Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy BLU RAY- skąd?


Procz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi.

Otóż w moim mieście zamknęli źródło kina domowego czyli Videoworld.

Skąd zatem brać filmy na nośnikach BR aby kino w domu miał jakikolwiek sens?

Gdzie znajdę portale z których legalnie będę mógł kupić/ ściągnąć taki film z napisami PL w oryginalnej jakości fullhd jak nośnikach BR?

 

Interesuje mnie tylko taka jakość jaka była na oryginalnym filmie BR

 

Nie interesuje mnie zakup filmów w sklepie typu media czy on-line bo cena choćby tylko 50zł to zbyt dużo by obejrzeć film który okazuje się być do obejrzenia na jeden raz- dobra rozrywka lub gniot i tyle ( wole iść do IMAX lub zwykłego kina)

 

Miałem dostęp do filmów ściąganych i zgrywanych na płyty BR ale albo film zacinał albo ścieżka DTS HD w czasie filmu była kodowana i został tylko DD z lektorem co dla mnie odpada

 

Proszę Was o porady bo niby temat błahy ale jak nie będę miał swobodnego dostępu do filmów jak dotychczas to sens kina domowego tym bardziej kosztownego mija się z sensem.

 

Nie będę przecież w koło oglądał tych samych swoich klasyków choćbym miał ich 100 oryginalnych płyt ( nowości wchodzą kilka co miesiąc)

Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) polecam ;)

 

Aaa i nie wiem jak wysyłkowo, ale w sklepie stacjonarnym bardzo fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbol95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Procz mam wrażenie, że nie rozumiesz sensu posiadania kina domowego w głębszym jego znaczeniu.

Tak, możesz iść do kina i…słyszeć (masakra) pijących i chrupiących wokół siebie imbecyli, czy rozgadane towarzystwo robiące sobie w trakcie seansu fotki.

Mozna jeść dużo, a mozna też zjeść dobrze.

 

Dlatego może nie o sens ilości, a o sens jakości oglądania chodzi. Może nie o to, by co dziennie oglądać sieczkę…czasy kaset video i oglądania po 3-4 tytuły w weekend skończyły się w okolicach połowy lat 90 (a może i wczesniej).

Dobry film to nie tylko klasyka którą warto mieć. Dobry film to ten, który z niemałym zaangażowaniem oglądamy po kilku miesiącach. Do tego z przyjemnością.

Skąd brać takie filmy? Właśnie ze sklepu lub z portali aukcyjnych. Bo pomimo faktu, że film na płycie kosztuje 50 (i więcej) to trafiać powinien taki, który jest klasykiem, jest dobry i warty wydanych pieniędzy.

A właśnie na sieczkę możemy raz na jakiś czas udac się do kina.

 

Na dobry film do kina, tylko niezależnego. Pozostałe serwuja nam albo sieczkę filmową, albo masę ludzi nie potrafiących zachować się w kinie.

 

Dla mnie więc prosta odpowiedź, za wydane pieniądze na kino do domu mogłem do końca zycia chodzić 2-3 razy w tygodniu do kina. Ale tego nie wybrałem, cenię sobie właśnie coś więcej, niż tłum, mlaskających prostaków i wieczne kolejki.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ar3cky

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu opanować dobrze - co naprawdę jest trudne wyłącznie dla polityków - jeden język obcy.

Najlepiej angielski, oczywiście.

I otwiera się całe może możliwości zakupu oryginalnych płyt BR w cenach dla statystycznego polaka wręcz niewyobrażalnie niskich...

 

Reasumując połącz znajomość j. obcego z bycia obywatelem UE i jedyne czego będziesz miał za mało to czasu.

Na brak tytułów i ceny narzekał nie będziesz.

 

 

P.S. Fakt ceny płyt BR w Polsce to patologia, ale jak nie ma kota, myszy szaleją.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zdanie jak Kolega @Ar3cky ...oprócz siorpiących browar i "cichutko" jedzących chrupki z telefonem w ręku robiącym sobie sweetfocie na "pejsa" mamy jeszcze jeden rodzaj widza , są to osoby ze słabym pęcherzem podróżujące nieustannie do kibla po wypitym nie jednym browarze.... ;) :)

Sprawa następna to jakość obrazu i dźwięku w kinie , porażka... dlatego ja także wole wydać te 50-80 zł na oryginał blu-ray,a jeżeli nie spodoba mi się film to odsprzedaję go dalej z małą stratą....poza tym nie musimy być w gorącej wodzie kąpani i zaraz po premierze kupować nowości....bo wtedy jest drogo....chwila cierpliwości i jest taniej w nowych i jeszcze taniej w używkach....I oczywiście ceny płyt BR to patologia ale jeszcze większą patologią są ceny płyt DVD...

