Jump to content
IGNORED

Zestaw stereo do Streamingu i Media Center

yankees

Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem założyć nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, bądź posty które znalazłem więcej namieszały mi w głowie niż wyjaśniły. Zastanawiałem się czy dział będzie odpowiedni ponieważ temat zahacza również o PC Audio. Ale do rzeczy:

Chcę skompletować swój pierwszy zestaw stereo max do 3500 zł. Nawiasem mówiąc żonie powiedziałem że do 2.5k - niejeden wie jak jest :) Mój pokój ma 20m2, a słucham dość różnorodnej muzyki z naciskiem na rock progresywny, jakąś spokojniejszą elektronikę. Czasem Jazz. Metalu już nie słucham w ogóle.

Zestaw miałby być więc dość uniwersalny, tak żeby mnie po prostu zadowolił, a dźwięk był przyzwoity. Nie oczekuję cudów w tej kwocie. Moje podstawowe założenia:

1. Muzyka słuchana głównie z własnych zasobów sieciowych (FLAC) jak i usług typu Spotify.
  2. Nagłośnienie HTPC.
  3. Łatwa rozbudowa w przyszłości - mam większe szanse skompletowania wymarzonego zestawu jeśli rozłożę to w czasie.

Zrobiłem małe rozeznanie i widziałbym to jak na załączonym schemacie:

audio.png

Telewizor i NAS już mam. Teraz moje pytania:

1. Czy zestaw monitory + wzmacniacz się ze sobą zgrywają? Planuję zrobić odsłuch w salonie, ale to są tylko plany, a chciałbym poznać również Waszą opinię.
  2. Jako transport miałby służyć RPi w dowolnej obudowie z wgranym XBMC(Kodi) ponieważ jednocześnie ma robić za HTPC. Przede wszystkim dlatego że jest relatywnie tani i nie nadwyręży budżetu. Aczkolwiek słyszałem, że wypuszczenie sygnału cyfrowego na DACa jest kłopotliwe po USB. Czy coś się zmieniło w tym zakresie? U mnie i2s nie bardzo wchodzi w grę ponieważ HDMI będzie podpięte pod TV. Po GPIO z kolei będzie problem z obudową. Co sądzicie o tym pomyśle i czy znacie lepsze rozwiązania w podobnej cenie, które wygodnie pozwolą korzystać z XBMC (to jest warunek konieczny)?
  3. Teraz największa niewiadoma dla mnie - jaki DAC? Kwota jaka pozostała 200-300 zł nie imponuje i kupno czegoś sensownego będzie graniczyć pewnie z cudem... Jak widać na schemacie DAC miałby dostawać sygnał od RPi - USB i TV - Toslink. Natomiast przeżyję jeśli będę musiał zrezygnować z połączenia TV > DAC. Chciałem nagłośnić czasem jakieś mecze itp. (tutaj pewnie część osób parsknie śmiechem bo tego typu atrakcje mógłbym puścić wyjściem słuchawkowym na wzmacniacz). Kolejne pytanie czy każdy DAC będzie się dogadywał z Raspberry? Na co zwrócić uwagę dobierając ten komponent? A może jednak zrezygnować z obudowy do RPi i dokupić jakąś płytkę?

Liczę, że wypowiedzą się osoby zarówno oceniające dobór wzmacniacza i kolumn, a także te które mają doświadczenia w budowie HTPC w oparciu o Raspberry Pi. Dzięki.

obudowa do malinki z miejscem na dac

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dac dostępny na :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.