Skocz do zawartości
IGNORED

B&w DM 602 S2 czy warto zamienić na Magnat Quantum 673 ?


stach_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc!

 

Mam pewien kłopot dot. gabarytów paczek B&W po zmianie mieszkania.

W tej chwili B&W DM 602 S2 grają podpięte pod Denona PMA-980 i jestem względnie zadowolony.

Niestety wymiary, a głównie wysokość tych głośników stanowi pewien problem

Szukając alternatywy znalazłem niezłe opinie o Magnatach Quantum 673, które są prawie 15cm niższe od moich Bowersów.

Pytanie brzmi - czy nie zrobię sobie dużego kuku zamieniając B&W na te właśnie Magnaty???

 

POMOCY ;))

 

P.S. Idealne byłyby dla mnie B&W 685 (pod względem wymiarów, i podobają się bardzoooo w kolorze białym) ale cena prawie trzykrotnie wyższa od Magnatów - i pytanie czy ta różnica jest zasadna???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś DM 602 i byłem z nich zadowolony. Paradoksalnie bas w nich schodził niżej, niż w innych podłogowych, które kupiłem później. Nieważne... Te B&W są dobre w swojej cenie i jeżeli Ci pasują, to nie zrób niczego pochopnie.

Te Magnaty są ok, nawet bardzo ok, ale są... inne. Lepiej się pomęczyć z tymi dużymi pudłami gdzieś lub do kogoś i porównać, niż później żałować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, właśnie dlatego pisałem tego posta - aby nie robić niczego pochopnie ;)))

Jednak na dłuższą metę nie wytrzymam z tymi dużymi skrzynkami, choć z brzmienia jestem zadowolony i to nawet bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może łatwiej wziąć pod pachę tego Denona i podjechać do sklepu, gdzie można będzie podpiąć do niego te Magnaty. Nie powinno być z tym problemu. Mnie się bardzo podoba Magnat Quantum 803 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

602 to wcale z drugiej strony żadna rewelacja. Dla mnie męczące brzmienie.

 

Jezeli odpowiednio dobierzesz reszte toru, to nic meczacego w nich nie ma.

Co tu porownywac, to zupelnie inna klasa sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W z nizszych serii to niedoceniane przez melomanów kolumny. U mnie grają 603s3. Ostatnio podłączyłem je do zestawu Creek Destiny 2, interkonektami Acoustic Zen Wow, sieciówkami MIT Oracle ACII, Mit ZIII i głosnikowymi MIT Spectral MH770 (wiem że trzy ostatnie trochę nie ta liga :). Wraz z adaptacją akustyczną dało to wszystko odlotowy efekt. Tak więc te głosniki w dobrym towarzystwie potrafią zagrać.

 

Uprzedzając komentarze: Oczywiście połączenie jest dość egzotyczne, ale do takich kabli miałem dostęp a robiliśmy z kumplem porównanie systemu Hegla z Creekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że DM-y to dobre kolumienki. Ja mam 602S3 i chwalę je sobie, oczywiście biorąc pod uwagę przedział cenowy. Zawsze słyszałem opinie, że to suchotniki i coś w tym było, bo z wieloma wzmacniaczami czy amplitunerem brakowało barwy. Bezpośrednie porównanie z Mini od JM Lab'a dawało szerszy pogląd na to, jak powinna wyglądać np: średnica. Ale i półka inna.

Dopiero z Accu E-210 coś zaczęło iskrzyć, a zaskakująco fajnie Bowersy zagrały z Tact'em. Aż się zdziwiłem, że mogą grać całkiem barwnie i ciekawie na średnicy. I nic nie kłuje! :) Także te obiegowe opinie nie zawsze pokrywają się z naszymi doświadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo naczyta sie jeden z drugim opinii ludzi, ktorzy laczyli te kolumny z Yamaha lub Rotelem i pozniej przekazuja to dalej a nawet nie mieli okazji sluchac tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo naczyta sie jeden z drugim opinii ludzi, ktorzy laczyli te kolumny z Yamaha lub Rotelem i pozniej przekazuja to dalej a nawet nie mieli okazji sluchac tych kolumn.

 

Przez jakiś czas miałem te Bowersy podpięte do Yamahy AX 590 i było całkiem fajnie. Jedyne, czego mi brakowało, to przestrzeni czy raczej głębokości sceny. Wcześniej miałem Acoustic Energy AE100 i one miały zdecydowanie większą scenę ale to małe głośniczki, a słuchałem wtedy w pokoju ok 20m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zatem - na co zamienić te Bowersy aby skrzynki były o te 10-15 cm niższe, a dźwięk satysfakcjonujący?

Dodatkowy problem stanowi to, że bass reflex powinien być jednak raczej z przodu, bo za plecami miejsca jest niewiele...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to mocno ograniczyłeś możliwości głośników :( Ale jak rozumiem było to nieuniknione. To teraz lepiej zorientuj się, które monitorki nadają się do ustawienia na regale (o ile są takie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie brzmi - czy nie zrobię sobie dużego kuku zamieniając B&W na te właśnie Magnaty???

 

POMOCY ;))

 

P.S. Idealne byłyby dla mnie B&W 685 (pod względem wymiarów, i podobają się bardzoooo w kolorze białym) ale cena prawie trzykrotnie wyższa od Magnatów - i pytanie czy ta różnica jest zasadna???

 

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam.

Żadna opinia na forum nie zastąpi odsłuchu w Twoim zestawieniu i pomieszczeniu.

Dla kogoś może być lepiej lub gorzej.

Różnimy się gustami, słuchamy innego rodzaju muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwólcie, że odświeżę temat...

i poproszę o pomoc w wyborze spośród 2 typów.

W międzyczasie zmieniłem wzmak na NAD-a C320 (został zmodyfikowany przez kolegę muda44).

Moje typy to:

- B&W DM685 S2

- Indiana Line Tesi 262

 

Poproszę o Wasze opinie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem sprawę zakupem Indiana Line Tesi 262 (to samo co 260 ale lakier fortepianowy - IMHO bardzo ładne).

Polecam do współpracy z NAD-em, jak dla mnie dobry wybór za te pieniądze, jestem zadowolony.

Obawiałem się trochę, że z tak małej skrzynki nie będzie dostatecznie nisko grało, ale jest niewiele słabiej niż w Bowersach, o dziwo.

Tak więc B&W DM 602 S2 - do zbycia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie mieszkania, sprzęt jest użytkowany w połowę mniejszym pomieszczeniu, więc może i jest nieco słabiej ale całkiem zadowalająco.

A gabaryty Bowersów w nowym wnętrzu były jednak za duże (nawet dla mnie, a co dopiero mówić o żonie;).

Takie życie, pełne kompromisów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.