Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wydaje mi się że z CD jednak gra lepiej ?


skali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Na pliki przeszedłem jakiś rok temu i z perspektywy czasu uważam że był to słuszny krok, czego akurat w tej zakładce nie muszę tłumaczyć. Jakoś nigdy nie miałem czasu i ochoty na robienie bezpośrednich porównań jakości dzwięku z plików na NAS-ie do jakości z CD . Przeszedłem na pliki i już, jakość mnie zadawalała , nie widziałem różnicy , po co kusić los i babrać sie w testach. No ale dzisiaj coś mnie skusiło sprawdzić i...no jednak z CD jako transportu gra moim zdaniem lepiej, jakoś tak żywiej, bas ma lepszy puls, wysokie są dźwięczniejsze , średnica barwniejsza . Dlaczego ?

Kilka faktów :

Żródłem plików jest NAS Synology podpiety bezpośrednio USB do DAC-a. Pracuje wiec jako komputerek na linuxie z duzym HD w środku.

DAC to DAC MAGIC plus z CA ze stadardowym zasilaczem.Kabel USB oczywiscie zwykły . Tryb USB Audio Class 2.0

Odtwarzacz CD to stareńki SONY CD 228 ESD , użyty do porównania jako żródło cyfrowe i podłączony do wejscia DAC-a kabelkiem SPIDF

Pliki zgrane prosto z CD programem DB Power Amp.

Przy porównaniu przełączałem wejscia cyfrowe DAC , leciała sobie Particia Barber.

Czy jestem pewien, że gra lepiej z płyty ? Chyba tak, chociaż głowy nie dam, jak to w audio :-)

dodam jeszcze, że jestem voo doo sceptykiem, nie znajduje uzasadnienia dla super kabli itp.

 

Zakładając że mi się nie wydaje, czy jest coś co mogę zrobić , poprawić, żeby mi z plików grało tak jak z CD lub lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem kto odpowie pierwszy :-)

Kupiłbym to ustrojstwo choćby na probe ale jest chwilowo niedostępne, jak się zamówi to się czeka do sierpnia . Może masz pożyczyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mi się nie wydaje, czy jest coś co mogę zrobić , poprawić, żeby mi z plików grało tak jak z CD lub lepiej ?

Porównaj Spdif vs Spdif wejscie usb wcale nie musi grać identycznie w ww.

Druga opcja upewnij się że ci się nie wydaję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównaj Spdif vs Spdif wejscie usb wcale nie musi grać identycznie w ww.

Druga opcja upewnij się że ci się nie wydaję ;)

Masz na myśli połączenie CD przez SPDIF , a transport plików przez konwerter USB-SPDIF ? Przecież jakość takiej konwersji też jest "jakaś" , i może wcale nie być lepsza niż aplikacja wejscia USB w DAC-u

 

Kup drogi kabel usb

Czy chodzi o to że po kupnie drogiego kabla zacznie mi się wydawać odwrotnie niż teraz ? To możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj CD ma zapewne lepsze zasilanie niz ten "komputerek" ktory robi za zrodlo. Wiec mimo ze moze miec gorszy DAC, calosc radzi sobie lepiej z sygnalem = gra lepiej. Mowiac bardzo skrotowo. Ludzie mysla ze sam DAC da im taka poprawe dzwieku, tak jakby wymienili sobie cale zrodlo np. odtwarzacz CD na lepszy, a tak nie jest.

 

Druga sprawa to skad masz te pliki, gdyz wiele kopii ktore mozna miec za darmo, nie brzmi tak samo jak orginaly kupione w sklepie np. Itunes. Zeby utwierdzic sie w swojej teorii, zgraj jeden czy dwa utwory z tego CD i sprawdz ponownie.

 

Ja robilem ostatnio test swoich kolumn Simple Audio Listen i jak podlaczylem je pod stary acz poczciwy odtwarzacz JVC CD, to tez zagraly lepiej, mimo ze takze inaczej (inaczej rozlozona scena itd.) takze juz wiem ze ich najslabszym ogniwem jest wbudowany DAC - choc sam w sobie nie jest zly, gdyz reszta pokazala klase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Twoj CD ma zapewne lepsze zasilanie niz ten "komputerek" ktory robi za zrodlo. Wiec mimo ze moze miec gorszy DAC, calosc radzi sobie lepiej z sygnalem = gra lepiej. <br />

 

Tak jak pisałem, ten CD jest podpiety poprzez wyjście cyfrowe SPIDF do tego samego DAC-a co "komputerek", wiec DAC jest dokładnie taki sam w obu przypadkach, tylko transport inny.