....z drugiej strony patrząc Polak wydaje na fajki 500zł miesięcznie i nie widzi problemu ale jak ma wydać stówke na płyty to już problem widzi... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I otwiera się całe może możliwości zakupu oryginalnych płyt BR w cenach dla

statystycznego polaka wręcz niewyobrażalnie niskich...

 

I poszukać playera, który umożliwia dodanie PL napisów z zew. pliku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - kino to porażka, ale dla mnie osobiście kupowanie płyt to strata kasy i tyle, ale za to kolekcjonowanie płyt z koncertami to jak najbardziej. Mnie najbardziej dziwi że w 21 wieku, przy tej całej technologi nie ma możliwośći legalnie obejrzenia filmu w momencie jego wejścia/premiery do kin, oraz kupienia go w formie elektronicznej w momencie wydania na płycie - szczególnie to drugie rozwiązanie mi by pasowałe, szcsególnie przy obecnych cenach NAS-ów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kina tez juz dawno przestalem chodzic powod tak jak wyzej nie moge zniesc mlaskajacych siorpiacych kretynow, idiotow gadajacych przez tel. kom. itp debili.

Filmy na BR kupuje przewaznie , tylko te, ktore wczesniej widzialem np. online i wiem, ze bede je raz na jakis czas ogladac. Takie moje klasyki. Fakt nowosci wychadza co chwile, ale duzo z nich to takie gnieciuchy, ze nie da sie ogladac. J. angielski mam na tyle opanowany, ze nie ogladam filmow po polsku gdzie niejednokrotnie tlumaczenie jest zle. Raz na jakis czas oplaca mi sie jechac do uk na zakupy gdzie plyty Preowned cd moge kupic po funciaku tak jak i dvd a dobry film na br zaczyna sie juz od 3-5 funtow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem że sam bym się nie obraził na możliwość przejścia się i wypożyczenia filmu na br, miałem kiedyś pokaźną kolekcję dvd ale czasy się zmieniły i chomikowac nie chce, dobrym rozwiązaniem jest zakup na portalu i odsprzedaż np 10 taniej, tak jak by wypożyczenie, niestety nawet w Poznaniu jest bieda z wypożyczalniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....halo halo ...doskonale rozumiem co to kino domowe i jaki jest jego sens. W końcu nie po to je mam i nie chodzę do kina, chyba że jest mega premiera. Tak jak Was wkur... mnie koleś co za mną kopie mi w fotel, żre jak nie nażarty, i laski co pieprzą trzy po trzy jakby była na kawie jedna z drugą, denerwują mnie nie wygodne fotele, zero luzu, a o jakości dźwięku nie wspomnę. Umywa się do własnej kanapy, stolika przed i ulubionego trunku na nim, klimatu wieczoru z kinem z druga polówka i projekcji kiedy i jak chce. To jest właśnie kino domowe, nie zapomniane wieczory. DOSKONALE TO ROZUMIE.

ale......

mam ochotę na wieczór z filmem, jest nowość, dobrze zapowiadający sie tytuł i go chcę - mam kupowac i sprzedawać? walić po 80-90 dych za nowość ( przecież nie będę czekał jak łoś aż po tanieje) a potem co za gówno i co zabawa w sklepikarza a że syf to pójdzie za góra 50 dych i wieczór z kinem w domu za minimum 30 -40zł?

nakupuje filmów bo jak mam kino to muszę mieć na paliwo ale za jakiś czas projektory 4k to będą w cenie jak dzisiejsze HD wiec będę se mógł se te wszystkie płyty BR warte co kino sobie schować jak teraz DVD bo rynek opanuje BR 4K a potem 8K itd.

a ja na nowo będę kupował?

BEZ SENSU

 

jest rewelka film to kupuje bo i tak go obejrzę min. 10 razy

Reszta to rozrywka nie warta takiej kasy.

Co jest warte?...... IMAX

O ile CC lub Multikino to lipa to juz IMAX powala jeśli chodzi o obraz a o dźwięku nie wspomnę.

