Skocz do zawartości
IGNORED

Bateria vs zasilacz liniowy. Co zapewni lepszy dźwięk?


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

O wpisy proszę tylko i wyłącznie osoby, które miały okazję porównać baterię z zasilaczem liniowym w kontekście wpływu na dźwięk urządzeń audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zasilacz liniowy jest porownywalny z baterią. Ale niestety nie wszystkie zasilacze liniowe sa dobre. Dlatego bateria jest bezpieczniejszyn wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wpisy proszę tylko i wyłącznie osoby, które miały okazję porównać baterię z zasilaczem liniowym w kontekście wpływu na dźwięk urządzeń audio.

Poczytaj / pytaj w zakładce DIY tam w wielu wątkach koledzy robili takie porównania .

Kwestia też jaki zasilacz bateryjny i jaki liniowy bo to robi ogromna różnicę .

W zasilaczu chodzi nie tylko o to żeby on sam nie zakłócał ale i żeby te zakłócenia tłumił a sama bateria nie stłumi zakłóceń wcz. co jest ważne w zasilaniu układów cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to zabrzmi, ale ... energia pozyskiwana z jonów nie jest audio-koszerna . :)

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale poszukam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata temu wprowadziłem zasilanie bateryjne do wzmacniacza słuchawkowego/preampa. No i mogę powiedzieć, że prawie tyle samo czasu mi zajęło całkowite rozpracowanie budowy zasilaczy, żeby osiągnąć porównywalny poziom jakości dźwięku przy zasilaniu z sieci. Mając na uwadze niektóre stosowane rozwiązania powiem, że bezpieczniej będzie kupić baterię (o ile urządzenie akceptuje niestabilizowany poziom napięcia, np. w postaci podanego przedziału) niż komercyjny zasilacz, bo pewnych rzeczy mających istotny wpływ na czystość napięcia, ja nigdy wewnątrz takich urządzeń nie widziałem, natomiast zdarzają się tam dość często źle dobrane lub niepotrzebne elementy. Trzeba pamiętać, że zasilacz audio ma inne priorytety parametryczne niż np. zasilacz laboratoryjny lub przemysłowy, bo muzyka to nieustanny potok szybkich zmian obciążenia, którego nurtu nie należy "uspokajać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zasilacz liniowy jest porownywalny z baterią

 

Przy porównaniu bardzo taniego przenośnego DVD z hipermarketu (i to nie z baterii tylko na wewnętrznym super tanim zasilaczu) z CD Marka Levinsona (z dobrym drogim wewnętrznym zasilaniem) pomimo długich i żmudnych odsłuchów nikomu nie udało się wyłapać najmniejszej różnicy :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważasz zatem że jesli z baterii to bezpośrednio z niej najlepiej i bez udziału jakiś regulatorów napięcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz zatem że jesli z baterii to bezpośrednio z niej najlepiej i bez udziału jakiś regulatorów napięcia?

Nie dopisałeś do czego potrzebujesz zasilacza a kolega napisał

Cztery lata temu wprowadziłem zasilanie bateryjne do wzmacniacza słuchawkowego/preampa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem preamp RIAA zasilany zarówno z baterii, jak i zasilacza stabilizowanego na 78/7912. Różnic nie stwierdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz zatem że jesli z baterii to bezpośrednio z niej najlepiej i bez udziału jakiś regulatorów napięcia?

To zależy od docelowego urządzenia, czy napięcie musi mieć ściśle określoną wartość, czy przedział naładowanej lub rozładowanej baterii pokrywa jego tolerancję zasilania w kwestii napięcia. Niezależnie od tego powinna być możliwość wskazania rozładowania baterii lub stanu jej naładowania. Ogólnie jeśli ustalenie napięcia na jednym poziomie nie jest konieczne, to bym go nie stabilizował dodatkowo. Jeśli jest konieczne, to najlepiej sięgnąć po jakiś regulator LDO o adekwatnej wydajności prądowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztandarowym przykładem jest M2TECH Young - z baterią brzmi bezporównywalnie lepiej niż zasilany z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztandarowym przykładem jest M2TECH Young - z baterią brzmi bezporównywalnie lepiej niż zasilany z sieci.

