Skocz do zawartości
IGNORED

Adam A7X, APS Klasik lub inne monitory do 4k


qqq88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w tytule, mam zamiar kupić monitory studyjne. Tym tematem zainteresowałem się już od dłuższego czasu i mój wybór padł na Adam A7X. Naczytałem się o tych monitorach dużo dobrych opinii, aczkolwiek pojawiło się też kilka negatywnych. W tym roku weszły na rynek APS Klasik które są w tym samym przedziale cenowym co Adam A7X. Nie mam pojęcia jak one się mają do Adamów, a jestem tego bardzo ciekaw. Kompletuję swój pierwszy zestaw audio, nie tworzę muzyki (może w przyszłości się to zmieni), jedynie słucham, a słucham różnych gatunków od pop, ambient po jazz, rock a kończąc na heavy metal, thrash, death itd. Może niektórzy będą zdania, że jako, że to mój pierwszy zestaw audio to nie ma sensu płacić prawie 4 tysiące za monitory. Cóż, zastanawiałem się nad tym długo jak i też naczytałem się masę pochlebnych wypowiedzi na temat Adamów A7X i jestem zdecydowany je zakupić lub ewentualnie coś innego w podobnym przedziale cenowym, skoro mam zamiar wydać pieniądze na znacznie droższy sprzęt niż byle jakie głośniki komputerowe to chcę żeby to było coś porządnego. Co do reszty mojego zestawu audio to jest on następujący: PC Audio + AIM SC808 - to na początek, za rok mam zamiar nabyć DAC i możliwe, że będzie to Audiobyte Black Dragon o którym wypowiadają się w internecie w samych superlatywach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A7X, Klasiki, Dynaudio i dynki wypadają najlepiej. Adamy mają cholernie mocny bas, ale są też bardzo krzykliwe, dynki sa bardziej poukładane i moim zdaniem ciekawsze do słuchania - mniej męczące, APS podobnie. Jeżeli chcesz słuchać muzyki i tylko do tego potrzebujesz to monitory aktywne są opcją ale proponuję rozważyć KEF LS 50 używane i do tego używaną integrę. Black Dragon świetnie brzmi słuchałem ostatnio, ale myślę, że za mniejszą kaskę do 2500 można kupić fajne używane dac'i Hegla lub Audio GD, które również będą zadowalać wybrednego słuchacza. PC proponuje sobie darować i kupić używanego MAC'a, bo na windows to tylko męczarnia jest - ale to tak przyszłościowo.

 

 

Dodam tylko, że ostatnio po sprzedaży A7X odwiedziłem znajomego i porównałem ADAM'y z pasywnym zestawem opartym o PROAC STUDIO 118 i aktywnymi DYNAUDIO BM 5 MK3 i powiem tyle, że do słuchania muzyki a nie do produkcji ADAM'ów nie dało się słuchać. Jeden wielki hałas, haos, i bas. To już kierunek nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A7X i nie podoba mi się oszukaństwo tego producenta w kwestii pasma przenoszenia. Producent podaje 40Hz-50kHz, a nie podając przy jakim spadku, domyślnie zakłada się -3dB, jak mnie jeszcze uczono w szkole średniej, tymczasem pomiary w ~4 różnych pismach pokazują, że A7X schodzą do 51 Hz@-3dB. Poza tym równomierność pasma to raczej +-2,5 dB. Kolejna sprawa, to może nie duże, ale jednak nieco moim zdaniem za duże szumy własne. Tak czy inaczej przesiadłem się na Nubert Nu Pro A-300 - szumy własne nieporównywalnie niższe niż w A7X, pasmo szersze w dół (niezależne pomiary wskazują na zejście o kilkanaście Hz niżej od A7X) i równiejsze (lepsze niż nawet +-2dB). Ogólnie lepsze kolumny. Natomiast sam jestem ciekaw APS Klasik.

 

Miałem A7X, Klasiki, Dynaudio i dynki wypadają najlepiej. Adamy mają cholernie mocny bas, ale są też bardzo krzykliwe, dynki sa bardziej poukładane i moim zdaniem ciekawsze do słuchania - mniej męczące, APS podobnie. Jeżeli chcesz słuchać muzyki i tylko do tego potrzebujesz to monitory aktywne są opcją ale proponuję rozważyć KEF LS 50 używane i do tego używaną integrę. Black Dragon świetnie brzmi słuchałem ostatnio, ale myślę, że za mniejszą kaskę do 2500 można kupić fajne używane dac'i Hegla lub Audio GD, które również będą zadowalać wybrednego słuchacza. PC proponuje sobie darować i kupić używanego MAC'a, bo na windows to tylko męczarnia jest - ale to tak przyszłościowo.

