Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 3000 zł


Pawloss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie zmierzam zmienić zestaw stereo. Obecnie poszukuję kolumn do 3000 zł raczej używanych. Będą grały w pokoju 16 m kw, w późniejszym czasie możliwe, że znajdą się one w pokoju ok 25-30 m kw.

Aktualnie posiadam wzmacniacz Yamaha A-520, który również planuję wymienić na coś konkretnego pod nowe kolumny. Dotychczas grał z Eltax Liberty 3+

Muzyka jakiej słucham to klasyczny rock, muzyka akustyczna jazz, funk, czasem metal.

 

Zastanawiałem się nad:

Infinity kappa 8.2 series 2

Monitor Audio RX8

Kef IQ 90

Dali Ikon 6 mk2

 

Jakie kolumny Waszym zdaniem w budżecie do ok. 3000 zł są warte uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zależy także od wzmacniacza, jaki w przyszłości zastosujesz. Z podanych przez Ciebie stawiałbym na Dali Ikon lub Monitor Audio, natomiast namawiałbym Cię także na posłuchanie na dzień dzisiejszy flagowej konstrukcji polskiej manufaktury Pylon Audio Sapphire 31 (ewentualnie w wersji Stereolife Edition). To moim zdaniem bardzo dobre kolumny, które spokojnie można postawić obok znacznie droższych, zagranicznych konstrukcji. Nie są to także kolumny jakoś wyjątkowo wymagające od wzmacniacza, tak więc nie będziesz w przyszłości ograniczany w wyborze odpowiedniej integry.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

dobrze że szukasz kolumn używanych. Dostaniesz po prostu coś więcej za lepsza cenę.

Moje porpozycje to RX8 o których wspomniałeś. Jednak jako faworyta obstawiał bym Tannoy Revolution DC6T.

 

Równo grajaće kolumny które potrafią dac na prawde duzo emocji. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli zdecydujesz się na nowe kolumny proponuję Ci wybór pomiędzy kolumnami Dali Zensor 7 a ELAC FS 77.

Kupując używane kolumny uzyskasz klasę dźwięku wyższa, pamięta jednak aby dobrze sprawdzić kolumny przed zakupem.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Chario Delphinus - podstawkowe ale bas mają wiekszy niż wiele podłogowych

do 16m2 RLS Callisto IV

obie są na aukcjach teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Najbardziej zainteresowała mnie propozycja Chario Delphinus. Jednak zastanawia mnie czy nie są one zbyt wymagające? jaki wzmacniacz polecilibyście do nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej neutralnie/jasniej grajacy - te kolumny grają po ciepłej stronie

szczerze je polecam - sprzedalem tylko dlatego ze u mnie sie dusily w 13 metrach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo polecę w tej cenie HECO Music Style 500. Do tego wzmacniacz Marantz pm-16. Będziesz zadowolony. Teraz pewnie zacznie się piekło ale proponuję posłuchać tych kolumn w jakimś sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Heco dużo ludzi chwali. To chyba następca Metasów. Ciekawe czy grają jeszcze lepiej.

Pylon sapphire wydaje się bardzo udaną propozycją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni chwalą, inni nie. Myślę, że w tym budżecie jest to świetna propozycja pod warunkiem, że kierujemy się słuchem, a nie okiem czy chorymi ambicjami i chęcią posiadania egzotycznego produktu stylizowanego na (hajenda)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można je wypożyczyć i posłuchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do Akkusa w tej sprawie na priva, potem ma mail, próbowałem też via faceebok i nikt nie odpowiedział. Specyficzne podejście do klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo polecę w tej cenie HECO Music Style 500. Do tego wzmacniacz Marantz pm-16. Będziesz zadowolony. Teraz pewnie zacznie się piekło ale proponuję posłuchać tych kolumn w jakimś sklepie.