Chodziłbym nie wiem co se kupił w domu to tego kina nie pobije....kto chodzi ten wie.

 

była wypożyczania wchodziły ciekawe nowości, wypożyczałem i był seans za 10 zł plus alkohol co tydzień lub dwa a o kinie nawet nie myślałem, czekałem aż będzie na płycie ( chyba że premiera typu Mroczny Rycerz ) po zakończeniu Wooow !!!! lub co za gówno...nie chce dodawać słowa .... kupiłem

 

co tydzień, dwa będę kupował film bo mam ochotę na seans?

 

No nie mówcie mi że ktoś kto ma perfect kino i jest to jego skarb w domu ogląda jeden film w miesiącu czyli 12 w roku bo kupuje tylko jeden film na miesiąc bo 300-500zł/miesięcznie za 3-5 filmów to drogo a że chciał więcej ( dwa wychodzące tytuły na miesiąc to norma) to trudno obejrzy pozostałe 12 -30 filmów jak potanieją do 20 zł za 5 lat ....lub telewizji w DD

 

ile jest filmów na raz lub dwa razy, filmów tylko po siebie jednorazowo ale z hukiem- kupowanie jest bezsensu

pozostaje English:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę skrajnie opisałeś te spadki cen i okres po jakim to następuje.... film po 3-4 miesiącach już tanieje do tych dla mnie akceptowalnych 50-70zyli.... poza tym nie czekam z utęsknieniem ( jak łoś) aż jakiś film stanieje ( mam wiele innych zajęć)... po prostu nie jestem w gorącej wodzie kąpany i czy obejrze go w dniu premiery czy nie, jest mi obojętne.... a jak już jakaś pozycja mi nie podejdzie to wystawiam go na portal aukcyjny i sprzedaje z delikatną stratą ( nie jak sklepikarz bo sklepikarz sprzedaje z zyskiem) i nie taką jak opisałeś tylko góra 10-15 zł ( tyle co koszt wypożyczenia filmu).... wystawienie takiego filmu to kilka sekund roboty... i to działa bo tak robię od dłuższego czasu , i zawsze znajdzie się ktoś kto kupuje taki film i pewnie jak mu nie podejdzie to puszcza dalej...

Swoją drogą gdybym miał gdzieś pod ręką wypożyczalnie płyt BR byłoby łatwiej i wygodniej weryfikować co warte jest postawienia na półkę a co nie...

 

... co do Twoich słów o łosiach i sklepikarzach to sam widzisz, że musisz wybrać czy chcesz być łosiem czy sklepikarzem chyba ze dobrze znasz English ( i osoby z którymi oglądasz)..To wtedy będziesz English łosiem lub English sklepikarzem ;) :). Ale wydaje mi się że jak zakupisz film English i Ci nie podejdzie to trudniej go sprzedać ( u Nas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat staruszek ale chyba wciąż na topie u niektórych. Przynajmniej mnie ostatnio naszły podobne przemyślenia.

Wszystko zaczeło się od odsuchów na których ostatio byłem (z celem w glowie kupuje kino 5.1) - najpierw zestaw z ampli mi puszczono  oczywiscie na muzyce wiec same glosniki stereo i coz... mysle sobie dzwiek taki sam jak z mojego taniego soundbara no niewiele lepiej. Nastepnie typowy wzmacniacz stereo kolumny te same i co jest?  Zupelnie inny dzwiek, moje stare utwory odkryte na nowo... czytalem na forach ze jet roznica ale to jest PRZEPASC, na ampli kina to polowy dzwiekow nie slyszalem co tutaj... Potem poszedl test wfilmie i tutajsamo stereo to juz zaplytki dzwiek ale podlaczylismy suba i jest 10x lepiej niz u mnie.

I teraz wracajac do tego tematu na 90% jestem nakierowany na wzmacniacz z kolumnami 2.1 zamiast jak chcialem 5.1. Powody to wlasnie filmy w 5.1 chyyba, ze mnie oswiecicie skad brac wiecej filmow 5.1?

