Skocz do zawartości
IGNORED

PREAMP I WZMACNIACZ PROŚBA W KUPNIE


gregoryginda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję PRE AMP + KOŃCÓWKA MOCY LUB WZMACNIACZ LAMPOWY.

Warunki jakie musi spełniać w/w sprzęt/zestaw.

Powinien spokojnie napędzić kolumny JBL TI3000 lub JBL TI5000

Musi wyglądać ładnie i zawsze marzyły mi się wychyłki więc jest to bardzo pożądane przeze mnie , jednak jestem w stanie odpuścić ten warunek , jeśli będzie to na korzyść lepszego brzmienia.

Budżet 5000-6000zł

Sprzęt tylko UŻYWANY i najlepiej na tranzystorach z lat 70-80 gdyż cenię sobie jakość

Jaki sprzęt posiadam:

Tuner NORDMENDE PHILHARMONIC TU 1050

Wzmacniacz Harman Kardon PM-660

Kolumny PN SOUND BR2/40

Warunki odsłuchu:

Narazie pokój 6x3.7 z meblościanką , brak dywanów, panele. Proszę się nie sugerować metrażem i moim zapotrzebowaniem na moc, gdyż docelowo sprzęt będzie w dużym salonie.

Co słucham i czego oczekuję od sprzętu:

Bogatej sceny muzycznej, krystalicznych tonów wysokich, bogatej średnicy i kontrolowanego i solidnego basu. Generalnie słucham cicho i kameralnie ale bardzo chciałbym aby nowy sprzęt dał mi bogactwo wszystkich dźwięków przy niskiej głośności jak i wysokiej. Chciałbym aby to była jakość dźwięku która pozwoli mi się cieszyć muzyką a nie tak jak w altusach , gdzie Bas był u sąsiada a nie u mnie. Gatunki muzyczne wszelakiej maści oprócz hard metalu /trashu i innych skrzekliwych utworów.

Z czego słucham:

Studyjny Szpulowiec TEAC A-7030 , więc zależy mi na wysokiej klasy sprzętach , gdyż odtwarzacz jest wysokiej klasy i doskonale przenosi wszelkie materiały zawarte na taśmie.

 

Proszę specjalistów o wypowiedź na poniższe zestawy gdyż wpadły mi one w oko:

Końcówka mocy i przedwzmacniacz Bose 1801 i 4401

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie wygląd GENIALNY! Rzekomo sprzęt który napędzi wszystko i jest dobry ale proszę o opinie

 

Kolejny to :

Onkyo P-3060 i Onkyo M-5060R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niby chwalą niby żalą, sam nie wiem , wygląd w miarę ciekawy.

 

takie monobloki tez mi chodzą po głowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na koniec rzekomo od audiofila zestaw pierwszorzędny i doskonały - wychwalany ale prosze was o opinie czy to będzie dobre

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz że do dobrych kolumn zaimplementujesz stary, dziadowsko grający sprzęt i uzyskasz jakieś świetne efekty - to jesteś w błędzie. Twoje wybory są sonicznie tragiczne. Zdecydowanie nie wybieraj sam sobe wzmacniacza. Nie wiem czy można wybrać gorsze propozycje. Uwierz mi - wiem co mówię. W cenie w której możesz kupić używany sprzęt klasy high end - ty wybierasz stare grajki z klasy obecnie budżetowej.

Kup coś takiego jak Accuphase E-211, Nad M-3, Vincent SV-800, Hegel H-200. Jak chcesz przyoszczędzić to CAV A8M. Niżej tej klasy nie schodź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Troche to dziwne wymieniasz te kolumny a do nich takie wzmacniacze ze glowa mala. Zwlaszcza ze wymieniasz duza kwote.

 

 

Mowie oczywiscie o autorze watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu to chyba klient idealny z punktu widzenia handlarzy polujących na tzw. koneserów. Cen podlinkowanych wyżej "eksponatów" nawet nie podejmuję się komentować.

 

Kolego gregory, w cenie, którą wymieniasz szukaj kompletu Densen pre B200 + końcówka B300 lub B300XS. Po zakupie zostanie jeszcze kasy na kable i płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dziękuję wam za opinie. Kolumny które mam aktualnie to PN SOUND BR2/40 . W przyszłości chcę kupić JBL TI 3000 lub JBL TI 5000 i pod kątem tych właśnie kolumn JBL szukam sprzętu. Proszę mi powiedzieć rozumiem , że wszystkie moje wybory na początku tematu są nic nie warte? Lubię sprzęt vintage i cenię go za jakość i brzmienie ale widzę, że sugerujecie mi współczesne konstrukcje. Czyli audio-vintage całkowicie sobie odpuścić?

 

A może więcej jakiś propozycji z wychyłkami .

 

Dziękuje za wszelkie sugestie. Jestem początkujący i nie chcę znowu się naciąć na jakiś syfny sprzęt.

 

A ten zestaw BOSE który wymieniłem też jest nic nie warty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup tego bose byłby chyba największą wtopą ze wszystkich propozycji wymienionych w twoim poście. Po pierwsze sprzęt w tym wieku wymagać będzie kompleksowego remontu (jeżeli nadal jest na oryginalnych częściach), bo ma wyschnięte na wiór wszystkie kondensatory, rozregulowany bias i zaśniedziałe potencjometry, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami serwisowymi trudnymi w tej chwili do oszacowania. Jednak ten scenariusz jest raczej mało realny. Bardziej prawdopodobne, że te klocki przeszły już niejedną naprawę i w efekcie ich wnętrze ma obecnie niewiele wspólnego z oryginałem. Stawiam dolary przeciw orzechom, że sprzedający znalazł je na którejś z niemieckich wystawek z odciętymi kablami zasilającymi i niezbędnych do uruchomienia napraw dokonał we własnym zakresie, oczywiście po najmniejszych możliwych kosztach. Ostatecznie całej tej inwestycji nie byłbyś w stanie odsprzedać nawet za 1000 zł....

Niestety tak właśnie działa rynek tzw. sprzętu vintage w naszym kraju, dlatego osobom nieobeznanym z tematem zalecamy daleko posuniętą ostrożność i proponujemy zakupy sprzętów bardziej współczesnych - nie starszych niż 15-20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.