Skocz do zawartości
IGNORED

Zagłosuj, żeby dodali natywną obsługę UAC2 w Windows 10


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

To ja napisze inaczej. Majac system oparty na linuxie lub unixie uzyskasz go szybciej i wygodniej.

Ale nie o tym jest Twój post, do którego się odnoszę.

Zacytuję go jeszcze raz:

To po prostu wygoda obslugi, nie martwie sie w jakim trybie gra urzadzenie, wl. Itunes na Macu i wiem ze gra w trybie BP. Nie martwie sie o zadne suwaki, sterwoniki jak na Windowsie.

Tym postem mogłeś wprowadzić w błąd co niektórych.

 

Tak na marginesie dodam jeszcze, że o suwaki (jeżeli działają) musisz się martwić w każdym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę kolega DawidM nie do końca wie czym jest bit perfect.

Natywne wspieranie UAC2 to nic innego jak gotowe standardowe sterowniki do urządzeń w zbudowanych w tym standardzie nic ponad to.

Nie ma to nic wspólnego z bit perfect. Za to odpowiada softwarowy player, który na przykład nie próbuje uśredniać głośności lub nie zmienia częstotliwości próbkowania. Czyli w skrócie player ma przesłać nie zmienione dane do odbiornika nie "poprawiając" nic po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez doskonale wiem co to jest BP, na Windowsie za kazdym razem musisz cos zmienic w playerze inaczej nie masz domyslnie BP. W Mac odpalam Itunes i od razu domyslnie mam BP. Moge zrobic jeszcze inaczej, podlaczyc np. Incline'y, gdzie dzieki nim, moge calkowicie pominac regulacje w zrodle i takze bede mial BP.

 

Poza tym brak tego standardu na Windowsie oznacza czesto gesto problemy z sterownikami urzadzen, lub kiepsko napisane te sterowniki. Potem ludzie moduj, chcac cos na sile poprawic. Smietnisko, a nie system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już charakteryzujecie BP to warto powiedzieć, że resampling i regulacja głośności oferowana w systemach operacyjnych to główne zło. Dlatego warto wyłączyć audio spod władzy OS. Robią to dedykowane protokoły np. ASIO...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm..to raczej przyzwyczajenie z Windowsa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- Oczywiscie mialem na mysli skrot myslowy na tym filmiku - brak instalacji dodatkowych rzeczy o ktorych wspomina Grzegorz. Podlaczam, odpalam Itunes i gra muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm..to raczej przyzwyczajenie z Windowsa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- Oczywiscie mialem na mysli skrot myslowy na tym filmiku - brak instalacji dodatkowych rzeczy o ktorych wspomina Grzegorz. Podlaczam, odpalam Itunes i gra muzyka.

Wiesz, kiedyś SlawekR pisał zupełnie co innego o itunes:

Osobiście również używam Pure Music. Autor wątku powinien go uwzględnić w rozważaniach. Oczywiście nikt nie każe używać żadnych upsamplingów. Przeciwnie, jedną z jego istotniejszych dla mnie funkcji jest autoresolution, dopasowujący "automatem" konfigurację do odtwarzanego pliku. W gołym Itunes, trzeba wachlować konfiguracją z poziomu okna midi - audio. A i tak warto zdawać sobie sprawę, że większość tych aplikacji opiera się o "core" Itunes. wi To są w sumie nakładki, które dodają różne rzeczy ułatwiające życie.

albo takie coś:

Co by tam jeszcze, aha, nie ma natywnego automatycznego przełączania częstotliwości próbkowania na wyjściu, na podstawie materiału odtwarzanego, czyli zapewnienia bitperfect na dzień dobry. Znowu trzeba posługiwać się nakładkami na Itunes, "audiofilskimi", które się tym zajmują. Niekoniecznie darmowymi, o czym trzeba wspomnieć. Ba, drogimi zazwyczaj, jak jasny gwint. Oczywiście można przełączać ręcznie, co nie jest specjalnie skomplikowane, no ale jednak wymaga dodatkowych działań....

a ktoś inny jeszcze pytał o:

Panowie nie wiecie czy zmieniło się coś do tej pory w iTunes w kwestii automatycznego pilnowania zgodności konfiguracji wyjścia toru muzycznego z plikiem źródłowym? Czy ewentualnie jest jakiś darmowy programik rozwiązujący ten problem?

