Skocz do zawartości
IGNORED

Tani zestaw dla amatora


j_59514

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

postanowiłem założyć ten temat ponieważ od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem hmm zestawu stereo lub kina domowego.

Czytałem już trochę postów i widzę że ludzie znają się w tym temacie dlatego jestem ciekawy Waszego zdania i liczę na to, że z waszą pomocą wybiorę coś z

 

Ogólnie to raczej nie znam się na muzyce i sprzęcie, słucham hh rock r&b do tej pory służą mi głośniki (logitech z-2300) podłączone do tv które wcześniej miałem do kompa, od jakiegoś czasu zaczęła mi przeszkadzać

hmmm dudnienie muzyki w tych głośnikach. Zastanawiam się nad złożeniem zestawu składającego się z amplitunera i na początek dwóch kolumn z czasem ewentualna rozbudowa do 5.1, mój budżet na ten cel to jakieś 600zł więc nie wiele, ale nie oczekuję nie wiadomo czego od tego zestawu a na pewno każdy będzie lepszy niż dotychczas, może z czasem pogłębię swoją wiedzę i doświadczenia i moje wymagania będą większe i bardziej sprecyzowane.

Trochę danych technicznych pomieszczenie ma 20-25m problemem jest to że mam stolik to tv ale nie mam miejsca obok na głośniki podłogowe więc raczej tylko jakieś monitory + ew. głośnik centralny.

Muzykę będę odtwarzał z kompa tv no i czasem radio, chciałbym ten zestaw skompletować z mojego miasta czyli Poznania, bo nie chce się bawić w przesyłki no i sprawdzić w miarę możliwości na miejscu,

znalazłem trochę ofert na olx, ale jednak nie mam takiej wiedzy aby się zdecydować na coś konkretnego. Liczę na pomoc w tym temacie i wyrozumiałość dla nowego usera.

 

Pozdrawiam

Jakub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, to myślę że nie ma co bawić się w 5.1 :) Chyba że konstrukcje Chińskie np. Genius itp.

 

Kupiłbym jakiś używany wzmak stereo na allegro (często ludzie sprzedają za grosze)... Jakiegoś Denona, Onkyo, albo Technics'a. Co do kolumn- ciężko coś podpowiedzieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja z tym 5.1, dziś znalazłem coś takiego PIONEER VSX 819H (299zł) i tutaj w ogłoszeniach YAMAHA RX-V371 (250zł)

Nadaje się któryś z tych sprzętów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim budżecie kiedyś złożyłem sobie zestaw na bazie wzmacniacza denon plus kolumny mission. Wzmacniacz nie pamiętam modelu ale jakaś stara konstrukcja i jak za takie pieniądze byłem zadowolony. Do tego kolumny mission model 700 które grają bardzo ładnie i mam je do dziś bo szkoda mi je sprzedać. Całość za małe pieniądze a gra zdecydowanie lepiej niż jakieś zestawy głośników komputerowych l.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum - tutaj jest forum gdzie ludzie doradzają jak zrobić żeby dobrze grało. Przy twoich założeniach nie będzie dobrze grało. Jeżeli liczysz że jakiś amplituner za 250 zl i kolumny za 350 zl dadzą ci dobry dźwięk to się rozczarujesz. W tej cenie to można tylko marzyć żeby jeszcze trochę pograło i się zaraz nie zepsuło - a nie żeby grało dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie można pomyśleć o rozwiązaniach typu Microlab Solo 7c.

Na 5.0/5.1 czy dobre stereo (wzm.+kolumny) nie ma co liczyć.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość podjechać do Konina (wlkp), zyskasz możliwość odsłuchu wielu różnych budżetowych konstrukcji. Kupuj na słuch, a nie na czyjeś opinie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.