Jump to content
IGNORED

Najlepszy zestaw 2.1

vandaal91

Recommended Posts

Witam.

Pozbyłem się aktywnych minotorow Krk rokit 8 (wbrew opiniom na forach basu było malutko, typowe kolumny do studia)

Potem zakupiłem głośniki Bose Companion 5,bas o niebo lepszy, no i ogólnie bardzo dobrze grały, ale też je sprzedałem, bo kupiłem tanio a sprzedałem drożej :-)

Brakowało mi w nich pilota i chciałbym może coś jeszcze lepszego.

Czytałem trochę i uwagę zwracają Edifiery s730 (tylko troche przekraczają mój budżet) oraz edifiery s530 (tylko tutaj już jest inny, słabszy subwoofer.

Jakieś jeszcze inne propozycje?

Cena do około 1300zl

Nie rozumiesz zagadnienia basu. Za 1500-1600zl moze uda Ci sie kupic Focal XS.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

To kup BC3 lub BC5, do 1000zl ciezko Ci bedzie znalezc lepsze 2.1. W BC3 mozesz zainestowac w DAC.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Bas z Edifieria nie ma tej samej szybkosci i kontroli co ten z BC3/5. Jednak moze wlasnie chodzi o taki bas. Nie wiem.

Czytałem recenzje z analizem pasma z rosyjskiej strony, satelity edifiera mają jakość jak to określili hi-fi. Bas również zachwalali. Do tego jest pilot, fajny kontroler itd.

BC 5 miałem teraz, chcę coś innego

Czy ktoś jest w stanie porownac 530 z 730?

To jest inny, ale nie lepszy dzwiek. Roznica w dzwieku, z tym co obcowales to wlasnie Focale XS, Paradigm Millenia czy chocby moje Simple Audio Listen plus aktywny sub do 1000zl, jesli mowa o zestawach 2.1. Tylko ze to juz sa drozsze zestawy. Poza tym nie zapominajmy o tym, jak duzy jest pokoj, jakie bedzie ustawienie, a co za tym idzie akustyka, jakie formaty sa glownie uzytkowane itd.

Kolega chyba o DSP nie slyszal. Poza tym tam sa dwie 4, tyle ze jedna pasywna. Do KRK podepniesz sub jak Ci sie zachce?

Wpierw do sklepu posluchac a potem tworzyc bajki na forum.

Kolega chyba o DSP nie slyszal. Poza tym tam sa dwie 4, tyle ze jedna pasywna.

Co ma DSP do basu? Pasywna membrana działa na podobnej zasadzie jak tunel BR a nie dodatkowy przetwornik.

Do KRK podepniesz sub jak Ci sie zachce?

A dlaczego nie nawet dwa cztery i ile sobie zażyczysz tylko trzeba wiedzieć jak się podłącza sub do pro. pudełek a nie pisać bajki na forum. ;)

Tak przy okazji do autora wątku nie łatwiej było kupić do tych KRK suba jak brakowało basu niż teraz kombinować?

DSP odpowiada takze I za bas, ja bym powiedzial ze z DSP jest on lepszy. O czym swiadcza np. Hiendowe konstrukcje Meridiana czy Linna. Tylko zeby wiedziec trzeba uslyszec. Idz posluchac B&W MM1 I teraz odpowiedz sobie na to pytanie. Membrana pasywna dziala troche inaczej niz port BS. Wiec skoncz bredzic Przemyslawie. W sumie to udzielasz sie glownie w PC Audio wiec zostan na tym etapie.

Membrana pasywna dziala troche inaczej niz port BS.

Nie BS tylko BR skrót bass reflex. Douczyć się lub doczytać lub nie bredzić sugerując dwa przetworniki w tym jeden pasywny.

A tu krótkie przypomnienie co to membrana bierna i do czego służy-

"Membrana bierna (ang. passive radiator, auxilliary bass radiator) to element stosowany w konstrukcji zestawów głośnikowych. Membrana bierna z zewnątrz wygląda tak samo jak zwykły głośnik. Tradycyjna membrana bierna jest ustrojem czysto mechnicznym. Składa się ona z kosza, samej membrany i zawieszenia. Membrana bierna nie posiada natomiast elementów takich jak karkas, cewka, magnes i układ magnetyczny.

Membrana bierna

Membrana bierna jest wykorzystywana do konstrukcji zestawów głośnikowych - tak zwanych zestawów z membraną bierną. Zestawy z membraną bierną ze względu na teorię opisującą ich działanie są pokrewne zestawom typu bass-reflex. Podobnie jak otwór w obudowie bass reflex, membrana bierna pozwala wykorzystać promieniowanie tylej strony membrany głośnika basowego i promieniuje użyteczny sygnał akustyczny. Mimo pokrewieństwa z bass-reflexem membrana bierna jest jednak zdecydowanie rzadziej stosowana, głównie ze względu na koszty."