<br />Druga sprawa to skad masz te pliki, gdyz wiele kopii ktore mozna miec za darmo, nie brzmi tak samo jak orginaly kupione w sklepie np. Itunes. Zeby utwierdzic sie w swojej teorii, zgraj jeden czy dwa utwory z tego CD i sprawdz ponownie<br />

 

Uzywam prawie wyłącznie plików "zgranych" z moich płyt CD do FLAC-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko transport, ale takze zasilanie i zegary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli połączenie CD przez SPDIF , a transport plików przez konwerter USB-SPDIF ? Przecież jakość takiej konwersji też jest "jakaś" , i może wcale nie być lepsza niż aplikacja wejscia USB w DAC-u

Koledze Przemysławowi chodziło zapewno o to aby i z plików i z CD wejść na to samo wejście S/PDIF. Techniczna róznica przy korzystaniu z wejść USB i S/PDIF jest zasadnicza. Przy wejściu USB, jeśli DAC prcauje w trybie asynchronicznym , to zegar brany jest z lokalnego oscylatora. Przy wejściu S/PDIF zegar jest odtwarzany przez petlę fazową i jest to na pewno gorzej niż przy wspomnianym USB ( są dodatkowe rozwiązania pozwlające to ulepszyc ale to chyba nie w Twoim DAC'u).

Tak czy owak skoro Twoje wrażenia są na zasadzie "wydaje mi się " to tylko pomoc jakiegoś kolegi przeprowadzającego ślepy test może Ciebie uspokoic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli połączenie CD przez SPDIF , a transport plików przez konwerter USB-SPDIF ? Przecież jakość takiej konwersji też jest "jakaś" , i może wcale nie być lepsza niż aplikacja wejscia USB w DAC-u

Może tak samo jak i wejście spdif i usb w twoim dac.

Dlatego ja upewnił bym się właśnie czy aby nie "wydaje" mi się. Bo nawet jeśli są różnice to ja mam je usłyszeć jak ich nie słyszę to olewam sprawę bo sprzęt jest jest dla mnie i ja tego słucham ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić Uptone USB Regen.

 

Na Hajendzie pisza że jeszcze lepiej wpiąć dwa szeregowo pod rząd :)))))))))))))))))

Na trzech bedzie już lepiej niż taśmy matki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wgranie windowsa server 2012 do RAM.

W moim przypadku to niemożliwe .

<br />Tak czy owak skoro Twoje wrażenia są na zasadzie "wydaje mi się " to tylko pomoc jakiegoś kolegi przeprowadzającego ślepy test może Ciebie uspokoic ;)<br />
<br />Dlatego ja upewnił bym się właśnie czy aby nie "wydaje" mi się. Bo nawet jeśli są różnice to ja mam je usłyszeć jak ich nie słyszę to olewam sprawę bo sprzęt jest jest dla mnie i ja tego słucham ;)<br /> <br /> <br />

 

Jak już wspomniałem, mam pragmatyczne podejscie do audio i jestem voo doo sceptyczny , dlatego uwagi Kolegów uważam za rzeczowe i zapewne tak zrobię. Jednak pójdę dalej i spróbuję też czegoś w drugą stronę , pożyczę może jakiegoś DAC-a z lepszą aplikacją wejscia USB ( USB w DAC Magic + chyba nie jest asynchroniczne , muszę to sprawdzić )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB w DAC Magic +

 

Z informacji producenta wynika że ma asynchroniczne USB, ale takie informacje bywają niestety nierzetelne, i w rzeczywistości takie wejscie USB w trybie adaptacyjnym bedzie pracować różnie, z różnymi źródłami z USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z informacji producenta wynika że ma asynchroniczne USB, ale takie informacje bywają niestety nierzetelne, i w rzeczywistości takie wejscie USB w trybie adaptacyjnym bedzie pracować różnie, z różnymi źródłami z USB.

