Skocz do zawartości
IGNORED

Co wazniejsze w budzetówce: lepszy CD czy wzmocnienie ?


Gość bartosz_55239

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ja bym zabral wzmacniacz do jakiegos dealera i podlaczyl ze 3 - 4 zestawy glosnikow

 

Nie mam za bardzo czasu na takie porównania

 

Ja na Twoim miejscu zdecydowanie bym zainwestowal w lepsza serie tych kolumn.

 

Szukałem w sieci opinii osób na temat kolumn Dali. Róznice między Ikon a Mentor są ale podobno nie sa duże. Pewnie by skok jakosciowy był znaczący musiałbym dozbierac do Helicon a na to nie ma mowy.

 

Tak na serio to kupilbym najpierw integre a pozniej do niej dobieral zrodlo. Wbrew powszechnej opinii, zrodlo ma duze znaczenie (przynajmniej ja takie odczuwam), ale w miare wydawania pieniedzy ta roznica robi sie coraz mniejsza. Wymienia sie zawsze najslabsze ogniwo systemu. Wtedy masz pewnosc, ze za wydane pieniadze dostaniesz najlepsze rezultaty.

 

Tez jednak składam się ku lepszemu wzmacniaczowi. Mam czas na przemyslenia

 

Kompletowanie od podstaw zaczynałbym jednak od CD

 

Albo transport (np audiolab m cdt) plus DAC

 

ale sam przerabiałem temat, bo wprowadziłem się w blokowisko i żelbetony i za cholerę nie mogłem znieść wszechobecnego basu, wysokiej góry etc. zmieniłem cały system, a problem niewiele się zmienił,

 

Akurat u mnie brzmienie jest zrównoważone, żadnego dudniacego basu. Dlatego nie chciałbym zmieniac kolumn by nie wopasc na mine. Ikony to bardzo dobre kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup najlepszy wzmacniacz na jaki Cie stać ktory bedzie odpowiadał Ci charakterem brzmienia i będzie przyszlosciowy nawet jesli bedziesz chcial zmienic kiedyś kolumny.

Możliwe ze za jakiś czas pliki będą grały lepiej niż CD wtedy zostanie Ci dobry wzmacniacz do grania a nie CD na sprzedaz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można popatrzeć na coś w topologii Duall Mono, to zazwyczaj wydajne ustrojstwa.

Kwestia ile chcesz na to przeznaczyć i czy może być z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To jest proporcja wpływu elementu względem reszzty, koszt , czy jak ?

Oszacowanie pod względem wpływu na końcowy efekt. Powiedzmy, że trochę żartobliwa, ale taki mniej więcej byłby stosunek zniekształceń wnoszonych przez poszczególne elementy.

 

Czyli co wzmacniacz za np. 1000 zł , to kolumny za 100 000 zł ?

Nie lubię oceniać sprzętu wg. ceny. To działa w miarę sensownie dla produktów masowych a dobre audio takie nie jest.

 

Czy może to jest według Ciebie wpływ absolutny i według tej rozpiski kolumny wnoszą 100 razy więcej od wzmacniacza ??? !!!

Generalnie to wzmacniacz nic nie wnosi, tzn, typowy wzmacniacz jest lepszy niż możliwości słuchu. W tej żartobliwej skali możliwości człowieka byłby gdzieś w pobliżu 1000.

 

Dla kolegi popej nie ma też znaczenia jak gra system takie coś jak akustyka, metraż pokoju, ustawienie, czy to nieważne wartości typu np. 0,0001.

Jeżeli uznajesz to za element zestawu, to też bym dał 10000 :)

 

Chyba lepiej zrobić zestawienie procentowe , całość 100% i kolumny mają udział np. 50 %, wzmacniacz 30 %, odtwarzacz 10% ustawienie 8%, kable 2% choć tak naprawdę to też bez sensu bo tylko jakaś LOGICZNA spójność każdego elementu i wszystkich razem ma sens.

Można tak podejść, byłoby to szczególnie przydatne przy planowaniu wydatków. Akurat sam uznaję zasadę, że na kolumny warto przeznaczyć 50% sumy. Dorzuciłbym jeszcze jakiś istotny procent na algorytmy DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable też warto ruszyć, ale na końcu, z wyjątkiem sieciówek, które warto zmienić od razu.

 

Noo;-)

 

Tak zapytam, masz jakieś przykre doświadczenie w tym temacie, że negujesz wpływ akustyki pomieszczenia?

Nikt nie mówił, że ma się wynieść do większego, chociaż jak doczytałem że to 10m, to wolałbym przejść na system słuchawkowy.

Mnie bawi taka ignorancja "znafcuuufff", co to nigdy o temat się nie otarli, ale wiedzą lepiej od innych.

