Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD czytający CD-R 870 MB


Mateon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje odtwarzacz płyt CD które czytał by CD-R o pojemności 870 MB wypalone do audio CD.

Bardzo ważne jest też to by czytał nawet mocno zniszczone,stare płyty CD. Co do brzmienia dobrze by było by było ona jasne i detaliczne. Musi to tez być model do którego wciąż jest dostępny laser. Było by tez fajnie gdyby można było regulować poziom sygnału wyjściowego choć to już nie takie ważne.

Myślę o sprzęcie używanym za ok 800 PLN choc moze byc ciut wiecej. Grał by on ze wzmacniaczem Yamaha ax 500 lub Sony TA 2650 choć możliwe ze kupie jeszcze inny wzmacniacz. CD potrzebuje na teraz bo stary odtwarzacz pada. Kolumny to Monitor Audio rx1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwoody miałem 3 co prawda same niższe modele ale nawet teraz chwilowo słucham na DPF-2010 za którego dałem czteropaka browca i paczkę papierosów i jedno muszę powiedzieć te klocki czytają wszystko nawet płyty które wypaliłem sobie kupę lat temu strasznie nie umiejętnie a z którymi lepsze odtwarzacze nie dawały sobie rady.Dobrze że nie wywaliłem tych płyt.Dużym plusem jest to że dla większości to żadna marka i ich ceny są śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten Kenwood DP-7090 ma niewiele przycisków na panelu. I bez pilota ani rusz. Ile taki oryginalny pilot moze kosztowac? Chciałem tez zapytac kolegę margaryna85 co to znaczy ze te CD-R były "nieumiejętnie" wypalone? I czy te inne odtwarzacze generalnie nie odtwarzały CD-R czy tylko jakiejś grupy z nich? N i przeczytałem ze ma on laser KSS-213. Gdzies juz czytałem ze taki laser wszystko przeczyta. Wie ktoś w jakich jeszcze cd on siedzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo filmuję i magazynowałem też na płytach CDR (dawno temu)

I ciekawostka, drogie płyty reklamowane wtedy jako 8 cud świata trafił szlag. Nie pomogły specjalne powłoki, pudełka, cuda na kiju...

Prawidłowo przechowywane, a mimo to padło mi ponad 60% (rożnych firm, ale ówczesny HI-End CDR-ów)

Płyty CDR kupowane w takich walcach (sorry nie wiem jak takie pudło się nazywa), no name, obśmiewane przez ówczesnych guru, przechowywane w kopertach, przetrwały w 99,99%

 

Także odczytywanie no-name, CDR po latach to nie koniecznie zasługa napędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo filmuję i magazynowałem też na płytach CDR (dawno temu)

I ciekawostka, drogie płyty reklamowane wtedy jako 8 cud świata trafił szlag. Nie pomogły specjalne powłoki, pudełka, cuda na kiju...

Prawidłowo przechowywane, a mimo to padło mi ponad 60% (rożnych firm, ale ówczesny HI-End CDR-ów)

Płyty CDR kupowane w takich walcach (sorry nie wiem jak takie pudło się nazywa), no name, obśmiewane przez ówczesnych guru, przechowywane w kopertach, przetrwały w 99,99%

 

Także odczytywanie no-name, CDR po latach to nie koniecznie zasługa napędu.

tutaj shrek777 możesz mieć dużo racji bo parę płyt na których mi wybitnie zależało nagrałem na verbatim audio które były jak na tamte czasy bardzo drogie i żadna nie doczekała obecnych czasów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem ze ma on laser KSS-213. Gdzies juz czytałem ze taki laser wszystko przeczyta. Wie ktoś w jakich jeszcze cd on siedzi?

 

To że KSS 213 przeczyta wszystko to nieprawda. Prawdą jest natomiast to że jest to chyba najtańszy laser wciąż dostępny na rynku i siedzi w 100 000 odtwarzaczy CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSS 213 czyta: cd,cdr,cdrw* - oczywiście DVD i BR nie... Czyli w swojej półce czyta wszystko. Żywotność też niezła...

Fakt jest tani jak wódka w markecie (kosztuje też tyle co flaszka + zagryzka)

Listy CD w jakich jest nie podejmuję się stworzyć, siedzi zarówno w tanich jak i potrafi zostać znaleziony w tych powyżej 10k zł./sztuka

I jak napisał Kolega powyżej - cała masa tego jest....

A ciekawostka, ponoć 213 po lekkim tuningu (przez skośnookich braci) jest sprzedawany jako inny KSS - używam ponoć - bo nie jestem w stanie zweryfikować tego.

 

 

*cdrw - w nie każdym napędzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSS 213 czyta: cd,cdr,cdrw* - oczywiście DVD i BR nie... Czyli w swojej półce czyta wszystko. Żywotność też niezła...

Fakt jest tani jak wódka w markecie (kosztuje też tyle co flaszka + zagryzka)

Listy CD w jakich jest nie podejmuję się stworzyć, siedzi zarówno w tanich jak i potrafi zostać znaleziony w tych powyżej 10k zł./sztuka

I jak napisał Kolega powyżej - cała masa tego jest....

A ciekawostka, ponoć 213 po lekkim tuningu (przez skośnookich braci) jest sprzedawany jako inny KSS - używam ponoć - bo nie jestem w stanie zweryfikować tego.

 

 

*cdrw - w nie każdym napędzie

 

A czy czyta CD-R o piśmienności 870 MB? CD-RW? To ważne dla mnie Według niektórych czyta jak się coś w nim pogmera ale tego się nie będę podejmował bo zepsuje jeszcze.

 

Może coś ktos napisze o brzmieniu tego Kenwood DP-7090? Rozważałem swego czasu kupno Sony cdp-xb930qs też podobno czyta wszystko. Jakie są różnice w brzmieniu między tymi odtwarzaczami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czyta CD-R o piśmienności 870 MB? To ważne dla mnie. CD-RW Według niektórych czyta jak się coś w nim pogmera ale tego się nie będę podejmował bo zepsuje jeszcze.

 

Może coś ktos napisze o brzmieniu tego Kenwood DP-7090? Rozważałem swego czasu kupno Sony cdp-xb930qs też podobno czyta wszystko. Jakie są różnice w brzmieniu między tymi odtwarzaczami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.