Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny "chodzą nierówno"


Piotr Zalewa

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywane kolumny Tannoy 611.

Raczej nie mam mozliwosci oddania.

Jak znalezc usterke?

 

Ponizej wyniki pomiarow

 

post-50531-0-52482000-1435599865_thumb.png

post-50531-0-29388100-1435599885_thumb.png

post-50531-0-17245100-1435599904_thumb.png

 

Na razie radze sobie podpinajac pod prawy kanal koncowki zarowno XLR i RCA z preampa, ale HiEnd solution to to nie jest

 

[EDIT]

PS. Wykresy HF i LF robilem na nierozgrzanym wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od obejrzenia obu zwrotnic i podłączenia głośników. Szczególnie w "pomarańczowej" kolumnie, może coś zwyczajnie odpadło. Albo jeśli w zwrotnicy są elektrolity, to może któryś umarł i trzeba wymienić na nowy. Tak jak patrzę na wykresy, to nawet dość prawdopodobne (jeśli kondensator w szeregu z wysokotonówką zmniejszył pojemność).

 

Jeśli nie pomoże, przemierz poszczególne głośniki bez zwrotnic.Jeśli dostaniesz porównywalne wyniki to wracamy do szukania uwalonych elementów w zwrotnicy. Jeśli wyjdzie że głośnik jest uwalony, to krótko mówiąc, przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Najczęstszą przyczyną nierównego grania kolumn jest podmianka bądź niefachowa naprawa któregoś z głośników.

W zwrotnicach nikt nie grzebie, bo co tam się może zepsuć, a jak już grzebie, to zazwyczaj w obu jednocześnie

i nawet jak nie gra tak jak powinno, to gra przynajmniej równo. Dlatego ja szukałbym śladów grzebania na przetwornikach.

Nawet jak po wymontowaniu z kolumn para głośników wygląda identycznie, to wcale nie musi oznaczać, że są identyczne.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.