Skocz do zawartości
IGNORED

Źródło do 500 pln


Tomek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Całkiem niedawno skompletowałem swój pierwszy zestaw stereo. Wybór padł na:

- używanego Rotela 930 MK II

- nowe monitory Mission vx-2.

 

Do pełnego skompletowania brakuje ostatniego elementu, czyli źródła. Na chwilę obecną jest to komputer (karta dźwiękowa zintegrowana) + foobar. I tu właśnie od dłuższego czasu mam dylemat i to spory. W grę wchodzą dwa rozwiązania:

 

1. Kupno daca i przerobienie kompa w serwer muzyczny. Tutaj w zasadzie nie znam się za bardzo. Czy kupienie daca i muzyka z foobara da mi dużą zmianę w stosunku do słuchania bezpośrednio z kompa bez daca? Czy kompa też przerobić pod względem softwaru? Czytałem ostatnio o daphile, ale to raczej odpada, gdyż chciałbym przy tej opcji móc również słuchać muzy youtube'a i cd w kompie, a to chyba niemożliwe przy daphile (chyba, że się mylę to mnie poprawcie).

 

2. Kupno używanego odtwarzacza CD. Tutaj wiadomo, że słuchanie muzyki z płyt CD będzie na o wiele lepszym poziomie niż teraz, jednak youtube + pliki pozostaną na takim samym poziomie. Może jednak przez to powiększę swoją skromną kolekcję płyt CD...

 

Więc w zasadzie moje pytanie sprowadza się do jednego: czy odtwarzacz cd da mi lepszą jakość dźwięku niż dac + pc? Jeśli nie, to nie ma się co zastanawiać tylko biorę najlepszego daca w moim budżecie i ewentualnie przerabiam kompa, jeśli tak to wtedy mam dalej zagwozdkę, ale raczej skłaniam się ku CD. Budżet jak w temacie, do 500pln.

 

Jeśli to ma znaczenie przy wyborze źródła to pokój ma ok. 15m2 a muzyka to głównie ciężkie brzmienia: hardcore, punkrock, trochę metalu i klasyki rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie klasy budżetowej źródło będzie najlepszym jego elementem - nie ma wiec znaczenia czy będzie to DAC czy CD - bo oba zagrają dużo lepiej niż pozostałe elementy toru.

Więc bierz co chcesz - ale chyba DAC będzie lepszym rozwiązaniem jeżeli nie masz dużej kolekcji płyt i słuchasz muzyki z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta zakładka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie zaśmiecać forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie klasy budżetowej źródło będzie najlepszym jego elementem - nie ma wiec znaczenia czy będzie to DAC czy CD - bo oba zagrają dużo lepiej niż pozostałe elementy toru.

Więc bierz co chcesz - ale chyba DAC będzie lepszym rozwiązaniem jeżeli nie masz dużej kolekcji płyt i słuchasz muzyki z komputera.

 

Dzięki, chyba faktycznie pójdę w kierunku daca, chociaż jakby ktoś miał inną opinię, to chętnie wysłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze rynek DACow jest ciagle troche slaby tym bardziej biorac pod uwage cene 500zl. Bo fajnych uzywek za te siano jest slabizna. Co innego plyery CD. Osobiscie duzo slucham z plikow, ale z CD nie zrezygnuje na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki, chyba faktycznie pójdę w kierunku daca, chociaż jakby ktoś miał inną opinię, to chętnie wysłucham.

Wystarczy podłączyć odtwarzacz z porządnym DAC na pokładzie i nie trzeba wtedy bawić się w osobne transporty i podwajanie nakładów finansowych. Przy niskich nakładach słuchanie muzyki z komputera i szukanie jakości to pomyłka. Trzeba się na coś zdecydować, bo z marną kasę nie będzie się miało dwóch rzeczy.

 

A jaki odtwarzacz?

Nie byłbym sobą gdybym nie polecił Rotela RCD-971, RCD-951. Po kilkunastu latach wiele modeli leci na fabrycznych laserach.

Można jeszcze zastanowić się nad odtwarzaczami DVD. Na przykład Denon DVD-3910, DVD-2900 czy Rotel RDV-995, RDV-985.