 

 

Dodam tylko, że ostatnio po sprzedaży A7X odwiedziłem znajomego i porównałem ADAM'y z pasywnym zestawem opartym o PROAC STUDIO 118 i aktywnymi DYNAUDIO BM 5 MK3 i powiem tyle, że do słuchania muzyki a nie do produkcji ADAM'ów nie dało się słuchać. Jeden wielki hałas, haos, i bas. To już kierunek nie dla mnie.

Widziałem pomiary Dynaudio model BM6 chyba i dosyć płytko schodziły, podobnie do A7X. W takim razie z BM5 będzie tylko gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gorzej, ale BM5 w moim odczuciu są przyjemniejsze do słuchania, zdecydowanie dają większy komfort niż A7X które mnie przytłaczały basem i ostrą górą. Pomiary pomiarami, ale własne ucho jest najlepszym recenzentem. Ja już do A7X bym nie wrócił. Nie są złe, może w tej cenie do produkcji są rewelacyjne, ale to słuchania na dłuższą metę męczące i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

W jakim pomieszczeniu uzywales adamow ze przytlaczaly Cie basem? Ja w pomieczeniu 12m2 (bez adaptacji akustycznej) mam go raczej za malo w pozycji odsluchu (1/3 od przedniej sciany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dynaudio bm5mk2-świetny bass ale wyostrzona średnica i mało

przejrzyste,teraz mam A7X i jak dla mnie są świetne,przejrzyste i

mają czytelny środek.

W dynaudio jedynie bass był lepszy-powiem że był wybitny,ale cała

reszta w A7X lepiej jak dla mnie i to bardzo wyraźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A7X basem raczej nie przytłaczają (jest nieco podbity, ale nie schodzi za nisko, więc całościowo nie jest go jakoś dużo, no i w dodatku bas jest szybki, co sprawia dodatkowe wrażenie mniejszej "ilości"). Swoją drogą chciałbym zobaczyć pomiary A7X v1 vs A7X v2 (te z nowymi tunelami bassreflex). Bo mam (miałem ... jak je miałem) wrażenie, że po modernizacji z V1 do V2 brzmienie trochę się zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Miałem dynaudio bm5mk2-świetny bass ale wyostrzona średnica i mało

przejrzyste,teraz mam A7X i jak dla mnie są świetne,przejrzyste i

mają czytelny środek.

W dynaudio jedynie bass był lepszy-powiem że był wybitny,ale cała

reszta w A7X lepiej jak dla mnie i to bardzo wyraźnie.

 

Heh ja tez mam takie odczucie dlatego zastanawiaja mnie komentarze powyzej. Ale przyznam ze nie porownywalem adamow do innych moniotorow dluzysz czas, przesluchalem tylko w sklepie przez zakupem i adamy mi najbardziej przypadly do gustu.

 

A7X basem raczej nie przytłaczają (jest nieco podbity, ale nie schodzi za nisko, więc całościowo nie jest go jakoś dużo, no i w dodatku bas jest szybki, co sprawia dodatkowe wrażenie mniejszej "ilości"). Swoją drogą chciałbym zobaczyć pomiary A7X v1 vs A7X v2 (te z nowymi tunelami bassreflex). Bo mam (miałem ... jak je miałem) wrażenie, że po modernizacji z V1 do V2 brzmienie trochę się zmieniło.

 

Zgodze sie ze jest szybki i dlatego odczucie jest ze brakuje go troche. Ale mam wrazenie ze duzo znaczenia ma tu ustawienie i akustyka. Przestawie swoje w inne miesjce w pokoju i basu jest za duzo. Mialem wczesniej A5X z sub10, ale duzy problem mialem z zestrojeniem suba i monitorow pozycynie zeby to gralo dobrze. Po wymianie na A7X brakowalo tego tlupniecia na dole kore da tyko sub a kick bas takze stracil troche szybkosci w porownianiu do A5X (ale to zrozumiale bo a5x ma mniejszy woofer). Mozna powiedziec ze to byl dobry kompromis troche nizej ale troche wolniej - to troche wolniej jest wciaz dosc szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kick bas takze stracil troche szybkosci w porownianiu do A5X (ale to zrozumiale bo a5x ma mniejszy woofer).