To jak to jest naprawdę z tym itunes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To get bit perfect output from iTunes application on a mac,

 

1. Turn off the equalizer, sound check, and cross fade.

2. Set the iTunes application volume slider to the maximum."

 

Dotyczy to jedynie itunes odpalonym na sprzecie Appla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To get bit perfect output from iTunes application on a mac,

 

1. Turn off the equalizer, sound check, and cross fade.

2. Set the iTunes application volume slider to the maximum."

 

Dotyczy to jedynie itunes odpalonym na sprzecie Appla.

To samo muszę wykonać po raz pierwszy uruchamiając foobara na "windzie". A nie, przepraszam, głośność w foobarze jest domyślnie ustawiona na maximum, ale za to muszę wyłączyć replaygain.

Ale to, co napisałeś jeszcze nie gwarantuje bit perfect. Szkoda, że nic nie piszą o resamplingu, bo z tego, co wiem, itunes sam nie potrafi zmienić częstotliwości próbkowania na wyjściu, a system operacyjny też tego nie potrafi.

Czyli dokładnie jak w "windzie". ;) :)

Szkoda tylko, że nie ma to nic wspólnego z UAC2 ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobara musisz zainstalowac. Domyslny odtwaracz to WMP. Nie brnij dalej. Windows to jest smietnik, a nie system operacyjny. Powie to Ci kazdy kto uzywal dystrybucji Linuxa lub OS X ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Tu chodzi wyłącznie o to aby przeciętnemu użytkownikowi W 10 było łatwiej.

Czytacie,ale nie chcecie zagłosować-trudno.

 

Moim zdaniem-środowisko powinno mówić jednym głosem,niezależnie od wagi zagadnienia..

 

 

Potrzeba jeszcze tak lekko licząc ze 2tys.głosów!

Każdy może oddać 3!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

399

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, co napisałeś jeszcze nie gwarantuje bit perfect. Szkoda, że nic nie piszą o resamplingu, bo z tego, co wiem, itunes sam nie potrafi zmienić częstotliwości próbkowania na wyjściu, a system operacyjny też tego nie potrafi.

Czyli dokładnie jak w "windzie". ;) :)

OSX nie potrafi zmieniać częstotliwości tylko działa z zadaną z góry?

Windows to już potrafi jeśli korzystamy z WASAPI w trybie wyłączności lub ASIO.

W takim wypadku goły MAC jest równie dobry do audio jak Winda.

Jak na razie jedyne Daphile i inne specjalizowane do audio systemy dają BP bez dodatkowych zabiegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSX nie potrafi zmieniać częstotliwości tylko działa z zadaną z góry?

Windows to już potrafi jeśli korzystamy z WASAPI w trybie wyłączności lub ASIO.

W takim wypadku goły MAC jest równie dobry do audio jak Winda.

Tak. W OSX też trzeba dodatkowo doinstalować niektóre rzeczy (tak jak np. w Windows ASIO) żeby automatycznie zmienić częstotliwość próbkowania. Bez tych dodatków OSX jest jak Windows bez ASIO czy bez WASAPI. Pisał o tym kiedyś SlawekR (wyżej zacytowałem fragment wypowiedzi SlawkaR). Chyba, że coś się ostatnio zmieniło. :)

 

Czytacie,ale nie chcecie zagłosować-trudno.

A kto powiedział, że nie chcemy zagłosować? ;) Ja głosowałem jako pierwszy :) , zaraz po rozpoczęciu tematu przez BeatX. Nie było wtedy jeszcze żadnego wpisu w tym temacie.

 

Foobara musisz zainstalowac. Domyslny odtwaracz to WMP. Nie brnij dalej. Windows to jest smietnik, a nie system operacyjny. Powie to Ci kazdy kto uzywal dystrybucji Linuxa lub OS X ;)

No właśnie, a ja, głupek, męczę się z tym "śmietnikiem" taki szmat czasu. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako system biurkowy od visty nie mam z nim problemów. Do audio wolę specjalizowany system. Od windowsa na razie nie mam szans się uwolnić ze względu na oprogramowanie potrzebne mi do pracy (nie ma odpowiednika na linux) oraz co równie dla mnie ważne gry.

Windows ma różne swoje wady ale nie jest najgorszym systemem pod słońcem z dwojga złego wolę politykę rynkową MS od Aple które doi swoich klientów na każdym kroku jak może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jak grochem o sciane. Podalem przyklad, dalej nic. Ja ide posuchac muzki na golym OS X w trybie BP, podlaczajac jedynie swoje kolumny poprzez USB w trybie asynchronicznym. Plug n Play. Dywagujcie dalej, instalujcie sterowniki do studyjnych noznownikow, tylko kupie popcorn. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP nie dowodzi jeszcze jakości...

