Skocz do zawartości
IGNORED

Jak uniezależnić się od pc? kupić strumieniowca, czy transport?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Beagle Bone jako transport po USB. Przy zasilaniu liniowym zaskakująco dobrze sobie radzi. Lepiej niż zwykły PC.

Niestety oprogramowanie nie jest zbyt rozwinięte.

Ale jako player sieciowy jest całkiem ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Beagle Bone jako transport po USB. Przy zasilaniu liniowym zaskakująco dobrze sobie radzi. Lepiej niż zwykły PC.

Niestety oprogramowanie nie jest zbyt rozwinięte.

Ale jako player sieciowy jest całkiem ok.

Rozumiem ze mozna do tego podlaczyc jakis dysk usb? A serwisy muzyczne - wimp, tidal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku USB nie można podłączyć. Tylko NAS po LAN. Ewentualnie jakiś dysk udostępniony w LAN.

Ale to akurat w BB. W malince może jest inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku USB nie można podłączyć. Tylko NAS po LAN. Ewentualnie jakiś dysk udostępniony w LAN.

Ale to akurat w BB. W malince może jest inaczej.

Tu ma chyba przewage. Moze dam sie namowic na komplecik i cos pokombinuje. Tidal na pewno predzej czy pozniej zacznie dzialac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tzn: settings - storage ? I nie ma tam dysku? To dziwne.

Chyba ze zmieniles w biosie tak ze wylaczyles ten dysk...

 

 

No wlasnie mi chodzi konkretnie o Pi i ta przystawke hifiberry - czy to jakas sensowna jakosc jest?

 

Tak, w ustawieniach po wejściu w storage jest z tego co pamietam, bo teraz tego nie widze, pamiec lokalna i sieciowa. W lokalnej widzi tylko pen drive. Dysku laptopowego w biosie nie wylaczalem, bo bez pen drive w usb komputer startuje od razu z windowsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ustawieniach po wejściu w storage jest z tego co pamietam, bo teraz tego nie widze, pamiec lokalna i sieciowa. W lokalnej widzi tylko pen drive. Dysku laptopowego w biosie nie wylaczalem, bo bez pen drive w usb komputer startuje od razu z windowsa.

Moze poprobuj troche: podlacz dysk do innego portu (to jest sata?) - na pewno znajdziesz kilka na plycie i odpal z Daphile. Skoro bios rozpoznaje to dziwne ze Daphile nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roomplayer + jako transport jest niestety przeciętny. Sporo gorszy od mojego PC. To od razu słychać. Bez cienia wątpliwości.

 

Miałem okazję słyszeć Twój PC a Roomplayera posiadam. Powiem tak, jak dla mnie to w niczym Twojemu PC nie ustępuje:) Na rzecz Roomplayera pozbyłem się Stream Magic 6v1, bo Roomplayer był po prostu lepszy. Robiłem też bezposrednie porównanie Roomplayera z Linn Sneaky DS w StereoStereo. Rożnica w jakości dźwięku nieznaczna, bardziej dotycząca osobistych preferencji słuchacza. Natomiast w cenie, jak najbardziej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, jak dla mnie to w niczym Twojemu PC nie ustępuje:)

 

Oj ustępuje !

Wystarczy porównać bezpośrednio ;-) Różnica na wokalach jest natychmiast do wychwycenia. Wokale z Roomplayera są wtopione w tło i brak im realizmu.

Słuchałem Roomplayera kilka godzin i niestety w porównaniu do mojego PC nie jest to wciągające granie. A szkoda ! Byłoby taniej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze z poziomu desktopu mozna i z windy sterowac. Ale nie z androida czy tez telefonu z windowsem.

 

A czy ktos ma doswiadczenia z RaPi i Hifiberry?

 

Hej ja mam z mikrokomputerami armf.

Jako serwer streamingu odroid c1 (interfejs 1Gb) z debianem i squeezeboxserver (7.9). W nim zmapowane mam zarówno zasoby lokalne jak i sieciowe z multimediami. Dodatkowo chodzi na nim serwer minidlna na potrzeby streamingu video i zdjęć. Jako odtwarzacze audio, 3 x rasberry pi 2 z piCorePlayer (squeezeplay z konfiguracją przez www -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Player w systemie głównym podpięty do DAC przez konwerter USB/SPDiF. Przy tej ilości playerów zero problemów z wydajnością. WIMP (Tidal) obsługiwany bezproblemowo. Sterowanie wszystkiego po www albo przez dedykowane aplikacje (ipad/android).

