Skocz do zawartości
IGNORED

Hifiman HM-101 czy warto


Piniu2906

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o zewnętrzną kartę dźwiękową Hifiman hm 101. Czy opłaca się kupować tę zabawkę mając 200zł? Przeczytałem trochę opinii i nadal nie jestem zdecydowany. Sporo użytkowników narzeka na "background noise"... dodam że posiadam słuchawki Hifiman he 300 więc może dobrze by zgrały się te słuchawki z dźwiękówką tej samej firmy... nie wiem... proszę o opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jak bardzo "sieje brudem" Twoj laptop/komputer. Dzwiekowo warto, szczegolnie ze mozna ja dostac za mniej niz 200zl, blizej 150zl. Choc warto tez sprawdzic ja u siebie zanim sie kupi. Z doswiadczenia wiem ze na macu mini i Imacu jest ok, choc znam tez przypadek starszego lapka HP gdzie nie bylo tak rozowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć że to urządzenie przetwarza tylko do 16bit/48KHz i ma konwerter USB z epoki kamienia łupanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niezla muzykalna kosc w swojej cenie, ktora spotykamy w drozszym urzadzeniach. Do hifi wystarczy - mam tu na mysli jakosc cd i formaty stratne. Zawsze mozna podwoic budzet i kupic cos lepszego, tylko nie kazdy tego oczekuje lub ma takie finanse. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć że to urządzenie przetwarza tylko do 16bit/48KHz i ma konwerter USB z epoki kamienia łupanego.

 

To urządzenie przetwarza sygnał do 24/192 i posiada konwerter 16/48 - piszmy prawdę lub nie piszmy w ogóle

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszmy prawdę lub nie piszmy w ogóle

 

To można odnieść do twojej wypowiedzi a nie mojej:

 

Strona producenta potwierdza że urządzenie pracuje tylko na 16 bitach, i częstotliwościach próbkowania 44.1 i 48 kHz.

 

NIE PRZETWARZA sygnału do 24/192.

USB pracuje w trybie tylko adaptacyjnym.

Fora internetowe są pełne wypowiedzi ludzi, którym to urządzenie piszczy i szumi po podłączeniu do desktopów i laptopów.

To urządznie NIE POSIADA innych wejść niż USB

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogólnie jest to sprzęt zaprojektowany dobre 13 lat temu, stąd jego archaiczne możliwości

 

typu tryb pracy USB tylko 1.0

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to Ci ludzie maja zjeba*** komputery, mowiac dosadnie. To one przesylaja mase brudu, do tego sterowniki na Windowsie to temat raczej na przemilczenie. Nie to, ze bronie jakos magicznie tej karty, ale w swojej kwocie, gra juz muzyke, a to sie rzadko zdarza. Wiec po wczesniejszym jej tescie, mozna kupic, jesli nie wystepuja wyzej wspomniane problemy.

 

To tak samo jak bym sie czepial aktywnych kolumn ktore szumia, od pewnego pulapu cenowego to juz nie wypada, a ludzie dalej kupuja np. aktywne Adamy za nie mala kwote, ktore szumia bardziej niz 5-6 krotnie tansze Bose Companion 2. Cichy odsluch muzyczny moze zirytowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, to pudełko ma prawo grać lepiej niż integry z PC ale skoro na tych samych laptapach inne urządzenia na usb nie szumią to znaczy że adekwatnie do ceny jest też zrealizowane zasilanie w tym pudełeczku stąd problemy z piskami i szumami. Za równowartość tego pudełeczka są urzadzenia 24/96, z asynchronicznym usb które nie piszczą i nie szumią. Szczegóły na chińskim allegro czy ebay.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i maja kosc oparta na sabre ktora do mnie nie trafia bo kiepsko brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 50$ jest cała masa DAC na Wolfosonach, CS, nowszych PCM oraz klasycznych TDA, więszkosć na asynchronicznym USB, są nawet z buforem lampowym na wyjściu.

W ich świetle ten hifi man powienienen kosztować 50zł :)

 

Mnie najtańsze Sabre też nie przekonało, za 3$ za scalak (ten z Hifiman i Sabre) cudów nie ma.

 

Zapomniałem dodać że te DAC z ebaya to często z przesyłką gratis a do 50$ cła nie płacimy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na tej dźwiękówce ponieważ jak sądze zgra się ona z moimi słuchawonami Hifiman... co do szumów to jestem w stanie zaryzykować 200zł... czytałem też na forach że dobrym sposobem na szumy jest podpięcie dźwiękówki do huba usb.. nie wiem ile w tym prawdy ale jak piszę 200zł to nie fortuna

 

..niemniej jednak nie chcę kupować totalnego shitu i dlatego założyłem ten temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Strona producenta potwierdza że urządzenie pracuje tylko na 16 bitach, i częstotliwościach próbkowania 44.1 i 48 kHz.

 

NIE PRZETWARZA sygnału do 24/192.

 

 

No tak to wiele wyjaśnia - nie posiadałeś urządzenia, a opierasz się na wypowiedziach z Internetu. Powtarzam więc, ponieważ posiadam takie urządzenie w domu i z niego korzystam. Przez dowolny program do odtwarzania muzyki przyjmuje sygnał do 24/192 i przetwarza go w domenie 16/48 i brzmi to świetnie! :) no ale domyślam się, że z papierowych danych może to nie wynikać.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmuje sygnał do 24/192 i przetwarza go w domenie 16/48 i brzmi to świetnie!

 

Nie lubię się czepiać wypowiedzi firm na forum bo zakładam ze pracują tam profesjonaliści, ale to powyżej to bełkot!

PCM2702 przyjmuje sygnał do 48kHz/16bitów - koniec kropka.

wszystko inne co napisane to resampling programowy.

