podpasowal a szczegolnie powalczyłes z jego sztywnoscią i nie jesteś zmuszony do przepinania to OK. Jest to świetny kabel ... Tylko zmieniać sprzet i kablu zapomnieć ;)

 

 

Proponuję go kupić na oryginalnych konfekcjach od dystrybutora , żadnego lutowania :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałem w innym temacie o cichym graniu i do końca nie wiem jak postąpić. Przypomnę o co chodzi. Posiadam kolumny Dynavoice DF8 podpięty pod amplituner Onkyo TX8050. Przy głośnym słuchaniu jest ok ale przy cichym jest mało basu i płaski zlewający się dźwięk.

Poczytałem trochę tu i tam i są różne opinie na ten temat. Jedni proponują wzmacniacz z dużą rezerwą prądową a inni zmianę kabli.

Jakie rozwiązanie w moim przypadku było by odpowiednie. Proponowane wzmacniacze to Marantz.

Mam jeszcze pytanie jaka jest różnica między PM 7000 a PM7200. Który lepszy i dałby sobie lepiej radę z tymi kolumnami. A może seria 8000 lub wyższe? A jeżeli to kable to jakie? W tej chwili mam kabelek 2x2,5 adamhall.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam anticables, ja za głośnikowe 2x2.5m z bananami bfa zapłaciłem ok 360pln.

to uważasz, że zmiana kabli pomoże ?

A wzmacniacz jest Ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam pisałem w innym temacie o cichym graniu i do końca nie wiem jak postąpić. Przypomnę o co chodzi. Posiadam kolumny Dynavoice DF8 podpięty pod amplituner Onkyo TX8050. Przy głośnym słuchaniu jest ok ale przy cichym jest mało basu i płaski zlewający się dźwięk.

Poczytałem trochę tu i tam i są różne opinie na ten temat. Jedni proponują wzmacniacz z dużą rezerwą prądową a inni zmianę kabli.

Jakie rozwiązanie w moim przypadku było by odpowiednie. Proponowane wzmacniacze to Marantz.

Mam jeszcze pytanie jaka jest różnica między PM 7000 a PM7200. Który lepszy i dałby sobie lepiej radę z tymi kolumnami. A może seria 8000 lub wyższe? A jeżeli to kable to jakie? W tej chwili mam kabelek 2x2,5 adamhall.

Jeżeli to możliwe to poproszę o pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.