Możesz mi wierzyć słuchałem o wiele droższych systemów niż mój własny, niestety w skopanych warunkach akustycznych i nie zamieniłbym się nawet na chwilę takiego grania.

A tak na serio radzę przećwiczyć na poważnie temat akustyki, a później krytykować.

Pozdrawiam

Dobra droga, tylko że w przeciwną stronę: zabrać sprzęt od dealera i posłuchać w swoich warunkach akustycznych/odsłuchowych, a nie w salonie.

 

Majac system sluchawkowy nie da sie zaprosic kogos na odsluch, wypic lampki czegos mocniejszego, wypalic cygara i wymienic doswiadczeniami.

W 10m2 mozna osiagnac calkiem zadowalajace efekty, jak wynika z wypowiedzi ludzi, ktorzy sie na tym znaja.

 

Co do tematu, moim zdaniem najwiecej zmian w zestawie wnosza kolumny, ale w pewnym momencie wzrost jakosci moze byc blokowany przez akustyke pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wzmacniacz i cd jak beda lepsze różnice będą. Ale co do ważności kolumny najważniejsze później wzmacniacz na końcu cd.

Ale ważne. Nic nie powinno odbiegać bo ogranicza całość. Wszystko jest ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10m2 mozna osiagnac calkiem zadowalajace efekty, jak wynika z wypowiedzi ludzi, ktorzy sie na tym znaja.

Zadowalające może tak, ale czy dobre....?

Albo tak mówią z braku laku i możliwości, ot i co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Możliwe ze za jakiś czas pliki będą grały lepiej niż CD wtedy zostanie Ci dobry wzmacniacz do grania a nie CD na sprzedaz

 

Jakos do plików nie mogę sie przekonac

 

na pewno Twoje Dali stać na jeszcze więcej...tylko muszą dostać większego kopa...

 

Dali raczej nie do ruszenia

 

Kwestia ile chcesz na to przeznaczyć i czy może być z drugiej ręki.

 

Moze byc i z drugiej ręki ale to zawse ryzyko że grzebany itd

 

Pomieszczenie 10 m kw , napisz wymiar pomieszczenia .

W polu bliskim , kolumienki na biurku czy podstawkach ?

 

Jednak nie 10 a ok 8.5 m, kolumny na podstawkach, baza ok 1.7m, 40cm od scian tylnych, odsłuchowy trójkąt równoboczny

 

Wszystko jest ważne.

 

Na wymiane wszystkiego funduszy nie mam na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dali raczej nie do ruszenia

 

No i dlatego wzmacniacz...dobry, perfekcyjnie, synergicznie zgrany z Twoimi Dali...Ciężko w to uwierzyć, ale moje nic nie warte głośniczki...pominę jakie, bo to nieistotne...po napędzeniu moją Jolą grają bajecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Jednak nie 10 a ok 8.5 m, kolumny na podstawkach, baza ok 1.7m, 40cm od scian tylnych, odsłuchowy trójkąt równoboczny

 

To bardzo maly pokoik , nie warto inwestować , wiem co piszę , wyniesienie w moim przypadku audio z 15 m kw do prawie 30 pokazało jak duże znaczenie ma wielkość pomieszczenia przy odsłuchu zestawu .

Bawił bym się " choć jest ryzyko " w kupowanie sprzętu używanego i nie drogiego , czy to monitorki / wzmacniacz .

 

Np ten .

http://allegro.pl/thule-ia-60-spirit-wzmacniacz-i5483427540.html

 

Kup sobie żródło cd !

 

Wypożyczył bym też do posłuchania to .

 

http://www.polpak.com.pl/produkt/10395/wzmacniacz_lampowy_TAGA_HARMONY_HTA-700B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo maly pokoik , nie warto inwestować , wiem co piszę , wyniesienie w moim przypadku audio z 15 m kw do prawie 30 pokazało jak duże znaczenie ma wielkość pomieszczenia przy odsłuchu zestawu .

To właśnie chciałem powiedzieć kiedy mówiłem, że wolałbym przejść na system słuchawkowy.

No, ale podobno wypowiedzi ludzi którzy się znają są sprzeczne, więc nie ma co dyskutować z ich "wiedzą".

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
>Na wymiane wszystkiego funduszy nie mam na razie

 

Kup sobie Simple Audio Roomplayer+ za 279E z amazon.de.

 

Od razu masz przyzwoity wzmacniacz, DAC i granie z plików.

Naprawdę sensowna i tania rzecz (jest wyprzedaż).

Normalnie kosztuje 2x więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kup sobie żródło cd !

 

Wypożyczył bym też do posłuchania to .

 

http://www.polpak.com.pl/produkt/10395/wzmacniacz_lampowy_TAGA_HARMONY_HTA-700B

 

Jesli kupowac lampę to jakiegos xindaka lub yaquina ale podobno szału nie ma przy taniej lampie.

