Skocz do zawartości
IGNORED

PREAMP I WZMACNIACZ PROŚBA W KUPNIE


gregoryginda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję PRE AMP + KOŃCÓWKA MOCY LUB WZMACNIACZ LAMPOWY.

Warunki jakie musi spełniać w/w sprzęt/zestaw.

Powinien spokojnie napędzić kolumny JBL TI3000 lub JBL TI5000

Musi wyglądać ładnie i zawsze marzyły mi się wychyłki więc jest to bardzo pożądane przeze mnie , jednak jestem w stanie odpuścić ten warunek , jeśli będzie to na korzyść lepszego brzmienia.

Budżet 5000-6000zł

Sprzęt tylko UŻYWANY i najlepiej na tranzystorach z lat 70-80 gdyż cenię sobie jakość

Jaki sprzęt posiadam:

Tuner NORDMENDE PHILHARMONIC TU 1050

Wzmacniacz Harman Kardon PM-660

Kolumny PN SOUND BR2/40

Warunki odsłuchu:

Narazie pokój 6x3.7 z meblościanką , brak dywanów, panele. Proszę się nie sugerować metrażem i moim zapotrzebowaniem na moc, gdyż docelowo sprzęt będzie w dużym salonie.

Co słucham i czego oczekuję od sprzętu:

Bogatej sceny muzycznej, krystalicznych tonów wysokich, bogatej średnicy i kontrolowanego i solidnego basu. Generalnie słucham cicho i kameralnie ale bardzo chciałbym aby nowy sprzęt dał mi bogactwo wszystkich dźwięków przy niskiej głośności jak i wysokiej. Chciałbym aby to była jakość dźwięku która pozwoli mi się cieszyć muzyką a nie tak jak w altusach , gdzie Bas był u sąsiada a nie u mnie. Gatunki muzyczne wszelakiej maści oprócz hard metalu /trashu i innych skrzekliwych utworów.

Z czego słucham:

Studyjny Szpulowiec TEAC A-7030 , więc zależy mi na wysokiej klasy sprzętach , gdyż odtwarzacz jest wysokiej klasy i doskonale przenosi wszelkie materiały zawarte na taśmie.

 

Proszę specjalistów o wypowiedź na poniższe zestawy gdyż wpadły mi one w oko:

Końcówka mocy i przedwzmacniacz Bose 1801 i 4401

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie wygląd GENIALNY! Rzekomo sprzęt który napędzi wszystko i jest dobry ale proszę o opinie

 

Kolejny to :

Onkyo P-3060 i Onkyo M-5060R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niby chwalą niby żalą, sam nie wiem , wygląd w miarę ciekawy.

 

takie monobloki tez mi chodzą po głowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na koniec rzekomo od audiofila zestaw pierwszorzędny i doskonały - wychwalany ale prosze was o opinie czy to będzie dobre

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz że do dobrych kolumn zaimplementujesz stary, dziadowsko grający sprzęt i uzyskasz jakieś świetne efekty - to jesteś w błędzie. Twoje wybory są sonicznie tragiczne. Zdecydowanie nie wybieraj sam sobe wzmacniacza. Nie wiem czy można wybrać gorsze propozycje. Uwierz mi - wiem co mówię. W cenie w której możesz kupić używany sprzęt klasy high end - ty wybierasz stare grajki z klasy obecnie budżetowej.

Kup coś takiego jak Accuphase E-211, Nad M-3, Vincent SV-800, Hegel H-200. Jak chcesz przyoszczędzić to CAV A8M. Niżej tej klasy nie schodź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Troche to dziwne wymieniasz te kolumny a do nich takie wzmacniacze ze glowa mala. Zwlaszcza ze wymieniasz duza kwote.

 

 

Mowie oczywiscie o autorze watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu to chyba klient idealny z punktu widzenia handlarzy polujących na tzw. koneserów. Cen podlinkowanych wyżej "eksponatów" nawet nie podejmuję się komentować.

 

Kolego gregory, w cenie, którą wymieniasz szukaj kompletu Densen pre B200 + końcówka B300 lub B300XS. Po zakupie zostanie jeszcze kasy na kable i płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dziękuję wam za opinie. Kolumny które mam aktualnie to PN SOUND BR2/40 . W przyszłości chcę kupić JBL TI 3000 lub JBL TI 5000 i pod kątem tych właśnie kolumn JBL szukam sprzętu. Proszę mi powiedzieć rozumiem , że wszystkie moje wybory na początku tematu są nic nie warte? Lubię sprzęt vintage i cenię go za jakość i brzmienie ale widzę, że sugerujecie mi współczesne konstrukcje. Czyli audio-vintage całkowicie sobie odpuścić?

 

A może więcej jakiś propozycji z wychyłkami .

 

Dziękuje za wszelkie sugestie. Jestem początkujący i nie chcę znowu się naciąć na jakiś syfny sprzęt.

 

A ten zestaw BOSE który wymieniłem też jest nic nie warty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup tego bose byłby chyba największą wtopą ze wszystkich propozycji wymienionych w twoim poście. Po pierwsze sprzęt w tym wieku wymagać będzie kompleksowego remontu (jeżeli nadal jest na oryginalnych częściach), bo ma wyschnięte na wiór wszystkie kondensatory, rozregulowany bias i zaśniedziałe potencjometry, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami serwisowymi trudnymi w tej chwili do oszacowania. Jednak ten scenariusz jest raczej mało realny. Bardziej prawdopodobne, że te klocki przeszły już niejedną naprawę i w efekcie ich wnętrze ma obecnie niewiele wspólnego z oryginałem. Stawiam dolary przeciw orzechom, że sprzedający znalazł je na którejś z niemieckich wystawek z odciętymi kablami zasilającymi i niezbędnych do uruchomienia napraw dokonał we własnym zakresie, oczywiście po najmniejszych możliwych kosztach. Ostatecznie całej tej inwestycji nie byłbyś w stanie odsprzedać nawet za 1000 zł....

Niestety tak właśnie działa rynek tzw. sprzętu vintage w naszym kraju, dlatego osobom nieobeznanym z tematem zalecamy daleko posuniętą ostrożność i proponujemy zakupy sprzętów bardziej współczesnych - nie starszych niż 15-20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase ma wskaźniki wychyłowe, CAV ma, Luxman ma, McIntosh też ma.

No, ale Mac'a pre+power za 5000 zł raczej się nie kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.