Dzięki za niesamowicie szybką i cenną odpowiedż . Otóż własnie przypuszczam , że z wyjściem USB w dysku Synology mój DAC pracuje w trybie synchronicznym. Kiedyś próbowałem podłączyć pod to Synology RDac-a i się nie udało, pogrzebałem w sieci i okazało się że wg. wypowidzi Arcam-a na jednym z forum RDac nie współpracuje z tym modelem Synology gdyż RDac nie ma mozliwosci pracy innej niż asynchroniczna , a z kolei ten model NAS-a nie ma mozliwosci pracy asynchronicznej na USB. Skąd inąd wiem, że RDac współpracuje bez problem z innymi niż mój modelami Synology, ale tylko z takimi które wyposażono w USB 3.0. Skoro wiec mozna załozyć, że mam synchroniczną transmisje po USB , to pytanie brzmi czy mogę spodziewać się poprawy po przejsciu na transmisję asynchroniczną ( mogę np. zmienić model Synology na taki z USB 3,0 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci USB 3.0? Niepotrzebne. Wszystko odbywa sie poprzez USB 2.0. Kwestia kompatybilnosci. Twoj DAC po USB dziala w trybie asynchronicznym na 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci USB 3.0? Niepotrzebne. Wszystko odbywa sie poprzez USB 2.0. Kwestia kompatybilnosci. Twoj DAC po USB dziala w trybie asynchronicznym na 100%.

Oczywiscie że USB 3.0 jest mi niepotrzebne ,potrzebna mi jest transmisja asynchroniczna, a tej nie jestem pewien . Pewne jest, że asynchroniczny RDac ARCAM-a działa na modelach Synology z USB 3.0 , a nie działa na modelach z USB 2.0 . Tak jak pisał Rambo, niektóre DAC-e z wejsciem asynchronicznym USB mogą pracować synchronicznie zmuszone przez wyjscie USB z urzadzenia do którego go podpięto , I to moze być mój przypadek.

Czy istnieje metoda która pozwala sprawdzić rodzaj transmisji USB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Usb prober software czy wiersz polecen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z informacji producenta wynika że ma asynchroniczne USB, ale takie informacje bywają niestety nierzetelne, i w rzeczywistości takie wejscie USB w trybie adaptacyjnym bedzie pracować różnie, z różnymi źródłami z USB.

To jest łatwe do stwierdzenia przy pomocy linuksa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest łatwe do stwierdzenia przy pomocy linuksa.

Akurat dysk Synology pracuje na Linuxie ,tyle że go nie widać, jak mogę więc sprawdzić typ transmisji ? Nawet nie wiem, jak wejść do wiersza poleceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem ale jak ci się to uda to wykonaj polecenia opisane tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szukasz ASYNC i ADAPTIVE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. My się tu jaramy kablami a tu proszę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

HDTracks przyznaje się, że sprzedają 96/24 przekonwertowane z 48/24. To ja wolę jednak 48/24. Upsampling mogę sobie zrobić w locie, a jednak takie pliki zajmują mniej miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mojej siostrze wydawało się, że CD na boomboksie Thomsona brzmi lepiej niż mp3 i nie dała sobie wytłumaczyć że to absolutnie niemożliwe by słyszała poprawę dźwięku w stosunku do MP3 na takim rupieciu. Zakodowała sobie w głowie że płyty CD są lepsze i koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że lepszy transport t.j. z lapszym układem zasilania sprawia że jest mniej zakłóceń... i tyle. Nie wygładza zer i jedynek. Nie sprawi że kość przetwornika będzie inaczej interpretować zera i jedynki. W audio świecie najbardziej zawodnym elementem toru jest... ludzki umysł. Umysł który wmawia sam sobie że jakakolwiek zmiana w torze audio musi za każdym razem skutkować zmianą w jakości dźwięku. Właśnie stąd się biorą wynalazki pokroju kabli sieciowych for audio za 20 kafli. Bezpieczników, czy nawet kableków SATA w PC Audio. Bo umysł jest zawodny, podatny na sugestie.

 

Muzyka na innym transporcie może brzmieć inaczej pod wpływem ustawień EQ, warto mieć na uwadze że nawet bez jakiegokolwiek przestawiania equalizera, urządzenie służące za transport może zakodować inne dane dotyczące poziomów głośności dla różnych częstotliwości. Dlatego być może bardziej Ci się podoba brzmienie CD, ale bynajmniej nie oznacza że jest to brzmienie lepsze dla każdego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.