 

Co nie przeszkadza aby to urządzenie dobrze grało, i pewnie tak jest - nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Co z tego, że wyślesz do HiFiMAN HM-101 sygnał hi-res 192/24, jak i tak dokonany zostanie resampling do max 48/16

Podejrzewam, że sam system operacyjny robi downgrade do 48/16 (lub 44.1/16)

Prosty sposób aby to sprawdzić, to podłączyć HM-101 do PC, zapuścić foobar jakiś plik hi-res i ustawić WASAPI/ASIO jako interface audio.

 

O brzmieniu czy tam dźwięku HM-101 się nie wypowiem, bo nie słuchałem jak gra - ale trudno się nie zgodzić z opinią, że parametry ma z przed epoki kamienia łupanego :)

Innymi słowy.. można lepiej jak za te pieniądze (mimo iż kwota jest niewielka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest kwestią zasadnicza, żeby nie wprowadzać w błąd pisząc, że nie da się słuchać muzyki 24/192 na tej karcie dźwiękowej - bo jest to możliwe pod każdym playerem windowsowym. Pliki są przetwarzanie w domenie 16/48 - to prawda. Czy przy karcie dźwiękowej za 200zł wynikają z tego jakieś straty poza gorszym samopoczuciem kilku dyskutantów na tym forum?

 

Po drugie, są wewnętrzne karty dźwiękowe w cenie 30zł, które obsługują 32 bity i 192 kHz - papierowi faworyci dla papierowych onanistów. Jeśli ktoś jednak ciepłego, muzykalnego dźwięku, to HM-101 oparty na DACu, który był wybierany pod kątem brzmienia, a nie bitów i kiloherców jest jednym z faworytów w swojej cenie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest kwestią zasadnicza, żeby nie wprowadzać w błąd pisząc, że nie da się słuchać muzyki 24/192 na tej karcie dźwiękowej - bo jest to możliwe pod każdym playerem windowsowym

 

Rozumując twoim tokiem, to na każdym urządzeniu z DAC można słuchać "hi resów" tylko trzeba najpierw je ręcznie zresamplować i wykastrować do 16/48. np softwerowo w playerze windowsowym.

Ewentualnie zrobi to za nas mikser windowsa lub resampler playera.

 

Czyli kupujemy NOWY telewizor 50", możemy na nim oglądać filmy HD 1080p, Blurey i 4K ale tylko w jakości PAL.

Bo TV chodzi do 720x576 i wszystko resampluje w dół bo ma matryce z zeszłego wieku i technologi kamienia łupanego względem dzisiejszej techniki, ale dla kogoś ten obraz kolorki ma fajne..

 

Dalej uważam że dane producenta (technicze) tj max 16/48 są podane przynajmniej rzetelne.

Dobry DAC powinien pracować samodzielnie przynajmniej na 24 bitach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie wprowadzać w błąd pisząc, że nie da się słuchać muzyki 24/192 na tej karcie dźwiękowej

No więc właśnie - nie da się.

Chyba że wcześniej jest zrobiony resampling - co jest robione "w locie" w playerach windowsowych.

Dlaczego Kolego wciskasz ludziom nachalny marketing, w przeciwieństwie do rzetelnej informacji od producenta tego urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uslyszec roznice w Hi-res wpierw trzeba miec odpowiedni sprzet. Wiec papierowe dane mnie nie jaraja, ani Ci ktorzy narzekaja, a nie odroznili by dobrego AAC od plyty CD na swoim sprzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumując twoim tokiem, to na każdym urządzeniu z DAC można słuchać "hi resów" tylko trzeba najpierw je ręcznie zresamplować i wykastrować do 16/48. np softwerowo w playerze windowsowym.

Ewentualnie zrobi to za nas mikser windowsa lub resampler playera.

 

Czyli kupujemy NOWY telewizor 50", możemy na nim oglądać filmy HD 1080p, Blurey i 4K ale tylko w jakości PAL.

Bo TV chodzi do 720x576 i wszystko resampluje w dół bo ma matryce z zeszłego wieku i technologi kamienia łupanego względem dzisiejszej techniki, ale dla kogoś ten obraz kolorki ma fajne..

 

Dalej uważam że dane producenta (technicze) tj max 16/48 są podane przynajmniej rzetelne.

Dobry DAC powinien pracować samodzielnie przynajmniej na 24 bitach.

 

A moim zdaniem dobry DAC powinien dobrze grać. Stąd pozostanę przy swojej "nachalnej" opinii osoby, która jako jedyna z dyskutantów korzysta z tego urządzenia.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupię sobie na próbę to urządzonko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i podłączę po toslink do płyty głównej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hifiman hm 101... dźwięk bardzo mi się podoba, jest dynamicznie, głośno, wyraźnie dźwięk ocieplony i o to mi chodziło... szumów brak tak jak i problemów z jakością samplingu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada sie tylko cieszyc. Z czym porownywales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedyne porównanie mam do emu 0202 usb i Manhattan High-Speed USB... co do słuchawek to podłączyłem Hifimana he 300 i shure srh 440... przeskok jakości na SHure jest bardzo duży w relacji tego co słyszałem w porównaniu od Manhattana... Emu 0202 z kolei jest droższym urządzeniem i nie spodziewałem się że HM 101 będzie lepszym dacem i tak też jest... ogólnie na HM 101 mam wrażenie dynamiki której nawet Emu nie ma, gdzie emu 0202 usb nadrabia większą detalicznością i bardziej klarownym przekazem (świetnie się to sprawdza w wolnej muzyce typu jazz) natomiast szybkie kawałki muzyczne typu ostry rock - tutaj HM 101 gra niesamowicie, jak napisałem dźwięk bardzo dynamiczny, czytaj szybki... ogólnie udany zakup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.