Skocz do zawartości
IGNORED

Jak uniezależnić się od pc? kupić strumieniowca, czy transport?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój zestaw:

Tannoy precision 6.2

pm8005

audio gd nfb 1,32

laptop

 

Chciałbym móc uniezależnić się od laptopa, kupić jakiś wolnostojący dysk czy serwer (właśnie tu też nie wiem, w co celować) i odtwarzać z niego pliki. Zależy mi bardziej na jakości niż funkcjonalności (liczę, że usłyszę poprawę w stosunku do komputera), jednak i tak nie wiem, na jakie funkcje należy zwracać uwagę. Nie mam zielonego pojęcia o odtwarzaczach strumieniowych.

 

Nie wiem, jaki rodzaj urządzenia najlepiej wybrać, żeby nie wywalać kasy bez przyrostu na jakości brzmienia i nie powielać DACów. Czy kupić jakiś odtwarzacz, który nie ma DACa, czy sprzedać mojego audio gd i kupić jakiś CA SM6 lub np. NA8005 marantza.

 

Proszę o porady odnośnie wyboru serwera/dysku wolnostojącego z własnym zasilaniem. Oraz sugestii odnośnie sprzedaży daca i kupna strumieniowca z przetwornikiem lub kupna jakiegoś transportu. Proszę zwrócić uwagę, żeby sprzęt nie zaniżał ani nie wybiegał jakościowo poza możliwości reszty toru, żeby nie generował niepotrzebnych kosztów.

 

Pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie:

 

Terminal PC z Daphile na pokładzie (150 zł) + Uptone USB Regen (200$) + zasilanie liniowe do niego (300-600).

 

PC z Daphile działa jak dedykowany strumieniowiec. Nawet nie musisz go wyłączać ... Sterujesz nim za pomocą WWW lub smartfona/tableta.

 

Dzięki tej opcji nie musisz kombinować z DAC.

 

Ewentualnie kupujesz Simple Audio po przecenie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Takiej okazji nie znajdziesz nigdzie. Wada - sterowanie tylko z produktów apple ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie jak działa to Daphile,10 min roboty no może więcej zależy od łącza i kompa.

Ja steruje Daphile z lapka ze względu na lepszą przejżystość niż na fonie czy tablecie.

Dźwięk lepszy niż z Foobara,puszczone mam po USB z wyjściem audio nie testowałem jeszcze.

Masz wybór czy kodek audio ma "grać" czy usb

 

Złożyłem sobie do tego celu kompa na APU aby czasami po necie pośmigać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daphile wydaje się być optymalnym systemem do tego niski koszt terminali zachęca do stworzenia własnego streamera/playera plików.

jesli wierzyc opiniom o regenie to niedługo całość tj. terminal z zainstalowanym daphilem + regen + własny dac usb będzie to najlepszy deal w kwestii jakości do poniesionych kosztów a obsługa genialna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu jestes zmuszony do plikow. Zas kupujac dodatkowe urzadzenie jak to Simple Audio po obnizce masz wiecej mozliwosci na przyszlosc. Sam mam ich aktywne kolumny i jestem z nich bardzo zadowolony. Oczywiscie to nie jedyna firma na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym Room Player + z promocji, mozna stworzyc na nim kolejny system w innym pokoju. Nie zapominajmy ze ma wzmacniacz w sobie. ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem Daphile 6 mies. temu i zapomniałem o nim. Gra, jest stabilny. Ma funkcję ripowania płyt do flaczków. Bardzo sobie chwalę to rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrej klasy streamer z zabudowanym dyskiem da ci więcej swobody i możliwość sterowania jednym pilotem.

nie wyrośnie ci również dżungla kabli.

Niestety nie jest to tanie rozwiązanie bo trzeba ok.5tys

W przyszłości może być również bazą do rozbudowy systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odpalilem Daphile - na razie mile zaskoczenie.

Do tego potrzbny bedzie jeszcze USB/SPDIF konwerter jak radzi Piopio - na razie chcialem cos wziac do testow i sprawdzic czy w ogole uslysze roznice.

Funkcjonalnie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominam ;-)

Właśnie dziś do mnie dotarł ;-)

 

Kupiłeś ze wzmakiem? 50 watt na na MP Ci stykanie pewnie :)

Jaka promocja koledzy ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka promocja koledzy ? :)

 

Jak jaka promocja?

 

Ja wczoraj odpalilem Daphile - na razie mile zaskoczenie.

Do tego potrzbny bedzie jeszcze USB/SPDIF konwerter jak radzi Piopio - na razie chcialem cos wziac do testow i sprawdzic czy w ogole uslysze roznice.

Funkcjonalnie OK.

Uruchomiłeś to z dysku pod usb?

 

u mnie coś nie funguje w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple Audio to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety ja swój egzemplarz kupiłem po cenie normalnej:( Ceny z amazona są spektakularnie niskie, warto wziąć bez zastanowienia. Jedyne ograniczenie to sterowanie przez iPada. Teoretycznie działa tez iPhone, ale w ograniczonym zakresie (brak okładek) oraz jest do ściągnięcia wersja beta apki na androida - jeszcze nie próbowałem. Natomiast sam odtwarzacz jest rewelacyjny. Niedługo ma wyjść jego nowa wersja, firma się reaktywowała - na szczęście. Dojdzie parę ulepszeń, natomiast nie zmieni się kwestia odtwarzanych formatów, tzn. nadal będzie to maksymalnie 24-192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem daphile na laptopie po ostrej walce w biosie .