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, jak dla mnie to w niczym Twojemu PC nie ustępuje:)

 

Idealnym utworem do testowania transportów jest:

 

Adele - 21 - Someone Like You.

 

Na gorszym sprzęcie fortepian i wokal zlewają się. Ciężko się tego słucha. Tak gra Roomplayer i większość "transportów".

 

Dobry transport zapewnia separację i słychać fortepian osobno a wokal osobno. Można śledzić linię wokalu i fortepianu bez kłopotu. Mamy wgląd w głąb nagrania. Można słuchać całości nic nie tracąc z brzmienia poszczególnych składowych. Takie słuchanie muzyki sprawia wiele przyjemności. Nic nas nie drażni. Niczego nie musimy się domyślać. Dlatego dobry transport jest taki ważny. Nie zmienia generalnie dźwięku ale czyni go bardziej realistycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajne urządzonko dla mniej wymagających użytkowników . Aplikacja sterująca jest porządna. Niestety tylko na iPad-a/iPhona. Jest WIMP, TIDAL i inne oraz radia internetowe.

 

Niestety to tylko Hi-Fi.

 

Nie wiem czemu wszyscy klepia ze tylko produkty Apple steruja R+. Ja od kilku miesiecy uzywam Nexus 7 i nie narzekam.

 

Za niecale 300E nie mozna sie bylo spodziewac Bog wie czego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym utworem do testowania transportów jest:

 

Adele - 21 - Someone Like You.

 

Na gorszym sprzęcie fortepian i wokal zlewają się. Ciężko się tego słucha. Tak gra Roomplayer i większość "transportów".

 

Akurat Adele nie słucham. Dla mnie idealnym utworem jest Aga Zaryan Day Dream łącznie z drugim utworem Throw It Away z płyty Picking up the Pieces. Separacja instrumentów i wokalu jest wspaniała, dodatkowo przepiękna przestrzeń i scena. Śledzić możesz każdy instrument. Właśnie tak gra Roomplayer. Nie wiem, może masz źle skonfigurowany system. Natomiast Twoje spostrzeżenia co do Roomplayera są diametralnie inne od moich. Ja osobiście nie zgadzam się z Twoim stanowiskiem, ale je szanuję:)

 

Ja od kilku miesiecy uzywam Nexus 7 i nie narzekam.

 

Używasz aplikacji w wersji beta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat Adele nie słucham. Dla mnie idealnym utworem jest Aga Zaryan Day Dream łącznie z drugim utworem Throw It Away z płyty Picking up the Pieces. Separacja instrumentów i wokalu jest wspaniała, dodatkowo przepiękna przestrzeń i scena. Śledzić możesz każdy instrument. Właśnie tak gra Roomplayer. Nie wiem, może masz źle skonfigurowany system. Natomiast Twoje spostrzeżenia co do Roomplayera są diametralnie inne od moich. Ja osobiście nie zgadzam się z Twoim stanowiskiem, ale je szanuję:)

 

 

 

Używasz aplikacji w wersji beta?

 

Ja cały czas rozgladam sie za zamiennikiem squeezeboxa czy sluchales moze squeezeboxa żeby móc ocenić różnice w jakości między Roomplayer a squezebox?

 

Nie jestem zdecydowany bo brak mu spotify a mam w dobrej cenie abonament i nie korzystam z produktow apple bo ich nie cierpie ale z ciekawości pytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, może masz źle skonfigurowany system. Natomiast Twoje spostrzeżenia co do Roomplayera są diametralnie inne od moich.

 

Skoro słyszę różnicę to raczej mam dobrze zestawiony system.

Roomplayer jako strumieniowiec gra minimalnie gorzej niż jako transport + Oppo 105D jako DAC. Tak więc nie jest źle. Tylko w zestawieniu z "poważnym" transportem wypada blado. ;-)

 

Można sobie ściągnąć apkę na androida. Działa. Nie ma jej jednak w sklepie Play.