Wiekszosc filmow co ogladam z zona to filmy z portali vod.pl gdzie brak dolby, ba nawet czasami jest obraz w max 720p...  Netflixa ie uzywam bo chce filmy,a nie 90% seriali. Do tego wiekszosc filmow co ogladamy sa "do myslenia" wiec efektow surround tam praktycznie brak. Owszem mam kilkanascie plyt blu ray ale sa to klasyki bez wykorzystanego 5.1 wyjatkiem sa star warsy. Kupowanie blu ray z np. skazani na skawshank do kina 5.1 jaki ma sens? Po czesci zgadzamsie z autorem - na pewno nie jest wygdodne kupowanie plyty blu ray z jakas nowoscia zeby potem sie bujac ze sprzedaniem tego i mial racje jak film bedie przecietny to pojdzie za kwoty typu 10-20 zl nawet albo wcale i bedziemy sie bujac. Sam jeden film blu ray sprzedawałem to się trochę pomęczyłem z tym, zresztą samo zamówienie i odbieranie paczek/wysyłanie to też czas. Wole juz zaplacic na vod.pl te 8-15 zl obejrzec i zapomniec, a tylko hity ktore wiem, ze obejrze wiele razy kupic na stale ale ja mam ok.15 plyt blu ray takich.

Ja sumarycznie stwierdzilem, ze raczej wole naprawde dobre stereo z wyjatkowo dobra muzyka (do czego przekonal mnie odsluch) , ktora przeciez jest w kazdym filmie niz zeby sporadycznie uslyszec jakis efekt typu przelatujacy samolot z efektem surround. A moze poprostu kino jest nie dla mnie, moze nie dla takich filmow jak ogladam tylko dla osob lubiacych np. Sci-fi i ogladajacych duzo filmow typu np.matrix.

A Wy skad bierzecie filmy chodzi mi tylko o legalne zrodla? I jakie sa Wasze zdania w tym temacie? Jak korzystacie z kina czy skuchacie malo muzyki/ew. dwa zestawy w domu osobne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luki99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Ja podeszłym do tematu w taki sposób ze kupiłem Apple TV4K i mam Dolby Atmos, HDR oraz Dolby Vision, wypożyczenie filmu 15zl a kupno 55 za hiciora... wole mniejszy bit rate a mam to samo co na płycie i miejsce zaoszczędzone na pułkach... jak lubisz filmy to tylko 5.1/ możesz kupić starszy ampli ale z górnej pułki i zagra lepiej niż wzmacniacz za 2 tys  a efektów przestrzennych nie zastąpią dwie kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nostalgią wspominam czas kiedy z tatą chodziliśmy wypożyczać filmy. Klimat wypożyczania filmu był niezapomniany, dla mnie te piątkowe i sobotnie wieczory były genialne. Samo wybieranie filmów z półek było fajnym przeżyciem.

Co do kina to racja, ogólnie jest kiepsko. Chodzę tylko na bajki, bo towarzystwo szeleszczących i krzyczących i śmiejących dzieciaków mi nie przeszkadza, za to na dorosłych mam alergie. Najgorsze są te wszechobecne świecące telefony. Ostatnio byłem w multikinie w Poznaniu i wprowadzili superwygodne fotele z elektryczna regulacja - świetna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nadal korzystam z wypożyczalni płyt Blu-ray. Pakiet 3 filmów na 3 dni za 21 zł to żaden wydatek, nowości w miarę szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem filmów 4k/uhd o przyrodzie. Mam UHD BD player. Kilka godzin dziś spędziłem nad ofertą ALLEGRO. I nic. O koncertach muzycznych nie wspominam bo całe środowisko muzyczne bojkotuje HD AUDIO od lat.

Macie jakieś propozycje co i gdzie kupić?  PADACZKA !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Padre4 napisał:

Ja akurat nadal korzystam z wypożyczalni płyt Blu-ray. Pakiet 3 filmów na 3 dni za 21 zł to żaden wydatek, nowości w miarę szybko.

zgoda, tylko trzeba ją mieć...

20 godzin temu, Marcinos89 napisał:

Ja podeszłym do tematu w taki sposób ze kupiłem Apple TV4K i mam Dolby Atmos, HDR oraz Dolby Vision, wypożyczenie filmu 15zl a kupno 55 za hiciora... wole mniejszy bit rate a mam to samo co na płycie i miejsce zaoszczędzone na pułkach... jak lubisz filmy to tylko 5.1/ możesz kupić starszy ampli ale z górnej pułki i zagra lepiej niż wzmacniacz za 2 tys  a efektów przestrzennych nie zastąpią dwie kolumny...

na płycie masz jakość, tu masz jakiś nędzny substytut. Do takiego źródła nie ma sensu kupować dobrego sprzętu. Ogólnie problemem wszystkich VOD jest jakość.