Szybkość basu nie zależy od wielkości woofera, tylko od zestrojenia kolumny.

 

Po wymianie na A7X brakowalo tego tlupniecia na dole kore da tyko sub

Są monitory które grają znacznie niższe częstotliwości od A7X (Nubert NuPro A300, Genelec 8240A) ... w sumie to one będą schodzić tak nisko jak niejeden niewielki sub. Z tym, że rozciągniecie pasma w dół to nie jest tupnięcie, tylko raczej niskie pomruki. Tak czy inaczej, od nazewnictwa subiektywnego, które jest bardzo nieścisłe, wolę pojęcia typu: szerokość pasma, charakterystyka impulsowa, char. wodospadowa , równomierność pasma itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz przede wszystkim brzmienia zwróć też uwagę na funkcjonalność w warunkach domowego słuchania, takie Nupro A-300 są bardziej dostosowane do domu niż Adamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Szybkość basu nie zależy od wielkości woofera, tylko od zestrojenia kolumny.

 

Są monitory które grają znacznie niższe częstotliwości od A7X (Nubert NuPro A300, Genelec 8240A) ... w sumie to one będą schodzić tak nisko jak niejeden niewielki sub. Z tym, że rozciągniecie pasma w dół to nie jest tupnięcie, tylko raczej niskie pomruki. Tak czy inaczej, od nazewnictwa subiektywnego, które jest bardzo nieścisłe, wolę pojęcia typu: szerokość pasma, charakterystyka impulsowa, char. wodospadowa , równomierność pasma itp.

 

Szybkosc basu zalezy od wielkosci membrany (od konstrukcji oczywiscie tez - tyle ze tu powrownuje ta sama linie tego samego producenta, wiec z zalozenia konstrukcje podobne). Dlatego tez w topowych modelach kolumn stosuje sie duzo mniejszych glosnikow niz jedna czy dwie duze (patrz np dynaudio). Zsumowana powierzchnia pary malych glosnikow daje to samo co duze przetworniki a zyskuje sie na szybkosci. Prosta fizyka.

 

Co do nazewnictwa to poprostu czepiasz bo prosta rzecz opisuje prostym jezykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsumowana powierzchnia pary malych glosnikow daje to samo co duze przetworniki a zyskuje sie na szybkosci. Prosta fizyka.

Pokaż mi proszę pomiar który to odowadnia (pomiar impulsu) a przyznam Ci rację. Pokaż mi proszę choćby wpis człowieka który robi kolumny, który twierdzi coś takiego. Jak na razie jestem zdania, że po prostu coś takiego wymyśliłeś ew. zasłyszałeś od forumowego amatora, który w życiu nawet nie obtarł się o budowę kolumny. Już poza tematem impulsu, dodatkowo małe przetworniki mają wyższe częstotliwości rezonansowe i nie zejdziesz np. 4-ma małymi, tak nisko, jak jednym wielkim (taki mój wniosek po pomiarach które oglądałem, czy po projektach kolumn, które symulowałem).

 

Dlatego tez w topowych modelach kolumn stosuje sie duzo mniejszych glosnikow niz jedna czy dwie duze (patrz np dynaudio).

Patrz na B&W Nautilus. Patrz na Dynaidio AIR 20. Patrz na Dynaudio Consequence. JEDYNY powód stosowania wielu małych głośników basowych, zamiast jednego dużego, to wygląd ("bo ludzie lubią chude słupki").

 

Oprócz przede wszystkim brzmienia zwróć też uwagę na funkcjonalność w warunkach domowego słuchania, takie Nupro A-300 są bardziej dostosowane do domu niż Adamy.

Może poza kierunkiem bassreflex ;) ;) ;) (wolę z przodu) Jednak pomimo tego i tak wybrałem Nubert.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Napisales ze szybkosc basu nie zalezy od wielkosci woofera. Ja chce Ci powiedziec ze zalezy. Porownaj sobie dwa moniotry tego samego producenta, te same modele, innej wielkosci.