 

Kup sobie Simple Audio Roomplayer+ za 279E z amazon.de.

 

Od razu masz przyzwoity wzmacniacz, DAC i granie z plików.

Naprawdę sensowna i tania rzecz (jest wyprzedaż).

Normalnie kosztuje 2x więcej.

 

Co prawda granie z kompa ma duzą zalete: nie martwisz się że padnie napęd w CD, ale pliki to nie dla mnie. Słucham całych płyt i w tym jestem podobny do słuchaczy vinyli.

 

Wymieniając wzmacniacz musiałbym cos więcej przyoszczędzic lub liczyc na szczęscie przy kupnie uzywki (wtedy celowałbym w amp conajmniej dwu trafowy). Wtedy ciagle nie miałbym zródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię jedno i drugie, Jak mało czasu na celebrację to pliki. Jak jest czas tylko na muzykę to płyty. Jest w tym magia. Polecam jakiś lepszy wzmacniacz jednak. Może jednak lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kup sobie żródło cd !

 

Wypożyczył bym też do posłuchania to .

 

http://www.polpak.com.pl/produkt/10395/wzmacniacz_lampowy_TAGA_HARMONY_HTA-700B

 

Jesli kupowac lampę to jakiegos xindaka lub yaquina ale podobno szału nie ma przy taniej lampie.

 

Nie chcę się odnosić do w / wymienionych wzmacniaczy lampowych , jest pełno sprzecznych opinii na ich temat , bo tak musi być na forum .

Twój problem leży w metrażu pomieszczenia i napiszę jeszcze raz , nie warto iść wyżej bo przyrost dżwięku do wydanych pieniędzy będzie nie adekwatny do tego co usłyszysz . Taki Thule np zagra całkiem inaczej od Yamahy którą posiadasz , albo Taga niby tania , ale z wieloma funkcjami i wystarczającą mocą 30 W do nagłośnienia pokoiku w którym spokojnie posłuchasz muzyki , wzmacniacz nie imponuje dynamiką , gra łagodnie z zaokrąglonymi skrajami pasma co w połączeniu z Ikonkami może dać bardzo przyjemne brzmienie .

Takie są moje przemyślenia dotyczące twojego problemu , ostatecznie i tak zrobisz jak uważasz .

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Twój problem leży w metrażu pomieszczenia i napiszę jeszcze raz , nie warto iść wyżej bo przyrost dżwięku do wydanych pieniędzy będzie nie adekwatny do tego co usłyszysz .

 

Metraż az takim problemem nie jest. Mały pokój daje intymnosc ale tez słuchanie wprost z kolumn a nie przez odbicia od scian, akustyka nie jest waznym problemem.

 

Co do CD coraz bardziej utwierdzam się by kupic nowy. Co z tego że na alle wisi tanio wysoki model Audio analogue, jak na problemy z laserem kss 210 nawet mozna natknac się w wątkach audiostereo. Szkoda. Lasery sa łatwo dostepne szkoda jednak że to chińskie podróbki, a sklepy nie dają na nie gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż az takim problemem nie jest. Mały pokój daje intymnosc ale tez słuchanie wprost z kolumn a nie przez odbicia od scian, akustyka nie jest waznym problemem.

Akustyka nie jest ważnym problemem???

Ciekawa teoria.

W 10m pokoju słuchając w polu bliskim nie jesteś w stanie uzyskać rozmiarów sceny, jej głębokości i szerokości o separacji i umiejętnym rozstawieniu źródeł pozornych(muzyków) nie wspomnę jak ma to miejsce w 20m lub więcej zwłaszcza zaadoptowanych akustycznie.

Koniec kropka.

A intymność to polecam w sypialni w świetle świec i kadzidełek.

Sorry nie mogłem się powstrzymać :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Metraż az takim problemem nie jest.

 

Posłuchaj choćby w ustawnym pomieszczeniu + 6 m kw więcej , będziesz wiedział czy metraż jest problemem czy nie .

 

Co do laserów , uważasz że w nowe cd wkładają jakieś super oryginal lasery ? :)

 

W 10m pokoju słuchając w polu bliskim nie jesteś w stanie uzyskać rozmiarów sceny, jej głębokości i szerokości o separacji i umiejętnym rozstawieniu źródeł

 

Pokoik jest jeszcze mniejszy , chyba coś 8-9 m i z tym po prostu trzeba się pogodzić jeżeli nie ma alternatywy .

Wszytko co piszesz o scenie etc w takim lokum to prawda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Chyba nie wiecie że odsłuch w polu bliskim w trójkacie równobocznym jest jednym ze sposobów słuchania trzeba tylko zachowac minimum odległosci od kolumn. Scena nie rózni się od odsłuchu na 30m z tym że jest mniej podkolorowań, słychac wiecej szczegółów i jest mniej zniekształcen (mniejsza głosność). Przyznaję że ogromnej sceny nie będzie i to jedyny minus.

