Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 11 lub ?


ZenekXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam ponownie głośniczków do pokoiku 18m2, + Audiolab MDAC+Audiolab 8200M

dotej pory miałem krótko USHER V601 ale niestety nieprzypadły mi do gustu i sprzedałem.

 

Ostatni słuchałem właśnie ATC SCM 11 i było bardzo OK, słuchałem też PROAC 118 i ..... no niebardzo. ATC były to starsze wersje z przed 2013 roku. Te nowe są trochę przydrogie jak dla mnie. Chciałem jeszcze posłuchać Canto Grand ale nie ma szans, brak w salonach a i o wypożyczeniu niema mowy.

 

Co byście Koledzy polecili w stylu ATC ale tak do 5 kzł ?

 

Muzyki raczej "spokojnej" słucham, nie cierpię muzy hałaśliwej i jazgotu. Ale tak mocniejszy bas, tak troche z dreszczykiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor sp3/1r2 albo mala podlogowka neat sx2. Uzywane/ex demo dostaniesz w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto posłuchać monitory Kef LS50, moim zdaniem powinny się bardzo dobrze sprawdzić w Twoim systemie. Jeśli lubisz natomiast bardziej dynamiczne brzmienie, może warto także posłuchać Kef R300. Spójrz także na najnwsze, w dodatku śliczne Xavian Perla.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. U nas możesz spokojnie wypożyczyć kolumny do odsłuchu w Twoim systemie audio.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koledze nie spodobały się 118 to Alize nie będą dobrym kierunkiem, bo brzmią podobnie tyle, że 118 są bardziej poukładane. Canto Grand świetne monitory, ale do 118 nie mają polotu. Bas spory i owszem ale jak dla mnie okazały się strasznie bałaganiarskie, choć to kwestia indywidualnych potrzeb. Ja Canto Grand miałem w pokoju 15m2 i w tym pomieszczeniu zdecydowanie wygrały u mnie 118. Sugeruję zwrócić uwagę na ESA Triton 1, droższe RLS Nereida II.

A tak z ciekawości co się nie podoba w 118?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. ATC dają dźwięk specyficzny z wypchniętą do przodu sceną i basem z obudowy zamkniętej. Bliżej nich są LS50 w zakresie sposobu budowy źródeł pozornych oraz charakteru środka pasma niż R300. Jeżeli chodzi o brak napięcia, współgranie podzakresów to przypominają je Xavian Neox 1. Proponuję zarezerwować sobie 2-3 godziny i pojechać posłuchać kilku kolumn i porozmawiać z osobą z obsługi co się w ich dźwięku podoba, a co nie. Szkoda pieniędzy na kupowanie i odsprzedawanie kolumn. Uwarunkowania psycho -akustyczne to cecha indywidualna i dobrze jest je zweryfikować. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZenekXXX

 

Lepsza alternatywą do poprzedniej wersji ATC SCM11 są...

ATC SCM7.

Mieszczą się w Twoim budżecie i w paru aspektach graja lepiej niż jedenastki, których słuchałeś.

Chodzi o lepszą spójność dźwięku, rytm i tzw. "znikanie"

ATC dają dźwięk specyficzny z wypchniętą do przodu sceną

Nie zauważyłem

basem z obudowy zamkniętej

Według Ciebie to gorzej czy lepiej?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w atc jest twardy i schodzi dość nisko , jest to granie bardzo techniczne czyli surowe , nie na tam dobarwienia czy coś w tym rodzaju

11 sa lepsze od 7 poprostu potrzebują mocnego pieca ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście Koledzy polecili w stylu ATC ale tak do 5 kzł ?

Muzyki raczej "spokojnej" słucham, nie cierpię muzy hałaśliwej i jazgotu. Ale tak mocniejszy bas, tak troche z dreszczykiem :)

Jak Ci zależy na basie i spodobały Ci się ATC, no to ATC. Spendor mają piękną średnicę, bajeczne wokale. W moim odczuciu są subtelniejsze w przekazie od Harbeth. Jeśli już szukałbym małych, podłogowych. W przypadku monitorów może być różnie z basem. Generalnie bardzo dobre kolumny, warte swojej ceny, wrażliwe na towarzystwo (to akurat w wypadku Spendorów jest bradzo dobre), ale dające taki a nie inny rodzaj prezentacji. Idealne do jazzu, spokojnego rock itd. Bez odsłuchu nie kupuj. Do takiego metrażu podsłuchał bym jeszcze Sonus Faber Minima. Tanie nie są, ale czasem można ustrzelić z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor sp3/1r2 albo mala podlogowka neat sx2. Uzywane/ex demo dostaniesz w tej cenie.

Używane/demo trzeba trafić, niema tak od ręki niestety

 

Jak podobały sie atc to polecam atc :)

 

i też tak myślę (poczekam, dozbieram)

A tak z ciekawości co się nie podoba w 118?

 

poprostu nie przypadły mi do gustu, w tym samym dniu słuchałem ATC - lepsze wrażenie

 

Lepsza alternatywą do poprzedniej wersji ATC SCM11 są...

ATC SCM7.