 

Piszac 'to samo' mialem na mysli ze zsumowane pola powierzchni membran malych glosnikow, moga miec 'tą samą' lub wieksza powierzchnie niz jeden duzy woofer ,przy czym zejsc nisko przy dobrzej konstkrucji kolumny, np proac d40r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ADAM A7X i kompletnie nie ogarniam komentarzy o nich, że niby góra sykliwa? basu za dużo? męczące przy odsłuchach? wtf?

Kolego spnmdm, Ty chyba nigdy nie słyszałeś KRK z serii Rokit.

Tam to dopiero sopran dawał popalić - jak w słuchawkach Grado :)

A'propos.. widzę, że słuchasz na HD650, więc gustujesz w ciemnym brzmieniu, relaksującym i ocieplonym - stąd może takie wrażenie wywarły na Tobie A7X, które mimo odrobinę podbitego midbasu są z grubsza kolumnami o mocno liniowej charakterystyce dźwięku.

Co do A7X Mogę zgodzić się jedynie z tym, że brakuje im zejścia na basie i mają słyszalne szumy własne..

.. gdy nic nie gra :)

Podczas normalnego słuchania szum po prostu ginie na tle muzyki.

Reszta bez zastrzeżeń.

 

Kyle, możesz zapodać linki do tych 4 recenzji A7X o których wspomniałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ja tez nie rozumiem o czym panowie pisza odnosnie gory. Moje MA RX6 piszcza gora ale nie adamy. Jestem rowniez dosc wrazliwy na to, dlatego RX6 wyleca za okno w swoim czasie a adamy zostana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, możesz zapodać linki do tych 4 recenzji A7X o których wspomniałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać ADAM A7X za liniowe nie są (nie mieszczą się w granicach +-2dB, a bez korekcji podbicia basu, to nawet chyba nie w +-2,5dB). Natomiast zejście @-3dB jest przy 51Hz (w EIS gdzie schodzą płyciej, podejrzewam, że nie rozpracowali zawieszenia głośników).

 

Dla porównania nubert NuPro A300:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(widziałem też inne testy i też są tak super równe i nisko schodzą)

 

Ja tez nie rozumiem o czym panowie pisza odnosnie gory. Moje MA RX6 piszcza gora ale nie adamy. Jestem rowniez dosc wrazliwy na to, dlatego RX6 wyleca za okno w swoim czasie a adamy zostana.

Mam wrażenie, że ADAM A7X v1 mają natarczywą górę, natomiast ADAM A7X v2 już nie - może nie tylko tunele w tym modelu zmienili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skłaniam ku Adamom A7X, ale też bardzo ciekaw jestem tych APS Klasik jednak nie ma w internecie zbyt dużo na ich tematm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge dodac, ze mialem tannoye 12inch lgm, dosc male pudla na te glosniki, a teraz mam aktywne event opale, z woofekiem 8inch i jesli chodzi o bas to jest na prawde potezny i pelny, nawet nie ma porownania do tannoy, wiec wszystko ma wplyw czyli i sam glosnik ale tez pudlo, strojenie etc. warto zwrocic uwage, ze w opalach glosnik malo nie wypadnie przy glosniejszym sluchaniu, w tannoyach prawie sie nie ruszal...

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam aktywne event opale, z woofekiem 8inch

W sumie, to jak duży one mają woofer? Na stronie pisze, że "piston" ma 7,1", a w innym miejscu, że woofer ma 8". Zmierz może średnicę membrany bez resora i z resorem (7" mają 120mm membranę i 142mm membranę z resorem ... poza A7X, które mają 116mm membranę i 136 membranę z resorem)

 

warto zwrocic uwage, ze w opalach glosnik malo nie wypadnie przy glosniejszym sluchaniu, w tannoyach prawie sie nie ruszal...

rs

Chyba logiczne, skoro nie dość, że mniejszy woofer to gra niżej, od większego, który gra płytko. Inna sprawa, że bardzo głośno słuchasz, bo woofery 7" w APS IO, ADAM A7X, Nubert Nu-Pro a300 praktycznie się nie ruszają , przy poziomach głośności jakich używam (może jak słucham głośniej, to tylko nieco). Może powinieneś mieć większe monitory (10" na basie i 3 drogi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak to wyglada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze inne pomiary ADAM A7X

 

Dzięki za linki :)

Faktycznie, do idealnie płaskiej charakterystyki trochę im brakuje.

