Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A717 kondensatory


Toffik7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem sprawdzić wzmacniacz pioneer a717 pod oscyloskopem by upewnić się ile ma w chwili obecnej mocy jednak do dziś tego nie zrobiłem i rezygnuję z tego. Chcę wymienić dwa główne kondensatory ponieważ straciły trochę pojemności i teraz pytanko:

wymienić kondensatory na jakieś o trochę wyższej pojemności czy kupić takie same? Oryginalnie siedzą 22000uf 63v.

Czy np. taki kondensator będzie odpowiedni http://allegro.pl/kondensator-jamicon-22000uf-63v-i5445077329.html ?

Jest sens kupować do takiego wzmacniacza te kondensatory http://allegro.pl/kondensator-mundorf-mlgo-m-lytic-22000-uf-63v-i5408397203.html ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem ale altony 110 się nudzą przy tym wzmacniaczu (tak wiem że "takie złe buuu dno" kolumny napędzam tym wzmacniaczem) bo szybko jest przester, wystarczy mocy tylko tyle by napędzić gdwt i gdm a gdn ledwo drga i to koniec mocy wzmaka. Chcę po prostu wymienić kondensatory nawet jak nie da to efektu ale wolę się zapytać jakie lepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to nie ma sensu nic wymieniac bo mozna tylko kase utopic

Glosniki niskotonowe w tych kolumnach nie maja duzego wychylenia, z tego co pamietam X-Max wynosi 3.5mm

 

Pomimo duzych rozmiarów glosnikow to basu z tego prawie nie ma, wspolczesny glosnik 6 calowy wytwarza wiecej cisnienia akustycznego

 

Kondensatory na 95% beda trzymaly swoje parametry i nie beda uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że GDN 30/80/4 ma wychył 3,5mm? prędzej cm. To jest głośnik z naprawdę sporym wychyłem a ciśnienia akustycznego wytwarza wystarczająco tyle by w domu grały okna, drzwi, szklanki, rynna, dach itp. W pokoju 16m^2 (wiem że za mały do tych kolumn) basu jest tyle że czuć wibracje w wnętrznościach :) i czegokolwiek się w pokoju dotkniesz czuć "mrowienie" od drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharp 8800 należący do kolegi potrafi wycisnąć max z altonów, GDN mają pełny wychył i aż cewka stuka (w jednym GDN dolne zawieszenie nie amortyzuje tak dobrze i przyda się je wymienić co nie zmienia faktu że wychył i ciśnienie akustyczne jest potężne i bez przesteru). Pioneera sprawdzałem też na tonach 200 i tak samo szybko ma przester a widać, że stać go na więcej.

 

Twoje teorie nadal są niestety mylne :/

 

ps. Zamówiłem już Jamicony, będzie różnica czy nie płakać nie będę. Przekonam się czy to coś da na własnych uszach, ciele, domu i portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak napisał kolega Bumpalump wywalasz pieniadze w błoto . To twoje teorie a nie jego są błędne. Ty nie sluchasz muzyki tylko jazgotu bo przy takich mocach jakich używasz tak kiepski wzmacniacz generuje ogromne zniekształcenia na granicy spalenia głośników w kolumnach (moc wzmacniacza i kolumn nie ma znaczenia przy takich mocach ) więc o czy ty mówisz ? O wymianie kondensatorów ? Takie rzeczy robi się wtedy kiedy kondensatory są wylane , spuchnięte czy wystrzelone ,ale to słychać od razu jeśli w ogóle słychać cokolwiek. Natomiast wymiana głownych elektrolitów sprawnych na sprawne ale lepsze ma sens w sprzęcie który gra ,a nie się tłucze tak jak ten Pioneer . Inna sprawa że zmiana Elny na Jamicony to nieporozumienie samo w sobie .

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nagrać Ci jak sharp 8800 da altonom 200W (tylko na chwilę bo nie chce spalić cewek) i będzie słychać w miarę normalnie (drobniutki przester może być). Głośniki nie mogą same z siebie nie wyrabiać, one zawsze zagrają normalnie ale co innego ile wytrzymają cewki oraz zawieszenia, tylko zniekształcony sygnał idący do kolumny może spowodować że będzie słyszalny przester. Pewnie ciągle patrzysz na wpisy discomaniaca który od zawsze na zawsze będzie pisał, że każdy pioneer za wyjątkiem kilku modeli był beznadziejny, a przy moich odsłuchach to właśnie pioneer a717 wygrał z innymi wzmakami więc na pewno "słaby" nie jest. Yamahę ax500 (mój poprzedni wzmak) deklasuje jakością dźwięku ale co prawda ax500 to najniższa półka. Podaj mi co może być przyczyną, że jest przester kiedy widzę że altony stać na jeszcze więcej, no chyba że ja słucham w pokoju 16m^2 kolumn z tubą i jeszcze pełne 100W leci. Może jak pisałem że przy pełnej mocy na gdm i gdwt, gdn ledwo drży to trochę przesadziłem. Ma skok może z 1-1,5cm i jest tyle basu by czuć mrowienie czegokolwiek się dotkniesz i meble, okna itp też grają do muzyki. Jednak po podłączeniu do sharpa 8800 kolumny dostają po prostu "wp***dol" i natężenia dźwięku generują zauważalnie więcej.