 

Ja cały czas rozgladam sie za zamiennikiem squeezeboxa czy sluchales moze squeezeboxa żeby móc ocenić różnice w jakości między Roomplayer a squezebox?

 

Lepszym zamiennikiem Squeezeboxa jest Auralic Aries. A tańszym modowany PC z Daphile. Jeśli rozważamy go jako transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja od kilku miesiecy uzywam Nexus 7 i nie narzekam.

 

 

Używasz aplikacji w wersji beta?

 

Sciaglem ze strony SA wiec to musi byc wersja beta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się ma brzmienie Roomplayera do brzmienia odtwarzaczy Oppo - porównywał ktoś? Osobiście strumieniuję z Oppo 95 i zastanawiam się nad Oppo 105.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w zestawieniu z "poważnym" transportem wypada blado. ;-)

 

Pisząc "poważny" masz na myśli swój:)

 

W sumie Cię rozumiem, w końcu jesteś producentem transportów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uruchomiłem Rooma jako all-in-one z klasycznymi kolumnami.

Gra bardzo przyzwoicie.

Efekt jest lepszy niż z moimi Magnepanami. Jednak Magnepany są cholernie wymagające i nie wybaczają niczego ;-)

 

W cenie 279 Euro ten Roomek zjada każdą budżetówką na śniadanko ! Dostajemy kompletny system, fajną nowoczesną obsługę plików, WIMPa, Tidala i inne.

 

Polecam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..kuszaca propozycja dla moich Simple Audio Listen, a raczej jeszcze jeden pary plus aktywny sub ktory by dostawal wszystko pozniej 60hz. Choc zastanawiam sie tez na Marantzem NA6005. Z drugiej strony Roomplayer jest bardziej funkcjonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby posłuchać, ale wątpię abyś w jednym sklepie znalazł Roomplayera i Marantza:) Roomplayera mają na 100% w Warszawie w StereoStereo. Przy okazji mógłbyś porównać ze sprzetem Linn'a:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uruchomiłem Rooma jako all-in-one z klasycznymi kolumnami.

Gra bardzo przyzwoicie.

Efekt jest lepszy niż z moimi Magnepanami. Jednak Magnepany są cholernie wymagające i nie wybaczają niczego ;-)

 

W cenie 279 Euro ten Roomek zjada każdą budżetówką na śniadanko ! Dostajemy kompletny system, fajną nowoczesną obsługę plików, WIMPa, Tidala i inne.

 

Polecam !

 

A jak pracuje jako streamer podpięty do wzmaka? Duża różnica w porównaniu z oppo jako dac i pcaudio?

Już chyba nie ma go na ebayu za 279.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak pracuje jako streamer podpięty do wzmaka? Duża różnica w porównaniu z oppo jako dac i pcaudio?

Już chyba nie ma go na ebayu za 279.

 

Tak. Różnica jest spora. Na niekorzyść. Roomplayer to Hifi. Oppo DAC + modyfikowane PC to już granie High-End.

Ale różnica w cenie zabójcza 1.300 vs 10.000

 

Szukaj na amazon.de ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio...a jak się sprawdza Twój zestaw na ciężkim brzmieniu?

Bardzo dobrze. Dzięki znakomitej separacji instrumentów wszystkiego słucha się z "przyjemnością".

Po prostu nic się nie zlewa chyba, że płyta jest bardzo kiepsko zrealizowana.

Wypełnienie jest odpowiednie więc brzmienie nie jest chude i jazgoczące.

Oczywiście sporo zależy od reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio a probowales podlaczac regena pod zwykly terminal i wtedy porownac ze swoim kompem i roomplayerem?

jak to wypada tak w miare obiektywnie o ile mozesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Regena by dokonać takiego porównania.

Regen działa jak karta USB w moim PC więc uszlachetnia dźwięk.

Mój PC ma jeszcze zasilanie liniowe co dodatkowo poprawia całość brzmienia.

Ale sam Regen powinien dużo wnosić dobrego.

 

Roomplayer to fajna zabawka klasy HiFi. Nic ponadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.