 

U mnie ta bateria ( Palmer ) wniosła ale nie na tyle żeby było warto do niej dopłacać tyle kasy a wielkość zmian była bardzo mała .

 

Znowu w rDACu zasilacz na regulatorze Teddy Pardo ( oryginał u niego kupiony ) grał lepiej niż na akumulatorze , org zasilaczu czy zwykłym liniowym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta bateria ( Palmer ) wniosła ale nie na tyle żeby było warto do niej dopłacać tyle kasy a wielkość zmian była bardzo mała .

 

Zgadzam się, że bateria była za droga. Ale przyjemniej się słuchało. Ja niestety tak mam, że jak usłyszę, że jest lepiej to już nie mogę wrócić do poprzedniego stanu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że bateria była za droga. Ale przyjemniej się słuchało. Ja niestety tak mam, że jak usłyszę, że jest lepiej to już nie mogę wrócić do poprzedniego stanu ...

Nie chce się czepiać ale co chwilę trafiam na Twoje wpisy jak to z Twoim PC DACe od 700zł do 14000zł grają tak samo więc Young z zasilaniem bateryjnym powinien grac tak samo jak i bez ;)

:p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się czepiać ale co chwilę trafiam na Twoje wpisy jak to z Twoim PC DACe od 700zł do 14000zł grają tak samo więc Young z zasilaniem bateryjnym powinien grac tak samo jak i bez ;)

 

Jak miałem Younga to nie miałem swojego PC ;-)

Ze słabym transportem DAC grają różnie. A wtedy miałem zwykły PC w roli transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywałem do Younga zarówno zasilacze liniowe jak i baterię. W obu przypadkach klienci zgłaszali znaczną poprawę jakości. Ja natomiast słuchałem u siebie M2Techa wyłącznie przez sporządzony zasilacz i kolejną wyraźną poprawę kultury grania zyskałem dopiero po modyfikacji samego przetwornika. Dla kogoś osłuchanego z wysokiej klasy dźwiękiem taka poprawa jaką daje sam upgrade zasilania M2Tech Young może być rzeczywiście w subiektywnej skali niewielka.

rDACa nigdy nie modyfikowałem ani nie posiadałem, ale moi klienci na dedykowany zasilacz do niego wyrażali zadowolenie z nabytku. Nie mam pojęcia jak on reaguje na zasilanie bateryjne. Natomiast zasilacze liniowe budowałem do różnych zastosowań i konstruując je zawsze miałem na uwadze docelową aplikację. W zeszłym tygodniu na przykład dostarczyłem dedykowany zasilacz do konwertera USB-S/PDIF i tu według relacji klienta progres jest spory względem zasilania przez złącze USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś 5 voltowego. Dość uniwersalne napięcie więc przyda się nieraz. Teraz chcę zasilić PPA USB która z powerbabku gra poprostu lepiej. Powerbank niestety jest zbyt "mądry" i się wyłącza bez ładowania czegoś z drugiego wyjścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się zrobić taki uniwersalny .

Do cyfrówki Teddy Pardo i nie wiem czy jest coś lepszego ale nie jest wydajny prądowo więc co innego może nie pociągnąć .

 

Powerbank niestety jest zbyt "mądry" i się wyłącza bez ładowania czegoś z drugiego wyjścia USB.

Dobrać rezystor odpowiedniej mocy i rezystancji i się nie wyłączy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powerbabku gra poprostu lepiej.

Czy powerbank to to samo co bateria???

Przecież to bzdura- bliżej mu do zasilacza impulsowego, bo na akumulatorze jest 3,7V, a 5V jest robione na step-up'ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest bzdurą? To ze z powerbanku gra lepiej niz z zasilacza komputerowego?

To jak dziala kazdy powerbank kazdy tu wie wiec nie musisz uswiadamiac. Najlepiej miec z regulatorem liniowym tylko czy sa takie w sprzedazy do ladowania komorek i tabletow? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wykorzystywać zasilacze od komórek i tabletów, które do zastosowań audio się wcale nie nadają, wystarczy naprędce wykonać zasilacz dosłownie z kilku elementów: transformator, mostek, stabilizator i 2 kondensatory. Koszt prawie żaden, a prąd czystością nieporównywalny z jakimkolwiek zasilaczem impulsowym i powerbankiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.