 

Niestety nie wykrywa muzyki na dysku laptopa , a z tego, co czytam powinno sie to zrobic automatycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio formats

 

MP3 and AAC (Lossy)

ALAC and FLAC up to 24-bit/192kHz (Lossless)

AIFF and WAV up to 24-bit/192kHz (Linear formats)

 

Zamienia do 24/192 czy tylko odtwarza ?

 

Odtwarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple Audio to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety ja swój egzemplarz kupiłem po cenie normalnej:( Ceny z amazona są spektakularnie niskie, warto wziąć bez zastanowienia. Jedyne ograniczenie to sterowanie przez iPada. Teoretycznie działa tez iPhone, ale w ograniczonym zakresie (brak okładek) oraz jest do ściągnięcia wersja beta apki na androida - jeszcze nie próbowałem. Natomiast sam odtwarzacz jest rewelacyjny. Niedługo ma wyjść jego nowa wersja, firma się reaktywowała - na szczęście. Dojdzie parę ulepszeń, natomiast nie zmieni się kwestia odtwarzanych formatów, tzn. nadal będzie to maksymalnie 24-192.

 

Widze ze jest juz pare osob ktora ma urzadzenia tej firmy, mozna zakladac klub. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem daphile na laptopie po ostrej walce w biosie .

 

Niestety nie wykrywa muzyki na dysku laptopa , a z tego, co czytam powinno sie to zrobic automatycznie.

A wlaczyles ten dysk zeby byl widzialmy jako Music share?

Tam gdzies jest opcja w ustawieniach.

 

Ja juz myslalem zeby zabrac sie z RapsberryPi i Hifiberry - ale chyba na razie Tidal ma klopoty z dzialaniem pod takim ustrojstwem. Chociaz to powinno byc ok bo squizzboxa software mozna na RaPi zainstalowac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlaczyles ten dysk zeby byl widzialmy jako Music share?

Tam gdzies jest opcja w ustawieniach.

 

Ja juz myslalem zeby zabrac sie z RapsberryPi i Hifiberry - ale chyba na razie Tidal ma klopoty z dzialaniem pod takim ustrojstwem. Chociaz to powinno byc ok bo squizzboxa software mozna na RaPi zainstalowac...

Na Daphile w opcjach w ogóle nie widzi dysku z laptopa na którym chodzi, tylko widzi usb i muzykę która jest w katalogu music na pendrive z ktorego laptop z Daphile sie uruchamia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jest juz pare osob ktora ma urzadzenia tej firmy, mozna zakladac klub. ;)

 

To nie jest zły pomysł:)

 

Szkoda

 

Chodzi o upsampling? Miałem Stream Magic 6, który posiadał taką funkcję i zmiany jakości 16/44.1 jakoś nie usłyszałem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ i tak chcesz kupić NAS-a , a masz już DAC-a , to może kup NAS-a Synology i podłącz go bezpośrednio po USB do DAC-a ( sterowanie z tabletu dedykowaną aplikacją), tak jak do tej pory komputer. Jak Ci się nie spodoba to dokupisz streamer , ale jestem pewien że się spodoba, jak wszystkim którzy spróbowali. Polecam te modele Synology które mają interfejs USB 3.0 ze względu na kompatybilność z wiekszą ilością DAC-ów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszych testach.

 

Roomplayer + jako transport jest niestety przeciętny. Sporo gorszy od mojego PC. To od razu słychać. Bez cienia wątpliwości.

 

Jutro przetestuję go jako kompletne urządzenie podłączone do kolumn. Oczywiście nie do moich Magnepanów ;-)

 

To bardzo fajne urządzonko dla mniej wymagających użytkowników . Aplikacja sterująca jest porządna. Niestety tylko na iPad-a/iPhona. Jest WIMP, TIDAL i inne oraz radia internetowe.

 

Niestety to tylko Hi-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co oni tu podają ze tez dla Windows ?

przejdz do "download"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyglada na to ze z poziomu desktopu mozna i z windy sterowac. Ale nie z androida czy tez telefonu z windowsem.

 

A czy ktos ma doswiadczenia z RaPi i Hifiberry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

i tak nie znam różnicy ;-)

 

 

 

Aha

i tak nie znam różnicy ;-)

 

 

 

Juz znam :-)

Patrz post wyzej ;) z komputera albo laptopa z windowsem mozna sterowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma doswiadczenia z RaPi i Hifiberry?

 

Ja mam doświadczenie z Beagle Bone - coś podobnego do malinki. A co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Daphile w opcjach w ogóle nie widzi dysku z laptopa na którym chodzi, tylko widzi usb i muzykę która jest w katalogu music na pendrive z ktorego laptop z Daphile sie uruchamia.

Tzn: settings - storage ? I nie ma tam dysku? To dziwne.

Chyba ze zmieniles w biosie tak ze wylaczyles ten dysk...

 

Ja mam doświadczenie z Beagle Bone - coś podobnego do malinki. A co ?

No wlasnie mi chodzi konkretnie o Pi i ta przystawke hifiberry - czy to jakas sensowna jakosc jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.