A dobrze zrobiony resampling czyni cuda...

Jakości nie psuje zaś regulacja głośności analogowa, no dobra; mniej psuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>W cyfrowym audio na niskim-srednim poziomie czyli wszystko poza drogimi technologiami jakie stosuje np. Meridian czy Linn chodzi o to by jak najmniej uzywac cyfry w przekazie. Generalnie komputer czy dysk nas ma byc tylko magazynem danych, nie zas posrednikiem w przekazie.

 

Zreszta ta zakladka tu tylko na dokladke jest, ew. sluzy do filtrowania uzytkownikow tak samo jak i zakladka start. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta ta zakladka tu tylko na dokladke jest, ew. sluzy do filtrowania uzytkownikow tak samo jak i zakladka start. ;)

 

 

To może nie pisz już tutaj. Bo poziomem ignorancji bliżej ci do hajentu. Ahh ten osx rewelacja.

 

Wysłne z mojego roweru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, jesli czlowieka stac na inne lepsze rzeczy, i przebrnal przez wiele urzadzen, to nabiera dystansu i filtruje smieci.

 

Na twoje szczescie blizej mi do analogu wiec z pewnoscia sie nie spotkamy.

 

Wyslane z slonecznej plazy. Jak milo mieszkac nad morzem.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie widać to po wcześniejszej wypowiedzi w kwestii os. Rozumiem że filtr ma poza merytoryczne kryteria. Ale dobrze że cię stać na maca :). To jest bardzo istotne info w tym temacie.

 

Cenię w ludziach coś więcej niż preferencje sprzętowe. Ale w kwestii spotkania jesteśmy zgodni. Co do mojego szczęścia, mam to odczytywać jako groźbę, troskę (chorujesz ?), czy twoją bufonadę ?

 

Cóż jadu nad morzem dużo, nawet na forum dzielisz. Ale dobrze że ci się podoba.

 

Napisz proszę coś o morzu, może być na pw. Skoro o tym wspominasz, to musi to być coś fantastycznego i naprawdę ważnego dla Ciebie. Pewnie wielu chciałoby być na twoim miejscu. Dobrze wiedzieć, że są tacy ludzie na forum.

 

Pozdrawiam :)

 

Wysłne z mojego roweru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbedziesz sie polskiego syndromu to mozemy podyskutowac dalej na PW - gdyz od tego jest. Poki co, nie mam ochoty tracic cennego czasu na kontynuowanie "off topa".

 

Pozdrawiam i polecam sie nie denerowac przy pisaniu.. "Wysłne z mojego roweru". To tylko forum. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
"To get bit perfect output from iTunes application on a mac,

 

1. Turn off the equalizer, sound check, and cross fade.

2. Set the iTunes application volume slider to the maximum."

 

Dotyczy to jedynie itunes odpalonym na sprzecie Appla.

Zapomnieli napisać, żeby przed każdym nagraniem sprawdzić, czy ustawienia częstotliwości próbkowania w mikserze OSX odpowiadają częstotliwości próbkowania nagrania. Bo jeśli będą różne, to sygnał będzie resamplowany (= nie będzie bit-perfect).

 

Wiem, czepiam się, bo i tak większość muzyki jest w 44.1 kHz.

Ale mimo to Twoja instrukcja obsługi otrzymania bit-perfect na Macu jest niekompletna, przez co błędna.

 

Ja ide posuchac muzki na golym OS X w trybie BP, podlaczajac jedynie swoje kolumny poprzez USB w trybie asynchronicznym. Plug n Play. Dywagujcie dalej, instalujcie sterowniki do studyjnych noznownikow

IMHO lepiej raz coś zainstalować/skonfigurować (u siebie kilka lat temu dograłem tylko plik foo_out_ks.dll), niż się regularnie bawić (zamykać iTunes, killować jego proces i zmieniać częstotliwość próbkowania) jak koleś na

.

Ja wiem, że można coś dokupić, doinstalować i problem znika. Ale Ty wspominałeś o gołym OSX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli napisać, żeby przed każdym nagraniem sprawdzić, czy ustawienia częstotliwości próbkowania w mikserze OSX odpowiadają częstotliwości próbkowania nagrania. Bo jeśli będą różne, to sygnał będzie resamplowany (= nie będzie bit-perfect).