 

Jak jamicony nic nie zmienią to przylutuję z powrotem elny i tyle. Nawet jak kasa w błoto pójdzie to będe miał na co popatrzeć lub je wykorzystam do czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nagrać Ci jak sharp 8800 da altonom 200W (tylko na chwilę bo nie chce spalić cewek) i będzie słychać w miarę normalnie (drobniutki przester może być)

 

Tylko jaki to będzie miało związek z dźwiękiem i czemu to dowodzi ?

 

Pioneer jest znany z tego że zawsze robił rzeczy ładne ,ale grać to one nie grały ,a miałem w rękach wszystkie wysokie modele Pioneera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki to będzie miało związek z dźwiękiem i czemu to dowodzi ?

A taki że stwierdziłeś że :

To twoje teorie a nie jego są błędne.

 

Druga sprawa. Elna ma tak jakby 6pinów w kondensatorze. Jak mam to podłączyć w takim razie do jamicona który ma 2 piny? Troszke mi to wygląda jakby w elnie 3piny były i tak poprowadzone z jednej "blaszki" więc może po prostu wszystkie 3 kable mam zewrzeć do jednego pinu w jamiconie?

 

Pioneer jest znany z tego że zawsze robił rzeczy ładne ,ale grać to one nie grały ,a miałem w rękach wszystkie wysokie modele Pioneera .

A może miałeś te pioneerki już po czyichś modyfikacjach lub naprawach? Jeżeli są one takie słabe według ciebie to do jakiego modelu denona lub yamahy byś porównał a717 co do jakości dźwięku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprawdzić wzmacniacz pioneer a717 pod oscyloskopem by upewnić się ile ma w chwili obecnej mocy jednak do dziś tego nie zrobiłem i rezygnuję z tego.

I tu popełniłeś błąd. Sprawdzając wzmacniacz oscyloskopem często można wykryć przyczynę przesterowania czy też poprawność pracy kondensatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Udało Ci się uzyskać 100 watt w pokoju? ;-) Pioneer A-717 jest uczciwie skonstruowanym wzmacniaczem. Bardzo dobrze wytrzymuje wysokie poziomy głośności. Faktem jest że dźwiękowo jest słaby. Brak mu rozdzielczości i "życia". Ma wycofaną średnicę i nieco lejący się bas. Tym niemniej do Altonów 100 jest o wiele za dobry. Wymieniony wcześniej Sharp 8800 to bardzo kiepska dźwiękowo końcówka mocy. Dostępna za niewielkie pieniądze i tak grająca.

 

Pioneer jest znany z tego że zawsze robił rzeczy ładne ,ale grać to one nie grały ,a miałem w rękach wszystkie wysokie modele Pioneera .

 

Miałeś w rękach A-90? A-09? A-88x? Bo rozumiem że to co mówisz dotyczy wzmacniaczy i to zapewne tej jednej serii: od A-616 do A-777. Wtedy zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po sporym czasie piszę ponownie. Byłem w paru miejscach w Radomiu by sprawdzić pod oscyloskopem moc w chwili obecnej i albo mają urlop albo nie mają sprzętu albo mają za słaby sprzęt.....

Dwóch głównych kondensatorów nie wymieniłem, poddałem się, te co kupiłem leżą w paczce ale za jakiś czas i tak zrobią użytek gdzie indziej. Przyczyna szybszego przesterowania została na 90% wykryta. To te mniejsze kondensatory powysychały, ostatnio dałem mu w piec na kilka godzin i mocno było czuć elektrolity (w sumie od długiego czasu czułem jakiś dziwny zapach ale słabszy bo rzadko kiedy daje mu w piec by grał na większej mocy dłuższy czas). Możecie dać mi 99% pewności że skoro czuć elektrolit to kondy są do wymiany? Od razu będę wymieniał wszystkie prócz 2 głównych z nadzieją że to pomoże.

 

Jeżeli takie zabiegi jednak nie pomogą to pomyślę nad kupnem innego mocniejszego wzmacniacza. Jednak teraz nie opłaca mi się polować na coś innego bo niedługo wyjeżdżam na 2 lata i sprzęt co mam zostawiam (czasami będę przyjeżdżał to się go wykorzysta) jednak bardzo bym się ucieszył gdybym zlikwidował jego "dziadkowe" problemy i by pioneerek pokazał na co go naprawdę stać.

 

W między czasie jeszcze będę próbował przed zmianami we wzmacniaczu poszukać kogoś kto ma oscyloskop do sprawdzenia tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Chłopaki dobrze Ci radzili co do kondensatorów a co do wzmacniacza leży mi juz rok w piwnicy dzwiek za bardzo przebarwiony nienaturalny i słabe stereo plus tylko za wygląd,poszukaj z sony serji es a zrozumiesz o czym wszyscy tu piszą. :)

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.