 

W alternatywie do Marantz pm-16 co byś polecił? Może być coś nowego. Ja słyszałem, że Heco z Rotelami całkiem nieźle się zgrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie wziąłbym pod uwagę Polk Audio TSx330T - potężne wysunięte do przodu brzmienie z łagodną górą, te kolumny lubią duże wolumeny

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330t-kolumny-podlogowe-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że macie dobre i gorsze marże, ale bez przesady... Każdy wątek masz już prawie opanowany z q21..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony również poleciłbym heco music syle 900. Dla mnie zagrały dużo lepiej niż dali zensor 7, jbl studio 280/290, oraz wygrały z dali ikon 6 mk2. Bas schodzi nisko, vocale i struny gitar np. z albumu Dire straits - Brothers in arms brzmią przepięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma heco music style 500 do 900? Obawiam się, że te 900 będą zdecydowanie za duże jak na mój aktualny pokój. Chciałbym zapytać jeszcze o propozycje monitorów w tej cenie, wiąże się to z faktem, iż mogę mieć problemy z umiejscowieniem większych kolumn. jak już wspomniałem, najbardziej jak dotąd zainteresowała mnie propozycja chario delphinus, jednak nie są one tak łatwe do zdobycia, tym bardziej, że chciałbym mieć pewność za kupowany sprzęt. Jeszcze jakieś propozycje kolumn podstawowych godnych uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 jest dużo gorsza i dla tego różnica między modelami 500 a 900 to tylko 200pln.

500 to model bardzo udany. 900 nie zagra tak jak 500 nawet w połowie.

Wzmacniacz możesz dobrać z niższej półki cenowej. Może być Marantz 6000 lub coś innego. Ostatnio podpinałem MF A3 i grały całkiem fajnie. Unikaj nowego Nada i Adwance Acoustic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz wygrały z dali ikon 6 mk2

wbrew pozorom nie jst to ciezkie osiagniecie :)

Pylon sapphire 31

nie słuchałem tych niestety :(

Wyświetl postUżytkownik SyrenaAudio dnia 30.06.2015 - 13:24 napisał

Unikaj nowego Nada i Adwance Acoustic.

 

Dlaczego unikać Nada?

przylaczam się do pytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo polecę w tej cenie HECO Music Style 500.

SyrenaAudio możesz napisać coś więcej o tych kolumnach? Sam szukam dużych podłogówek do stereo Marantz 6005. Jak się sprawdzają w muzyce metalowej? Teraz słucham na Paradigm Studio 20v5, które w sumie są fajne, ale trochę za małe do mojego pokoju.

Jak z dynamiką, czy nie są krzykliwe i sztucznie wyostrzone? Czy potrafią stworzyć dobrą scenę, czy dźwięk odrywa się od głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna scena której mogą pozazdrościć kolumny z innej półki cenowej. To jedne z najlepiej znikających kolumn jakie słyszałem w przedziale do 10kpln. Szerokie pasmo i lekkość grania. Grają bardzo naturalnie i szeroko. Najlepiej posłuchać i porównać z konkurencją cenową. Metalu raczej nie słucham więc nie pomogę ale ktoś jeszcze ma te kolumny więc może się wypowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyrenaAudio możesz napisać coś więcej o tych kolumnach? Sam szukam dużych podłogówek do stereo Marantz 6005. Jak się sprawdzają w muzyce metalowej? Teraz słucham na Paradigm Studio 20v5, które w sumie są fajne, ale trochę za małe do mojego pokoju.

 

1. Jaki masz metraż?

2. PM6005 to nie jest zbyt mocny wzmacniacz do metalu. Posłuchaj PM8005.

Jak z dynamiką, czy nie są krzykliwe i sztucznie wyostrzone? Czy potrafią stworzyć dobrą scenę, czy dźwięk odrywa się od głośników?

 

Ja słucham ciężkiej muzy na Tannoy Revolution DC6T, na 20 m².

Zmierzyłem, trochę mniej niż dwadzieścia :)

 

Aha, korzystam z tłumików -10 dB na wejściu wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.