Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver 10 - czy Audiolab 8200A sobie poradzi ?


szczypek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany mojego zestawu kolumn Zensor 7 + E12f, budżet lekko się zwiększył i tak stanęło na Monitor Audio Silver 10.

Pytanie czy zgrają się one z Audiolabem ? Czy model 8200A nie będzie zbyt słaby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miales okazje posluchac przy tych silverach seri gold lub gx ? Seria silver po wyjsciu na rynek jakos szybko zaczela pojawiac sie na allegro w postaci uzywek.... Ten audiolab moim zdaniem bardziej pasuje do kolum podstawkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczypek, aż tak duży pokój masz? W pomieszczeniu poniżej 35-40 bas przygniecie Cię.

 

to dopiero sa brednie....

 

tak zapewne sledziles handel na allegro a kolesie z branzy audio tez sie nie znaja i g... wiedza yo yo pozdro majster

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty majster zobaczyłeś akurat dwie wystawione "Dziesiątki" i już dla ciebie to wysyp. pozdro :)

 

 

to moze badz tak laskawy i wskaz gdzie napisalem, ze seria silver to "wysyp" ???

jak lubisz se dospiewac to zachowaj se to dla siebie a nie smaruj gupot na fora mistrzu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Audiolab jest wystarczajaco wydajny prądowo, aby prawidłowo zasilić nawet model Silver 10. Czy jednak jest to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, zależy od wielu czynników. Podaj proszę, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz opisz proszę, co podoba Cię się w brzmieniu Twojego aktualnego systemu, a co chciałbyś zmienić, polepszyć.

 

Czekam na szczegóły.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma to grać w otwartym pomieszczeniu około 32m2 ale powierzchnia odsłuchowa to powiedzmy 20m2.

Mam po prostu możliwość zamiany moich Zensor 7 + SUB e12f na nowe Silver 10 nie dopłacając do tego interesu więc pozostaje pytanie czy będzie lepiej ? Zaczął mnie irytować SUB, który niestety często zaburzał mi stereofonię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ja aktualnie posiadam rx6 i caspian m2 je napedza. Daje rade, ale mozesz wiecej z nich wycisnac. Testowalem na act Sia2 i dopiero glosniki ozyly przy wiekszej glosnosci. Tam gdzie na kaspianie pojawialy sie znieksztalcenia, sia2 grala czysto co daje smieszny efekt ze nie zdajesz sobie sprawy po pewnym czasie jak glosno sluchasz muzyki (dopiero wyprawa do toalety i powrot do pomieszczenia odlsluchowego Ci to uswiadamia). Na caspianie m2 zawsze wiesz ze kiedy jest glosno. Szkoda tylko ze sia2 z tymi glosnikami sie nie zgrala, zbyt zimno, zbyt tranzystorowo. Jedynie przez preamp caspiana dalo sie jakos tego sluchac....

Takze audiolab pewnie je napedzi ale nie wykorzysta w 100%. Zalezy jaka przestrzen bedziesz chcial naglasniac, jak glosno bedzie sluchal.

Co do samych MA na poczatku bylem z nich zadowolony, pozniej posluchalem troche wiecej sprzetow i juz nie jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych MA na poczatku bylem z nich zadowolony, pozniej posluchalem troche wiecej sprzetow i juz nie jestem z nich zadowolony.

 

bo kazda kolumna/marka bedzie prezetowac inne brzmienie. Jedna marka a rozne modele tez roznica np. zagraj pl200 obok swoich rx6 i usyszysz jaka to jest przepasc ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli bez żadnej dopłaty, to oczywiscie warto, jednak z tego co piszesz to chyba raczej skłaniałbym się do wymiany subwoofera na jeden z modeli Rel, który po prostu znacznie lepiej poradzi sobie z szybkością i kontrola basu i zachowaniem stereofonii. W przyszłości będzie można pomysleć o wymianie kolumn na lesze, ale niekoniecznie tak duże i tak mocne.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko do muzyki to silwer8/silwer10 nie potrzebują żadnego wspomagania subem. W kinie tez świetnie dają radę z niskimi rejestrami, ale kino rządzi się innymi prawami i tutaj sub powinien być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranczo...nie do końca się z tym zgadzam. Moje małe doświadczenie pozwoliło zaobserwować, że to pomieszczenia grają basem, a nie kolumny. I mimo, że same Silver 10 mają ogromny potencjał, to się może okazać, że nie będą schodziły zbyt nisko ani zbyt miękko bo mój pokój im to utrudni. Wtedy pomyślę nad jakimś uzupełnieniem w postaci subwoofera no ale to się zobaczy jak przyjdą. Zdecydowałem się na tą wymianę.