DSP odpowiada takze I za bas, ja bym powiedzial ze z DSP jest on lepszy.

Podbity wyższy bas i jest cacy. Zejdź na ziemie i zacznij trochę bardziej krytycznie podchodzić do tego co piszą w ulotkach. Z 4 calowego przetwornika napędzanego 18w nie będzie prawdziwego basu choćby nie wiem jak napinali się marketingowcy.

Nie chce mi sie tego komentowac. Ja w odroznieniu od Ciebie slucham sprzetu i mialem z nim stycznosc, Ty sie opierasz na tym co pisza w internecie. Na prawde, zrzutka na jakies Audio Show dla Ciebie nie bedzie duzym wysilkiem finansowym dla forumowiczow. Tylko wystarczy poprosic.

Tyle wiesz od DSP co nic. Zreszta nie tylko o DSP.

Nie chce mi sie tego komentowac.

Nie krępuj się odnieś się do zasady działania membrany biernej i napisz przy okazji jak dsp zrobi na 4 calowym głośniczku dobry bass.

Na prawde, zrzutka na jakies Audio Show dla Ciebie nie bedzie duzym wysilkiem finansowym dla forumowiczow. Tylko wystarczy poprosic.

Wiem że twoje pokolenie szkołę i naukę ma za nic liczy się doświadczenie, wiec doświadczaj sobie strzyżenia ovis aries z sobie podobnymi ja mam inny sposób na zdobywanie wiedzy i doświadczenia. ;)

Poczytaj zatem. Jesli to Twoj jedyny efektywny sposob zdobywania wiedzy.

Www.hifi.pl/porady

Wtyki personalne odbieram jako Twoja niemoc intelektualna. Coz, zdarza sie.

@DawidM

Jak DSP wygeneruje DOBRY bass z przetwornika 4' napędzanego 18w wzmacniaczem?

Pytam bo coś chyba mi umknęło.

Drugie pytanie - co ma wspólnego membrana bierna z dodatkowym przetwornikiem?

Trzecie pytanie pomocnicze czym różni się sposób generowania niskich tonów przez membranę bierną a tym w jaki sposób generuje je tunel BR?

PS

Porównywanie konstrukcji hiendowych z komputerowymi pierdziawkami tylko dlatego że w obu zastosowany jest DSP jest trochę zabawne.

Ale co tam każdy lubi się czasem pośmiać ;)

Pytanie pierwsze. Posluchaj tych kolumn. Polkaudio Hampden, moich czy B&W MM1 to sie dowiesz. Oczywiscie dalem te ktora sa podobne I latwo dostepne do kryteriow ktore dales.

Pytanie drugie. Membrana bierna, jak sam slowo wskazuje jest bierna. Natomiast jest wskazana w malych konstrukcjach gdzie mozesz nizej zestroic taka kolumne, masz tez mniejsze rezonanse niz port BR. Gdyz port BR musial by byc niebotycznie dlugi by zapewnic podobne rezultaty. Jesli jednak ustawisz je Np. Na przeciw siebie to uzyskasz duzo glebszy I lepszy bas niz z portu BR..tu polecam posluchac Np. Edifier luna eclipse. Daje propozycje latwo dostepne I tanie. Wiem ze w Polsce nie ma tylu produktow co w UK w sklepach.

Pytanie trzecie. Poczytaj:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Teraz mozesz wlaczyc opcje ignoruj. Dziekuje. Na przyszlosc jedna wazna uwaga - mysl, a nie tylko powielaj.

@DanielM

Zanim wcisnę najbardziej użyteczny przycisk w twoim wypadku, muszę podsumować twoje odpowiedzi.

1 Nie ma dobrego basu jest podbity wyższy basu i niższa średnica inaczej być nie może (praw fizyki nie przeskoczysz) dotyczy to oczywiście wymienionych przez ciebie pierdziawek.

2 Znowu przykład pierdziawek z rozwiązaniami poważnymi mają tyle wspólnego co maluch w kolorze ferrari ze sportowym samochodem.

Zastosowanie podobnych rozwiązań nie czyni tych głośniczków godnych porównywania z pełnowymiarowymi i pełnopasmowymi rozwiązaniami.

3 Chyba nie do końca doczytałeś ten tekst lub nie zrozumiałeś pytania

Bez odbioru

Prawie kazde od pewnego pulapu cenowego, pod warunkiem ze zadbasz o akustyke, zrodlo muzyki i kupisz dobre paczki.

4 calowki - koniecznie subwoofer, 5 calowki - niekoniecznie.

Jaki zestaw oparty o 5 calowy głośnik zejdzie powiedzmy do 40 Hz ze spadkiem natężenia do 3db i akceptowalnymi zniekształceniami cena nie gra roli?

Proszę o namiary takiego zestawu z potwierdzeniem parametrów wykresem SPL.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.