To bardzo dobre napędy, są świetnie zbudowane w zdublowanych torach audio i bardzo dobrze grają w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasberry Pi 2 + dedykowany DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecilbym denona dvd-2900, drożej kosztował niż 3910 i 3930 mimo że nie ma jeszcze bajerów typu hdmi bo jest nieco starszy, to o czymś świadczy, ładniejszy wygląd, burr brown dsd 1790 na pokładzie, ten sam co w dvd-a11 i w dcd-2000ae, to też o czymś świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasberry Pi 2 + dedykowany DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za te pieniadze nic lepszego sie trafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W graniu z kompa liczy się dobry soft, wtedy dac ma marginalne znaczenie.

Można odwrotnie ale takie dac-i są drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy swoje chwali, ze swojej strony polecam odtwarzacz philips dvp 9000s . Miałem kilka odtwarzaczy, również wymienionego wyżej mało emocjonalnego rotela RCD 971, DAC Cambridge sm6, teraz Arcama 23 kazdy miał swoje mocne strony, jednak żaden nie był na tyle złotym środkiem jakim jest ten philips który jest kilku kroć nawet tańszy od nich 300-400 zł. Mechanizm działa wolno i słyszalnie ale za te piniądze to nie takt by to wytknąć przy tym dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

burr brown dsd 1790 na pokładzie, ten sam co w dvd-a11 i w dcd-2000ae, to też o czymś świadczy.

 

To akurat o niczym nie świadczy ale polecanie dvd do muzyki świadczy a i owszem.

 

każdy swoje chwali, ze swojej strony polecam odtwarzacz philips dvp 9000s . Miałem kilka odtwarzaczy, również wymienionego wyżej mało emocjonalnego rotela RCD 971,

 

Następny ;-) RCD-971 mało emocjonalny? Dobre ;-) 991 pewnie też? :D 971 jest co najmniej o klasę lepszy od tego dvd. Jeśli nie więcej niż klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat o niczym nie świadczy ale polecanie dvd do muzyki świadczy a i owszem.

 

 

 

Następny ;-) RCD-971 mało emocjonalny? Dobre ;-) 991 pewnie też? :D 971 jest co najmniej o klasę lepszy od tego dvd. Jeśli nie więcej niż klasę.

 

Tzn że mi się wydawało że nie wiele u mnie emocji wzbudzał a tak naprawdę to wzbudzał... :) To dobry CD ,dobra przestrzeń ,długie wybrzmienia, punktowy podbity bas, zrównoważony tonalnie z delikatnie uciętą górą, obiektywny.... ale bez serca. Kto co lubi. Porównywałem go wtedy z DAC sm6 i mod marantzami 67, i 63.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że dvd philipsa dvp 9000s jest dobrym źródłem, nawet bardzo,tylko długo wczytuje płyty, potem głośny napęd, miałem, potwierdzam, ale sprzedałem zgadnijcie dlaczego ;) Na pierwszy odsłuch grało lepiej od denona dvd-2900 ale tylko na pierwszy odsłuch. Później jak się człowiek wsluchiwal dokładnie w różne gatunki muzyki - jednak przegral z kretesem. Niby więcej góry i to robi dobre pierwsze wrażenie, ale jednak Denonek bardziej zrównoważony, neutralny, bogaty w szczegóły, zwlaszcza w rocku pokazał pazur, philipek przy ostrzejszej muzyce wysiadl zupełnie :) Jednak te 7 tys za coś kosztował, philipek tylko 1,5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

oczywiście że dvd philipsa dvp 9000s jest dobrym źródłem, nawet bardzo,tylko długo wczytuje płyty, potem głośny napęd, miałem, potwierdzam, ale sprzedałem zgadnijcie dlaczego ;) Na pierwszy odsłuch grało lepiej od denona dvd-2900 ale tylko na pierwszy odsłuch. Później jak się człowiek wsluchiwal dokładnie w różne gatunki muzyki - jednak przegral z kretesem. Niby więcej góry i to robi dobre pierwsze wrażenie, ale jednak Denonek bardziej zrównoważony, neutralny, bogaty w szczegóły, zwlaszcza w rocku pokazał pazur, philipek przy ostrzejszej muzyce wysiadl zupełnie :) Jednak te 7 tys za coś kosztował, philipek tylko 1,5 tys.

 

Jeszcze bardzo długa droga przed Tobą. To nie są nawet przeciętne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przeciętny to nie był denon dcd-500ae, najniższy model :), brak szczegółów w muzyce, mialem też krótko dcd-1650ar, już bardzo wysoki model, po tamtym dvd wcale na kolana nie rzucił, trudno orzec czy lepszy, chyba już mam za słabą percepcję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.