Dolby atmos tam ni ma kolego, to transkodowany sygnał i papka dla leszczy.

Było zostać przy TV i słabym zestawie 5.1.. wszystko wyglądało i grało "dobrze".

Ja patrzę na to inaczej, do kina mam ~40km (w dwie strony 80), do tego koszt biletów na kilka osób i robi się cena krążka .. nie liczę czasu straconego na dojazdy. Z drugiej strony jak policzyć wartość sprzętu, który zakupiłem by "mieć kino" to....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnie są likwidowane, nawet w większych miastach. Ludzie nie chcą już wypożyczać filmów.

7 godzin temu, janunio napisał:

Mam UHD BD player. Kilka godzin dziś spędziłem nad ofertą ALLEGRO. I nic.

Na allegro jest straszna lipa. Czasem uda mi się coś tam kupić jeśli zależy mi na polskiej wersji i nie jest to nowy film.
Zobacz na amazonie i ebayu. Tam jest z czego wybierać, nie mówiąc już o cenach - te same filmy są średnio dwukrotnie tańsze niż u nas. Porównaj np. cenę nowego Blade Runnera 2049 u nas i na ebay, a takich przykładów jest dużo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fetek napisał:

na płycie masz jakość, tu masz jakiś nędzny substytut. Do takiego źródła nie ma sensu kupować dobrego sprzętu. Ogólnie problemem wszystkich VOD jest jakość.

Dolby atmos tam ni ma kolego, to transkodowany sygnał i papka dla leszczy.

Było zostać przy TV i słabym zestawie 5.1.. wszystko wyglądało i grało "dobrze".

Ja patrzę na to inaczej, do kina mam ~40km (w dwie strony 80), do tego koszt biletów na kilka osób i robi się cena krążka .. nie liczę czasu straconego na dojazdy. Z drugiej strony jak policzyć wartość sprzętu, który zakupiłem by "mieć kino" to....

 

Korzystałeś z tego? 

Porównywałem te same filmy na BD i na Apple TV i różnicy nie słychać. W obrazie także. 

iTunes to jednak trochę inna bajka niż klasyczne VOD. Netflix, HBO go itp jest rzeczywiście marne, ale filmy na iTunes wydają się być doskonałym zamiennikiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 13:56, Marcinos89 napisał:

Ja podeszłym do tematu w taki sposób ze kupiłem Apple TV4K i mam Dolby Atmos, HDR oraz Dolby Vision, wypożyczenie filmu 15zl a kupno 55 za hiciora... wole mniejszy bit rate a mam to samo co na płycie i miejsce zaoszczędzone na pułkach... jak lubisz filmy to tylko 5.1/ możesz kupić starszy ampli ale z górnej pułki i zagra lepiej niż wzmacniacz za 2 tys  a efektów przestrzennych nie zastąpią dwie kolumny...

Jak masz mniejszy bitrate to nie masz tego samego co na płycie.

Max. bitrate BD-UHD to 110-120 Mbps.

Teraz sprawdź sobie sam jaki masz z Apple TV.

To jest niby ten sam film ale na pewno nie taki sam. Zarówno dla obrazu jak i dla dźwięku.

Pozdro

1 godzinę temu, Mieciu napisał:

Korzystałeś z tego? 

Porównywałem te same filmy na BD i na Apple TV i różnicy nie słychać. W obrazie także. 

iTunes to jednak trochę inna bajka niż klasyczne VOD. Netflix, HBO go itp jest rzeczywiście marne, ale filmy na iTunes wydają się być doskonałym zamiennikiem. 

Widoczenie albo Ty  nie widzisz róznic albo Twój sprzet ich nie pokazuje.

Znajdź sobie jakąś scenę z filmu gdzie leci woda. Jakiś strumień albo wodospad, w zbliżeniu. Wtedy aż się za głowe złapiesz.

16 godzin temu, janunio napisał:

Jestem zainteresowany zakupem filmów 4k/uhd o przyrodzie. Mam UHD BD player. Kilka godzin dziś spędziłem nad ofertą ALLEGRO. I nic. O koncertach muzycznych nie wspominam bo całe środowisko muzyczne bojkotuje HD AUDIO od lat.

Macie jakieś propozycje co i gdzie kupić?  PADACZKA !!!

Janusz, jak zwykle przesadzasz. Chociaz częściowo.

