Jump to content
IGNORED

Narożnik z PT80 (superchunk) - czym wykończyć?

gonarek

Recommended Posts

Mam 2 narożniki typu superchunk o wys. 200cm każdy, wykonane z PT80. Na chwilę obecną ustroje są w stanie surowym - drewniany stelaż + dekle drewniane góra/spód + strecz. Teraz zastanawiam się jak to w miarę estetycznie wykończyć od strony pomieszczenia. Pierwotnie myślałem nad płytą binarną, ale czy binarka ma jakikolwiek sens akustyczny w takim miejscu jak róg pomieszczenia? A może po prostu zabudować cały róg płytami KG, pomalować i niech udaje, że nic tam nie ma? Co sadzicie na ten temat?

Napisz jaki materiał byłby lepszy, to zastosuję go przy następnych ustrojach. Ale puki co narożniki z PT80 są wykonane i trzeba je jakoś zagospodarować, bo przecież ich nie wyrzucę. Ponawiam więc pytanie - czy z punktu widzenia akustyki jest sens dokładać im coś jeszcze na froncie? Bo z punktu widzenia estetyki bardziej pasowałoby mi ukrycie tego ustroju pod płytą K-G, niz jego dodatkowe eksponowanie binarką czy innym frontem tego typu. Niemniej jednak dźwięk jest tu priorytetem i jeśli pojawia się konflikt z estetyką, to ta ostatnia musi oddać pole.

Dokładnie coś takiego miałem na myśli pisząc "lub innym frontem tego typu". To co zrobiłeś wygląda nawet znacznie lepiej niż tylko "nieźle" i to bez względu na gusta. A już na pewno bije na głowę typową binarkę. Zastanawiam się tylko nad tym czy ustroje działające na środek i górę pasma w ogóle mają jakikolwiek słyszalny wpływ jeśli umieszczone są w rogach pomieszczenia, a więc całkiem poza obszarem pierwszych i drugich odbić.

Tak czy inaczej zgłoszę się do Ciebie na priv po plik z formatką, której użyłeś do wycinania. O ile oczywiście jest taka możliwość.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.