 

Co do laserów , uważasz że w nowe cd wkładają jakieś super oryginal lasery ? :)

 

Przynajmniej mozna liczyc że w nowych CD nie wkładają podróbek. Nawet w awaryjnych nowych Pioneerach po wymianie napędu jakos ludziom to gra. Natomiast to co mozna wyczytac na temat np KSS 210a to horror. Ludzie kupują z róznych zródeł, sklepów, ebay i jest to ten sam szajs psujący się lub od razu nie działający. O oryginał bardzo trudno. Co więcej sklep zamieszcza zdjęcie oryginału a sprzedaje chinski szajs. Dzięki :) Ja wolę jednak słuchac a nie szukac po swiecie działającego lasera :)) Zresztą nie tylko ja tak myslę. Na allegro wiszą dwa paganini i nikt tego nie bierze. Dziwne przeciez to taki dobry sprzęt :)

 

Nowa wersja paganiniego tez wisi w niezłej cenie, tyle ze siedzi tam komputerowy napęd Teaca którego koszt wymiany (w razie awarii) to 1000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle kombinujesz a jak ktoś Ci dobrze radzisz - wiesz lepiej .

 

Były i są sprzęty które się kupuje i których się nie kupuje . Miałeś podpowiedzi jakie ;)

Z tym że są sprzęty stare ( piszę o CD ) które mają wręcz niezniszczalne lasery .

Nie łudź się że kupisz nowy sprzęt i wszytko będzie pięknie . W dzisiejszej masówce wszędzie trafiają się wadliwe egzemplarze a ze względu na choćby cynę bezołowiową nowy sprzęt będzie miał dużo niższą żywotność .

 

Więc albo kombinujemy albo bulimy dużą kasę .

Wyczynowcy zmieniają sprzęt przed upływem gwarancji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiecie że odsłuch w polu bliskim w trójkacie równobocznym jest jednym ze sposobów słuchania

 

Taaaaa, nie wiemy....

:D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Bartosz , kombinuj co tam chcesz , moje posty które tu popełniłem nie muszą być dla ciebie wyznacznikiem , pisałem przecież .

 

Nie wiem dlaczego " pijesz " do laserów , to takie same lasery jak większość na rynku , pewnie że taki za 25 zł to loteria , nawet jak zagra to pewnie nie dłużej niż kilka miesięcy .

Są jednak i droższe , poza tym można 150-A ponoć dużo lepszy , tylko trzeba zaczerpnąć info u odpowiedniego żródła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj paganini jakoś gra na pierwszym laserze jaki kupilem za 95 zl .Od roku chodzi kilka godz dziennie.Ten cd w cenie 1000-1500zł wywoluje we mnie tylko żal,żal ludzi którzy wolą za 1100zl kupić np. marantza 5004 lub tym podobne-bo nowe.Mina gościa ktory był u mnie yamahą cd2000 po porównaniu-bezcenna.Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj paganini jakoś gra na pierwszym laserze jaki kupilem za 95 zl .Od roku chodzi kilka godz dziennie.Ten cd w cenie 1000-1500zł wywoluje we mnie tylko żal,żal ludzi którzy wolą za 1100zl kupić np. marantza 5004 lub tym podobne-bo nowe.Mina gościa ktory był u mnie yamahą cd2000 po porównaniu-bezcenna.Pozdro.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że sam laser nie gra... na brzmienie ma wpływ wiele składowych odtwarzacza CD, implemetacja przetwornika, topologia, elektronika, zasilanie etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie wiem dlaczego " pijesz " do laserów ,

 

"Piję" bo na forum mozna przeczytac "nie kupuj nowego sprzętu, za grosze kupisz topowy z lat XX dokupisz laser za grosze i będzie chodził do konca swiata" :) a tak nie jest

 

Moj paganini jakoś gra na pierwszym laserze jaki kupilem za 95 zl .Od roku chodzi kilka godz dziennie.Ten cd w cenie 1000-1500zł wywoluje we mnie tylko żal,żal ludzi którzy wolą za 1100zl kupić np. marantza 5004 lub tym podobne-bo nowe.Mina gościa ktory był u mnie yamahą cd2000 po porównaniu-bezcenna.Pozdro.

 

Gdybym nie natknął się w sieci na problemy z laserem do paganiniego juz dawno bym go kupił

Więc albo kombinujemy albo bulimy dużą kasę .

 

Raczej jest tak. Albo kupimy nowy na gwarancji i mamy 3 lata spokój, albo kupimy uzywany i w razie awarii szukaj np lasera i módl się by działał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.