Rzeczywiście wydarzeń muzycznych na BD-UHD jest kilka, mozna policzyć na palcach jednej, no może dwóch rąk.

Natomiast na Blu-Ray jest ich co najmniej kilkaset.

Przyjemności z oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pmcomp napisał:

 

Widoczenie albo Ty  nie widzisz róznic albo Twój sprzet ich nie pokazuje.

Znajdź sobie jakąś scenę z filmu gdzie leci woda. Jakiś strumień albo wodospad, w zbliżeniu. Wtedy aż się za głowe złapiesz.

 

Zapytam jeszcze raz. Czy masz ten sprzęt i oglądałeś filmy 4K, HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos na nim? Bo wydaje mi się, że zgarniasz wszystkie serwisy streamingowe do jednego wora. Mówię o filmach zakupionych z usługi iTunes. Nie o usługach VOD typu netflix czy hbo go czy amazon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

@pmcomp nie chodziło mi o jakość tylko o treść filmu w tym momecie, i sorry ale mam tv 75xe9405 i myśle ze za cenę która za niego zapłaciłem w 2017 (5999€) to szrotem chyba nie jest albo ja jestem tępy albo dla ciebie 6 tys€ to codzienność i na kable ty wydajesz więcej...  mi to odpowiada i jest to dla mnie złoty środek i jest akceptowalny jakościowo!!! DLA MNIE!!!  i będę go każdemu polecał kto szuka takiego rozwiązania czyli „ zaoszczędzone miejsce na regale/ zaoszczędzone pieniądze ( płyta od 160 do 200zl, Apple 55zl lub wypożyczenie 15zl mam Dolby Atmos i Dolby Vision oraz HDR) szybciej wydane niż na płycie... same plusy, minus słaby bit rate ale jest to akceptowalne do wydanych kosztów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mieciu napisał:

Zapytam jeszcze raz. Czy masz ten sprzęt i oglądałeś filmy 4K, HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos na nim? Bo wydaje mi się, że zgarniasz wszystkie serwisy streamingowe do jednego wora. Mówię o filmach zakupionych z usługi iTunes. Nie o usługach VOD typu netflix czy hbo go czy amazon. 

Zerknij w "o mnie" to się dowiesz co mam.

8 minut temu, Marcinos89 napisał:

@pmcomp nie chodziło mi o jakość tylko o treść filmu w tym momecie, i sorry ale mam tv 75xe9405 i myśle ze za cenę która za niego zapłaciłem w 2017 (5999€) to szrotem chyba nie jest albo ja jestem tępy albo dla ciebie 6 tys€ to codzienność i na kable ty wydajesz więcej...  mi to odpowiada i jest to dla mnie złoty środek i jest akceptowalny jakościowo!!! DLA MNIE!!!  i będę go każdemu polecał kto szuka takiego rozwiązania czyli „ zaoszczędzone miejsce na regale/ zaoszczędzone pieniądze ( płyta od 160 do 200zl, Apple 55zl lub wypożyczenie 15zl mam Dolby Atmos i Dolby Vision oraz HDR) szybciej wydane niż na płycie... same plusy, minus słaby bit rate ale jest to akceptowalne do wydanych kosztów 

To sorry, jesli wydałeś na TV 25 tys zł i dla Ciebie stówka złociszów to za drogo za film w jakości, do której żaden streaming nie dorasta to ... ja nie poradzę.

A jak kupujesz płyty BD-UHD po 160-200 zł to jestes osioł bo w UK są po 10 funciaków. Ale kto bogatemu zabroni? Wolisz płacić 55 zł za gówniany streaming, ja 50 zł za płytę BD-UHD.

A akurat na tym TV różnice pomiędzy gównianym 4K, a 4K z BD-UHD widać jak na dłoni.

PS. a skalibrowałeś go chociaż?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
10 minut temu, pmcomp napisał:

To sorry, jesli wydałeś na TV 25 tys zł i dla Ciebie stówka złociszów to za drogo za film w jakości, do której żaden streaming nie dorasta to ... ja nie poradzę.

Wszystko oki tylko zobacz w tym miesiącu już wydałem 275 zł na 5 filmów w jakości 4K HDR10/Dolby Vision a jeszcze ma być kolejne 5 lub 6 w tej jakości wiec 10x 160= 1600zl a ja wydam 550zl widzisz różnice mało tego na czymś to trzeba odtwarzać czyli Oppo, Cambridge Audi lub Pioneer to wydatek rzędu 4 tys a Apple tylko 859 zł do tego lepszy internet (ja mam między 290 a 400mb/s) i hulaj dusza, czego chcieć więcej...