Mam nadzieję, że w piątek będą już u mnie...jak nie to dopiero poniedziałek lub wtorek. Niemniej wrzucę fotkę jak już się pojawią na swoim miejscu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale za to w pomieszczeniu słabo akustycznym, które dodatkowo uwydatnia niskie częstotliwości uwierz mi, że z 6 cali basu może być aż za dużo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie mozna uogolniac. Mialem gx200 (2 x basowce 5,5 cala) i bas byl na poziomie. Pokoj 19,5m. Basem Graja i kolumny i pomieszczenie. Na moim przykladzie mozna smialo potwierdzic, ze i z mniej niz 6 cali bas fajnie potrafi zaskoczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko...czy te kolumny powinny stać na wprost (równolegle) czy jednak powinny być ukierunkowane w stronę słuchacza ?

W instrukcji niestety nie ma o tym wzmianki, jest tylko podane w przypadku ustawienia zestawu kina domowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 cali basu może być aż za dużo...

To nie bas, to basosugestia.

 

uwierz mi, że z 6 cali basu może być aż za dużo...

To nie bas, to basosugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik szczypek92 dnia 01.07.2015 - 18:26 napisał

6 cali basu może być aż za dużo...

To nie bas, to basosugestia.

 

Użytkownik szczypek92 dnia 01.07.2015 - 18:26 napisał

uwierz mi, że z 6 cali basu może być aż za dużo...

To nie bas, to basosugestia.

 

45 cm to nie bas, to basosugestia.

Dopiero metrowa membrana daje namiastkę basu;)

 

OK, małe głośniki mają swoje ograniczenia, ale takie autorytarne pisanie "basosugestia" to dla mnie trochę przesada.

Równie dobrze możnaby napisać, że wszystkie kolumny z głośnikami powyżej 8 cali mają słabą dynamikę basu, a wszystkie mniejsze są w tym zakresie dużo lepsze.

Poza tym, jak już ktoś wcześniej wspomniał, "gra" też pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już z 8 cali będzie, tak?

wiec jaki ten bas w naszych pokojach będzie z 10, 15 i więcej średnicy? Chyba cudo wywalone w kosmos?

W moim pokoju kolumny na 1x 8 cali to jeszcze nie bylo to co powinno, dopiero zastosowanie 2x 8 cali na kolumne dalo odpowiednie efekty

 

Oczywiscie akustyka jest bardzo wazna, zawsze to powtarzam, ale fizyki nie oszukamy, mala powierzchnia membrany nie przepompuje duzej ilosci powietrza, do tego potrzebne sa duze pow. membran

 

swoja droga dobra akustyka to taka pozbawiona poglosu, odbic itp itd tak w skrocie i wlasnie w takim przypadku male glosniki sobie nie poradza, one maja jedynie szanse tam gdzie sa gole sciany i odbicia poteguja bas, chociaz ciezko nazwac to basem bo to same podbicia

 

Na koniec nalezy podsumowac ze i tak wszystko zalezy od tego jakie glosniki i w jakiej aplikacji zastosujemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec nalezy podsumowac ze i tak wszystko zalezy od tego jakie glosniki i w jakiej aplikacji zastosujemy

 

O to, to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym w 100%

Oczywiscie akustyka jest bardzo wazna, zawsze to powtarzam, ale fizyki nie oszukamy, mala powierzchnia membrany nie przepompuje duzej ilosci powietrza, do tego potrzebne sa duze pow. membran

 

Zawsze dobrze zaaplikowany duży głośnik basowy będzie grał lepiej na basie niż dobrze zaaplikowany mały głośnik basowy i niezależnie czy to będzie grało w 15m2 czy w 35m2, pod warunkiem, że pomieszczenie nie jest kompletnie skopane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobrze zaaplikowany duży głośnik basowy będzie grał lepiej na basie niż dobrze zaaplikowany mały głośnik basowy i niezależnie czy to będzie grało w 15m2 czy w 35m2, pod warunkiem, że pomieszczenie nie jest kompletnie skopane.

 

No właśnie, co nie znaczy, że mały głośnik basowy to kompletna padaka i "basosugestia", jak napisałeś wcześniej. Moim zdaniem 13-stki lub 14-stki w dobrych paczkach też potrafią fajnie "szurnąć", zwłaszcza w polskich realiach mieszkaniowych. O ile reszta sytemu i pomieszczenie tego nie skopie. No i zazwyczaj łatwiej je ustawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.