Skocz do zawartości
IGNORED

Porada dot. zestawu stereo


Parszyw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od razu zaznaczę, że jestem dość zielony w temacie, więc proszę o względna wyrozumiałość. Szukałem w internecie, ale jest tego bardzo dużo, a na dodatek co forum/strona to inne opinie.

 

Planuje zakup zestawu kolumny + wzmacniacz. Przeznaczenie raczej imprezowe (do akademika ;) ), więc chciałbym, aby było głośno i z basem. Szukam czegoś mniej więcej uniwersalnego, bo słuchamy wszystkiego - od disco polo po rocka :) wiem, że to duża rozbieżność gatunków muzycznych i na cudy z jakością dźwięku nie mam co liczyć. Zestaw docelowo do pokoju ok. 20m2, ale przyda się czasem wynieść na korytarz/dwór więc raczej nie ma co dobierać do wielkości pokoju.

 

Wstępnie myślę o kolumnach Tonsila 350 Scherzo, z tego co udało mi się dowiedzieć nada się do moich zastosowań. Kompletnie nie wiem jak do tego dobrać wzmacniacz.

 

Proszę o radę: czy patrze w dobrym kierunku, jeśli nie to na co mam zwrócić uwagę, może jakieś konkretne propozycje? Planuje zmieścić się w 1500 zł (sprzęt używany).

 

Z góry dziękuję za pomoc, dziesiątki studentów będą wdzięczne za rady :)

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na używanym sprzęcie do 800 zł. Zagra tak samo jak ten za 1500 z Tonsilami - a przy głośnym słuchaniu jest duże prawdopodobieństwo spalenia kolumn lub wzmacniacza - więc straty będą mniejsze. I mniejsza szansa że ukradną lub zepsują. Pamiętaj tylko żeby wzmacniacz miał z tylu napisane że obsługuje kolumny 4 Ohm. Na wzmacniacz przeznacz 300 zł, na kolumny 400-500 zł - wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś co idealnie sprosta Twoim oczekiwanio, pisz na pri.

 

Pisze z perspektywy ubiegłorocznego absolwenta jednej z Warszawskich uczelni wyższych, doskonale rozumiejąc warunki ekonomiczne w jakich w trakcie studiów się egzystu: ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup uzywane Magnaty. To mocne glosniki ktore pokazuja jeszcze jakosc. Do tego wzmak pokroju Denon lub Harman i masz sprzet ktory zostanie Ci nawet po skonczeniu studiow. Chyba ze go spalisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.