 

Ps. Jeszcze go nie kalibrowaniem bo osoba z Polski ( nie będę mówił kto) wola 600€ plus bilet tam i z powrotem samolotem 

Edytowane przez Marcinos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mieciu napisał:

Korzystałeś z tego? 

Porównywałem te same filmy na BD i na Apple TV i różnicy nie słychać. W obrazie także.

wystarczy znać specyfikacje kodeka i wiedzieć że ten nie obsługuje pewnych rzeczy więc fizycznie nie jest w stanie transportować np dolby atmos. Każda platforma transkoduje dźwięk a nawet w domu strumieniować atmosa jest trudno i nie ma to nic wspólnego z tym co znajdujesz na nośnikach BD.

Ogólnie jeśli chodzi o transkodowanie dźwięku, nie mam nic przeciwko ale tu zachodzą dodatkowe procesy, które z dźwięku robią istny koszmar. Bas i dynamika to jakaś kpina a porównując filmy z nośnikami lub mkv bardzo szybko widzimy że  ścieżka jest wybrakowana a rozłożenie kanałów zupełnie inne.

Dla mnie apple to przereklamowany sprzęt dla idiotów, proszę tego nie brać do siebie, po prostu takie mam zdanie o tej marce.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcinos89 napisał:

@pmcomp jeżeli kupisz ten film w 4K i Dolby Vision w Polsce to masz u mnie Flasze dobrej whyski (100-160€) ale ma to być polskie wydanie nie zagraniczne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub inne filmy np Mortal Engines ...

Ja nie kupuje polskich wydań bo ... biedny jestem i mnie nie stać. Za to za takie z UK czy z Włoch i owszem.

 

Jesli to ma być dobra whisky to musisz sie bardziej wykosztować. Poza tym po co mam kupować polskie wydania? Trzeba sie uczyć języków albo korzystać z OPPO 203/205.

 

Alfa jeszcze nie wyszło nigdzie na BD-UHD więc nie rób mnie w ciula.

Ale np. daje się, że The Meg spełni te kryteria i ma DV: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podaj maila na PW to Ci przysle adres do wysłania tej flaszki. Moge sobie wybrać?

 

17 minut temu, fetek napisał:

 

Dla mnie apple to przereklamowany sprzęt dla idiotów, proszę tego nie brać do siebie, po prostu takie mam zdanie o tej marce.

 

 

To nie jest wina tego sprzetu tylko założenia streamingu. To jest dla mas jako marketingowy lep. Prawdziwa jakośc jest na fizycznym nosniku. Czasem z SAT też im się cos uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Jak by niemieckie wydania miały by chociaż polski napisy w tedy tez bym kupował po 100-110 zł ( 25€ ) no ale nie ma i tu jest pies pogrzebany... 

 

@fetek porównywałem w ten sposób Mission imposible Fallout- Normalne Blu -Ray wydanie / 4K wydanie i wydanie na Apple to ci powiem ze Apple rozniosło nośniki względem dynamiki, płyta by było referencyjnie to -60db a Apple -54db skala do -90db tak samo było z jurassic world tego rocznym... podam ci przykład Aquaman na Apple 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chodzisz w ilośc a nie w jakość. Dynamika? Mierzona pokrętłem na ampli? Nie kompromituj się proszę.

Jaki BD i jaki amplituner posiadasz? Jaki set głośników?

Aguamana nie mogło roznieśc bo nie ma wydania na BD-UHD. Wyjdzie za dwa tygodnie. Sciemniasz gościu okrutnie, podobnie jak z tą Alfą.

 

Pozwolę sobie zacytować Ciebie:

cytat1: No ja właśnie chce się dowiedzieć jak to jest z tym brzmieniem w atmosie z Apple, nie mam Atmosowych kolumn wiec nie mam jak sprawdzić na chwile obecna... 

cytat2: Ja podeszłym do tematu w taki sposób ze kupiłem Apple TV4K i mam Dolby Atmos

 

To jak słuchasz tego Atmosa bez kolumn do Atmosa, he, he, he??? Słuchasz literek pokazywanych na wyświetlaczu TV. Ale nie żałuj, Dolby Atmos z Apple TV ma mało wspólnego z Atmosem poza tymi literkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.