Jump to content
IGNORED

Czy to wina Windowsa czy gorszej karty dzwiękowej ? Głośniki Harman Kardon 2.1

Gontarek

Recommended Posts

Witam

Posiadam głośniki Harman Kardon Soundstick III 2.1 , na Macbooku pro retina mojego Taty grają cudownie, piękne mocne basowo brzmienie już przy 30% głośnośći, przy poziomie maksimum aż wbija w fotel, nie ma żadnych trzasków itp.

Ostatnio postanowiłem się zakupić PC, posiadam płytę główną z dzwiękiem Realtec ALC 1150 ( karta dzwiękowa z tym układem podobno nie odbiega za bardzo Creative Audigy i Asus Xonar D1). Po podłączeniu do niej głośników doznałem szoku, jakbym posiadał głośniki Manty za 59 zł, owszem jest głośno jednak nie ma tej głębi basów i czystośći wokalu, przy 60% głośniki już trzeszczą.

Wiem , że OSX jest lepiej zoptymalizowany pod muzykę niżeli Windows.

Może powinienem dodać jakieś wtyczki do Aimpa lub Itunes ?

Czytałem trochę o Asio4All oraz DFX Audio Enchancer , warto to zakupić ?

KArta dzwiękowa w Macbooku to przecież integra niby nic specjalnego a jednak kolosalna różnica.

Dzwięk taki jak miałem w rmbp w zupełnośći mi wystarcza.

Posiadam jeszcze starą5 letnią kartę Soundblaster audigy SE 5.1 jednak chyba nie warto tracić czasu na jej podłączanie.

Proszę was o pomoc , co jest przyczyną takiego ogromnego spadku jakośći dzwięku ?

myślałem też nad Audiotrak Prodigy 7.1e X-Fi Audio jednak do moich głośników jest sens kupować karte za ponad 300zł ?

Pecetowa integra dostaje dużo zakłóceń, zazwyczaj od tandetnych zasilaczy. Możesz spróbować z tym Soundblasterem ale ja na twoim miejscu odpuściłbym sobie karty wewnętrzne na rzecz USB DACa i to najlepiej takiego który jest zasilany przez dedykowany zasilacz sieciowy a nie sam port USB.

Windows 8.1 64bit, wyłączyłem oszczędzanie energii wgrałem asio4all do aimp3 i jest kolosalna różnica w jakości na plus oczywiście .

Jednak nadal nie jest to poziom tego co było w MacBooku , podobno MacBooki maja audio ,Macbooki mają teraz układ dźwiękowy oparty na Cirrus Logic CS4206B Audio codec. W zasadzie większość dackow nowych chyba to ma.

Zasilacz mam thermalake 530W :) ile musiałbym zapłacić za dać na usb z własnym zasilaniem ? Jakość powinna być jeszcze lepsza niż w połączeniu soundsticks III + macbook ?

Pozdrawiam i dziekuje

Ja mam coś takiego:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I takiego:

Hidden Content

I bardzo odpowiada mi brzmienie z tych urządzonek.

Z zasilaczem sie wstrzymaj. Wymiana może nie być konieczna po zmianie na DACa USB.

Szybciej i wygodniej bedzie sprzedac kompa, kupic uzywanego Maca mini i do niego DAC.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Wypalę tak ni z tego, ni z owego, masz włączoną funkcję wzbogacania tonów niskich w panelu sterowania?

Skompensowanie odpowiedniego EQ z pokrętłem na subie może zaowocuje jak kolega nie przedobrzy.

Jeśli powyższe nie satysfakcjonuje, to jakbyś bawił się z Audigy, to bierz sterowniki PAX, a z nimi kto wie, może będzie lepiej

Hidden Content

Tylko z tymi sterami masz jako - taką, gwarancję działalności na nowszych systemach. Ew. są jeszcze sterowniki Daniel K Support Pack dla porówniania, tylko poszukać odpowiednich pod ten model, bo gdzies istnieją.

Jak już mówicie o zakłóceniach od zasilacza, to jak nie dostanę kamieniem, to niech kolega spróbuje sobie Fidelizera w trybie extremist, rozwiązanie z tych tymczasowych, że tak powiem, w tym dyskursie.

Tu znalazłem temat o sterownikach do SE

Hidden Content

sterowniki mogą nie być aktualne.

Ale tu na jego blogu są:

Hidden Content

Także jesteś ubezpieczony na każdą ewentualnośc ;]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.