Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do Streamingu i Media Center


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem założyć nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, bądź posty które znalazłem więcej namieszały mi w głowie niż wyjaśniły. Zastanawiałem się czy dział będzie odpowiedni ponieważ temat zahacza również o PC Audio. Ale do rzeczy:

Chcę skompletować swój pierwszy zestaw stereo max do 3500 zł. Nawiasem mówiąc żonie powiedziałem że do 2.5k - niejeden wie jak jest :) Mój pokój ma 20m2, a słucham dość różnorodnej muzyki z naciskiem na rock progresywny, jakąś spokojniejszą elektronikę. Czasem Jazz. Metalu już nie słucham w ogóle.

Zestaw miałby być więc dość uniwersalny, tak żeby mnie po prostu zadowolił, a dźwięk był przyzwoity. Nie oczekuję cudów w tej kwocie. Moje podstawowe założenia:

  1. Muzyka słuchana głównie z własnych zasobów sieciowych (FLAC) jak i usług typu Spotify.
  2. Nagłośnienie HTPC.
  3. Łatwa rozbudowa w przyszłości - mam większe szanse skompletowania wymarzonego zestawu jeśli rozłożę to w czasie.

Zrobiłem małe rozeznanie i widziałbym to jak na załączonym schemacie:

 

 

audio.png

 

 

 

Telewizor i NAS już mam. Teraz moje pytania:

  1. Czy zestaw monitory + wzmacniacz się ze sobą zgrywają? Planuję zrobić odsłuch w salonie, ale to są tylko plany, a chciałbym poznać również Waszą opinię.
  2. Jako transport miałby służyć RPi w dowolnej obudowie z wgranym XBMC(Kodi) ponieważ jednocześnie ma robić za HTPC. Przede wszystkim dlatego że jest relatywnie tani i nie nadwyręży budżetu. Aczkolwiek słyszałem, że wypuszczenie sygnału cyfrowego na DACa jest kłopotliwe po USB. Czy coś się zmieniło w tym zakresie? U mnie i2s nie bardzo wchodzi w grę ponieważ HDMI będzie podpięte pod TV. Po GPIO z kolei będzie problem z obudową. Co sądzicie o tym pomyśle i czy znacie lepsze rozwiązania w podobnej cenie, które wygodnie pozwolą korzystać z XBMC (to jest warunek konieczny)?
  3. Teraz największa niewiadoma dla mnie - jaki DAC? Kwota jaka pozostała 200-300 zł nie imponuje i kupno czegoś sensownego będzie graniczyć pewnie z cudem... Jak widać na schemacie DAC miałby dostawać sygnał od RPi - USB i TV - Toslink. Natomiast przeżyję jeśli będę musiał zrezygnować z połączenia TV > DAC. Chciałem nagłośnić czasem jakieś mecze itp. (tutaj pewnie część osób parsknie śmiechem bo tego typu atrakcje mógłbym puścić wyjściem słuchawkowym na wzmacniacz). Kolejne pytanie czy każdy DAC będzie się dogadywał z Raspberry? Na co zwrócić uwagę dobierając ten komponent? A może jednak zrezygnować z obudowy do RPi i dokupić jakąś płytkę?

Liczę, że wypowiedzą się osoby zarówno oceniające dobór wzmacniacza i kolumn, a także te które mają doświadczenia w budowie HTPC w oparciu o Raspberry Pi. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa do malinki z miejscem na dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dac dostępny na :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.