 

Owszem posłucham (mam blisko) aczkolwiek miałem już małe - dynaudio, troche "mały" dźwięk

 

Jeśli już szukałbym małych, podłogowych. W przypadku monitorów może być różnie z basem.

 

Właśnie przemyślę też taką opcję - małe podłogówki, ale muszę uściślić do 2 - 3 modeli najlepiej polskich producentów (niewiem czy wypożyczą)

ktoś mi podpowiedział że Studio16hz MIMO są godne polecenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?????Dlaczego?

Dlaczego ? Bo sa lepsze w każdym aspekcie , większy rozmach grania , tylko ze zależy do jakiego metraża

Same pytajniki zadajesz . Niby branża a nie wie co jak gra

 

 

 

Używane/demo trzeba trafić, niema tak od ręki niestety

 

 

 

i też tak myślę (poczekam, dozbieram)

 

poprostu nie przypadły mi do gustu, w tym samym dniu słuchałem ATC - lepsze wrażenie

 

 

 

Owszem posłucham (mam blisko) aczkolwiek miałem już małe - dynaudio, troche "mały" dźwięk

 

 

 

Właśnie przemyślę też taką opcję - małe podłogówki, ale muszę uściślić do 2 - 3 modeli najlepiej polskich producentów (niewiem czy wypożyczą)

ktoś mi podpowiedział że Studio16hz MIMO są godne polecenia

Satrasze atc 11 kosztują około 2,5 tysiąca złotych , ta strasza seria a kolumny sa nie do zdarcia , zbudowane jak czołg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satrasze atc 11 kosztują około 2,5 tysiąca złotych , ta strasza seria a kolumny sa nie do zdarcia , zbudowane jak czołg

 

A ciekawe gdzie :), chyba ze masz jakiś namiar ? bo ja szukałem nawet w histori allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ciekawe gdzie :), chyba ze masz jakiś namiar ? bo ja szukałem nawet w histori allegro

Na eBayu sa dwie pary w Anglii , jeśli masz eBaya możesz sie dogadać , bez problemu wyślą ci do polski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane/demo trzeba trafić, niema tak od ręki niestety

Jak chcesz taniej to jasne że tak. Ja kupiłem nowe Spendory na wyprzedaży za 55% ceny i moje poszukiwania dobiegły końca.

Właśnie przemyślę też taką opcję - małe podłogówki, ale muszę uściślić do 2 - 3 modeli najlepiej polskich producentów (niewiem czy wypożyczą)

ktoś mi podpowiedział że Studio16hz MIMO są godne polecenia

Taki odsłuch na Twoim miejscu na pewno bym zaliczył. Preferencje mam pewno odmienne do Twoich, ale warunki lokalowe podobne. Jakbym sam jeszcze raz miał wybierać, zaliczył bym odsłuch Spendor i Sonus Faber Minima, a później zbierał i czaił się na okazję. To jednak Ty wybierasz, więc nie sugeruj się za bardzo tym co napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pytajniki zadajesz

Moje znaki zapytania wyrażają zdziwienie.

Zdziwienie tym co napisałeś o brzmieniu ATC SCM11. Gdyby ktoś przeczytał i wcześniej ich nie słuchał, to zostałby wprowadzony w błąd: ani nie mają twardego basu, ani ich brzmienie nie jest techniczne.

 

Niby wiesz, bo słuchałeś jedenastek, a mijasz się kompletnie z ich oceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje znaki zapytania wyrażają zdziwienie.

Zdziwienie tym co napisałeś o brzmieniu ATC SCM11. Gdyby ktoś przeczytał i wcześniej ich nie słuchał, to zostałby wprowadzony w błąd: ani nie mają twardego basu, ani ich brzmienie nie jest techniczne.

 

Niby wiesz, bo słuchałeś jedenastek, a mijasz się kompletnie z ich oceną.

Słuchałem wszystkich modeli atc dwa miałem w domu , nie tylko ja tak uważam , proszę przeczytać w klubie atc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klubie atc

To coś tu nie halo.

Twardy bas i techniczne brzmienie, jak to określiłeś są synonimami złego grania. ATC SCM11 takie nie są. Grają swobodnie z rozbudowaną średnicą i dobrą kontrolą na dole pasma. Oczywiście w zależności od reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To coś tu nie halo.

Twardy bas i techniczne brzmienie, jak to określiłeś są synonimami złego grania. ATC SCM11 takie nie są. Grają swobodnie z rozbudowaną średnicą i dobrą kontrolą na dole pasma. Oczywiście w zależności od reszty toru.

 

Po co te spory...przypomina mi się opis Proc Studio 100...a grają inaczej w zależności...jak to napisałeś...od reszty toru...nawet rozlazłym, podbarwionym basem (Musical Fidelity M3i np.) ... Nie do uwierzenia ... Dla mnie to jest plus głośników...nie narzucają swojego charakteru...w innym przypadku po co reszta zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki, ale na stronie ani na allegro nie widzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki raczej "spokojnej" słucham, nie cierpię muzy hałaśliwej i jazgotu. Ale tak mocniejszy bas, tak troche z dreszczykiem :)

 

Może takie cóś

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko 4-ki - bardziej wyrównane. Tu trójki ciemniejsze i d. bardziej prądożerne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.