Skocz do zawartości
IGNORED

Czy w moim przypadku warto zainwestować w odtwarzacz CD?


WK75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od tego, że jestem osobą o słuchu absolutnym. To znaczy, że absolutnie rozróżniam, kiedy grają a kiedy nie... :) A tak na serio, to zwracam się do doświadczonej braci audio z prośbą o pomoc w następującym temacie: dysponuję sprzętem w takiej oto konfiguracji - amplituner Yamaha RX-V663, kolumny Wharfedale Diamond 10.7 i bluray Sony BDP-S480. Sprzęt dobrze sprawuje się w kinie domowym, ale służy też do słuchania muzyki z płyt CD. Tak, wiem, że to budżetówka, ale opcja wymiany całości sprzętu nie wchodzi w grę. Pytanie zasadnicze brzmi: czy warto zainwestować w odtwarzacz CD (myślę o ONKYO C-N7050 lub Yamaha CD-N500) w celu znaczącej poprawy jakości dźwięku stereo? Niestety nie mam skąd pożyczyć dobrego CDka, żeby osobiście przekonać się, czy w takim zestawieniu jego zakup ma sens. Proszę więc o opinie osób z bogatszym doświadczeniem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto - masz już źródło, a na amplitunerze różnice będą nieznaczne.

Tylko szkoda że jak masz słuch absolutny to nie słuchasz MUZYKI z dobrego stereo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak naprawdę Twój zestaw jest dobrany tak, że każdy z elementów odpowiada klasie pozostałych części, wszystko jest prawidłowo skonfigurowane. Jeśli dużo słuchasz płyt CD, rzeczywiście warto pomyśleć o dobrym odtwarzaczu CD, który podłączysz analogowo do amplitunera, co zagwarantuje Ci wykorzystanie znacznie lepszych przetworników w odtwarzaczu. Na pewno dobrym wyborem będzie Yamaha z modelem CD-N301, natomiast jeśli możesz zrezygnować z funkcji sieciowych odtwarzacza, lepsze brzmienie uzyskasz chociażby z modelu CD-S700 lub innych, konkurencyjnych odtwarzaczy CD np. Nad C546 BEE, Marantz CD6005 czy Pioneer PD-50.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salońu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Oczywiście, że chciałbym słuchać muzyki z dobrego stereo... Ale jak nasza reprezentacja narodowa "gra na tyle na ile pozwala przeciwnik", tak i ja słucham na tyle, na ile pozwala budżet domowy. Sprzęt niestety musi być kompromisem pomiędzy kinem domowym i stereo. Chciałem przede wszystkim poprawić jakość stereofonii, ale przyznam, że opcje sieciowe wymienionych przeze mnie odtwarzaczy również są bardzo kuszące...

muda44 - dzięki za opinię - bardzo pomocna z racji tego, że dotyczy tego samego amplitunera. Obecnie blu-ray mam podpięty koaksjalem. Liczyłem na to, że w przypadku nieco lepszego odtwarzacza CD jego DAC okaże się lepszy niż ten w amplitunerze i po podłączeniu go analogowo i włączeniu trybu pure direct jakość dźwięku się poprawi. Wygląda jednak na to, że lepsza jakość = wyższa półka wszystkich elementów zestawu, co jak pisałem w pierwszym poście, nie wchodzi obecnie w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.