Jump to content
IGNORED

Porada dot. zestawu stereo

Parszyw

Recommended Posts

Witam,

od razu zaznaczę, że jestem dość zielony w temacie, więc proszę o względna wyrozumiałość. Szukałem w internecie, ale jest tego bardzo dużo, a na dodatek co forum/strona to inne opinie.

Planuje zakup zestawu kolumny + wzmacniacz. Przeznaczenie raczej imprezowe (do akademika ;) ), więc chciałbym, aby było głośno i z basem. Szukam czegoś mniej więcej uniwersalnego, bo słuchamy wszystkiego - od disco polo po rocka :) wiem, że to duża rozbieżność gatunków muzycznych i na cudy z jakością dźwięku nie mam co liczyć. Zestaw docelowo do pokoju ok. 20m2, ale przyda się czasem wynieść na korytarz/dwór więc raczej nie ma co dobierać do wielkości pokoju.

Wstępnie myślę o kolumnach Tonsila 350 Scherzo, z tego co udało mi się dowiedzieć nada się do moich zastosowań. Kompletnie nie wiem jak do tego dobrać wzmacniacz.

Proszę o radę: czy patrze w dobrym kierunku, jeśli nie to na co mam zwrócić uwagę, może jakieś konkretne propozycje? Planuje zmieścić się w 1500 zł (sprzęt używany).

Z góry dziękuję za pomoc, dziesiątki studentów będą wdzięczne za rady :)

Tomek

Skup się na używanym sprzęcie do 800 zł. Zagra tak samo jak ten za 1500 z Tonsilami - a przy głośnym słuchaniu jest duże prawdopodobieństwo spalenia kolumn lub wzmacniacza - więc straty będą mniejsze. I mniejsza szansa że ukradną lub zepsują. Pamiętaj tylko żeby wzmacniacz miał z tylu napisane że obsługuje kolumny 4 Ohm. Na wzmacniacz przeznacz 300 zł, na kolumny 400-500 zł - wystarczy.

Mam coś co idealnie sprosta Twoim oczekiwanio, pisz na pri.

Pisze z perspektywy ubiegłorocznego absolwenta jednej z Warszawskich uczelni wyższych, doskonale rozumiejąc warunki ekonomiczne w jakich w trakcie studiów się egzystu: ;).

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.