Skocz do zawartości
IGNORED

Co wazniejsze w budzetówce: lepszy CD czy wzmocnienie ?


Gość bartosz_55239

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej jest tak. Albo kupimy nowy na gwarancji i mamy 3 lata spokój, albo kupimy uzywany i w razie awarii szukaj np lasera i módl się by działał:)

Znam ten rynek od wielu lat ( także z tej drugiej strony ) i tak nie jest .

Z gwarancją jest naprawdę różnie . Poczytaj choćby w wątku o Arcam rDAC jakie problemy mają ludzie z gwarancjami a sprzęt wraca porysowany .

Kolega niedawno wysyłał Xindaka bo coś się działo z jednym kanałem i dopiero za drugim razem coś zrobiono .

Radioodtwarzacz Alpine zrobiono mi dopiero za 3cim razem a psuł się zawsze na wyjazdach wakacyjnych gdzie byłem bez radia .

A ile jest przypadków że sprzęt który do nas dojeżdża jest niesprawny , uszkodzony czy był używany / powystawowy ?

Temat rzeka a gwarancja nie zapewnia 100% spokoju .

 

O laserach Ci pisałem .

Kupujesz Marantza CD52 jako transport , w najgorszym wypadku zębatkę za 50zł i masz na lata spokój . Dla spokoju możesz dokupić niski model Philipsa z takim całym kompletnym napędem za 50-80zł i tego nie zajedziesz . A koszt całości to max 400zł z tą zębatką i Philipsem.

No OK , niech będzie 500zł z przeglądem / wymianą tej zębatki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie kupuje laser za 25 zł to ja się nie dziwie ,że się póżniej modlimy by działał.Mi się cena 95 zł wydawala podejrzanie niska i pytałem o droższy niestety mieli tylko tańsze i to od 17zl.Kierujmy sie swoim rozumem a wtedy nie trzeba sie modlić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Nie wiem dlaczego " pijesz " do laserów , to takie same lasery jak większość na rynku

 

"Piję" bo na forum mozna przeczytac "nie kupuj nowego sprzętu, za grosze kupisz topowy z lat XX dokupisz laser za grosze i będzie chodził do konca swiata" :) a tak nie jest

 

 

Nie wiem tak naprawdę dlaczego nawiązałeś ze mną polemikę o laserach .

 

Rok temu napisałem w twoim temacie że to nie był trafiony wybór kupując nowy model Paganiniego / posypał się napęd / czy dlatego też teraz , w tym temacie gdzie udzielam ci z własnego doświadczenia porad odczuwasz jakąś niechęć do mojej osoby ?

Jeżeli tak to przepraszam że pisałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Rok temu napisałem w twoim temacie że to nie był trafiony wybór kupując nowy model Paganiniego / posypał się napęd / czy dlatego też teraz , w tym temacie gdzie udzielam ci z własnego doświadczenia porad odczuwasz jakąś niechęć do mojej osoby ?

Jeżeli tak to przepraszam że pisałem .

 

To był AA crescendo, niewazne. Wszelkie porady przyjmuję z chęcią, mam jeszcze trochę czasu do zakupu.

 

Temat rzeka a gwarancja nie zapewnia 100% spokoju

 

100 proc może i nie ale nie przesadzaj.

 

Mi się cena 95 zł wydawala podejrzanie niska i pytałem o droższy niestety mieli tylko tańsze i to od 17zl.Kierujmy sie swoim rozumem a wtedy nie trzeba sie modlić:)

 

Jakos nie znalazłem kss 210 a za ok 100zł, może zle szukam.

Tak czy inaczej widzę temat do głębszego przemyslenia. Mimo że wzmacniacz mam mocno budzetowy chyba pójdę w CD player. Pytałem o lampę yaquina 6v6 ale podobno to dobrze gra dopiero po tuningu po za tym lampa wymaga regulacji itd. Chyba jestem leniwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był AA crescendo, niewazne. Wszelkie porady przyjmuję z chęcią, mam jeszcze trochę czasu do zakupu.

 

 

 

100 proc może i nie ale nie przesadzaj.

 

 

 

Jakos nie znalazłem kss 210 a za ok 100zł, może zle szukam.

Tak czy inaczej widzę temat do głębszego przemyslenia. Mimo że wzmacniacz mam mocno budzetowy chyba pójdę w CD player. Pytałem o lampę yaquina 6v6 ale podobno to dobrze gra dopiero po tuningu po za tym lampa wymaga regulacji itd. Chyba jestem leniwy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem (mam w piwnicy) Arcam Alpha 9 z dostępnym, tanim laserem. Czytał wszystko, za wyjątkiem płytek chodnikowych. Jak padł oryginał, kupiłem dwa nowe. Jeden nie zadziałał, drugi działał dwa tygodnie. Trzeciego już nie kupiłem. Udało mi się okazyjnie kupić CD37. Może w serwisie byłoby inaczej. Nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

miałem (mam w piwnicy) Arcam Alpha 9 z dostępnym, tanim laserem. Czytał wszystko, za wyjątkiem płytek chodnikowych. Jak padł oryginał, kupiłem dwa nowe. Jeden nie zadziałał, drugi działał dwa tygodnie. Trzeciego już nie kupiłem. Udało mi się okazyjnie kupić CD37. Może w serwisie byłoby inaczej. Nie wiem.

 

W sieci natknąłem się na problemy z laserami do marantza cd 63. Ja dziekuję jak mam kupowac co jakis czas nowy/stary CD bo mi w loterii nie poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Yamaha cd s 2000 jest u mnie około miesiąca. Jak zwykle słuchałem płyt za bardzo nie rozbierając brzmienia na czynniki pierwsze. Wnioski? Zródło nawet w budzetowym zestawie jest jednakowo wazne. Zmiany są zauwazalne od razu (w porównaniu do Denona DCD 1500 ae.) :lepsza przestrzeń, więcej "mięsa" w brzmieniu (jako przykład podam kawałek Nirvany Smells like teen spirit gdzie obecnie riffy są ładnie dociążone basem).Głuchego trzeba by nie słyszec róznicy. Jak by to brzmiało gdybym zostawił tego Denona i kupił np wzmacniacz 1500 ae? Nie wiem. Ogólnie jestem zadowolony. Kupiłem CD player który nie tylko jest swietnie zbudowany ale i design ma fajny (wymieniłem ciemne boczki na jasne z CD S 1000). W razie problemów nie będzie żadnego problemu z serwisem, ale jak dowiedziałem sie w serwisie Yamahy seria 2000 jest wysoce nie awaryjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.