 

Nubert nuPro A 300 wyglądają z opisów i pomiarów na ciekawe kolumny - ale ja słucham głównie na słuchawkach, i przy ich konstrukcji podłączenie słuchawek jest co najmniej problematyczne.

 

Swoją drogą, skoro o liniowości mowa - obczaj wykresy pomiarów słuchawek HE-500 :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Co do liniowosci to sluch rzadko kiedy jest liniowy. Latwo to przetestowac w aplikacji na telefon nawet. Wiec tak czy siak odsluch i osobiste preferencje to jest to co sie liczy, a nie recenzja pana z gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choc dla mnie jesli jakakolwiek aktywna kolumna powyzej 1000zl ktora posiada slyszalny "bialy szum" to odpada z miejsca. Wieczorno - nocne odsluchy na niej sa niemozliwe. To taka uwaga praktyczna. Ludzie czesto zapominaja o funkcjonalnosci, kazdy ma ja inna, ale nie mozna o tym zapominac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liniowosci to sluch rzadko kiedy jest liniowy.

I co z tego? Pomyśl że trochę! Jak chcesz swoimi nieliniowymi uszami usłyszeć dźwięki takie jak w rzeczywistości, to muszą one być i tak wiernie odtworzone.

 

tak to wyglada

Na moje oko sama membrana ma 5,5"=140mm, natomiast membrana z resorem jakieś 7,25"=184mm ... czyli raczej będzie to głośnik kategorii 8". Jak 8" chce Ci wyskoczyć, to na prawdę głośno słuchasz :) (choć to też zależy od odległości uszy-kolumna i od poziomu wytłumienia pokoju)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

I co z tego? Pomyśl że trochę! Jak chcesz swoimi nieliniowymi uszami usłyszeć dźwięki takie jak w rzeczywistości, to muszą one być i tak wiernie odtworzone.

 

Ok, rozumiem twoj punkt widzenia. Ze jak slysze zle jakis dzwiek w rzeczywistosci to tak samo z glosnika ma byc tak? A co jesli ludzie tak nie chca? jesli dlatego ludzie wola takie czy inne glosniki bo slysza jakby wiecej? Mialem raz znajomego co zrobil audio drogie w aucie, tak sypalo gora ze balem sie ze mi oczy wykluje. A on twierdzil ze slyszy gore w koncu dobrze. Wywnioskowalem ze byl przygluchy. To samo raz mialem w salonie przy prezentacji jakiegos modelu Kef. Pan mi chwalil sie ze ma takie w domu. Jak sypnelo gora to rozgladalem sie czy nic szklanego nie popekalo. Co sie okazalo? Taki system pan mial bo mial cos z uszami jak byl maly i ma wade... I lubi jak sypie. Dlatego tez ktos wymyslil takie urzadzenie

http://tabliczni.pl/2015/06/blog-aumeo-wykorzystaj-pelen-potencjal-swojego-sluchu/

 

Zgadzam sie ze jak ktos ma dobry sluch to liniowosc jest wazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady, wadami, ja nie zapominałbym o kwestii przyzwyczajeń. Jak ktoś przez pół życia słucha sprzętu z podbitą górą, to czy ma wadę, czy nie, to "tak będzie lubiał".

 

Natomiast co do tego urządzonka - kiedy idziesz do miasta, lub z kimś rozmawiasz, to nie masz założonego takiego EQualizera prawda? Jestem zdania, że jeśli ktoś ma zniszczony słuch, to nie powinien korygować tego kolumnami, tylko dobrym aparatem słuchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Wady, wadami, ja nie zapominałbym o kwestii przyzwyczajeń. Jak ktoś przez pół życia słucha sprzętu z podbitą górą, to czy ma wadę, czy nie, to "tak będzie lubiał".

 

Natomiast co do tego urządzonka - kiedy idziesz do miasta, lub z kimś rozmawiasz, to nie masz założonego takiego EQualizera prawda? Jestem zdania, że jeśli ktoś ma zniszczony słuch, to nie powinien korygować tego kolumnami, tylko dobrym aparatem słuchowym.

 

O ile dobrze pamietam wada sluchu (niewielka) jest klasyfikowana jako wada gdy dana czestotliwosc jest nieslyszalna dopiero ponizej -20db. A od -20 do 0db to sluch ok ;)

 

Co do szumu, to potwierdzam, jest niewielki szum, wyczuwalny latwo gdy nic nie gra.

 

/edit:

 

aparaty_tabelka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.