 

Wiem, czepiam się, bo i tak większość muzyki jest w 44.1 kHz.

Ale mimo to Twoja instrukcja obsługi otrzymania bit-perfect na Macu jest niekompletna, przez co błędna.

 

 

IMHO lepiej raz coś zainstalować/skonfigurować (u siebie kilka lat temu dograłem tylko plik foo_out_ks.dll), niż się regularnie bawić (zamykać iTunes, killować jego proces i zmieniać częstotliwość próbkowania) jak koleś na

.

Ja wiem, że można coś dokupić, doinstalować i problem znika. Ale Ty wspominałeś o gołym OSX.

 

Tu widze dosc stara wersje OS X.

 

Ja odnioslem sie do tego co slychac u mnie i jak to dziala u mnie. Nowy Itunes zostal w tym elemencie uproszczony. :)

 

U mnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nowy Itunes zostal w tym elemencie uproszczony. :)
Nie muszę zmieniać żadnego sygnału, ponieważ nie mam nad nim żadnej kontroli. Wszystko robią "Simple Audio Listen" za mnie tak naprawdę, wiec nie potrzebuję zmieniać częstotliwości próbkowania. Nowa wersja iTunes robi to również za nas

Czyli "Amarra Music Players", "BitPerfect" i inne tego typu nakładki są już zbędne? Jesteś pewien?

 

A może brak opcji wyboru częstotliwości próbkowania wynika z faktu, że "Simple Audio Listen" są "zafiksowane" tylko na jedną konkretną częstotliwość?

 

Poza tym na jakiej podstawie piszesz o "słuchaniu muzyki w trybie BP"? Twoje głośniki to nie DAC i nie informują Cię o tym, jaki sygnał dostają i co się z nim po drodze stało. Sam nie masz też możliwości sprawdzić, czy faktycznie nie zachodzi ingerencja w sygnał.

 

Masz pod ręką jakaś normalną zewnętrzną kartę dźwiękowa, DACa lub interface, które wspierają różne częstotliwości próbkowania?

Jeśli tak, to sprawdź proszę, czy dla nich też nie ma opcji wyboru częstotliwości próbkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam na chwile obecna nic pod reka. DAC jest w srodku w Simple Audio Listen. Pewnie mozna to sprawdzic poprzez terminal na jakiej czestotliwosci pracuje. Poszperam, jak uda mi sie cos znalezc to z pewnoscia poinformuje.

 

Mowie o tym dlatego ze jesli wl. Jakakolwiek opcje w Itunes dzwiek traci na jakosci. Inne programy wprowadzaja cos do dzwieku gdyz dzwiek minimalnie sie rozni. Pewnie tez jest to zalezne od konfiguracji w jakiej sluchamy. Byc moze sie myle, jesli jest inaczej posypie glowe popiolem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Chyba coś drgnęło w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś drgnęło w temacie...

Chyba coś drgnęło w temacie...

>BeatX, tak w skrócie. Co to oznacza. Tzn. że Windows będzie wspierał PCM do 384/32 i DSD, tak jak to robi np. sterownik od XMOS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś drgnęło w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki Maciek ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>BeatX, tak w skrócie. Co to oznacza. Tzn. że Windows będzie wspierał PCM do 384/32 i DSD, tak jak to robi np. sterownik od XMOS?

 

Ciężko przewidzieć, jak będą współpracować poszczególne odbiorniki USB-I2S w standardzie UAC2 pod Win10

Teoretycznie powinno być tak, że wpinasz jakikolwiek DAC, po czym Windows sam instaluje do niego sterowniki i przetwornik jest gotowy do pracy.

Ale praktyce z Windows'ami to jest różnie.

Podejrzewam, że taki odbiornik USB-I2S który potrafi obsłużyć 384/32 oraz DSD będzie jednak wymagał doinstalowania sterownika, aby właśnie obsłużyć te najwyższe rozdzielczości + DSD.

Pożyjemy - zobaczymy :)

Taki "zwykły" DAC z możliwością odtworzenia max 192/24 powinien być zainstalowany z automata.

Ważne jest, że coś drgnęło w tym temacie bo przecież to jest paranoja jakaś, żeby w 2016r system operacyjny nie wspierał natywnie standardu który istnieje już od ponad 8 lat :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.